Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kon


Kon
csendes tag

A felbontás és a vinyó sebessége helyett én inkább olcsóbb procival csináltam volna mert ez így vicc és legalább drága is.

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#2) stratova válasza Kon (#1) üzenetére


stratova
veterán

Egyetértek, ez a VGA már nem ijedne meg egy 1600x900-as kijelzőtől sem. Viszont talán ez a legerősebb gép ekkora méretben még nem horror áron.

[ Szerkesztve ]

(#3) rudi


rudi
nagyúr

És ha még AMD procit is tennének bele további 400 számolóegységgel, akkor lehet, a GTX 560M-et megközelítené 3D-s kraftban...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Apika válasza Kon (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Főleg úgy, hogy az alapban 800 dollár felkúszik néhány opció beépítésével 1200-ra...

(#5) Cobra.


Cobra.
őstag

14"-ra szerintem elég az 1366X768, de egy i5 elég lett volna, meg mellé inkább egy SSD vagy legalább 7200-as merevlemez.
Egyébként az új Lenovok elég jól néznek ki, végre nem az olcsó fröccsöntött fekete műanyag burkolatot kapják.

(#6) stratova válasza rudi (#3) üzenetére


stratova
veterán

A8-3550MX-et neki, akkor megvan a kellő CPU erő is s árban szvsz még mindig i7 alatt lehetne. Bár felmerül a mikroszaggatás eshetősége.
Plazmacucci: ez még éppen lehet, ő a plafon (HD 6770M avagy asztali HD 6670).

[ Szerkesztve ]

(#7) Plazmacucci válasza Cobra. (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem egy nagy sebességű i3 is elég ilyen felbontáson. Aki meg kirakja nagy felbontású monitorra a képet, annál úgy is elhasal a igp. Szerintem. Llanóval meg nem hiszem, hogy ezt az igp-t lehet párosítani.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jól néz ki. :)

(#9) kapeti07


kapeti07
senior tag

i7 ? Minek?!? Egy jó i5 is elég lenne!

Amúgy ha játékra kellene most venni valami jó kis notebookot akkor az ASUS N55SF az alternatíva. i5, 4GB Ram, nVidia GT555M bruttó 210e körül igazán jó vétel.

Xbox: kapeti

(#10) lajtika


lajtika
aktív tag

Ez nagyon jó kis gépnek ígérkezik. A proci tényleg túlzás egy kicsit, de szerintem lesz ebből I3-I5 változat is.Ugyanúgy mint a nagyobb tesójában is.

(#11) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ez egy erőgép minden mai játék futhat vele élvezhető sebességgel. :K

(#12) staccato válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


staccato
tag

+1.Jó vas.a procival kapcsolatban meg inkább legyen erősebb(a jövőre nézve) mint gyenge.(lásd atom) :K

[ Szerkesztve ]

üdv

(#13) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis erőmű lett,de a procit erösen túlzásnak érzem.Az ára megfelelö,jöhet a cucc a hazai boltokba.

duree54

(#14) bdlackoo


bdlackoo
tag

jo kis masina. az i7et en is soknak tartom. egy i5 vagy egy hozza illo amd proci jobb valasztas lett volna nameg mire hozzank eler a 800 usdbol (~180k huf) lesz 800 euro (~230k huf) :O

dinosaurs are jesus ponies

(#15) lajtika válasza Duree (#13) üzenetére


lajtika
aktív tag

Azért én kíváncsi leszek hogy menyi lesz a kisker ára. Tuti hogy nem lesz 800 dollár alatt.

(#16) ->Raizen<- válasza Duree (#13) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ki lehet használni annak a procinak az erejét ha ügyes az ember virtualizációval stb.
Durván úgy 2x erősebb mint az én a6 3400m procim 1750 mhz-n. :C

[ Szerkesztve ]

(#17) VateRicsi válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Egyetértek hogy (játékra) ilyen felbontáson elég egy gyors i3 vagy i5 is, de az igp-s mondatot nem értem. Ebben van 7690M dedikált kártya, nem az igp-t használja a gép. Persze full hd-ra sok játéknál nem lenne elég a 7690M sem, a mobil gpu-k közül arra már nem árt egy GTX560M.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#18) Plazmacucci válasza VateRicsi (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Természetesen az igp alatt a 7690M-et értettem. Nem is jutott szembe, hogy az intel prociban is van olyan XD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) VateRicsi válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Én sem kötekedni akartam, csak az igp egyértelműen az integráltat jelenti. Mondjuk ezzel az erővel a vga meg a 640x480-at, szóval talán még a gpu a legjobb rövidítés, de ha tudjuk miről van szó, akkor ez csak szőrszálhasogatás.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#20) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem rossz cucc!

Viszont szerintem jobb lenne simán egy 13'-os notiba egy komolyabb grafikus résszel rendelkező Fusion APU, külön videókártya nélkül: mondjuk egy A6-3400M HD6520G-vel, vagy egy A8-3500M HD6620G-vel.

Az Anandtech mobil Llano-os tesztjén kibukik, hogy megfelelő teljesítményt nyújt 1366x768-as felbontással, és ezen a tesztoldalon is látható, hogy simán elfogadható teljesítményt nyújtanak, a plusz GPU fogyasztása, és melegedése nélkül (viva üzemidő!).

Szóval várom, hogy mikor jelenik már meg egy ilyen ésszerűbb darab... :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) VateRicsi válasza AxBattler (#20) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia! Ha már belinkelted a notebookcheck.net-et, nem tudod véletlenül hogy a játékoknál milyen felbontásra vonatkoznak az fps-ek? Ugyanezt az oldalt szoktam én is nézni, nagyon jó összehasonlításhoz, de egyszerűen nem találom hova van írva a felbontás a játékteszteknél. Azért nem mindegy hogy 1360x768-on vagy 1920x1080-on tud 24,7 fps-t a HD 6620G Battlefield3 low esetén.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#22) mongi válasza VateRicsi (#21) üzenetére


mongi
senior tag

ha jobban megnézed, minden oszlop tetején ott a felbontás :Y
balról jobbra:
low
1024x768 low 0xAA 0xAF
med.
1366x768 medium onAA 0xAF
high
1366x768 high onAA 2xAF
ultra
1920x1080 very high onAA 4xAF

ebből adódik:
25 17 13 ?
tehát 1024x768 low = 25

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#23) VateRicsi válasza mongi (#22) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Nem erre gondoltam! Az ilyen videókártyákról külön-külön írásokban nem látom a felbontást! Persze érthető ha az előbb belinkelt oldal jutott eszedbe, de azért ott még én is megtalálom.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#24) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem néz ki rosszul. Az ára is jónak tűnik. Kár hogy az a 800 dollár 800 euró lesz mire ideér + a kereskedő haszna meg áfa. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Szép darab :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26) stratova válasza VateRicsi (#23) üzenetére


stratova
veterán

Legkényelmetlenebb de működő megoldás, ha az adott kártya lapján játékokban elért fps-re klikkelve kimásolod a tesztelt notebook nevét és arra keresel rá notebookcheckken, de általában rögtön linket is mutat a notebook tesztjére.

(#27) banhammer


banhammer
veterán

Az i7 azért kicsit sok a VGA mellé.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) VateRicsi válasza AxBattler (#20) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Azért a 6620G-nél a Battlefield3 esetén a 13 fps-t 1360x768-on vagy a 6520G-nél szintén 13 fps-t a Crysis2-nél nem hívnám simán elfogadható teljesítménynek, de az biztos hogy egy 13"-os vékony notebook sokszor jobb, mint egy nagyobb, többet fogyasztó darab. Egyedül az a baj hogy egy ultrabook is kerül annyiba, mint egy gamer noti.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#29) Cyberpunk válasza banhammer (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha kell a processzor teljesítmény, akkor jó ha van. Bár nem hiszem hogy sokan fognak renderelni rajta. De ki tudja. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) Monolith


Monolith
tag

Szeretnék már látni egy hasonló 14-es gépet Liano-val, játék szempontjából előnyösebb megoldás volna, jó dolog a dual graphics is, lassan rendes drivert is sikerül hozzá heggeszteni. Persze az üzemidőre is jó hatással volna. Persze arra is kíváncsi lennék, hogy ezt is úgy lehet kapni majd nálunk, mint a y470-t... sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Jó kis "gamer" laptop. Nekem az elődje van meg (Y460), i5 procival és 5650-es Radeonnal. Közepes grafikával a legtöbb játékot simán elviszi. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#32) Prof


Prof
addikt

Hát amíg jönnek ilyen gépek az átlag ember nem fog llanoval szórakozni.
Nincs crossfire szívás a 7690 simán megoldja a témát és olyan sebeséget hoz mint egy dual graphics.

Ezzel az AMD a DGPU külön eladásokkal a saját APU eladásait vágja haza szerintem.
Elég erős dual graphics kéne, hogy ezt a diszkrét GPU-t lenyomja a mostani llano dual graphics tesztek szerint.

(#33) tn90


tn90
csendes tag

végre felnőtt a gpu a procihoz...

az Y470 azzal az 520-as geforce-val kicsit félkarú óriásra sikerült, föleg egy erös i5 vagy netalán i7 procival mellékelve...

bár az igazi félkarú óriás a saját K52JC-m az i5(460M) geforce 310M párossal...

[ Szerkesztve ]

(#34) kretenallat válasza tn90 (#33) üzenetére


kretenallat
senior tag

nekem ugy remlik, h az elodben 550m volt, nem 520. de konnyen lehet h tevedek

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#35) stratova válasza kretenallat (#34) üzenetére


stratova
veterán

Jól tévedsz:
Y460 - HD 5650M
Y460p - HD 6650M
Y470 - GT 550M
Y470p - HD 7690M

(#36) kretenallat válasza stratova (#35) üzenetére


kretenallat
senior tag

koszi :) utolag en is megneztem, csak nem jutott eszembe h szerkesszem idoben a hozzaszolasomat.

egy oldalon azt irtak h fem a boritas, ez ugye nem igaz? persze orulnek ha az lenne, de sztem ha az 570nek muanyag, akkor ennek is az lesz, nem?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#37) stratova válasza kretenallat (#36) üzenetére


stratova
veterán

Tudtommal az Y570 anyagát inkább tartják alumínium hatású műanyagnak (de ezt mondják meg a tulajok), a V570 kapott alu-köntöst.

(#38) Kattt01 válasza stratova (#37) üzenetére


Kattt01
tag

Ugyan nincs Y570-em, viszont gondolkodtam vásárláson és alaposan megtapiztam, valóban nem tűnt fémnek...
Szerintem amúgy korrekt gép, korrekt áron...
Akiknek böki a csőrét a vinyó, az nyugodtan kicserélheti benne, akik meg amiatt sír a szájuk, hogy túl erős a proci, azoknak kívánom, hogy ennél nagyobb baj nem éri őket az életben :DDD
A kijelző felbontása az egyetlen fájó pontja a masinának, bár számomra ez sem okozna problémát, itthon kijelzőre kötve használnám, különben meg 14 colon nem olyan vészes az a HD, 15-ön viszont már elég csúf, nagyon nagy kár, hogy ez a trend jellemző nemcsak a konzumer notiknál, hanem szinte mindegyiknél... :(

(#39) AxBattler válasza VateRicsi (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, de ezek ma a leginkább gépigényes játékok közé tartoznak. Egy integrált megoldástól nem kell csodát várni, de pl. a BFBC2 tök jól fut rajta.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) bubi92


bubi92
őstag

gyönyörű a fedlap mintája, és nagyon jó kis gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.