Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Én jelszógenerátorral szoktam új jelszavakat készíteni, de ezeket tényleg könnyebb megjegyezni.

(#2) Klinyo


Klinyo
csendes tag

:R Nagyon jó ötleteket adtál, sokat segítettél vele. Köszi :R

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#3) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hasznos, köszi! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#4) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Magyar ékezetes karaktert meg tudsz adni jelszóban? Utána be is tudsz lépni vele?

https://www.coreinfinity.tech

(#5) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nekem van még egy igen hasznos módszerem jelszavakra:
1. kitalálsz egy alap jelszót pl "kutya"
2. hozzáraksz 2-3 számot "kutya123"
3. hozzáraksz annak az oldalnak a címéből pár betűt, ahol használod. pl freemailnél "kutya123free"

esetleg variálható, hogy hova teszed a számot, címdarabot ("freekutya123","free123kutya"), bonyolítható írásjelekkel ("kutya-123+free"), stb.
ennek az az előnye a korábbiakhoz, hogy oldalanként változik a jelszavad, így ha az egyik kitudódik, nem lehet végigmenni vele az összes regisztrációdon. az egyedi minta miatt viszont fejben rekonstruálható a jelszó, elfelejteni nehéz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6) D1Rect válasza DeltaPower (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, a weboldal címét(rövidítve, megvariálva) én is mindig beillesztem a használt jelszóba.
Így mindegyik más, de logika alapján mindig emlékszem mindre. Ha nem, akkor újragenerálom magamban és mindig egyezik. :)

(#7) Drenadar


Drenadar
veterán

Gum1maci-VS_G0auld

:D

No de.... tényleg biztonságot igénylő NETBANK-hoz ki mit szokott megadni? :)
Én közmondást, helyesírási hibával, szóköz helyett alulvonás, minden szó között egy szám :D szerintem ez így elég durva :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mindenki írja be a jelszavait, én meg majd megmondom, hogy megfelelő-e! :DDD :DD ;] ;]

Amúgy én ezt szoktam ajánlani másoknak: egy hosszú, külföldi, de nem angol együttes vagy komikus csapat neve, ami kezdődjön nagybetűvel, és ne nagyon tudják rólad, hogy szereted őket, viszont könnyű legyen neked visszaemlékezni a nevükre+egy könnyen megjegyezhető évszám, de ne a születési dátum (pl: érettségi éve)+egy írásjel a végére

Tehát pl: Szomszedneniprodukciosiroda2004! (most csak azért írtam ezt, mert nem jut eszembe német komikus :) )
Ez szerintem kellően hosszú és biztonságos, illetve jól megjegyezhető.

Nekem jelenleg van egy "mesterjelszóm", ami 24 karakteres, rettentő egyszerű megjegyezni, kitalálni már nem, és a fontos helyeken csak azt használom, míg van egy rövid "publikus" jelszó, amit az egyszerű netes oldalakon adok meg.
De azt mindig kerülöm, hogy egy olyan helyen, ahol meg kell adni a mail címet, és nem ellenőrzött hely, hogy a nagy jelszó legyen ott is.

Drenadar: szerencsére netbanknál, legalább is otpnél, van sms kód minden belépésnél, szóval ott viszonylag nem kell erős jelszó, illetve van még külön titkos azonosító is a számlaszámon kívül.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) DeltaPower válasza Drenadar (#7) üzenetére


DeltaPower
őstag

netbankhoz sms azonosítást használok inkább. elég jó a vírusvédelmem, de ha egy keylogger becsúszik, akkor mindegy milyen hosszú és bonyolult a jelszó.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) danih válasza D1Rect (#6) üzenetére


danih
addikt

B+ én is pont így csinálom :)
Weblap első X karaktere visszafele + titkos szó + konkrét szám, bizonyos feltétlek mellett néhány betű nagybetű...
Sosem felejtem el a jelszót, mert mindig "visszafejtem" :)

(#11) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A jelszópróbálgatós oldalakon nem szabad azt a jelszót beírni, amit élesben használni szeretnénk!!!
Csak a kitalált elvet szabad ellenőriztetni, mert ha éles jelszót kiadunk, azok bekerülhetnek jelszótörő adatbázisokba, és máris nem tart évmilliókig a megfejtése.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) HXY


HXY
addikt

Én már pár éve ezt használom: [KeePass]

(#13) Drenadar válasza DeltaPower (#9) üzenetére


Drenadar
veterán

keylogger ellen a legjobb, hogy egérrel kell jelszót megadni, és mindig mást :P

(#14) Drughi


Drughi
addikt

Én évekig használtam jelszónak a Keresztnevem és a születési dátumom egy keverékét. Ekkor még 12-15éves fejjel nem igazán értettem a dolgokhoz, ettől függetlenül, talán 1db iwiw feltörésem volt.
Mióta felfogtam a dolgokat és jobban is értek hozzá, azóta én is hasonló jelszavakat használok, mint amiket korábban írtatok. Nehéz megjegyezni, hogy mi hova tartozik, de mindnekinek van a sajátjában logika.
Pár tanács tőlem:
-Két összefüggő webes tartalomhoz ne használd ugyanazt a jelszót.
(pl: e-mail fiók és facebook / MSN )

-Számomra az e-mail fiók(ok) a legvédettebbek, hisz egy esetleges feltöréssel ide kérhetnek új jelszót bárhonnan máshonnan. Így a mailjaimat lehetőleg csak biztonságos hálózatról nézem meg.
Ezenkívül lehetőség szerint csak adott helyről engedi megnyitni, vagy új hely esetén azonosítást kér, ami újfent jelszó beírását eredményezi.

-Nyilvános helyen (free wifi, hotspot, suli, bevásárlóközpont) nem adok meg jelszavakat, csak ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat! :R Ha megengeditek - D1Rect, DeltaPower, Edenyke, danih, Drughi - akkor az ötleteiteket felhasználnám a "folytatásban". Speciel nagyon jó ötlet hogyan lehetne minden oldalhoz a könnyű jelszót használni. Ez nekem eszembe se jutott. És szerintem sokaknak nem... és megér egy megosztást.

Természetesen ha csak az áldásotokat adjátok rá! :R

(#16) Syl válasza HXY (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen! :C
12 karakteres (kis- és nagybetűk, számok, írásjelek) generált jelszó minden oldalhoz, Firefox-ban KeeFox kiegészítővel használva nyugodtság van. Elég csak a KeePass adatbázis megnyitásához szükséges jelszót fejben tartani :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Hasznos cikk. Az én személyes jó tanácsom: ékezetes betűvel csínján. Ha külföldre kerülsz mondjuk pár napra, 1-2 hétre, és szeretnél emailt nézni/bejelentkezni, akár publikus gépről, akár a mondjuk a házigazdádéról/kolesz/suli gépről, ott simán lehet hogy nem lesz magyar karakter készlet, és nem lesz lehetőséged telepíteni. És esetleg a magyar honlapokat is rosszul jeleníti meg (no copy/paste).
A speciális karakterek megléte biztosabb, na de az elrendezésük a klaviatúrán.. ezt feltétlenül próbáljuk ki, mielőtt letiltjuk saját magunkat..:)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#18) ep75w válasza Jofi81 (#1) üzenetére


ep75w
csendes tag

én szintén. 15 karakter, véletlen generált számok, angol abc kis és nagybetűi. minden oldalon más. még én sem tudom kitalálni, nem még más :-)

(#19) horrorshoes válasza D1Rect (#6) üzenetére


horrorshoes
csendes tag

Jaja, ez tényleg tök jó ötlet, így aztán attól sem kell félnie az embernek, ha az alap jelszava vagy a sok közül valamelyik kiderül, és még meg is lehet jegyezni. Nekem eddig kétféle jelszavam volt, egy primitív, amit olyan helyeken használtam, ahova valamiért muszáj volt regisztrálni, de tulajdonképpen nem érdekelt a dolog, meg egy nagyon erős és bonyolult a privát, személyes dolgokhoz vagy kedvenc helyeimhez. Egy bonyolultat még meg tud jegyezni az ember, akkor is, ha teljesen össze-vissza az egész, a többi meg tényleg a megfelelő algoritmus kérdése :)

i freak you freaky freaker

(#20) Teasüti


Teasüti
nagyúr

És aki vmilyen formában menedzseli a jelszavait, ő neki hol érdemes tárolnia őket?
Helyi lemezen - pl titkosított fájlokban - nem praktikus, jó lenne elérni bárhonnan a jelszavaimat, de ugyanakkor egy mesterjelszóval védeni.
Erre mondjuk alkalmasnak találnám a felhőt.
Most nem szeretném mondani, h jelenleg milyen fél megoldást használok, de olyasmi kellene, amihez konkrétan csak én férhetek hozzá! Ahol nincs harmadik fél, meg kiskapu, meg kivételes helyzet, meg tulajdonjog.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#21) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a leírást :R

Dave666

(#22) Agrox


Agrox
tag

nagyon jó cikk! épp az elmúlt hetekben variáltam át a jelszavaim többségét, de adtál pár plusz tippet! :C

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#23) Drenadar válasza Teasüti (#20) üzenetére


Drenadar
veterán

ujjlenyomat olvasó....

(#24) Teasüti válasza Drenadar (#23) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Életemben eddig egyetlen olyan usb-s készülékről hallottam, ami beépített memórián tárolta a jelszavakat, hardveresen titkosítva, de vmi kliens szoftverrel úgy lehetett használni, mint a böngészőkben az űrlap kitöltő funkciót (f.név, jelszó).
Távolkeleti csoda volt, megjegyezhetetlen névvel. Vmi 10 évvel ezelőttről.

Manapság kapni ilyesmit?

El tudnék képzelni pendrive méretben egy ilyet, mai technikával.
Zsebből előkapva jó szolgálatot tehetne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Itt lehet ellenőrizni meddig tartana feltörni a jelszót:[link]

A jelszavak, biztonsági okokból mentésre kerülnek. ;] :D

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#26) horvathd válasza Teasüti (#20) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az LastPass oldalán írják, hogy a jelszavakat még a saját gépeden titkosítják 265bit AES-sel, így az interneten tárolt adatokat még ők sem tudják visszafejteni.

"The Kid just rages for a while."

(#27) D1Rect válasza Brown ügynök (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Lol, a "gyors" jelszavam "about a year". :DDD

(#28) Teasüti válasza horvathd (#26) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pontosan ilyet kerestem! :R
A fícsör lista ígéretes, még ma felfedezem.

(#29) Teasüti válasza Brown ügynök (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És a desktop pc-be beletartozik mondjuk egy quad sli cuda alapokon is? ;]
Mert régen kísérleteztem ilyennel, csak úgy mókából.
A 4+ ghz-es E8500-nál úgy egy vagy talán két nagyságrenddel volt gyorsabb a gtx280 egy szálon brute force törésben.

(#30) D1Rect válasza D1Rect (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Ohh, vicces oldal.
Kiforgattam pár jelszavamat:
"About 6 trillion years"

:DDD
Mindig is mondtam, hogy az én jelszavaim max. lophatók, nem törhetők.

(#31) Jarod1


Jarod1
addikt

ha vaolami brutális jelszót találok ki a Keepass progit használom van portable verzója ami adatbázisa az androidos verzóval kompatibilis..

(#32) luw2win válasza D1Rect (#27) üzenetére


luw2win
őstag

'About 52 tresvigintillion years' LOL xd olyan szamok te hogy nem is tudom mit jelent :D:D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#33) Egon


Egon
nagyúr

Nekem általában kódmondaton alapuló jelszavaim vannak.
A kedvencem:

AfM100%iV

A kódmondat pedig: A főnöknek mindig 100%-ig igaza van... :P

Természetesen ezt csak példaként szoktam felhozni, pont ezt nem használom sehol... :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) rep3at


rep3at
őstag

Én is régen egy jelszógenerátorral szórakoztam, innen vannak a mai napig használt jelszavaim is. Sajnos az időnkénti lecserélődés nálam elmarad, ezek már rendesen bevésődtek az agyamba, nehéz lenne újakat megtanulni helyette.

OFF, de egy kicsit ide is tartozik: Az új Operában miért van az hogy a jelszókezelő megkérdezi hogy megjegyezze-e, igennel válaszolok és mégsem jegyzi meg? Agyrém..

Forward thinking. كرر

(#35) macilaci78 válasza D1Rect (#30) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is hasonló eredményre jutottam.
Azért érdekelne, hogy ezt milyen confog, ping és szávszélesség értékek mellett saccolják. ;]

rep3at: Előzmények mentése? Tipp volt, nem járok operába.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36) macilaci78 válasza rep3at (#34) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) DeltaPower válasza Lakers (#15) üzenetére


DeltaPower
őstag

persze, örömmel :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#38) zsopu


zsopu
tag

Én egyszer lefuttattam a win belépésemre egy jeszó feltöröt még kb 10 éve, egy nem valami izmos gépen és 32 óra volt, de megcsinálta! :D (8 karakter, volt benne minden)
A mostani gépeken ez az idő sztem 5-6 órára csökkenthető!
Erővel mindent fel lehet törni, csak idő kérdése! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Fooler89


Fooler89
őstag

Szóval adjam meg egy weblapon a kódomat ami szeretnék majd használni egy másik weblapon. Szerintem ez nem tanácsos.
A linkelt oldal meg ajaxos, azaz simán eltudják tárolni. ;]

Tudom, túlparázom. :P

(#40) D1Rect válasza Fooler89 (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem kell pontosan azt megadni.
Az Odon47 és az Tkto58 ugyanolyan nehézségű.

(#41) Zirowe válasza Lakers (#15) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nyugodtan :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#42) perempe


perempe
addikt

Kobe#24 se olyan vészes, Lakers szurkolóknak ajánlott.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#43) misx


misx
senior tag

Passwordmeter szerint a PH-s jelszavam 26%-os. Asszem frissíteni kéne. :DD

(#44) Bada Bing válasza D1Rect (#30) üzenetére


Bada Bing
tag

Jah. Lehetne csinálni pl. egy honlapot, ahol valami triviális hülyeséggel rávesszük az embereket, hogy beirkálják a törhetetlen jelszavaikat. Bár lehet, hogy senki sem venné be.

[ Szerkesztve ]

(#45) D1Rect válasza Bada Bing (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Aki beírja az meg is érdemli. =)

(#46) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Én mióta rendszeresebben használom az internetet, olyan jelszókat szoktam kitalálni ami 9-8 karakterből áll, és benne tetszőleges elrendezésű számok, kis és nagy betűk. Illetve kb fél évente szoktam újabb jelszavakra váltani. Én könnyen megtudom jegyezni, szóval ezzel nincs gond, de hogy mennyire biztonságos, azt majd meglátom. :DDD
Eddig nem tudták semmimet se feltörni. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#47) qqcqqc válasza Brown ügynök (#25) üzenetére


qqcqqc
őstag

beírok egy magyarul alap jelszót pl: Titkos123 és kiírja, hogy hat nap.
vicces...

(#48) dave666 válasza Brown ügynök (#25) üzenetére


dave666
aktív tag

Tetszik ez a jelszó ellenőrző, köszi :R

Dave666

(#49) Polllen


Polllen
nagyúr

Sokáig én is 1-2 jelszót használtam csak. Csoportonként, hogy itt ezt, ott azt. Aztán elhatároztam, hogy mindenhová más lesz... 100 bejegyzés tuti van már... :DDD

A fene akar ennyit megjegyezni, uh a listáról tartok is több helyen biztonsági másolatot... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi a cikket. Tisztában voltam a dologgal, de most adtál néhány jó ötletet még. :)

Mondjuk azt talán én hozzátenném, hogy időközönként jó cserélni őket. Én pl évente változtatok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.