Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sutykuru válasza C4mp3r (#48) üzenetére


sutykuru
tag

Kettőnek sok köze nincs egymáshoz, de ha már írtam küldenék is Árpádnak egy szép számot.

(#52) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A magyar joggyakorlat bőven engedi személyes használatra az audióvizuális tartalmak letöltését , nem értem miért kell folyamatosan ágálni ez ellen mindenféle fórumokon. Szvsz a jelenlegi rendszer 1000x jobb mint ami számos nyugat európai országban megy.

A saját tapasztalatom is általában az, hogy azokban az időszakaimban, amikor több filmet töltök le, akkor jóval gyakrabban megyen barátnőstől moziba is, amikor pedig huzamosabb ideig semmilyen filmet nem töltök le, akkor általában moziba sem járok. ennek fényében nem vagyok róla meggyőződve, hogy jól járnak a filmstúdiók, ha mindenki leszokik a filmletöltésről (ami kishazánkban mellesleg nem illegális).

J.

(#53) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez még mindig téma? Komolyan? Még mindig tudnak az emberek ezen pörögni ezen, vagy azon az oldalon?
A warez egyidős a nettel és együtt hal meg vele. Pont.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54) proci985 válasza sutykuru (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

and steal it again! ;]

---

egyébként saját tapasztalatból a spotify a világ legjobb dolga, eljutottunk 10-15 év után, hogy a legális forrás minden szempontból köröket ver a warezre.

netflixet meg nem volt idom kiprobalni, de tervben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem a mozizással a legnagyobb problémám, hogy az eredeti hanggal leadott filmekre úgy kell vadászni - pl. a Wolf of Wall Street csak a Mom Parkban ment, a Star Wars-t most meg tudtam nézni szerencsére a Corvinban is. Ha bármelyik, számomra érdekes filmet adnák több helyen is eredeti hanggal, akkor szerintem sokkal többet járnék moziba.

(#57) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én ezt úgy oldom meg, hogy azt az évi 1-2 filmet, amit megnézek, az belefér még a mozizásba :D
Viszont animét pl. viszonylag sokat nézek, ott más opció nincs is, a 70-80% -át még ha hajlandó is lennék japánból horror áron megvenni, sem lehet.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#58) sutykuru


sutykuru
tag

Filmletöltés nem is warez, bár a Complex-be is van ilyen és olyan magyarázat is hozzá.

(#59) #68237056 válasza #32839680 (#56) üzenetére


#68237056
törölt tag

+1 Ehhez semmi pluszt nem fűznék, remekül összefoglaltad...

(#60) Jhonny06 válasza adalbert1 (#55) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem jelenleg ez az egyetlen problémám a mozizással. Mindent eredeti nyelven nézek, így fájó szinkronos filmekre beülni. Már a MOM-ban se nagyon akad.

(#61) Because válasza #45553408 (#2) üzenetére


Because
őstag

nem egy se két embert ismerek munkahelyről akinek net sincs vagy éppen településen mobilnet és a warezolt filmeket is dvd-én kapja kölcsönbe amit a crt tv-én néz meg...

tegye fel a kezét innen aki csak eredeti op.rendszert használt mindig is...
szerencsére a win 10 "ingyenes" nálam pl. kint virít az aktiválja felírat, de kibékültem vele

[ Szerkesztve ]

(#62) oriic válasza sutykuru (#58) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi lennék hogy kik vannak többségben. A DL meg az FTP letöltők, vagy a p2p torrentesek. Mert utóbbi már warez. De költői kérdés, nem várok rá választ.

Live-Die-Respawn

(#64) Klaus Duran válasza #32839680 (#63) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ezért én is fizetnék, de biztos csak az ujjakhoz készülne, és az is kérdéses hogy mi alapján készülne a felirat. Az ingyenes feliratot tologatva és hegesztve, vagy pedig 100% újrafordítva.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#65) Chaser


Chaser
titán

Én arra lennék kíváncsi, mért nincs olyan opció ha nem tetszik a film visszakapom az árát? Na nem a mozitól, a forgalmazótól. Érdekes, ha neten vásárlunk valamit és nem az amire számítottunk indoklás nélkül vissza kell adják a pénzt, sok országban így van. Egyes sw-eknél is már befigyelt ilyen lehetőség. Na most ha nekem összevágnak egy trailert erre szakosodott profik, és köze nincs a filmhez akkor mért fizessek? Megtévesztettek. Ráadásul szándékosan. De trailer nélkül is ha nem tetszik mért fizessek? A legtöbb film egy kalap sz@r, tisztelet a kivételnek. Persze ehhez kellene hogy mindenki becsületesen járjon el és ha tetszett neki a film ne kérje vissza a pénzt, ami nyilván nem működik. De pont ezért warez miatt sem kell ugrálni. Az illegális, viszont ha látatlanban kérnek valamiért pénzt az minimum nem fair. Nyilván működtetni kell a mozit valamiből, nem velük van a baj. Azt nem tudom ha médián veszek meg egy filmet vissza lehet-e küldeni netes rendelésnél vagy nem...akkor mondjuk nem szóltam. Mozi helyett/mellett jó opció lenne úgy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Chaser válasza #32839680 (#67) üzenetére


Chaser
titán

A legnagyobb gáz az, amikor még a trailert is úgy vágják össze hogy teljesen más hatása van mint a filmnek...de ahogy mondtam trailer nélkül is lehet kapni egy nagy büdös semmit. Legtöbb film kritikán aluli, nekem legalábbis. Pocsék színészek, rendezők. A legújabb SW filmet meg akartam nézni, moziban, eddigi vélemények alapján el is ment tőle a kedvem...elaludni itthon is tudok rajta majd később. Rendben van, hogy az ilyen szolgáltatásos téma mindig is bonyolult volt, de a warezolók így fúj úgy fúj, de mi megy filmek terén? Hányás, de az meg legális. Mondjuk éppen meg lehetne oldani, az ember nemes egyszerűséggel kimegy a moziból amikor látja még egy kalap sz@rt kapott, pl beszabályoznák a film feléig el lehet hagyni a termet és visszaadják a pénzt. Gyakorlatilag a mozi szempontjából nem pénzkiesés, filmet ugyanúgy vetítették volna 20 emberrel mint 200-zal és pl ha fűteni kell akkor se fűtenek többet:) Nem is rossz ötlet ugye?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) tomazin válasza Klaus Duran (#24) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt eddig nem láttam, de nagyon tetszik.

Amúgy megfelelő filmekre kell elmenni és nincs ilyen probléma. Legutóbb az új Miyazaki filmen voltam és meglepő módon az emberek a telefonokat lehalkították, csendben végignézték a filmet, nem csörögtek, stb.
(jah és a film is eredeti nyelven volt, felirattal)

Ezt a lopás témát, meg fujj csúnya gyökerek warezolnak ne koptassuk már tovább. Mint kiderült van erre remek megoldás, netflixnek (vagy aminek éppen szeretnéd) hívják. Érdekes módon még itthon is előfizetnek rá, meg egy vpn-re. De igen sokkal egyszerűbb a kenyeret sem lopod, meg ilyen remek példákkal előjönni, hogy a túlárazott, kényelmetlen, reklámokkal televágott cuccot letolják az emberek torkán (mert ugye milyen szuper, hogy 1,5kért 15perc reklámot végignézhetsz)

(#63) morgyi : erről van szó. kényelmes, jó minőségű cucc, értelmes áron. csakhát így a 15 közbeépült ingyenélőnek a sápját nem lenne ami kitermeli, tehát maradtunk a köcsög warezolóknál.

[ Szerkesztve ]

(#70) proci985 válasza #32839680 (#56) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Netflix, havi 3500 a dija erre.

1. igen
2. 20k alatt lehet kapni mar, 3dvel 25 alatt
3. akcioban erre 1-2000hufert is kaphatoak
4. Netflix. Szinkronrol viszont terj at feliratra, a magyar piac egesz egyszeruen nem eleg nagy, hogy ertelmes minosegu szinkront eltartson. De vannak digitalis boltok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72) sutykuru válasza oriic (#62) üzenetére


sutykuru
tag

Elég jó statjaim vannak, de nem feltétlen warez a p2p.

(#73) Jhonny06 válasza #32839680 (#71) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hivatalosan nincs, de VPN-nel ki lehet játszani, a lejátszáskor pedig már ki lehet kapcsolni és full sávszélességgel nézni a kontentot.

(#74) oriic válasza sutykuru (#72) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A p2p az egy technológia, amit a torrent is használ. Maga a torrent sem illegális, viszont ha valaki azzal tölt le filmet, az már büntetendő, lévén hiába nem illegális maga a letöltés, a torrentezés közben egyből meg is osztja az ember az anyagot. Ez utóbbi viszont már tiltott, attól függetlenül, hogy van-e haszonszerzés.

Live-Die-Respawn

(#75) sutykuru válasza oriic (#74) üzenetére


sutykuru
tag

Polgári vagy büntetőjogi felelőséggről beszélünk most?

(#76) Dr. Romano válasza Vladi (#53) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Inkább úgy fogalmaznék hogy a warez a szoftverek megjelenésével egyidős. Már a C64-es kazettákat is kétkazis magnón másoltuk át egymásnak (ha épp nem rádión keresztül "seedelték").

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#77) oriic válasza sutykuru (#75) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Önmagában az, hogy valami büntetőjogi szankciót nem von maga után, még nem jelent semmit, polgári jogi szempontból a fájlcserélők továbbra is felelnek minden egyes megosztásukért. „Attól még, hogy egy torrentező ellen nem indul büntetőeljárás, egyáltalán nem biztos, hogy a sértett kiadó vagy filmstúdió nem pereli be polgári úton, követelve az elmaradt szerzői jogdíjakat” – dr. Dallos Zsolt ügyvéd.

Live-Die-Respawn

(#78) Lauda válasza oriic (#77) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudjak elvileg bizonyitani, hogy te megosztottad valakivel a teljes filmet pl., igy nem tehetnek felelosse. Mindenki csak kicsi reszeket tolt fel, amibol lesz a teljes egesz. A dc-nel mas volt, mert ott te toltotted fel a masiknak az egesz filet, igy volt miert elkapalni.

[ Szerkesztve ]

(#79) #56573440 válasza Lauda (#78) üzenetére


#56573440
törölt tag

gyakorlatilag viszont a részleteit se oszthatod meg. persze a bíróságon lehet vitatkozni hogy azok a csomagok amiket megosztott közben az tekinthető e részletnek, és ha igen akkor ha felosztottál 0.23%-ot az mekkora kárt jelentett pontosan.

meg egyébként is ez jelenleg akkor is teológia, mivel ezért itthon még senkit nem vágtak meg, és vélhetően nem is fognak egy darabig.

(#80) Lauda válasza #56573440 (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Mit kezd azzal, ha mondjuk a gta5-bol 300 mb-ot kiirok valakinek egy cd-re? Semmit, mivel a 300 megaval sem tud mit kezdeni akinek irtam. Pont ezen is bukik ugy tudom a bizonyitasi eljaras.

[ Szerkesztve ]

(#82) Klaus Duran válasza Lauda (#80) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Amikor a Dragon Ball-ból feltöltöttem 200+BG-t akkor abban már lehet hogy volt egy egész rész is. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#84) Lauda válasza Klaus Duran (#82) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#83) morgyi En is igy tudom. Aztan lehet azzal folytatni, hogy ki hasznalta ekkor a gepet? Ki is kovette el azt a valamit? Valoszinu a csaladom egyik tagja, azokra viszont nem vagyok koteles vallani. Itt meg nincs objektiv felelosseg. Szoval nem mennek semmire, ezert nem is eroltetik.

[ Szerkesztve ]

(#85) djculture válasza Jhonny06 (#73) üzenetére


djculture
félisten

Kb annyira hivatalos mint amerikainak hazudni magadat hogy szoftver tudj venni az amazonon. Warezolás az lófranc az ilyen csalásokhoz képest mint amit te is itt lelkendezve írsz. Ha még valaki fizet is valamiért igy az szépen egy áfacsaló lesz ugyanis a 27% áfát talán bekéne fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

(#86) Jhonny06 válasza djculture (#85) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fizetsz érte, innentől kezdve nincs miről beszélni. Majd ha lesz hivatalosan is nálunk, akkor nem kell trükközni.

(#87) djculture válasza Jhonny06 (#86) üzenetére


djculture
félisten

Aha áfás számlát is kapsz róla a 27% áfával.. amire törvény van hogy a vásárló országának az áfáját kikell fizetni? Az egy dolog hogy ki mit csinál de szerintem nem kéne reklámozni mert nagyobb csalás mint bármi más. A hazai büdzsét károsítod az áfa nem meg fizetésével.

[ Szerkesztve ]

(#88) KISDUCK válasza #32839680 (#83) üzenetére


KISDUCK
addikt

Elég hülye a szabályozás. Pár éve volt egy hír, miszerint egy lelkes állampolgár felnőtt tartalmat nézegetett és olyan szexuális tartalmat talált amiben kiskorú szerepelt ő úgy döntött, hogy ezt jelenti a hatóságoknak, mivel bejelentés alapján akkor nem dolgozhattak a gépet lefoglalták mivel információt tárolt a kérdéses oldalról (mekkora már nem? nem fogadták el az oldal nevét, hanem lefoglalták a bejelentő gépét bizonyítékként) és mivel böngészés stb. közben a kérdéses tartalom letöltődött a gépére, még rá is vágták, hogy pedofil.

Szóval szerintem a jogvédők simán rádvernék, hogy te kárt okoztál nekik, ha pl.: torrenttel letöltöd az Argót és letöltés közben a 0,5%-t visszatöltöd még ha azok olyan csomagok, szeletek amik magukban semmilyen téren nem használhatóak még akkor is megb###nának, hogy te illegálisan megosztottad.

A jogvédők amúgy is gerinctelen férgek, valamelyik nyugatabbra fekvő jobb módú európai országban történt, hogy a jogvédő szervezet egy zenész dalát felhasználta valamilyen dvd lemezen háttérzenének és nem kapott a szerző jogdíjat a felhasznált munkája után. Amikor a szerző ezt jelezte a szervezet vezetőjének, azt mondta hogyha fizet neki sokat zsebbe (több százezer euróról volt szó), akkor a társaság elé viszi a dolgot és ők a jogvédők, akik azért harcolnak hogy a magunkfajták ne károsíthassák meg a művészeket.

Azt hiszem Dániában volt még egy szép mutatvány idén vagy tavaly ahol egy apuka járt porul. Valami dalt nagyon akart a kis gyerkőce, amit ha jól emlékszem nem tudott beszerezni sehonnan ezért az illegális letöltés útjára lépett ahol "csali tartalmat" (nem az említett dal, hanem valami használhatatlan fájl) töltött le és bíróságra vitték az ügyét, hogy ő kárt okozott a jogtulajdonosoknak. (Persze hogy érthetné ezt olyan földi halandó mint mi, hogy követhetsz el amit igazából el sem követtél.)

(#91) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Mondom ezeket úgy, hogy az elmúlt fél év összes filmjét moziban néztem, nem egyet többször is:
- Hol látsz te 1000-ért jegyet? Utoljára 10 éve, amikor még a Hollywood Multiplex létezett, max akkor volt ez dolog. Az Ágnesmoziban diákkal is ennek ötnegyede, az alap 1740, és akkor van még a 3D, ami ha nincs szemüveged, 2000 valamennyi.
- 100 megás netet kapsz 1.33 felnőtt mozijegy árán is (DIGI).
- Igen, van, akinek ez sok pénz. Főleg, ha nincs mozi a környéken, mint Nagykanizsán pár éve. Egy egerszegi mozitúra a családdal 10000 alatt nem jött ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#92) djculture


djculture
félisten

Egyébként ha már itt tartunk a kiadók készítőknek is van egy üzleti érdeke (nem minden országban engednek adott filmet szoftvert forgalmazni, youtube-on is bele lehet futni ilyen médiába ami kiírja hogy ez a te országodban sajnos nem nézhető ) plusz nem egyszer bizonyos termékeket egy hazai bizottság nem is enged az eredeti formában forgalmazni. Ezeket a szabályokat is mind áthágja valaki ilyen vpn-ezéssel.
Steam-en leghíresebb ilyen játék ami nálunk trükközés nélkül nem megvehető az injustice:Gods among us ultimate mert benne van egy önkényuralmi jelkép..

[ Szerkesztve ]

(#94) VoidXs válasza #32839680 (#93) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azoknál ez semmi. Amin nekem végem volt, hogy a vörös vér ábrázolása tilos. Érted, a zöld vagy sárga teljesen oké. :D Egyébként hogy maradjunk a mozinál, a szexközeli jeleneteket nálunk is sokszor kivágják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#95) sutykuru válasza oriic (#77) üzenetére


sutykuru
tag

Pár éve ezt egy kiadó meglépte, ismert számodra a vége? :D

(#96) oriic válasza sutykuru (#95) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akarom én tudni? :D

Live-Die-Respawn

(#97) sutykuru válasza oriic (#96) üzenetére


sutykuru
tag

Ha már Dallos Zsolttól idézel akkor illene. :)

(#98) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Legközelebbi mozi 20 km
a jegy alsó hangon 1300Ft benzin költség még kb ennyi.
Ha már ott van valaki vesz féliter kólát
már is 2000-2500 fölött járunk, rá kell szánni az időt.
És ez egy ember! 1 film!
Ha csak a legfontosabb filmeket megnézném 20 ezer alatt nem jönnék ki egy évben.

És mikor a Starwars 1,2 milliárd dollárnál tart 1,5 hét alatt akkor ne nagyon rinyljon már senki hogy ki mit warezol
Nem sok film van manapság ami veszteséges, ellenben a filmtartartalom egy rakás kalapot nem ér.
4-5-6-os filmek
Nagy ritkaságú a 6-7-es film, pedig még 10 évvel ezelőtt is volt bőven.
A jelenlegi filmek nagy része már nem 2xer nézős. a winyón is csak a helyet foglalja, az ember legszívesebben letörölné.

ellenben nagyon szívesen vennék Digitális mozibérletet :K
max 500-600 Ft és a gépen vagy a TV-n a Megjelenés időpontjában vagy azokon a heteken megnézhető lenne feliratosan vagy magyar hanggal az új film. megállítanám mikor pisilnem kell.
Én tuti vennék.
Vennék az emberek mint a cukrot. és nem kellene drága kólát venni hallgatni más beszélgetését popkorrn meg csipsz ropogtatását hallgatni vagy csak félszemmel nézni a vásznat.

(#99) oriic válasza angyalpc2 (#98) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"És mikor a Starwars 1,2 milliárd dollárnál tart 1,5 hét alatt akkor ne nagyon rinyljon már senki hogy ki mit warezol"

Ahha, szal ha egy film sikeres és sok pénzt hoz be, azt lehet warezolni. :) Ok.

Live-Die-Respawn

(#100) sutykuru válasza oriic (#99) üzenetére


sutykuru
tag

Perzse, este megyünk is Teslát lopni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.