Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

.

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem úgy lehet köze hozzá, hogy a sok gyors le-fel csatlakozás egy nem hot swapos HDD-nél simán megbolondítja a vezérlőt.Nincs erre felkészítve, jellemzően nem tudja kezelni az ilyesmit.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) Skyline15


Skyline15
tag

Első tippem nekem az lenne, hogy amikor települt a Windows, és a legkisebb sorszámú diszk a HDD volt, akkor általában a boot partíció a HDD -re került. A windows lehet hogy SSD-n volt, de a boot partíció a HDD-n, ezért nem is indult.

Párszor régebben előfordult velem ilyen, eléggé egy idegesítő dolog, azonban ilyenkor nálam mindig kiírt valami hibaüzenetet, hogy te hülye nincs windows telepítve / hiányzik a boot record / stb.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#4) DEJVID válasza nemlehet (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Van nem hot swapos sata 2/3 eszköz?

(#5) bitblueduck válasza Skyline15 (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

+++
én is pont erre gondoltam. oprendszer telepítéskor minden meghajtót leszoktam húzni kivéve amire az OS megy mert max 2 perc meló arra sokkal jobb mint fixálni utána az ilyen helyzeteket.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) Jhonny06 válasza Skyline15 (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, ha valami ilyesmi miatt nem boot-ol, akkor mindig volt nálam is hibaüzenet, az alapján azonnal tudja az ember, hogy mi a probléma. De most semmi.

(#7) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Először a csillagok helyére "ar" szót olvastam, erre rájöttem, hogy "op" lesz a jó válasz. Én is találkoztam már ezzel a jelenséggel. És sőt lehet, hogy nálam is ez van, látja a blu-ray meghajtót de semmiért sem akarja beolvasni a lemezeket, holott az átépítés előtt jó volt.

(#8) buherton válasza Tamás88 (#7) üzenetére


buherton
őstag

Nekem is az "ar" ugrott be először.

Szerintem (#2) nemlehet-nél a pont. Ez valamilyen bug lesz végül. Ha csak a MBR-t nem találja arra egyértelmű hibaüzenetet dob az UEFI.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

3 óra sz**ás egy kilazult SATA kábel miatt

Elég olcsón megúsztad. Én ilyennel volt, hogy 3 napot ***tam. Mondjuk nem kilazulva volt a kábel "csak" tönkrement. A cseréje megoldotta.

(#10) MasterDeeJay

Win telepítéskor én le szoktam húzni minden extra meghajtót mert jártam már úgy hogy valamilyen oknál fogva a boothoz szükséges egyik particíót a másik meghajtóra rakta rá mint amin a rendszer van. Akkor ért meglepetésként amikor kiszedtem a nem rendszer meghajtót aztán win már nem is indult többet el.

A kilazult sata okozhat még olyat hogy magát a vezérlőt cseszteti és az meg kihat az egész rendszerre. Hasonlóan egy rossz sata kábel okozott nekem random fagyásokat, azaz akadt az egész OS és darabokban használható volt csak visszafogta a hibás kábel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) Bird válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


Bird
addikt

Az sem mindegy, hogy SATA0 vagy SATA1.....n portokra van dugva a rendszer ssd. Míg SATA0 porton full fluid a winfows addig a többi porton meg tök nyögvenyelős, akadozós, freezelős.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.