Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ncc1701


ncc1701
veterán

Amúgy pedig. Anya kocsiját acél felnivel vettük. Vadásztam hozzá 60-ért 4db gyári könnyűfém felnit, sómartak voltak, annyi volt az össz bajuk. Gumisnál megnézettem, egyik sem üt, padkázva nem voltak. Vettem hozzá 20-ért mindenféle okosságot, 4-5 napom ráment a felújításra, de most kb gyári új állapotú, erre ráment a nyári, a gyári acélra pedig a téli, és kalap, 80e volt a 4db gyári felni felújítva.

[ Szerkesztve ]

(#52) 8th válasza orion1025 (#42) üzenetére


8th
addikt

+1. Simán kötelezővé kéne tenni a novembertől márciusig tartó időszakra és legalább olyan vehemenciával kellene ellenőrizni a téli gumi meglétét mint a gyorshajtást. És szarni jó magasról a picsogókra, hogy az drága. Az autózás luxus és nem alanyi jog, ha nem telik rá fel kell ülni a buszra. Ennyi.

(#53) bambano válasza lezso6 (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"te pedig kettős mércét alkalmazol": tévedés, nem kettős mércét alkalmazok, hanem a túlzó általánosítást cáfoltam. szokásos egzisztenciális-univerzális kvantor témakör.

(#49) ncc1701 "Lehet ám suzukival is járni, acél felnin": de akkor te miért yaris-szal jársz?

(#52) 8th "Simán kötelezővé kéne tenni a novembertől márciusig tartó időszakra: jaja, tedd simán kötelezővé. pontosan mettől-meddig? én például 2013. március 12-én délután verőfényes napos időben leszedettem a téli gumit az akkori autómról és felrakattam a nyárit. folytassam vagy emlékszel magadtól is?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) bambano válasza DeltaPower (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Egyrészt nem kötelező a 18-as felni, se a 235/45-ös gumi": ez igaz, rakathatnék fel 19-es opel felnit is, csak az nem 103 rugó, hanem 190.

oké, lássuk a két elméleti választási lehetőséget, melyik az olcsóbb?
1: fentebb vázolt módon opel márkaszervizben megveszem a fent leírt felnit, rárakatom a michelin márkaszervizben a gumit, 750 rugó.
2: vagy (szintén megtörtént eset, hivatalos árajánlattal): megveszem a 17 collos alunak látszó acélfelnit, meg a hozzá tartozó lakkozott spéci dísztárcsát összesen 22 rugó/darab áron az opel márkaszervizben, hozzá 72 rugó a szenzor, meg nagyságrendileg 40 rugó/darabért megveszem mondjuk a michelin alpin a6-ot ebben a méretben. ez nagyságrendileg 310 ezer forint. majd amikor begurulok a gumishoz, hogy feltegyék, kiderül, hogy a 17-es felni nem fér fel a kerékre, tehát goto 1. és a kidobott 310 ezer után mégiscsak megveszem a 18-as szettet?

"Ha minimálisan utánanézel": és ha te minimálisan utánanéztél volna, hogy mihez szólsz hozzá, akkor felfigyelhettél volna, hogy azért beszélek 18-as kerékről, mert KISEBB NEM FÉR FEL AZ AUTÓRA. [link]

"vagy 17-est, télire úgyis jobb a keskenyebb gumi.": erről már ne is beszéljünk, hogy mekkora tévedés...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) lezso6 válasza bambano (#53) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezek szerint akkor a szándékos félreértés minősített esetével állunk szemben. Vagy ha mégsem, akkor a "menj a boltba margarinért, és ha van tojás, hozz tízet!" kérésre 10 margarinnal állítanál haza. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56) bambano válasza lezso6 (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, beszálltam a temetés bizniszbe, és emelném a temetés árait :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) icemad válasza bambano (#54) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

750 ezerért már veszel tipptopp swiftet, alufelnivel, és új Michelin téligumival. Tavasszal meg eladod. :DDD

(#58) 8th válasza bambano (#53) üzenetére


8th
addikt

Pontosan a téli időszakra. Vagy oké ne legyen kötelező. Ne legyen. De akkor vezessük be mo.-n is azt mint az osztrákoknál csinálnak. Nincs előírt kötelező téli gumi használat DE ha ott januárban -13°C-ban a szakadó hóesésben nyári gumival kocsikázol és megállít a rendőr véged van. Röpül is a bünti aminek a felső határa 5000 azaz ötezer! euró is lehet. Ha egy bakelit keménységűre fagyott nyári gumin kacsázó idióta itthon is megkapná a maga kis 150ezres csekkjét rögtön elgondolkozna rajta, hogy lehet olcsóbb lett volna gumit venni (ha már az apja nem vett fel amikor őt megcsinálta). Totálisan hidegen, hogy vannak akik nem engedhetik meg maguknak, hogy téli gumival járjanak. Csak az tartson majmot akinek futja banánra is.

(#59) buherton válasza ncc1701 (#48) üzenetére


buherton
őstag

Ha nekünk 60k km-t kibír, annak nagyon örülnék. Azt kb. 5 év alatt tesszük bele az autóba, akkor pedig szerintem más autó után nézünk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60) dabadab válasza bambano (#20) üzenetére


dabadab
titán

"szereléssel, tokkal-vonóval mindennel együtt egy garnitúra téligumi 750 rugó körül van fejben számolva közelítéssel."

Ennyiből nem jön ki egy középkategóriás temetés, sírkővel.

DRM is theft

(#61) bambano válasza dabadab (#60) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hiányoztál már, mint hamutartó a sportmotorra :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) Thome válasza bambano (#54) üzenetére


Thome
addikt

És ha megveszed a 4 téligumit és rárakatod az aktuális felnidre, akkor az mennyi is?

Almát összehasonlítani a körtével szindróma.

(#63) t72killer válasza icemad (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy ez nekem eddig hogyafrancba nem jutott eszembe ;]! Végleg leszámolhattam volna a kerékcipeléssel a pincéből.

#58: "Röpül is a bünti aminek a felső határa 5000 azaz ötezer! euró is lehet. "

SzVSz teljesen korrekt, valószínűleg nem az egyszerarrajáró csórimagyar swift-est fogják 5kTajróra megvágni, hanem a bömösbarom "tudokvezetnib.zmeg" maffiózót, aki még be is szól a rend őreinek. Az ilyen az osztrák terepviszonyok között ugyanakkora veszélyt jelent a közlekedésre, mint egy mattrészegen furikázó. Egyébként a büntiknek nem szabnék határt, egy eur-milliomos "aranyifjút" mégis, mivel nevel meg a hatóság? A bünti mértéként az autó értékétől is függővé tenném, uis ez elég gyakran kifejezi, mekkora összeget érez meg az illető, és mekkora büntiből tanulna.

"Ha egy bakelit keménységűre fagyott nyári gumin kacsázó idióta itthon is megkapná a maga kis 150ezres csekkjét rögtön elgondolkozna rajta, hogy lehet olcsóbb lett volna gumit venni (ha már az apja nem vett fel amikor őt megcsinálta)." <- :R :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nem gondoltam volna, hogy végül beárazós topik lesz, de nice, szép munka :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65) t72killer válasza Tikakukac (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hány hangyászsün lakik jól annyi macskakajából, amennyit a temetés helyett vett téligumik árából kapnánk:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) Depression válasza bambano (#37) üzenetére


Depression
veterán

Nem konkrétan erre a posztra, hanem az összes hsz-edre: igazad van, és nem is érdekel, hogy mennyibe kerül.
Hozzá kell venni, hogy az sem mindegy, ha egy ember egy 20 éves autóra venne gumit, akkor a kerék többe kerül, mint az autó értéke.
Nekem most már 3 éves az opelem, ami nem az alsó házból való, és a legkisebb koccanás is többé kerülne, mint a legdrágább kerékcsere, és évi 70k km-t megy, tehát nem az udvaron áll.
Viszont egy olcsó kocsira, ami megy évi 10k km-t városban, ami hóval szinte nem is találkozik, arra tényleg elég az olcsóbb.

De! A téli gumi nem csak hóra kell, 7 fok alatt nem véletlenül javasolják.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#67) tescodr


tescodr
tag

Akkor en itt szépen csendben leirom az árainkat es el lehet gondolkozni mennyire túlzó néhány hozzászolo okoskodasa: 13-17 colig a centrir 800ft/db szerelés 800ft/db
17"-tol felfele 900ft szerelés /centrir. Alu/könnyű fem felni súly ára 6ft/g.
Gumik: also kat. 10.000-13000 közép: 13000-16000
Felső 16000-tol a csillagos egig. Ami jo alterenativa lehet kozepkategoriara:Taurus, Hankook, Barum,Esetleg firestone/bridgestone ezek a 14-16ezres kategoriak bőven megfizethetoek, nem csak a premium ++ kategoria létezik....

(#68) icemad válasza tescodr (#67) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem még a hifly-t mondták, hogy annál jobb ide nem kell. Arról mi a véleményed? (Hollandiában élek, 5 évente van 10 centi hó...)

[ Szerkesztve ]

(#69) lacos001


lacos001
senior tag

Manapság már ingyen van a szett...16"

Lásd:- TS 860 - Felni - Végeredmény

580€ és a 4x10€ szerelésért

Ide viszont kell is....1 2

[ Szerkesztve ]

(#70) bambano válasza tescodr (#67) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] az általam emlegetett méretben bridgestone lm001 téligumi listaáron 91990 forint, akciósan 50790.

nem érzem azt a mellbevágó különbséget, amitől az én véleményem okoskodássá vált volna, a tied meg nem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) Tikakukac válasza bambano (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkora fék van a kocsin, annyit pályanapozol vagy annyira jó utakon mész, hogy kisebb nem mehet fel?

Ha optika, akkor nem szóltam. Akkor nyilván van pénz raklappal futómű alkatrészekre meg minden másra is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) bambano válasza Tikakukac (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gratula :R
"Akkora fék van a kocsin, annyit pályanapozol vagy annyira jó utakon mész, hogy kisebb nem mehet fel?"

a "jó utakon" járás nem a /45 felé vinné a történetet...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Tikakukac válasza bambano (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

215/60 R16-ig mehet a buli ahogy nézem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74) orion1025 válasza bambano (#70) üzenetére


orion1025
őstag

Még mindig nem értem... Nálunk az ültetett sárkány nyáron 17-es papucson gurul, télen a 13 colos gyári acélon, és tök jól elvan, csak okádékul néz ki.... Szóval mi az ok, amiért neked muszáj egy olyan felnit erőltetned, aminek a darab árából kapsz egy 17 colos átlagos kinézetű alu felnit használtan, hozzáértőtől, akár garanciával, amire kapsz gumit dögivel, olcsón, minőséget...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#75) bambano válasza orion1025 (#74) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1. 2. 3.

van még kérdésed? pláne, van még olyan kérdésed, amit csak háromszor válaszoltam már meg a topicban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) tescodr válasza bambano (#70) üzenetére


tescodr
tag

Ebben a méretben van taurus ami bőven megfelelő 20.000ftgos átlagáron ami bőven kedvezobb a te altalad felvazolt lehetosegeknel...

(#77) orion1025 válasza bambano (#75) üzenetére


orion1025
őstag

Akkor egyszerű a történet, autót kell venni, nem pedig "autót". Ilyen pénzért már bömösre kapni szettet, nem egy fostos opelre...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#78) bambano válasza orion1025 (#77) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, a történet még ennél is egyszerűbb: nem opelnél kell felnit venni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én értem bambano álláspontját bár eléggé kisarkította. Egyáltalán nem lehet szerintem párhuzamot vonni a plakáton lévő példák között.

Ugyanakkor azt azért 750k-s kalkulált árnál "illetve volna" megemlíteni, hogy:

a, a felnik amiket megvesz az ember azok jó esetben "örökre" megmaradnak aztán az autó eladásánál azok miatt annyival többet lehet kérni vagy külön el tudod adni és akkor valamennyit visszaforgat az ember a hajdani vételárba

b, 1 szett téli gumi az éves futásteljesítménytől függően (extrém használatot most nem számolom ide) 2 - 4 évet kibír tapasztalataim szerint tehát itt feleződik - negyedelődik a kiadás idővel hiszen jövőre vagy még 3 évig nem kell gumira költeni

c, ami sosem hozza vissza az árát vagy nem rentábilis az a szerintem tök felesleges szenzor kerékbe (bár nem tudom mennyi ezeknek az élettartama)

Summázva a téli gumi hasznos én is kötelezővé tenném nyilván ésszerű törvényi szabályozás mellett.

Ugyanakkor a kínálat aljáról tuti nem választanék csak mert olcsó.

(#80) Hieronymus válasza Kolondrum (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..téli nekünk ide nagyon ritkán kell, mert inkább locspocsba járunk nem hóban..."

Nem ezért fontos a téligumi.
A téligumi anyaga a lényeg. hat-hét fok alatt jobb a tapadása a téli gumiknak, száraz úton is..
A hó és az úton keletkező keletkező nedves izé ellen a nyárigumi profilja is elegendő lenne.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81) t72killer válasza Hieronymus (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hóban mért teljesítmény nem tisztán a profiltól függ? A hónak nem mind1, hogy mennyire kemény a gumi?
De tudom, locspocsról volt szó, ott ugye nagyban számít, hogy bakelit vagy radír...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#82) 8th válasza bambano (#20) üzenetére


8th
addikt

Milyen Opelod van amire ekkora malomkerék való?

(#83) Saccco válasza 8th (#82) üzenetére


Saccco
nagyúr

Insigniá-ra 20-ig lehet rakni. Pl.: 2015

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 40-50 ezer a 4 téliguma.
Temetést pár százezer alatt még nem láttam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

A baj ott kezdődik, amikor valaki megveszi a 20+ milliós kocsiját, rá az 1 milliós téligumiszettet, és a 90-es IQ-jával azt hiszi, rá már a fizika törvényei sem vonatkoznak.

Pedig ahogy drága jó fizikatanárom mondta 25 éve: A fizikát nem lehet megb...szni.

A legjobb téli gumi se véd meg a balesettől, ha nem fogadod el, hogy a hóban, jégen, mindig érhetnek meglepetések... sokkal óvatosabban kell vezetni!

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#86) t72killer válasza hcl (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, vidéki kisfalu az olcsó alföldön, lassan 5éve: minimálköltségvetéssel halottszállítás, koporsó, sírásás, sírhely egyben: 300eFt. Ennél olcsóbban akkor jössz ki, ha a kert végében egy zsákban magad ásod el a nagymamát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) 8th válasza Saccco (#83) üzenetére


8th
addikt

Az egy dolog, hogy mit lehet rá felrakni de 20" kerekekkel cirkulálni télen a kiváló magyar utakon? Még az OPC is 225/50R17 kerékmérettel indít. Abban a méretben jó áron van téli gumi és nem csak a legalja duangkingfing kínai csodák. Én 20" kerékkel belerongyolnék egy 15cm mély kátyúba valószínű ott fakadnék sírva az autó mellett. :DDD

(#88) Szada85 válasza Saccco (#83) üzenetére


Szada85
aktív tag

De ne felfelé nézzük már a kerékméretet, amikor a téma az eleje óta az, hogy 18"-nál KISEBB kerék idézem "Nem fér fel az autóra".

Szerintem ezért kiváncsi mindenki - köztük én is -, hogy milyen autóról beszélünk, mert még a legerösebb, Insignia OPC-re is (amin a elérhetö legnagyobb, 355mm átméröjü féktárcsa van) is lehet 17"-os felnit tenni a gumiméretes oldalak szerint. :)

Viszont az övére csak 18"-tól lehet rakni, ezért furdal minket a kíváncsiság, hogy vajon milyen Opelje van. :)

(#89) Saccco válasza Szada85 (#88) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagy kerekű.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#90) bambano válasza Szada85 (#88) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

insignia grand sport gsi
gyárilag brembo fék van rajta, ezért nem fér rá a 17-es kerék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) orion1025 válasza bambano (#78) üzenetére


orion1025
őstag

Ugye aztat tudod, hogy magyarhonban típusidegen felnit csak műbizonylattal, forgalmiba bejegyeztetéssel, engedélyeztetéssel, stb. használhatsz? Gyári felnit újonnan elég korlátoltan lehet venni, így szűkül a kör.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#92) adrian360 válasza bambano (#20) üzenetére


adrian360
őstag

hamár ilyen über okoskodó vagy, nézd meg mi van a képen :
4 darab téligumi olcsóbb, és nem az hogy 4db téligumi +4 felni +4 szeznor+ 4 szerelés...

(#93) Jaffa75 válasza bambano (#90) üzenetére


Jaffa75
őstag

esetleg az ET számot is vedd figyelembe, máris nagyobb lesz a tárház... :K ;)

(#94) Tikakukac válasza orion1025 (#91) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, ez egy milyen cuki témakör.

Gyári felni nincs. Opel, BMW és egyéb autógyártó neked sosem fog felnit gyártani. Olyan van, hogy a szalonban eladják neked és ha mákod van, akkor azt a felnit és azt a gumit ami valóban a kocsi homológ táblájában is van. Ha nincs akkor úgy jársz mint mi: ballonosabb gumis és szélesebb ET-s kereket pöccintenek fel a kocsira már új korában is, mert az volt olcsóbb :DDD

Nyugodtan tessék válogatni a beszállítóknál, Opel is onnan veszi, csak utána megküldi egy jó 50%-al az árát. Aki nem hiszi forgassa meg a felnit és nézze meg milyen logó virít benne, hát nem autómárka ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95) tope


tope
addikt

Nyilván akinek nagyobb az igénye, annak többe kerül a dolog, ez igaz az autóra is, meg a temetésre is, de általánoságban elfogadható, hogy 4 téli gumi ára sokkal kedvezőbb, mint 1 temetés költsége, és a cikk erről szólna, nem másról.

(#96) mephi666 válasza WinstonWolf (#85) üzenetére


mephi666
nagyúr

mellesleg fizika: a virsligumi jobban teljesít vízen/havon, mint a széles... :K kisebb területre összpontosul a jármű tömege és könnyebben kiszorítja maga alól a csapadékot, mint a széles gumi, így nagyobb sebességnél kezd csak felúszni... ha meg ónos eső, vagy jég van, akkor ki sem szabad menni az útra... utálok olyankor vezetni, amikor nem tiszták az utak: ilyenkor általában több féktesztet is csinálok, ha a forgalom engedi, hogy tudjam hol a határ (de az a többi sofőr hülyeségétől nem véd meg: 1éve haladok a védett úton és féktávon belül kitalálta a jobbra várakozó mackósajtos, hogy átmegy keresztbe előttem... enyhén fékeztem, de már blokkolt is a kerék, így inkább hagytam és moziztam, hogy átér-e előttem... épp átért, de a kezem nem tettem volna a 2 kocsi közé)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#97) bambano válasza orion1025 (#91) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi a típusidegen?
ugyanolyan méretű a felni, mint az, amivel kigurult a szalonból az autó újkorában, ugyanolyan méretű gumi van rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#98) bambano válasza adrian360 (#92) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is tudom, ki az okoskodó, mire mész négy téligumival szerelés nélkül...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) Tikakukac válasza bambano (#97) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyiban igaza van, hogy a törvény szent betűje szerint a vett felninek a gyártó által a te adott típusú, motorú stb. autódhoz passzolnia kell és be kell jegyeztetni forgalmiba az átalakítást műbizonylattal.

De felniért tényleg akkor vegzálnak itthon ha kilóg a kerékjáratból 10cm-re.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100) ncc1701 válasza orion1025 (#77) üzenetére


ncc1701
veterán

Német selejt mindkettő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.