Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sheep


sheep
addikt

remélem ebben a hónapban jön a gs advance-ra is

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2) tutis


tutis
őstag

az alcímnek ezt kellett volna írni: Háromból kettő Android-alapú okostelefon ma még a Google operációs rendszerének elavult változatát futtatja.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5) pyron25


pyron25
aktív tag

Ezekbe a statisztikákba a főzött illetve a nem hivatalos romok is belekerülnek vagy csak a gyártó által kiadott verziók?

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#6) hito válasza sheep (#1) üzenetére


hito
nagyúr

Ha jol tudom arra meg ICS sincs. Ez a fajta magatartas nem jellemzo a Samsungra.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) ADAM1337 válasza James Dean (#4) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem akarok flamelni senkivel.
De úgy érzem valóban sokat lendít az eladásokon ha az ICS-t és a JB-t rakja rá a gyártó, és ezzel érvel az amúgy hw-esen elavult modell mellett.
Erre utaltam, ami persze vonzata hogy a statisztika is kezd változni, és nem azért mert frissítenek a gyártók illetve megfelelő a support sajnos, hanem az előbbiek miatt.

(#5) pyron25: Gyártói tudtommal csak.

[ Szerkesztve ]

(#8) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Igaz,de csak az újabb,drágább,modernebb telokra,a régebbiek/Olcsok/ maradtak a "Gingerbread"nál.mert ezeket már nem lehet okositani,turbózni,A Cikk csak igy valódi! :Y :((( :F

föolvaso

(#9) atike


atike
nagyúr

Az a boldog 10%... :)

(#10) Bkrisz9 válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Igaz!:) a gyengébb telefonokra rápakolják a középkategóriát meg cseszik frissíteni (elő példa a Sony.. Xperia U es Sola amik nem kapnak JB-t es az Xperia J ami gyengébb pedig igen... Hogy is van ez?!:D )

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#11) sagit válasza hito (#6) üzenetére


sagit
addikt

ics-t skippelik advancedre, egyből jb jön rá

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12) Lenry válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

minden benne van. amikor bejelentkezel a Google Accounttal, akkor látja a Google az Android verziót is. az mindegy, hogy custom vagy gyári a ROM

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) demyen


demyen
tag

nem nagyon értek hozzá, a samsung galaxy s2 -re ha kijön az új rárakható android, akkor avval nem fog szaggatni?
köszi

(#14) hito válasza sagit (#11) üzenetére


hito
nagyúr

Tulajok biztos "orultek".

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) Tuz


Tuz
tag

"Android 4.1 Ice Cream Sandwich" pici hiba

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#16) Szelley válasza sheep (#1) üzenetére


Szelley
senior tag

Még az SGS2 se kapta meg :D tab2 7.0-ra tegnap nekem megérkezett OTA, de a gs advance még arrébb van.

(#17) Luck Dragon

Most még 10% ,de majd ismételt fél év múlva változni fog ahogy eddig is. itt soha nem lesz megállás a google ontja őket, csak kár hogy ezzel a telefon ipar nem tudd lépést tartani, akkor lenne nagy bravúr és érdekesebb ha tudnák. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Oktoberben az iOS 6 volt 60%, most mennyi lehet? :)

(#19) stanleyg


stanleyg
csendes tag

Nem tud valaki az SII JB frissítéséről valami érdemleges információt hogy mire várható pontosan? Mert már azon vagyok egy ideje, hogy fogom magam aztán kirootoltatom. Azt mondják egy normálisabb rommal nem merül annyira, nem fagy be..... De fogalmam sincs hogy várjak e vagy ne....

(#20) Liudvikas


Liudvikas
tag

ez nem csalóka egy picit? a karácsonyi szezon csúcsán mérték a GPlay csatlakozás alapján... :U

legsűrűbben az új felhasználók túrják a boltot, ami ugye új készüléket, és (jobb esetben) új verziószámot jelent.

(#21) CYPRIAN válasza pyron25 (#5) üzenetére


CYPRIAN
tag

Használatban lévő készülékekről van szó, úgyhogy így kétértelmű.

(#22) embe válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


embe
nagyúr

Jogos. Sokan, köztük én is, nem a gyári frissítővel toljuk rá a romot. Így már a Play szerint én is ICS-t használok, pedig az enyémre még nincs hivatalosan. Ha rátenném a JB-t, akkor meg azt a statisztikát dobná meg. Tehát ebben a statisztikában az ezekkel a romokkal használt készülékek vannak, és nem az, hogy mivel adták ki.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) Szelley válasza stanleyg (#19) üzenetére


Szelley
senior tag

kirootoltatod?! :DD egyszerű mint az 1+1 :) első hozzászólást átnyálazod, és menni fog! :)

(#24) stanleyg válasza Szelley (#23) üzenetére


stanleyg
csendes tag

Elolvastam, hát lehet hogy egyszerűnek tűnik, de ha én nekilátnék, tutira hazavágnám az öreg SII-m :D :D :D

(#25) sheep válasza Szelley (#16) üzenetére


sheep
addikt

nem mondod hogy még sgs2-re sem jött ki? az szép...
samu bácsi megigérte hogy januárban jön szvsz már rég kész van csak a sgs3 mini miatt tartják vissza
várom már nagyon

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#26) Ezredes1943 válasza Szelley (#16) üzenetére


Ezredes1943
csendes tag

A JB érkezett meg tabra? Már várom, hihetetlen hogy a franciák már tolják neki:)

(#27) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Én ezt nem értem. Az a dicsőség, hogy az annyira azért már nem ropogósan friss JB 4.1 és a 4.2 együttesen lenyomták a 3 éves Froyo-t?! Szerintem ez vicc, ahogy az is, hogy a gyártók lazán dobálják a piacra az új modeleket az aktuálisnál két generációval régebbi 4.0-val. Fél év kevés nekik, hogy ráhúzzák a saját UI-t a JB-re?

Nem a lényeg a fontos.

(#28) Szelley válasza sheep (#25) üzenetére


Szelley
senior tag

Novemberben kaptunk egy leak verziót, de abban még vannak bugok valamint az üzemidő elég gyér!
igen, GalaxyTab2 7.0-ra tegnap sikeresen feltepült OTA a JellyBean! :Y
szerk.: S Advance-ról pedig annyit, nővéremnek direkt azért ajánlottam, mivel ha jön rá JB akkor a GalaxyS3mini semmivel nem fog többet tudni, ami a felárat indokolná!
@dreamdancer: És még az a jobb állapot ha 4.0.4-el jön ki...igen, sajnos fél év nem elég nekik hogy a JÓ és gyönyörű szép Holo felületet elcsúfítsák kókány UI-val...és teledobálják olyan ramzabáló alkalmazásokkal, amit soha meg nem nyit a user, valamint a multitasking nem tud normálisan működni tőlük...

[ Szerkesztve ]

(#29) Hobbbyt válasza sheep (#25) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nemtudom, hogy a kolléga mire gondolt, én már.. hát.. a fene tudja, szerintem több mint egy hónapja 4.1.2-t használok az S2-ön. A 4.2-ről egyelőre nem álmodok.. :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#30) Keem1


Keem1
addikt

Ez eléggé szomorú statisztika. A gugli helyében én nem engednék egy telefont se kiadni a megjelenés pillanatában aktuális verzió alatti androiddal. Ha nem tudják rá megcsinálni a custom UI-t, hát megy gyárival, majd a frissítésben megkapja. De ha nem lépnek a gyártók f*szára, akkor egyre rosszabb és töredezettebb lesz, és újabb lavinát generál, újabb széttöredezettséget okozva.
Én is Advance tulaj vagyok és egy dologban képedtem el telefonváltás előtt: mi a fészkes fenéért van rá GB és miért nem ajánlja fel azonnal az ICS / JB frissítést, annak ellenére, hogy elolvastam a tesztet és a kommenteket, míg a munkahelyem megkapta a rendelt 10 darab készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hobbbyt válasza Keem1 (#30) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez azért nem így megy.

Egy készülék fejlesztése és gyártása majd célba juttatása nem 10 nap. (főleg ha 75 féle van, piaconként)
Még a Samu telefonklónozó részegységének sebessége se éri el ezt a köridőt.
3-4 hónap minimum eltelik a Tervezés és szállítás között... ami alatt/közben még ezer másik is van (azon lehetne vitatkozni, hogy miért nem inkább kevesebb a jobb stratégiát követik, egyelőre nagyon sikeresek ezzel a megoldással is..)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#32) Szelley válasza Hobbbyt (#29) üzenetére


Szelley
senior tag

Igen...a nem hivatalos sammobileról szedtél egy belső mérnök által kiszivárogtatott félkész romot, amit odinnal tettél fel. Tévedsz! A kész, hivatalos romot Kiesen, vagy pedig OTA kapjuk. Ennyi erővel mivel van CM10.1el 4.2.1 verzió a telefonunkra, akkor arra azt mondjuk hogy már megkapta hivatalosan a 4.2.1-t?! ugye hogy nem...

(#33) blade zte válasza Keem1 (#30) üzenetére


blade zte
őstag

Ez azért van kérlekszépen, mert:
-android létezik egy csomó formában:tablet, 3,5-6,0-ás méret, mindnek egy halomnyi felbontás, hdmi-vel ellátott érintöképernyö nélküli tv-re köthetö, tv box, médialejátszó. Lehetne még sorolni.
-A fejlödés mértéke(szerintem legalábbis) itt a leggyorsabb. Minden évben csúcshardver ereje minimum megduplázódik, pl. gondolj bele, hogy a kétmagos procik, amik tavaly csúcson voltak, manapság max középkategóriások. Most érdekes lenne, ha még az 2.3 követelményeinél tartanánk. Mert az a verzió is elég puritán önmagában.
-Az árak. Egy wp 8 "olcsó" telefonjai a maguk 60-70 ezer forintjával elbújhatnak a mellékutcába. Egy tökéletesen müködö telefon, mint a zte blade 3 30-ezer. Így is érdekes, hogy ennyiért a játékok is mennek. Mobilos dead space (nézz meg 1-2 képet a graf.-ról) a blade 1-en is futott. Ezeket az áruk miatt sem frissítik. Hogy te az advanced után a lehetö leggyorsabban válts.

Nameg épp a samsung az, aki nem fog a tucatnyi galaxy advance-re külön frissítgetni. Mert szerintem minden országba össze vissza variálják a szoftvert.

Oppo find 7 astro black

(#34) Peterson_ válasza tutis (#2) üzenetére


Peterson_
addikt

Na igen, van akinek félig tele, van akinek félig üres:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#35) Keem1 válasza blade zte (#33) üzenetére


Keem1
addikt

És ti még hisztek a mesében, meg a mikulásban... Marketing okok... Az S3 Mini ugyanez a hardver jórészt (több ram, más SoC al-al-altípus), mégis JB-vel került a boltok polcaira.
Ha megveszek valamit, akkor elvárnám, hogy legalább 2 évig gondoljanak az én telefonomra, és nemcsak az újonnan kijött üdvöskére (S3 Mini), ami szintén nem a zászlóshajó, de mégis jobban favorizált.

[ Szerkesztve ]

(#36) Necc válasza Keem1 (#30) üzenetére


Necc
addikt

"Ha nem tudják rá megcsinálni a custom UI-t, hát megy gyárival, majd a frissítésben megkapja."

Ha ezt a gyartok meglepnek, szerinted mennyi juzer vernyogna? Nem ugy megy az... :(

Nem olyan ez a frissitesi procedura, hogy puff le van cserelve varazsvesszoparipa legyintessel aztan jovan, a legtobb frissites/elorelepes lehetosege mar driver szinten megakad, mar pedig ha a legfikarcnyibb chiphez nincs rendes nativ driver OEM reszrol, akkor nincs normalisan mukodo friss android se.
Ez csak a torta alja volt, felfele iranyban is rengeteg olyan buktato lehetseges, ami meghiusitja a frissites vagy a legfrisebb rendszerrel valo kiadas lehetoseget.
Termeszetesen a masik hatalmas bukta a torta legtetejen van: a juzerek legjava egyszeruen szarik a frissites kellos kozepebe, es ugy hasznalja a keszuleket ahogy van.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#37) blade zte válasza Necc (#36) üzenetére


blade zte
őstag

Sokkal jobb lenne windows7+ szerüen megoldani. Minden hardvergyártó a saját cuccához elkészítené a drivert, és a gyártóknak egyszerüen össze kéne szedniük öket. Avagy lenne egy hivatalos android firmware, melyet ha felraksz, az interneten megkeresné automatikusan a drivereket, és müködne bármin. Jó lenne, ha annak a gyártónak, aki nem erölteti a saját témát. Aki meg igen, annál meg a további támogatás céljából.

Mi lehet ennek az aladálya?

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#38) Pantal válasza blade zte (#37) üzenetére


Pantal
senior tag

Android főverziók gyakrabban jönnek, mint Windows főverziók. És van gond Windows vonalon is (régi atomok driverei nem lesznek megcsinálva Win8 alá).

Ennyi erővel külön megvesszük a mobil cput a mobil gput, a kijelzőt, a házat, az aksit, leszedjük a drivereket, és mint a pc-t, magunk pakoljuk össze a telefonunkat is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) Urna


Urna
tag

Hogy ha már JB, valaki valami konkrétat nem tud a Samsung Galaxy Note 10.1-ről? (független gyári) előre is köszönöm :)

S10 + Galaxy Watch 3

(#40) Hobbbyt válasza Szelley (#32) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem, nem onnan szedtem. Wanamlite romokat használok.. jellemzően ezek Stock romok kicsit finomítva, kies támogatással, meg minden olyan funkcióval ami csak a gyári romokon van.
Ebből gondoltam, hogy már kijött a Gyári 4.1.2
Mivel szolgáltató függő vagyok, a Kies meg OTA nálam nem opció, mert ha rájuk várnék, kis túlzással még most is GB-t használnék..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#41) Szelley válasza Hobbbyt (#40) üzenetére


Szelley
senior tag

"Wanamlite romokat használok.. jellemzően ezek Stock romok kicsit finomítva"

sajnos... :O bezzeg a régi időkben mikor wanam még csak S2-re főzött...gyönyörűszép Holo romokat csinált! :R

(#42) assemble


assemble
addikt

Nalam otthon 100%-os az arany, pedig 5-bol csak 2 cucc Nexus :)

(#43) Hobbbyt válasza Szelley (#41) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen.. ez tény.
Azóta haragszok is az S3-ra.. mert teljesen háttérbe nyomta az S2-t.
Sajnos kénytelen lettem beérni az utólagos Holo-val.. ahol mindig van valami kis hiba a részletekben :/

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azt lehet tudni,hogy a Google mennyire fogadta el a Cyanogenmod-ot?
Mert 2009-ben ha jól tudom tiltakoztak ellene
Jó lenne egy olyan kezdeményezés hogy a Google és a Cyanogenmod összefognának és azokra a telefonokra amelyekre a gyártok nem akarják/nem tudják elkésziteni az aktuális Android verziót,azokra a CM csapata fejlessze ki a romot,persze itt a stock rendszerre gondolok,illetve legyen annak a romnak egy extra változata is amely a CM-es extrákat tartalmazza(azok akik bátrabbak és Rootolják a telefonjukat).
A gyártói UI-t is fejleszthetnék tovább pl a CM-es tagok.

(#45) pite4


pite4
tag

Ezt nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#46) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát elég sovány, mondjuk nem kell ezen meglepődni. Vedd megaz újat akkor lesz.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) pufferzóna


pufferzóna
tag

Nem értem én ezt az állandó sipítozást a frissítések miatt... Nekem gyári 4.0.4 fut a telefonomon (Xperia Arc S) tavaly április-május óta. Tudom, hogy nem lesz rá 4.1. És? :) A telefonnal elégedett vagyok, nem fogom csak azért megutálni sem a készüléket, sem a gyártóját, mert nem jön rá rendszerfrissítés.

(#48) Burt1793


Burt1793
veterán

Samsung Galaxy W-re mikor fog kijönni valami 4-essel kezdődő rom? (független a teló)
Remélem megnő az üzemidő, mert tényleg folyamatos használattal, wifikapcsolattal 7 óra alatt csutkára merítettem... :D Nem kicsit unatkoztam, nem volt elsötétítve a kijelző :P

[ Szerkesztve ]

(#50) Burt1793 válasza #40993792 (#49) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát igen, bocs, de legalább nyomatékosan leírtam :P De ezt még kibírom, inkább azt szeretném megtudni, hogy a 2012 végére ígért ICS hol van? mert a kies bizony nem ajánlja fel...
Az elképzelhető, hogy rögtön JB jön rá? vagy az egyáltalán nem fog? Vagy megmaradunk a 2.3.6-nál? :(
Egyébként nem rossz, ennél talán nem is kell jobb mobil.

Egy másik téma: van egy ilyen telóm, a hosszabb sms-eket nem jeleníti meg végig, pedig van hely a memóriában (amit kapok és amiket küldök egyaránt) Van erre valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.