Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Tehát gyakorlatilag olyan az ismerősöd, mint minden 2. ember a budapesti tömegközlekedésen?

Legalábbis én csak azt látom, hogy a droidok 90%-a azt a biszembaszom szart nyomkodja állandóan. 100-ból 1 embernél van esetleg egy könyv.

[ Szerkesztve ]

(#2) updog


updog
senior tag

Az ilyenek jönnek haza két hónap után, általában mínuszosan, nemhogy valamit hazahozva, és szidják a nyugatot, az adott országot, a többi munkást.... ;] Persze azt el se lehet kezdeni magyarázni neki, hogy talán nem minden mással, hanem az ő hozzáállásával van a baj.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3) nemlehet válasza muszurkefal (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Miért amúgy téged miért zavar, hogy valaki mondjuk telefonon olvas újságot? Oké a fiatalok a tiktokot vagy instát nyomkodják, de én a 30+ korosztálynál inkább újságot, vagy valamilyen más magazint látok. Sokan olvasnak könyvet is, meg a filmnézés is elég gyakori.

Amúgy én imádok olvasni, de tömegközlekedésen sose olvasok. Nem lehet elmélyülni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) muszurkefal válasza nemlehet (#3) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Engem ugyan nem zavar, hogy ki mit csinál, egy általam megfigyelt általános jelenséget írtam le. Nem megyek oda mindenkihez, hogy "hé kcsg teszed el vagy leszúrlak."

(#5) Plazmacucci válasza muszurkefal (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

50 éve mindenki kezében nyomtatott sajtó volt a villamoson. Azokat is lenézted volna, mi? Vagy azt olvasva nem droidok az emberek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) muszurkefal válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Látom ma én leszek az, akibe mindenki beleáll.
Inkább nem is reagálok semmit, mert olyan irányba megyünk, amit nem akarok, arra meg most nincs időm, hogy ismeretlen embereknek magyarázgassam meg egy fórumon, hogy mit hogyan gondolok.

Röviden: nem.

(#7) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Én nem bánom,ha nyomkod.Azt már igen,ha ebből fakadóan nekem csinál plusz munkát.Elmosogatsz? Aha, mindjárt.Eltelik e délelőtt,este vacsora előtt muszáj megcsinálnom, hogy legyen tiszta evőeszköz.De azt sem tudom nyugodtan kivitelezni,mert fél percenként szaladnom kell,hogy mutasson valami hülyeséget.Az első pár alkalom után ha szólok,hogy nem érdekel, akkor meg duzzog,meg köcsögözik.Takarítok,főzök helyette,szólni nem lehet hozzá,megbeszélni nem lehet vele semmit,mert vagy nem figyel,vagy besértődik.Annyit tudok ellene tenni,hogy csak magamra főzök,mosok, aztán ha akar valamit,majd megcsinálja úgyis.Csak nagyon szar így együtt élni.

(#8) Eastman válasza Jack Hunter (#7) üzenetére


Eastman
őstag

Egy hajóban eveztek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Skyline15


Skyline15
tag

de nem biztos hogy egy irányba :U

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#10) UnA válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom, nem érted. De próbáld meg még egyszer. ;)

(#11) Hieronymus válasza UnA (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van értelmezési probléma.
Egyszerű előítéletes megközelítés a tömegközlekedésen telefont nyomkodók ledroidozása.
Nem tudni mennyien játszanak vagy a Meta birodalmában mélyednek el. És mennyien tanulnak vagy valóban hasznos tevékenységet végeznek.

A netfüggő lakóközösségi tag legalább akkora probléma, mint a masszív alkoholista. Megpróbáltam félreértelmezhetetlenül fogalmazni.
" Rájöttem, olyan apróságok mélyítik el a kapcsolatot, mint például .... az első közös alvás." Ez a megfogalmazás elég szélesre nyitja az értelmezési problémák lehetőségét. De ezen sem szükséges előítélkezni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Narxis válasza UnA (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én tényleg nem értem. Mi különbség van a telefonon újságot és a valódi újságot olvasó között? Én amúgy mindig zenét hallgatok de egy hosszabb út során tuti előkerülne több féle app a nyelvtanulástól, a híreken át a játékig minden.

Thanos was right.

(#13) elessar válasza Jack Hunter (#7) üzenetére


elessar
tag

Ha elmosogatsz/kitakarítasz, miután végeztél, kapsz fél óra netet, vagy kimosom a cuccaidat. Ha azt akarod, hogy neked is főzzek, itt a lista, vásárolj be...stb.
Ha valakinek nem megy a munkamegosztás, nevelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#14) szabonagyur válasza Narxis (#12) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy nem lehet sosem tudni ki mit csinál a telefonon.

Lehet akkor is dolgozik, vagy éppen kikapcsolódik míg haza nem ér ahol folytatódik a munka, néz valami filmet, vagy csak éppen kockul kicsit.

A bejegyzés írójához: esélyes az is akár, hogy aki kint van az otthoniakkal tartja a kapcsolatot, vagy szimplán a hülyeséggel kapcsolja ki az agyát, meg főleg ha nincs amúgy nagyon kint mit csinálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Igen,együtt alszunk,de külön szobában :)Közeli ismerős,de semmi több,és miután van egy csodálatos feleségem,nem vonz különösebben a nyálkás virsli lágytojással.Ahogy már írtam, nem zavarna,ha telefonál.A probléma ott kezdődik,hogy ezen kívül semmit nem hajlandó csinálni.Még beszélgetni sem lehet vele,és pont ez,ami irritál.Ő a fontos, nekem mindent meg kell nézni,amit talál/olvas,ugyaez visszafelé nem működik.Szerencsére külön előfizetésünk van. Úgy gondolom,egy 50 pluszos embert nem nekem kell nevelni, főleg hogy van közöttünk majd 30 év.Két választásom van: ha megcsinálom az ő házimunkáját,cserébe arra a két órára amíg otthon vagyunk,kussba van,a melóhelyen meg nem zrikál.Ha nem játszom a jó fiút, kötözködik,elviselhetetlen,kibaszós hangulatba csap át. Nem húzza le a vécét maga után, kizár a lakásból,ecetera.Kezet emelni nem akarok rá.Ha üvöltözünk egymással, kijönnek a rendőrök.Volt már rá példa. Jeleztem a problémát a szállásadónak, azt mondta,hogy januárig nem tud másik szobát adni.Azért rágom még egy kicsit a fülét,hátha.

(#16) szabonagyur válasza Jack Hunter (#15) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ez eléggé nem az a munkahely amit vártál korábban. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Bocsi, de ez nem élet, hanem egy sz-r. Ha ilyen helyzetbe kerülnék, mint te felkötném magam.
Tényleg bocsi. Változtass!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) janeszgol válasza szabonagyur (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez az. Lehet, hogy XY-nak egy nap csak 1-2 óra SoT-ja van, de pont a tömegközlekedésen (*vagy más helyen) előkapja. Rögtön összekötik a droiddal, függővel. Az emberekbe már annyira beleivódott ez az "okosteló függőségezés", hogy céltalanul osztják mindenkire.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) UnA válasza Narxis (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Semmi. És én örülnék a legjobban, ha tényleg olvasnának, de nem, csak pörgetik a Facebookot vagy az Instát, újabb élményre várva. Az pedig sokat elárul az emberekről, ha még 5 percet sem bírnak ki enélkül.

@Eastman: de ez jó hír neked, mert a folyamatosan nyakból lehajtott fej nagyon jó kezdés egy eljövendő gerinckezeléshez... ;)

(#20) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az első, amit megfogadtam, ha nyugaton akarok dolgozni, magam intézek mindent és a magyar munkaközvetítők létezéséről tudomást sem veszek. Tudok annyira angolul, hogy ne kapjak szívszélhűdést az ügyintézéstől vagy önmagam "eladásától".

A másik. 1997 februárja óta lógok a világhálón. Itthon korlátlan net van és sok tartalmat gyártottam az évek során. Az egyik legszebb ismeretterjesztő blog az enyém és annyi mindent csinálok, hogy leég az agyam. Leginkább közéleti és szakmai hírekért pörgetem a hírfolyamot. Ha nincs semmi érdekes, a saját tartalmaimat gyarapítom. Jelenleg nincs gondom a közösségi oldal használatával, mert fantasy regényt írok és kognitív erőforrásaim 95%-át igényli. De tény, rajongok az internetért. Nekem sok mindent adott. A facebookra regisztrálni viszont nem volt okos ötlet. Túl sok időt rabolt el tőlem, csak éppen mostanra az ismerősök zömét azon keresztül érem el. Azonban az internetet nagy ajándéknak tartom, sok mindent értem el a segítségével.

A mobilomban 1 gigás net van. Pont elég egy hónapra fecsegésre. Buszon zenét hallgatok.
Az okostelefont szintén nagy találmánynak tartom. Kisgyerekként pont ilyen eszközről álmodtam, konkrétan láttam ilyesféle kütyüt az álmomban és nagyon vágytam rá. Van is itthon kb. 20-30 nyugdíjazott készülék.

Lakótársad szorong, szarul van. Ezért falta fel az agyát a szenvedélybetegség.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) Eastman válasza Jack Hunter (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Anno volt egy pszichiáter barátnőm. Kb. ugyan ezeket a mondatokat futtattam le nála, mivel akkor egy összeszerelő műhely dolgozói közül én voltam a legfiatalabb, és a kollégáim nem igazán igényelték a tiszta étkezőt, ami miatt - fogcsikorgatva - mindig én takarítottam. Viszont ezt akkor és ott nem várta el tőlem senki.

Ő elmondta, hogy mivel a kollégák életében / elméjében nincs is jelen megoldandó problémaként a dzsuvás hűtő és mosogató - röviden észre sem veszik a feladatot -, valóban; végül annak kell kitakarítania, akit zavar a rendetlenség.
Mégpedig önmaga miatt.

Azt javasolta, hogy ne szekszuálódjak szét idegileg a helyzettől, mert olyan dolog miatt pörgetem magam, ami a többiek számára (sajnos) nem létezik.

Egészen más lenne, ha a vezetőség elvárná a körletrendet.
Akkor lehetne számonkérni bárkit amiatt.

Csak egy nézőpont, de egy szakértőtől. Átérzem a gondod.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) szabonagyur válasza Eastman (#21) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez meg jelen van szerintem minden élethelyzetben. Irodában, otthon, bárhol. Van akit minden apróság zavar, van akit nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Update.Továbbra is paprikás a hangulat.Még mindig nincs net,neki. Megy a haragszomrád.Ugyanakkor apró változás: önnön magától berakta a szennyesét a mosógépbe,és el is indította.Még mindig telefonozik, de csak játszogat.Net nélkül azonban úgy tűnik,hamar elunja.Céltalanul bolyong a lakásban.Ma még a boltba is elment.Hurrá.

(#24) Hieronymus válasza Jack Hunter (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A beépített kémeim jelentették.
Nem csak neki van gondja a nettel. :DD :C :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.