Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Az első gondolatom az volt: Minek?

Ez olyan mint az JFK játék amiben le kell lőni az elnököt.
Szerintem ez inkorrekt.

"Túlélő-kalandjáték lesz" .. fene tudja. Teljes komplett sztorival a hősök emlékére talán. (Ha a ruszkik meg fogják engedni persze)

Szerk:
Azért a videót elnézve félelmetes a sztori.
Nyugodjanak békében a hősök ahogyan a K-19 -es hősei is.
Igen a rokonokról és a kegyeleti dolgokról már nem is beszélve. Van akinek ez fájdalmas téma.
Én úgy tudom a ruszkik az ilyeneket minimum 50 évre titkosítják, tehát olyan mélyebb részletes történetet nem tudom honnan ásnak elő amiből tényleg megértjük mi is volt.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#2) oriic válasza HartgeH3-2.8 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyelőre nem tudom hova tenni a játékot én sem. És nem az oroszok miatt aggódok, hanem inkább az elhunytak rokonai miatt. :(

Live-Die-Respawn

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szerintem a Kursk tragédiát kihasználni hírverésre eléggé visszás.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) #08052480 válasza HartgeH3-2.8 (#1) üzenetére


#08052480
törölt tag

Miert kellene eloasni barmit is? Azert vannak iroik, hogy tortenetet irjanak kore, ahogy ezt mar millioszor lathattuk mashol - lasd Titanic, a vegtelen mennyisegu haborus filmek sora stb stb...

(#5) rodrigez


rodrigez
senior tag

Gusztustalan még az ötlet is. Mivel nem fiktív történeten alapszik és nem is 1000 évvel ezelőtt volt ez igen sok embernek szúrhat szemet joggal, a családtagoknak meg szimplán kurvára fájhat. A halál ezen neme szerintem az egyik legszörnyűbb. Túlélő játékot csinálni, amikor konkrétan senki nem élte túl már önmagában morbid. de hát lelkük rajta. Ha nem vagy kreatív, nyúlj olyan témához ami önmagát eladja...

(#6) dredbiro


dredbiro
senior tag

na ez elég érdekes lesz :U , a végtermékre kíváncsi leszek.

Good hunting,STALKER !

(#7) oriic válasza #08052480 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De itt nem ez a lényeg, hogy ez az esemény inspirálja őket, hanem konkrétan a katasztrófát fogja feldolgozni a játék. Ezért is furcsa sokaknak ez az egész.

Live-Die-Respawn

(#8) Chiller válasza rodrigez (#5) üzenetére


Chiller
őstag

Kötve hiszem, hogy 100%-ig valósághű lesz. Egyébként a tisztek nevei is titkosak és innen felfele szinte minden. Alig lehet valamit tudni hivatalosan a katasztrófáról. Az meg hogy ki mit gondol, ír hozzá, nem számít, mert csak kitaláció.

Ne legyünk már álszentek, tonnányi baleseten/szerencsétlenségen alapuló film/játék/könyv van, miért zavarna pont ez bárkit is?

Egyébként javaslom a következő könyvet elolvasásra a témában mindenkinek:
Peter Truscott - Kurszk

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu válasza HartgeH3-2.8 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden rossz indulat nélkül, de miért hősök? Egy balesetben haltak meg, és ilyen téren nem különbözik sokban attól, mint bármelyik 'munkahelyi' baleset. Nem háborúban, hanem egy hadgyakorlaton vesztették az életüket.

Maga az alaptörténet még érdekes is lehet, hiszen akadt pár rejtélyes tengeralattjáró-baleset az elmúlt 100 évben, tehát van, ami az alapot szolgáltassa. Ami tényleg szomorú, hogy a Kurszk nevét kellett belekeverni. Egy fantázanévvel ellátott 949A (Oscar II.) típusú tengeralattjárót beállítva a történetbe senki sem szólhatna semmit... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) mepet


mepet
addikt

2000-ben süllyedt el a Kurszk. Ez nem volt túl régen, ha régen történt volna, fel sem merülne, hogy sértő. Pl. a D napon a partraszálláskor hányan haltak meg? Amikor a MOHAA feldolgozta az eseményt, akkor mindenki ünnepelte a forradalmi grafikát és a valósághűséget, senki sem aggódott a hozzátartozókért. Én pl. biztosan játszanék egy a doni katasztrófát feldolgozó játékkal, pedig a családom nem egy tagja "maradt ott". Biztos, hogy megviselne érzelmileg, de nem hagynám ki, hogy ilyen módon is átélhessem az ott történteket, ne csak fényképekről. Persze ez nem a legjobb példa, hiszen 72 éve történt, nem 15 éve. Minden esetre én nem tartom kegyeletsértőnek az elképzelést.

(#9) Cifu: Miért hősök akik odavesztek? Mert a hazájuk védelmében adták az életüket. Az, hogy egy hadgyakorlaton történt, az ebből a szempontból lényegtelen, hiszen egy hadgyakorlat az ellenség megfélemlítését, továbbá az éles helyzetre való felkészülést szolgálja. Ez pedig mind-mind a haza védelmében történik.

(#11) MageRG válasza rodrigez (#5) üzenetére


MageRG
addikt

Miért lenne gusztustalan? Miből gondolod hogy tiszteletlenül nyúlnának a témához?
Szerintem a videójáték, mint médium, az egyik legjobb módja hogy felhívd a figyelmet egy eseményre.
Netán ez is gusztustalan?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12) rodrigez válasza MageRG (#11) üzenetére


rodrigez
senior tag

Bocs már de picit kevered a szezont a fazonnal. Mi köze egy valós problémának egy tengeralattjárón odaveszett legénységnek??? Az egyik egy figyelemfelkeltés az emberi jogokra a másik meg egy menekülős játék egy olyan tengeralattjáró nevével eladva, ahonnan SENKI nem menekült meg. Ha a 2 között látsz összefüggést, akkor kijár a taps. Menekülős játékot ugyanezzel a sztorival lehetett volna csinálni fiktív tengeralattjáróval is. Semmit nem vont volna le a játékélményből. Amúgy meg milyen figyelemfelhívás értékkel bír? :F Az általad belinkelt "minijáték" az igen az figyelemfelhívás, ellenben a trailerben látott, hogy tudsz brutális körülmények között odaveszni egy tengeralattjárón, amikor a fejedbe beleáll egy robbanásban elszabadult cső, az konkrétan semmilyen figyelemfelhívással nem bír.

(#13) #08052480 válasza oriic (#7) üzenetére


#08052480
törölt tag

Miert, a Titanic nem a karasztrofat dolgozta fel?

(#14) MageRG válasza rodrigez (#12) üzenetére


MageRG
addikt

Ha jól értem úgy gondolod hogy egy tragédia publicitását akarja felhasználni valaki a saját játéka népszerűsítéséhez.
Nem lehet hogy így mégis több embert érdekel majd, valóban mi történhetett? Talán nagyobb lesz a nyomás az orosz hatóságokon hogy feltárják az ügyet.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#15) oriic válasza #08052480 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mármint melyik játékra gondolsz? Titanic: Adventure Out of Time? Ott pl, nem igazán, meg több befejezés is volt...

Vagy a mozifilmre? Ott is, de ott pl, egy túlélő mesélte az egészet. Itt nincsenek túlélők.

Live-Die-Respawn

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

@mepet: iért hősök akik odavesztek? Mert a hazájuk védelmében adták az életüket. Az, hogy egy hadgyakorlaton történt, az ebből a szempontból lényegtelen, hiszen egy hadgyakorlat az ellenség megfélemlítését, továbbá az éles helyzetre való felkészülést szolgálja. Ez pedig mind-mind a haza védelmében történik.

Izlések és pofonok. Egy tűzoltó, egy mentőorvos, egy ápolónővér, stb. legalább ennyit tesz a hazájának polgáraiért, ha nem többet. Ha ők veszítik munkájuk közben az életüket, akkor detto hősök? Nézőpont kérdése, én ezt egy kicsit túljátszottnak érzem... :U

@orichalcos: Vagy a mozifilmre? Ott is, de ott pl, egy túlélő mesélte az egészet. Itt nincsenek túlélők.

A Titanicban egy fikcionális túlélő, és egy fikcionális történetet... Ezzel az erővel itt is lehetettek volna túlélők, a fikcionális történet szerint (hiszen esélyesen nem a valóságot próbálják eladni).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) WestCoast92


WestCoast92
tag

Csak én gondoltam elsőre a cím alapján a 2. világháború híres tankcsatájára?

(#18) Cifu válasza WestCoast92 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Kurszki csata aligha nevezhető katasztrófának. Természetesen a központi hatalmaknak az volt, de ez aligha nevezhető helyes alkalmazásnak, lévén a veszteségek terén közel egálban volt a két fél. Csak az egyik tudta pótolni a veszteségeket, a másik nem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) mepet válasza Cifu (#16) üzenetére


mepet
addikt

"Ha ők veszítik munkájuk közben az életüket, akkor detto hősök?"
Így van, szerintem ők is egyértelműen hősök. Ha kihozza az égő tömbházból egy családtagod egy tűzoltó, úgy, hogy közben áldozatot hoz (pl. megsérül), akkor ő hős. A te és a családod számára. Viszont, ha valaki a haza érdekében hoz áldozatot (ne adj Isten az életét adja), az hazájának minden jóérzésű lakója szemében hős. Szerintem.

(#20) oriic válasza Cifu (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen ott fiktív volt, de lehetett erre a megoldásra építeni. Itt szerintem annyire nem lehet, de majd meglátjuk.

Live-Die-Respawn

(#21) oriic válasza oriic (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mármint úgy értem, hogy ott a valóságban is voltak túlélők.

Live-Die-Respawn

(#22) #08052480 válasza oriic (#15) üzenetére


#08052480
törölt tag

Filmre gondoltam (jatekrol idaid nem is tudtam), de nem latom be, hogy mit valtoztat az egeszen a teny, hogy voltak-e tulelok vagy sem. Ugye azt irtad azert santit a dolog, mert a jatek katasztrofat probalja feldolgozni. A katasztrofat dolgozta fel a film is, a tulelok szama ezen nem valtoztat, szoval az erved sehogysem ul.
Igen nyilvan, voltak ott (fiktiv) szereplok akiken keresztul lett bemutatva a dolog, es kellett is oda, hogy megalapozzak a tortenetet es beleepitsek a sullyedest a cselekmenybe - maskepp dokumentumfilm volna. Nem ertem ezt itt miert ne lehetne eljatszani, vagy miert volna annyira mas: kapsz egy fiktiv szereplot, esetleg valami plusz szalat amit vegigfut a baleset mellett es arrol fog szolni, hogy probalja menteni a menthetot. A vegen ettol meg ugyanugy megolhetik ot is, hogy ragaszkodjanak a valosaghoz (attol meg lehet egy jatek a jatekmenetet tekintve tulelo-kaladjatek, hogy vegul a hos meghal), sot ha talalnak hozzatartozokat akik beleegyeznek, a protagonistanak sem kell feltetlenul fiktivnek lennie - fuggetlenul attol, hogy itt mit probalnak tobben is sugallni, azert mert penzt kapnak a munkajukert, meg nem lesz etikatlan dolog emleket allitani (lasd ujra: Titanic)

[ Szerkesztve ]

(#23) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nem tudom, hogy ebben mi lesz a játék ? Ha már Kurszk akkor feldolgozhatták volna az operaion citadelt tankos/repülős FPS Crysis I szerű stílusban, az szerintem nagyobbat ütne.

(#24) LLD


LLD
aktív tag

Érdekes és elég merész egy elgondolás ebből a témából játékot csinálni.Ha csak 1 ezrelékben meg tudják valósítani azt a nyomasztó és félelmetes hangulatot ami ott uralkodhatott a süllyedő koporsóban akkor akár még nagyot is üthet a játék.Én nagyon kíváncsian várom,hogy mennyire sikerül nekik. :K

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#25) Mister_X válasza oriic (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jajmár, ez olyan, mintha egy II. világháborús játéknál vernék az asztalt, hogy ezt meg ne merjék, mert a nagyapja a D-napon halt meg a partraszállás során / lelőtték ejtőernyővel való landolás közben / koncentrációs táborban halt éhen és ez milyen undorító, hogy szórakozási formába öntenék.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Erre kivancsi leszek, erdekes tema.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#27) Seikai


Seikai
aktív tag

Valami kis fantasyt kellene belevinni meg a sztori felétől egy érdekes fordulatot és jó lesz :K

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#28) tuki2200 válasza mepet (#19) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen csak hogy ők semmit sem csináltak (illetve lehet pont ők hibáztak valamit, nemtudjuk) egy gépi meghibásodás miatt vesztek oda, semmi kiemelkedőt nem tettek azért hogy hősöknek kelljen nevezni őket, csak azért mert a katonai hivatást választották ez elég nagy blődség és túlzás szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics válasza oriic (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

balesetérő Itt egy l betű lemaradt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) cskamacska válasza Mister_X (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

Company of Heroes 2: az oroszok nem szeretik
Company of Heroes 2 - tiltakoznak az oroszok
Hazafias játékokat fejlesztetne Oroszország
Russian Government to Produce 'Patriotic' Video Games

InfoRádió Aréna - Kun Miklós "Sztalint nagyon komolyan elkezdték most rehabilitálni"

Lesz még itt balhé világháborgós játékoknál. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) daczkó válasza HartgeH3-2.8 (#1) üzenetére


daczkó
aktív tag

Miért hősök? Sima munkahelyi baleset, vagy a darukezelő is hős, akivel eldől a daru?
Zsoldosokat békeidőben ne tekintsünk már hősnek.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#33) Sontir Fel válasza daczkó (#32) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Miert lenne zsoldos a hazajat szolgalo tengeresz?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#34) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerve valamennyire a Kursk, hajó elleni rakéta hordozó tengeralattjáró történetét, jobb lenne ha a rajta meghaltakat hagynák békében nyugodni. Ez nem az a történet, amiből játékot kell csinálni. Legközelebb talán haláltábor túlélő játék jön majd gázkamrákkal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) snecy20 válasza rodrigez (#5) üzenetére


snecy20
veterán

Ennyi erővel bármilyen második világháborús játék készítése gusztustalan. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36) daczkó válasza Sontir Fel (#33) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ez a szakmája. Pénzt kap érte, önként vállalta. -> Zsoldos, nem szolgál az semmit.

/ignore wwenigma

(#37) Sontir Fel válasza daczkó (#36) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Igen, csak hogy a penzert (gondolom mocskos modon meg vannak fizetve, mint itthon) vallalja, hogy akar elete aran... illetve az egyeb korlatozo tenyezokrol ne is beszeljunk meg. Ezen logika szerint a rendorok, hatarorok, vamosok stb mind zsoldos?

A masik kerdes, hogy mind onkent vallalta? Es akit besoroztak?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#38) VinoRosso válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


VinoRosso
veterán

Wolfenstein ? :U

(#39) scope2007


scope2007
addikt

Kursk
Azt hittem tanácsára, így már érdektelen

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40) CPT.Pirk válasza VinoRosso (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abból a szériából csak a wolf3D-t játszottam, de az nem ilyen volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) VinoRosso


VinoRosso
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.