Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) ¤Envy¤ válasza oriic (#21) üzenetére


¤Envy¤
tag

Jaj, ez a kedvencem.

"Ebbe megint felesleges belemenni, főleg magyar viszonylatban, főleg olyan eseteknél amikor például több 100 ezerért rak össze egy gépet de nincs pénze pár ezer ft-os OS-re, vagy játékokra, programokra. Vagy lenne, de húzza a száját hogy dedrágaaa! :( Meg ugye bizonyos embereknek azonnal kell minden olcsón, vagy ingyen. :("

Mintha a kettő egy és ugyanaz lenne.
Csak kár, hogy nem így van.

Lehet, hogy valaki összerak egy 100-300k-s gépet, de az jó esetben 3-5 évig tuti kiszolgálja az "igényeket" simán. X számú film vagy játék már kicsit más kategória.

(#103) oriic válasza ¤Envy¤ (#102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Példaként hoztam fel, de látom nem jött le a dolog. Arra próbáltam meg utalni, hogy nagyon sok olyan ember van, akinek lenne pénze (most tök mindegy hogy programot, játékot venni, vagy filmet nézni, moziba menni), de mégsem költi ezekre, mert ingyen be tudja szerezni őket.

De látom tök feleslegesen beszélek az ilyenekről, hiszen visszaolvasva a hsz-eket csak azért is találok olyanokat, akik megmagyarázzák a warez létjogosultságát. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#104) ¤Envy¤ válasza oriic (#103) üzenetére


¤Envy¤
tag

Ez viszont igaz.
Én bevallom, a kettő között vagyok. Megtehetem néha jelenleg, hogy megveszek párat, és meg is teszem, filmeknél, játékoknál is. A kedvenceim mind ott sorakoznak a polcon eredetiben. (mert egyébként notórius gyűjtögető vagyok, de csak a lehetőségeimen belül sajnos.)

De nem tudok rossz szemmel nézni a warezra, elég sok ember van, aki kifizeti a kis netét havonta, és az az egész, s egyetlen szórakozása, amit onnan beszerez, mert másra nem telik neki.

Amit te említettél, hogy ha megteheti, és mégsem teszi, az megint más kategória, igen.

(#105) sutykuru válasza oriic (#103) üzenetére


sutykuru
tag

Most nekem ebből tökre az jön le, hogy sose töltesz le semmit, mindent megveszel.

(#106) oriic válasza sutykuru (#105) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

"Félreértés ne essék, nem vagyok álszent (bár jó ideje csak animét és sorozatokat nézek itthon), csak nem szeretem ha bárki is általánosságban megpróbál magyarázatot adni a warezolásra"

Meg néha egy-két filmet is, de már kezdek átállni a hivatalos stream anyagokra. Mint mondtam, nekem nem ezekkel van gondom.

Minden felhasználói programom, játékom eredeti amúgy.

Újra elmondom, engem nem érdekel a dolog, warezoljon aki akar, amennyit akar, csak ne magyarázza meg azt, hogy miért csinálja. Tartsa magában.

(#104) ¤Envy¤

:R

"De nem tudok rossz szemmel nézni a warezra, elég sok ember van, aki kifizeti a kis netét havonta, és az az egész, s egyetlen szórakozása, amit onnan beszerez, mert másra nem telik neki."

Tény, én ezt elfogadom. Szórakozzon. De csinálja csendben, és ne hangoztassa a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#107) #56573440 válasza ¤Envy¤ (#104) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De nem tudok rossz szemmel nézni a warezra, elég sok ember van, aki kifizeti a kis netét havonta, és az az egész, s egyetlen szórakozása, amit onnan beszerez, mert másra nem telik neki."

azért az mennyire szomorú, hogy az emberiség évmilliókig képes volt szórakozni, de ma már vannak olyan emberek, akik ha elveszed a tv-t, a netet meg a pc-t akkor kész, vége, ennyi, ezek az egyetlen szórakozásuk. vagy nagyon kicsavartuk a világképünket az elmúlt 20 évben, vagy valami komoly gond van az említett emberekkel... már bocsánat

(#108) sutykuru válasza oriic (#106) üzenetére


sutykuru
tag

A gyorshajtó is megmagyarázza, hogy miért hajt gyorsan. :D

Olvastam azt is, meg azt is látom, hogy nem töltesz csak sorozatot...

(#109) ¤Envy¤ válasza #56573440 (#107) üzenetére


¤Envy¤
tag

Azért régen nem éppen volt ilyen a helyzet. Ma már mindenhez pénz kell. Ahhoz is, hogy eljuss A-ból B-be.

Nem szeretem, amikor a régi időket hozzák fel a maiak ellenében. :(
Könyvmolyoknak a könyv is súlyos ezreket jelent, és az nem tv, net, meg pc.... olyan könyvek, amiket 1-2 nap alatt ki is olvas akár.

Nem hiszem, hogy a világkép csavarodott ki, egyszerűen csak már minden túl drága lett, míg a fizetések meg....
Emlékszem, mikor pl. alig pár éve egy vonatjegy fele ennyibe került, mint most.
De tény, biciklivel is el lehet jutni. Valameddig...

(#110) #56573440 válasza ¤Envy¤ (#109) üzenetére


#56573440
törölt tag

Aha. 20 éve az a régi idők. Értem. Régen is kellett a pénz és arányaiban se volt jelentősen olcsóbb a legtöbb dolog. Csak nem volt ennyi alternatíva.

De akkor hogy értsd mire akartam utalni. Ha ma nem lenne neted tvd kocsid telefonod tudnál szórakozni? Az említett emberek miért nem?

(#111) ¤Envy¤ válasza #56573440 (#110) üzenetére


¤Envy¤
tag

Úgy érzem, te csak kötekedni akarsz, így ezennel ki is szállok ebből.

Amit hozzá szerettem volna tenni a témához, azt leírtam.

(#112) sutykuru válasza #56573440 (#110) üzenetére


sutykuru
tag

Egyszerű, nem menő arról beszélgetni az isiben, hogy milyen jót társasoztunk tegnap.

(#113) #56573440 válasza sutykuru (#112) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah értem. tehát társadalmi beilleszkedés miatt elengedhetetlen. így már mindenképp más a téma. a kérdés akkor továbbra is áll, nincs más lehetőség?

cimborák folyamat nyígnak hogy a gyerek iphone alatt nem akar semmit vinni általánosba se... aztán amikor nem kap akkor rájön hogy lehet mást is csinálni, lehet másról is beszélgetni. csak a gyerek akit a tv nevel fel a filmeken túl nem lát. akit a játék nevel fel az ott áll meg. akivel foglalkoznak annak szélesebb lesz az érdeklődési köre, és több dologról is tud beszélgetni.

(#114) sutykuru válasza #56573440 (#113) üzenetére


sutykuru
tag

Biztos van, de mi lenne az a másik lehetőség?

Te ugye nem szoktál letölteni semmit?

(#115) djculture válasza oriic (#106) üzenetére


djculture
félisten

Most mit mondjak engem jobban idegesít az ha dicsekszik valaki hogy ezt meg azt vette és ez nem virágbolti hanem eredeti, utána kiderül hogy cserébe csak jópár szabályt és törvényt szegett meg. Amazonnal is hetente jönnek, azt elfelejtik hogy amerikai állampolgárnak hazudnia magát kamu lakcímmel olyan államot választva ahol nincs adó se nem annyira jó biznisz. Az ilyen az amerikai törvények szerint bűncselekmény, és itt dicsekednek vele hetente.. Meg ez a vpn-ezés is ezzel az erővel a navnak is dicsekedhetnének hogy eredeti a cucc igaz csak adót csalt érte.

[ Szerkesztve ]

(#116) oriic válasza djculture (#115) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most ez hogy jön a warez témához, hogy ha valaki más régióból vásárol különböző trükkökkel? Neked nem tetszik, okés.

Amúgy meg az általad említett dolgok bármennyire is hihetetlen, nem törvénytelenek itthon. VPN-ezéssel hogy csal adót bárki is Magyarországon?

Tök feleslegesen hozod fel ezt a témát a warezoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#117) djculture válasza oriic (#116) üzenetére


djculture
félisten

végfelhasználó számára történő távolsági termékértékesítés esetén az általános szabály, hogy a vevő országa szerint érvényes áfát kell alkalmazni. EU-s és hazai jogszabály is szól erről. Ezt ha vpn-el megkerülöd törvénytelen hiába mondasz mást. Az hogy nem üldözik más kérdés mint ahogy a warezt se üldözik még. Egyik se jobb a másiknál . Ezért hoztam fel mert mindig ez a kifogás hogy igy csalva úgyis meglehet szerezni bármi olcsón.. Meg lehet csak éppen ugyanúgy elő lehetne venni aki ilyet csinál.

[ Szerkesztve ]

(#118) oriic válasza djculture (#117) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom még mindig amazonról beszélsz. (itthon tapasztalataim szerint ez nem túl gyakori dolog)

Engem ez így nem érint, digitáls tartalmakat veszek, ott pedig nincs ilyen korlátozás semmilyen törvényi szinten. (maximum a steam eltávolítja a játékot a listádról)

"Az hogy nem üldözik más kérdés mint ahogy a warezt se üldözik még. Egyik se jobb a másiknál . Ezért hoztam fel mert mindig ez a kifogás hogy igy csalva úgyis meglehet szerezni bármi olcsón.. Meg lehet csak éppen ugyanúgy elő lehetne venni aki ilyet csinál."

Értem. Tehát egy lapon kell venni a két dolgot akkor. Rendben, gondold így.

Én kiszálltam a beszélgetésből, mert mondhatok bármit is, mindig lesz valaki, akine valamilyen módon nem tetszik, ahogy gondolkodom.

Jó warezolást mindenkinek, akit érint. :) :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#120) kstcsk válasza oriic (#103) üzenetére


kstcsk
tag

A bejegyzés nem arról szólt, hogy vannak olyan zsugori emberek akik az egész mozit kibérelhetnék, de sajnálják rá az 1500-3000 forintot, hanem, hogy mindenki egy suttyó aki nem költ mozira. Nem elvárható hogy ez ne hozzon ki másokból antipatikus reakciókat.

Mindig is lesz létjogosultsága a wareznak, mindegy ki mit vall.

(#121) Polllen válasza #32839680 (#119) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Ha nem fogja meg a vám az mi a szarért az én hibám?"

Az import vámkezelés törvény szerint nem úgy működik, hogy csak azután kell fizetni, amit megtalál a vámhatóság. Minden vámköteles, ha jogi személytől rendelsz valamit 22 EUR értékhatár felett EU-n kívülről. Bejelentési kötelezettség van.

Alapesetben a feladónak normálisan kell feladnia a csomagot (nem írja rá, hogy ajándék, ha fizettél érte pl.), mellékelve az összes szükséges papírt és így a szállítmányozó látja, hogy ez vámköteles vagy sem. Ha vámköteles itthon automatikusan egy vámkezelési megbízást kérnek tőled, amikor megérkezett a csomag és intézik. Te meg fizeted a megfelelő összeget.

Ha a szállítmányozó nem veszi észre, mert nincs hozzá papper vagy úgy töltik ki a papírokat, hogy látszólag nem vámköteles, akkor meg a vásárlónak kell bejelentenie, hogy mit vett és hogy elfelejtették vámolni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#123) Polllen válasza #32839680 (#122) üzenetére


Polllen
nagyúr

A törvény az törvény. Magánszemélytől 45 EUR érték feletti csomag vámköteles.

Ha meg rajtakapnak, nem nulla lesz a következménye bár az 5-10k-s vám és áfa csalásért még nem zárnak be.

De azért itt is inkább azt látom, hogy arra utaznak, aki üzletszerűen csal és bizonyos feladók csomagjait sűrűbben ellenőrzik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.