Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)

Hozzászólások

(#104) 25zsozso válasza pockhome (#38) üzenetére


25zsozso
csendes tag

nem az a baj, hogy rossz a helyzet, mert öregjeink kijöttek a bunkerből 45-ben és felhúztak egy új világot. a baj az, ha a tartásod, a morálod, a hited veszik el. ez pedig nehezebben "javítható".
sajnos az embereknél ez a szemlélet beíródott a memóriába elég mélyen plusz a további 20 év hogy mindig más nyer, valamint a munka nem megoldás.
sajnos én csak dolgozni szeretnék, bár láttam hogy kellene, hogy kellett volna csinálni. ez az én morális szerencsétlenségem, hogy nem készítettek fel a szüleim erre.
de ilyen "barmokból" is kell egy pár ezer, hogy menjen a szekér.
mint írtam, előbb fejben kell változni, ez néha könnyebben, de inkább nehezebben megy. láttam embert cigiről leszokni 26 év után egy szóra. (unoka született)
de ha nem tesz ellene az ember, ne is szóljon utána semmit, ha nem jó.
a helyes döntést mindenkinek meg kell hoznia, de könyörgöm, gondolkozzon elötte egy picit, mire is mond igent. és ha elb...szta, gondolja végig, hol szurta el. mert ha az ok-okozat nem tiszta, a levezetés miért is lenne jó.
sajnos kicsit olyan ez mint a teszt: csak húzd be, ami jól hangzik. vagy érzelmek mentén.
már kissé tapasztaltként, okulva magamból, rühellem a tuti megmondóktól, az igazmondójánosoktól származó dogmatikus kijelentéseket.
mindenki gondolja át, a saját "istene" mit tett érte eddig. és rájön, pro és kontra, csak maga volt mindig a tét, a nyeremény egyben.

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.