Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:23

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) nagyra válasza laychi (#549) üzenetére


nagyra
tag

Androidnál nem fura a % különbözőség újraindítás után, mivel nem feszültségszint alapján számolja a százalékot (csak bekapcsoláskor igazítja hozzá), hanem akkufesz és telefon használat alapján kalkulál egy százalékot. Ha nem így lenne, akkor pár százalékot ugrálna, mert pl. hosszabb idejű terhelés után az akksi fesz. szintje megnő picit...

A helyedben tényleg megnéznék egy full újratelepítést, hátha.

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#552) janaman01 válasza RVR400 (#543) üzenetére


janaman01
addikt

Holnap rákeresek, mert van amit külső linkre raknak, de van amit a forumra azaz a link cime is a forum oldalára mutat , na azokat nem birom leszedni :)

Ujrainditásos % ingadozást m@r én is tapasztaltam több telónál...

Na a beach buggy val sikerült max fényerőn 20% alá menni éjel megy töltőre aztán a battery progi meg majd figyuzza :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#553) laychi


laychi
veterán

Úgy tűnik a gyári beállítás visszaállítása illetve a gyári kábel és töltőfej használata helyre tette valamelyest a dolgokat,22:46-kor 79%-ról indítottam el a töltést,23:22 36 perc elteltével 93%-on állok,vagyis 14%-ot töltődött.

Kezdésnél 8W-ot vett fel a fogyimérőről,illetve 0,04A-t jelzett,jelenleg 3W és 0,01A.

Furcsa dolog ez...

(#554) nagyra válasza laychi (#553) üzenetére


nagyra
tag

Az 512 hsz-ben linkeltem egy diagrammot. Szóval az első fázis a töltésnél, amikor nagy árammal tölt, a végén pedig kis árammal, de nagyobb feszültséggel.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#555) janaman01


janaman01
addikt

Na gyerekek...gyári töltő (jiayus) gyari kábel 5:10 soha nem érte el az 1A

Ma este tesztelem. A lidl töltő gyari kábel...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#556) nagyra válasza janaman01 (#555) üzenetére


nagyra
tag

És a feszültség/százalék grafikonod milyen lett?

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#557) janaman01 válasza nagyra (#556) üzenetére


janaman01
addikt

Olyat nem találok..ööö...de mondjuk alapból a program 1000 ma nak látta az akkut,
Sőt a cpu z is annak látja...
Erre gondolsz?
( most meritem hogy estére megint tudjam tesztelni :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#558) nagyra válasza janaman01 (#557) üzenetére


nagyra
tag

A szöveges eredmények teljesen megjelennek a History fülön, de most arra gondoltam, hogy ha hosszan táccsolsz a grafikonra, akkor van olyan, hogy Split graphics, és a skálán táccsolgatva ki tudod választani pl. felül a feszt, alul az available (%)-ot :D

A mAh-t meg meg lehet adni valahol a menüben, de ezekhez az infókhoz nem használja a program.

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#559) janaman01 válasza nagyra (#558) üzenetére


janaman01
addikt

Na összevissza nyomkodtam de feszültséget nem találtam , hőmérséklet stb....

Ja de :), de ez az előző képen is megvolt , csak számokkal ,nem ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#560) nagyra válasza janaman01 (#559) üzenetére


nagyra
tag

Na akkor látszik, hogy a teljes töltési idő nálad sem 3 óra :) De reggel 6:45-kor raktam fel én is a telóm töltőre, 55%-ról mostanra 94%-ra töltötte, ZTE 1A-es töltővel, és gyári kábellel. Ha teljesen feltölt, akkor töltök fel én is grafikont.

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#561) janaman01 válasza nagyra (#560) üzenetére


janaman01
addikt

Nem nem sajnos, igy van , és végre tisztázzuk a dolgot :) kiváncsi leszek a lidl s töltőre....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#562) janaman01 válasza janaman01 (#561) üzenetére


janaman01
addikt

Még lehet az eu s töltő jobb mint a jiayu gyari :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#563) nagyra


nagyra
tag

Kész :))
Szóval ez már nem EU-s Jiayu töltő, hanem ZTE, de így sem gyors a töltés, ami amúgy nálam nem gond, mert legalább nem melegszik, púposodik annyira töltés közben.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#564) laychi válasza janaman01 (#559) üzenetére


laychi
veterán

Azért nálad látszik a grafikonon,hogy ~16-80%-ig elég intenzív töltést kapott és onnan kezdte el kisebb árammal tölteni.

Ugye tegnap nálam 79%-ról 36 perc alatt 93%-ra töltődött reset után a gyári töltővel,vagyis 12% fél óra alatt,1 órában 24%-ra jön ki.
Namár most a görbéd alapján 0-80-ig még gyorsabban kell,hogy töltsön.
De ha 24-25% lenne óránként a töltés,akkor is max 4 óra a töltésidő 0-100-ra.

Ez nálam úgymond az én f@szságom volt,a gyári be állítás visszaállításának hiánya miatt(frissítéskor),illetve a marha f@sz@ iphone töltőfej hibája,ami névlegesen 1000mAh,de közben csak töredéke lehet és csepptöltést végez...

iphone volt ugye 2W 0,00A
gyári töltő mikor feltettem 8W 0.04A,aztán 90% felett már 5-6W(de már inkább csak 5) és 0,01-0,02A
Aztán visszamerítettem egy "kis" játékkal(Asphalt full fényerővel,hogy merüljön is gyorsan a teló),azért nem írtam már este,levittem 69%-ig és megnéztem a samsung 0,7Ah-s töltőjével,az is 6-7W-ot és 0,03-0,04A-t írt,amikor feltettem,aztán a végén annál is biztosan szép lassan visszacsökkent a feszültség és az áramerősség.
Mikor megnéztem most reggel a gyári akku-s grafikont,már nem láttam csak végig 100%-ot,így visszaellenőrizni nem tudom most,meg progit se tettem fel külön.

(#565) janaman01 válasza nagyra (#563) üzenetére


janaman01
addikt

Igen....nos nem valami gyors valóban, mondjuk engem sem zavar, általában éjszaka van töltőn, idáig egy telefonomnál se néztem a töltési ciklust, most is csak azért hogy járjunk a végére. Egy biztos a lidl et fogom használni , ugyanis a gyári nagyon melegszik , az meg épp hogy langyi:D

Laychi: igen mondjuk egy gyari visszaállitás nekem sem @rtana....össze vissza romozgatok feszt, tegnap is volt egy rajta d.e. utána twrp ből csak restore...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#566) janaman01 válasza janaman01 (#557) üzenetére


janaman01
addikt

Igen itt látszik hogy 23:36 kor 27% , 1:36 kor meg 75% ..ebben a szakaszban tolta meg kb...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#567) RVR400 válasza janaman01 (#565) üzenetére


RVR400
veterán

Az nem baj, így van egy kísérleti nyulunk, mi többiek meg már csak a tuti szoftot fogjuk felrakni. :DDD

(#568) janaman01 válasza RVR400 (#567) üzenetére


janaman01
addikt

Még jó hogy nem patkány :D valld be igy akartad :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#569) RVR400 válasza janaman01 (#568) üzenetére


RVR400
veterán

Tényleg, csak ez a hülye húsvét megzavart. :DDD

(#570) janaman01 válasza RVR400 (#569) üzenetére


janaman01
addikt

na mára is lesz két rom...

dragonfly_aroma

ColorOS2.0.1_BY_Xancin (ebben már benne a gapps, meg szereintem morelocal t igényel...első körben kezdem ezzel) :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#571) janaman01 válasza janaman01 (#570) üzenetére


janaman01
addikt

na hát ez color os maradt is volna ha a sound beállitásokra nem dobna leállt hibaüzenetet....angol kinai, de ezt levéve minden müködik benne.....hdr módban marha jó videókat csinál , képek is jobbak mint a gyáriban, tudja a 3/4 g t, szép rendszer benne a gapp....ja és a videó beállitásokban ott a 4k :Y

most megy fel a másik (aromás ez is...egyre több)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#572) RVR400 válasza janaman01 (#571) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor megnézhetnéd, hogy mi a különbség a camera fájlokban. :P

(#573) janaman01 válasza janaman01 (#571) üzenetére


janaman01
addikt

dragonfly_aroma= tégla :W

RVR400: várjál....most se kép se hang :D ( bár a konyhában kint billeg a szék, alá még jó lesz ) :D

úgyhogy ezt ne rakjátok !!!!!!

bár van egy nem aromás változata is...ha életre kel megnézem azt is..

az a baj hogy itt már a kamera beállitásaiban van a hdr mód ...tehát hiába csréljük mondjuk a fájlokat nem biztos hogy tuti lesz a tuti...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#574) nagyra válasza janaman01 (#571) üzenetére


nagyra
tag

Hmmm... 4k? Ez azért érdekes, mivel specifikáció szerint elvileg az MT6752 csak a full HD-t támogatja enkóder és dekóder oldalról is... Vagy akkor mégsem? :))

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#575) janaman01 válasza nagyra (#574) üzenetére


janaman01
addikt

mivel ugye nem gyari rom hanem valamelyik portolt romja , igy benne felejtették :) de nem tudja maga a teló...kipróbáltam, csak a nagy feketeséget veszi :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#576) nagyra válasza janaman01 (#575) üzenetére


nagyra
tag

Akkor mindegy... De legalább jól emlékeztem a specifikációra, hehe :DD

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#577) menyuskahh válasza janaman01 (#575) üzenetére


menyuskahh
tag

És a slow motion? :Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#578) janaman01 válasza menyuskahh (#577) üzenetére


janaman01
addikt

jah azt nem is próbáltam :U

viszont csak baxta a csörömet ez a flyme os , valahol olvastam hogy ota frissités javitotta a led visszajelzést, a 4g t ....visszaraktam hát :D de otan semmi....viszont mit találtam ? na ezt : s3_flymeosOTA_1.4.zip

fel is csürtem, és oálá led visszajelzés van, 4G t nem tudtam még kipróbálni , mert Törökszentmiklós "faluban" nincs...ahogy elhagyom a várostáblát és kimegyek a kukoricásba. egyből van 4g :F na mindegy majd holnap tesztelem...inditottam hivást , szerintem a hangminőség jobb hiváskor...karcosabb a hang nem olyan tompa, nincs , és viszont is azt mondják élesebben hallanak...nem mintha a gyárinál nem hallottak volna jól...

kamera szokásos módón kiváló, videóknál nincs az a túl élesedés vagy mi...

hátrányai, nem tud képeket videót az sd re menteni ( gondolom a meizu miatt ugye az nem bövithető..) állitólag gyorsan merül... na majd kiderül..most ez az első rom ami rajtamarad másnapig :D
illetve az hogy az alsó sávban megjelenik egyfajta gomb menü, mert ugye nincs kapacitiv egyes rendszereken..

ha valakit érdekel

twrp ből fel a rendszer, restart, majd utána megint mehet fel twrp ből a frissités mindenféle chace ürités nélkül

FlymeOS S3 V1 TF

s3_flymeosOTA_1.4.zip

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#579) nagyra válasza janaman01 (#578) üzenetére


nagyra
tag

Nemrég olvastam, hogy egy fájlból szövegesen be-, illetve ki lehet kapcsolni az on-screen gombokat, kerestem is gyorsan egy cikket:
http://www.androidlegend.com/enable-soft-keys-navigation-bar-android-phone-4-0/

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#580) janaman01 válasza nagyra (#579) üzenetére


janaman01
addikt

nu mindjárt megnézem :)

a gombok maradtak, és minden alkalmazás szinte hibaüzenettel sajnos leállt :(

de egynek nem volt rossz

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#581) RVR400 válasza janaman01 (#580) üzenetére


RVR400
veterán

A build.prop végére írtad? qemu.hw.mainkeys=1
Vagy nincs benne ugyanez másik sorban 0-val?

[ Szerkesztve ]

(#582) janaman01 válasza RVR400 (#581) üzenetére


janaman01
addikt

igen oda...nem találtam benne, de átnézheted, lehet lesz ötleted

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#583) nagyra válasza janaman01 (#580) üzenetére


nagyra
tag

Pedig a gyári soft-ban is benne van, természetesen 1 értékkel. Hát akkor bocsi :)

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#584) janaman01 válasza nagyra (#583) üzenetére


janaman01
addikt

dehogy bocsi..igy haladunk előre ha ötletelünk...1 hónap és nem akarok romozgatni , hanem a tökéletes romot használni :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#585) janaman01 válasza janaman01 (#584) üzenetére


janaman01
addikt

de szerintem egy csomó alkalmazás megkövtelei hogy legyen benne alul a cucc mert nem csak a kilépés meg a vissza gomb van ott ...a többiben ha 4g re nyomtam a pioritást akkor a büdös élebe nem talált hálózatot :)

az olaszok vagy spanyolok t..köm se tudja linkeltek egy képet miszerint a dupla koppos ébresztés is belekerült de nem lelem :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#586) nagyra válasza janaman01 (#584) üzenetére


nagyra
tag

Szerintem 1 hónapon belül kezdődik az egész elölről, ha kiadják hozzá a Lollipop-ot :)

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#587) janaman01 válasza nagyra (#586) üzenetére


janaman01
addikt

Na látod az lehet...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#588) janaman01 válasza janaman01 (#587) üzenetére


janaman01
addikt

hmm...felraktam erre is a battery monitort, és itt már elinditva a progit alapból 3050 nek látja az akkut....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#589) gabika318


gabika318
aktív tag

4PDA:
Csak a 3GB-os verzióra érkezett frissítés.

S3 20150313-141814 (Beta)

Letöltés: Google.Drive

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#590) janaman01 válasza gabika318 (#589) üzenetére


janaman01
addikt

óóó ezen már túl vagyunk :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#591) Zozo_ii


Zozo_ii
újonc

Üdv mindenkinek, ismét itt. (gondolom mindenki :Y :F :W )
Minap jeleztem, hogy sikerült feltennem a Flyme OS-t. Néhány tapasztalat:
1) Nem működik az iránytű. Persze sokan azt mondják erre, hogy minek az, de nekem jól jönne mondjuk a Google Sky Maphoz. Talán a GPS bekapcsolásával kapnék pontos irányjelzést is, de akkor felerősödik a második probléma;
2) Az akumulátor eszeveszett módon merül. Standby üzemmódban képes megenni óránként 2-3%-ot, ami szerintem rengeteg, ha hozzáteszem, hogy 2G only üzemmódban, kiütött adatkapcsolattal és EStaskmanagger kill all után produkálja.
3) alul kb. 7-8 mm széles fehér sáv, rajta a szoftveres vissza gomb. Engem zavar, meglennék nélküle.
Egyébként a készülékkel elégedett vagyok.

CWM recovery: fent van, működik.
Jiayu.es: fent van, működik.

SPFlashTool (SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000) nálam továbbra sem működik. Win7 Professional Edition fut, lehet az a baj? A program elindul, beolvassa a scatter filet, de a telefonnal nem tud mit kezdeni. Nem olvas róla (egyáltalán tud olyat? pillanatnyi tartalmat elmenteni biztonsági mentés gyanánt?), nem ír rá, egyszerűen tudomást sem vesz róla.

MTK Droid Tools: a készülékelt felismeri, de azon túl nem tudok vele sokat kezdeni. Kiírja hogy feltettem egy S3-ast, IMEI meg ilyenek, tudja újraindítani. Az információs ablakban a köv. üzenet jelenik meg:
--->>> Connect to device <<<---
--- ERROR : --- TotalBytesPerChunk Not Found. Set default Page/Spare=2048/64 !!!
Elképzelhető, hogy a 3 GB RAM miatt dobja? (szrintem nem).

Driverek: PDAnet-et telepítettem, az elvileg tartalmazza az adb drivert. Van egy All MTK drivers csomagom is, azt még nem eröltettem. Ha a telefont felcsatlakoztatom a gépre, akkor S3 Multimedia Device-ként elérhető, de pl. Total Commanderben nem jelenik meg külön meghajtóként, csak Windows ablakok közt tudom babrálni.

Szeretném elérni hogy a rendelkezésemre alló *.img (pl. twrp, needROM-on közzétett gyári ROM-ok (nem zip-ek)) fileokat SPFT-lal (vagy bármi mással) fel tudjam telepíteni a készülékre.
Kb. ennyi... Sajnos nincs sok időm foglalkozni vele, ezért nagyon jó, hogy a társaság vadássza a megfelelő oprendszert, és amint sikerül az alapokat elsajátítanom (hogy kell asztal alátétet csinálni a telóból, etc.), fel is tudom majd tenni a többség által legjobbnak ítéltet.

[ Szerkesztve ]

Humainty needs a plague. A cybernetical one.

(#592) kzkz válasza gabika318 (#488) üzenetére


kzkz
őstag

Azt a 2eFt kínai postaköltséget hogy csináltátok? hogy adtátok fel pontosan?
Én egy tabletet küldtem vissza, mondtam, hogy a legolcsóbb legyen, erre 12000Ft-ot kért a posta :(

(#593) janaman01 válasza Zozo_ii (#591) üzenetére


janaman01
addikt

FlymeOS S3 V1 TF ezt raktad fel ami needromon kint van ?
mert ha igen , egyelöre az ota frissités nem müködik, VISZONT kijött már hozzá négy darab ugynevezett ota javitó csomog..amit egyesével twrp ből fel kell tolni...

most hegesztik a dupla koppos ébredést...meg hogy lehessen ota n frissiteni..egész komolyan gondolják

1
2
3
4

közben én is rájöttem hogy pár szenzor nem mükszik még benne, de mondjuk nem is használom..mindenesetre kiváncsian várom mi lesz belöle..

sőt a needromon kint lévő lewa, illetve pure aosp hez is jött ki 2-2 db "ota"....

Kzkz : levélként kell feladni

1.00 kg-ig 3 860 Ft
1.50 kg-ig 5 435 Ft
2.00 kg-ig 6 765 Ft
......
......
10.00 kg-ig 12 095 Ft :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#594) janaman01 válasza janaman01 (#593) üzenetére


janaman01
addikt

ja ez lemaradt : 500g-ig 2 230 Ft

gondolom nem 10 kilós tablet vol ? :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#595) kzkz válasza janaman01 (#593) üzenetére


kzkz
őstag

és a levélre is van/volt nyomkövetési ragszám ezért az árért?

(#596) RVR400 válasza kzkz (#595) üzenetére


RVR400
veterán

Igen ,csak ajánlottan lehet feladni.

(#597) janaman01 válasza kzkz (#595) üzenetére


janaman01
addikt

igen , ahogy Rv kollega is mondja , csak ajánlva kell...mi decemberben küldtünk vissza, egy media playert valami marha nagy dobozban az volt 7 e akármennyi...de nyomta is a mérleget rendesen :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#598) Zozo_ii válasza janaman01 (#593) üzenetére


Zozo_ii
újonc

Igen, azt tettem fel.
A frissítéseket még nem néztem; szerinted megoldanak valamit a gondjaimból?

megj.: TWRP-m nincs, de szerintem felmennek majd jiayu.es-ből.

Humainty needs a plague. A cybernetical one.

(#599) janaman01 válasza Zozo_ii (#598) üzenetére


janaman01
addikt

Igazából én is tesztelgetem még , a mai napon döntöttem úgy hogy fent hagyom, elért odáig hogy használható....
Ha az akku beállitásokban átteszed energiatakérokos üzemmódba akkor is merül? Most az enyém töltőn van, nem birta a mai romozgatást :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#600) menyuskahh válasza janaman01 (#599) üzenetére


menyuskahh
tag

Majd ha lesz időd, megnézed kérlek, hogy a slow motion "tud-e" valamit abban a romban? :) nagyon köszi ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.