Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

na, már alig vártuk a következő bulit.. oracle még úgysem nagyon pofozkodott, hiányzott is a képből.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) t72killer válasza Integra (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két nehézsúlyú játékos van a ringben, kíváncsi vagyok a meccs kimenetelére. Remélhetőleg a java marad ugyanolyan nyílt, amilyen eddig volt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) rudymester


rudymester
senior tag

Majd megegyeznek. Látunk már ilyenre számtalan példát.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#4) CrAck69


CrAck69
senior tag

"Az Oracle szerint számos Java szabadalmat sért a Google Android operációs rendszerének implementációja számos."

A végére is kell az a számos? :)
többször átolvastam de furán hangzik. De sry ha nem :D

Egyszer fenn....

(#5) peterk


peterk
senior tag

A Google-nek hosszú távon hatalmas bevételt jelenthet az Android. Az Oracle nyilván látott egy kis becsurogtatható bevételt, és mivel fedezet van rá Google-énkál, biztos, hogy előbb-utóbb meg fognak egyezni. ;)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#6) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ha az Oracle sokat kötekedik a Google-val akkor bepipul és felvásárolja :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Magimano


Magimano
aktív tag

Csak idő kérdése volt hogy valaki a Google-t is cseszegesse az Android miatt :D

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Már csodálkoztam is, hogy senki nem akasztja össze a Google-al a bajszát az Android miatt. Bár nagyon nem érdemes... :DDD

(#9) DemonDani


DemonDani
addikt

szánalom a köbön ez az oracle

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...és akkor most jön az az összeesküvés elmélet, miszerint az egész mögött a Nokia áll, hogy a Symbian ne kerüljön messze a mézes bödöntől... :))

Egyébként imádom ezeket a pereket, mindenki a másik hasznára hajt, és gyakorlatilag mindig megegyezés lesz belőle.
Tényleg volt már egyáltalán olyan ítélet - hasonló esetekben - amikor meglepő módon nem megegyezés, és/vagy bünti fizetés lett a vége, hanem a per tárgyának visszahívása? (...)

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) fi:zi'k válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak harmadik olvasatra értettem meg, de jó :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) =Mentor= válasza DemonDani (#9) üzenetére


=Mentor=
őstag

Azért mert védi a jogait? Jó lenne ha az emberek szeme elől leszállna már a rózsaszín köd, ha a Google-ről és az Androidról van szó. :W

(#13) nbg válasza =Mentor= (#12) üzenetére


nbg
senior tag

Nem. Azert, mert kizarolag azzal a hatso szandekkal vasarolta fel a SUN-t, hogy - vigyazat, nagyon leegyszerusitem- jol kib@sszon mindenkivel, aki hasznalja, es majd meg le is huzza oket.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#14) Morden24 válasza mrlujoak (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Microsoft kontra i4i?

Sectumsempra - For Enemies

(#15) DemonDani válasza =Mentor= (#12) üzenetére


DemonDani
addikt

Jah érdekes amíg nem tört fel egyértelműen, és nem kezdet hasznot termelni a Googlenek az Android addig semmi nem tűnt fel nekik, most hogy látják, hogy komoly pénz van benne, nekik és kéne egy kicsi belőle... Tipikus szabadalom per...
Ha egyből az elején jönnek, akkor azt mondom, hogy jogos. nade 2 évvel később jut eszükbe? ugyan már!

Most jön mindenki tartani a markát sorba, ez is csak egy újabb ebben a nagy káoszban ahol mindenki perel már mindenkit az egész mobil iparban... az Oracle ezt kihasználva beállt a sorba

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) kaller1 válasza DemonDani (#15) üzenetére


kaller1
veterán

Mert két éve még úgy gondolták, "kit érdekel....".

.::> <::.

(#17) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Ez jó meccs lesz ! ;]

Sok lúd disznót győz! ( *j2me ) :R

(#18) DemonDani válasza kaller1 (#16) üzenetére


DemonDani
addikt

jah... na ezért mtam h f@szopók... vagy érdekelje akkor is ha nincs pénz vagy szarja le akkor is ha van.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) dabadab válasza kaller1 (#16) üzenetére


dabadab
titán

A Sunt idén vette meg az Oracle, és annak a főnöke, Larry Ellison, nem éppen arról híres, hogy nagyon tisztességes lenne az üzleti életben.

DRM is theft

(#20) domperke válasza dabadab (#19) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Érdekes egy meccs lesz ez.... :Y De szerintem megegyeznek...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#21) shev7 válasza DemonDani (#18) üzenetére


shev7
veterán

szoval ha valaki ellop egy technologiat, es keveset keres vele, akkor az gaz, egybol perelni kell, ha viszont sokat keres vele, akkor a te felfogasod szerint mar vedettseget elvez? Erdekes...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) dedike válasza DemonDani (#15) üzenetére


dedike
addikt

Ezt olvastad?:
A Java technológia korábbi tulajdonosa, a Sun Microsystems 2006 óta számos alkalommal próbált egyeztetni a Google vezetőségével a levédetett megoldások licencelésének feltételeiről, ;)

Jó szerencsét!

(#23) mrlujoak válasza Morden24 (#14) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jah, igen.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#24) floatr válasza dedike (#22) üzenetére


floatr
veterán

Gosling amiatt hagyta ott az oracle-t, mert tudta h perelni fognak. Schwartz korábban diplomatikusan sok sikert kívánt a guglinak, és gyakorlatilag áldását adta a dologra (lehet h ő is próbált már j2me alkalmazást fejleszteni, aztán rájött...). De Icaza viszont arról pletykál, hogy Schwartz ezzel szemben a gugli perelhetőségével adta el a sun-t. A OSS-hez kapcsolódó blogok nagy része Ellison élve nyúzását követeli, és átálltak az ms ellenségképről oracle elleni hadjáratra. A java-s blogok tétován pedzegetik, hogy akkor most mi lesz, mert így kiderült h a szabadnak hitt rendszer a .net-hez hasonlóan proprietary, csak sokkal rosszabb kezekben van. Sok felől hallottam a technológia temetését, elmigrálást, a ms elkezdte nyomatni a mysql->sqlserver migrációt mondván, hogy így jár majd mindenki, ha nem lép, de emlegetik azt is, hogy a postgresql "forgalmazása" megnőhet az új kliensek közt.

Szintén írnak arról h Ellison és Jobs mennyire világi cimbik. Na ezt bogozd ki. Nevető sokadik: apple...? (uhh leírtam, tíz fekvőtámasz)

Szerintem totális a káosz.

(#25) shev7 válasza floatr (#24) üzenetére


shev7
veterán

nem csak a kaosz totalis, hanem a felrevezetes is megy. Egyenlore szo sincs arrol, hogy ne lehetne "ingyen" java alkalmazast fejleszteni. A Google-t sem azert perlik, hanem mert feltetelezik, hogy a sajat VM-juk sun-tol "lopott" kodon alapul...

Persze lehet azt mondani, hogy a jovoben ez valtozni fog, de amig nincs igy addig ez szerintem csak hangulatkeltes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#26) eami válasza kaller1 (#16) üzenetére


eami
addikt

na meg két éve még nem az Oracle birtokolta ezeket a szabadalmakat ;)

(#27) floatr válasza shev7 (#25) üzenetére


floatr
veterán

Most épp az OOo projektet láttam rettegni, miután látták h mit művelnek az utóbbi pár hónapban, tudván azt, hogy az OOo inkább mások szekértolója, mint az oracle-é.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.