Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

A BeQuiet Dark Rock Pro 4 -re hajaz,de az 30000Ft alatt nincs a boltokban.

(#2) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Tényleg ízléses és a 6db hővezető csővel még 150W környékén is jól teljesíthet.

06-3o/9759I39

(#3) tibaimp válasza jeni (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az dupla tornyos, mint a D15, így annyira nem hasonlítanak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

korrekt cuccnak tűnik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) podtibi


podtibi
senior tag

Magassága?

Ezt inkább rád bízom.

(#6) belaazallat válasza podtibi (#5) üzenetére


belaazallat
addikt

160mm

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7) Locutus válasza jeni (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Inkább az U12A-ra, csak az két ventis.
Kiváncsi volnék, hogy teljesít ez.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Találtgyerek válasza Locutus (#7) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Régen sokat gondolkodtam egy U12A-n, de végül úgy gondoltam nem ér annyit.
Ez fél áron van ahhoz képest, ha csak pár fokkal tud kevesebbet, akkor megéri annak, aki nem akar nagy dupla tornyot.

06-3o/9759I39

(#9) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

jól néz ki, kár hogy az új proccokat egyre nehezebb hűteni léggel...

V6

(#10) stewe2


stewe2
aktív tag

Ez bőven több lesz mint 20k, elég csak a házaik árazásából (minőségéből) kiindulni. Amúgy tényleg ízléses, olyan tech-line, mint a beQuietek.

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#11) TomiLi


TomiLi
addikt

Szerintem Scythe Mugen 5 :B

Bogyóka

(#12) jeni válasza tibaimp (#3) üzenetére


jeni
félisten

ezzel kevertem össze a Pro-t. :R
Dark Rock 4

[ Szerkesztve ]

(#13) tibaimp válasza jeni (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez így már OK-s :B Pedig nem ismerem a BeQuiet hűtőket, csak pont ezt a Pro-t, mert annó matekoztam, hogy az legyen vagy a D15. Aztán a D15 maradt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) podtibi válasza belaazallat (#6) üzenetére


podtibi
senior tag

Köszönöm. Tetszik, de beférni nem fér be.

Ezt inkább rád bízom.

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak a tesztek után szabad dönteni mellette. Bár a borda nem néz ki rosszul, nem tudni hogy muzsikál a ventilátorral együtt. Akinek van egy jó lég vagy aio hűtője, látatlanba megmondom hogy nem érdemes cserélni rá. Sajnos nincs új a nap alatt , torony léghűtőkben nagyon kevés innováció maradt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) jeni


jeni
félisten

Viszont az LGA 1700 topikban már nem javasolják a léghűtőket akár dupla torony esetén sem.
Ezek a leghutok 200- 250W TDP vannak hitelesítve és mégis kevés lett az új Intelre.

(#17) Találtgyerek válasza jeni (#16) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Főleg, ha van alatta egy 3080-3090 ami rendesen befűt neki.
160-170W-ig még használhatóak, de ott már nem lesz túl halk és hűvös.

06-3o/9759I39

(#18) #16939776 válasza TomiLi (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az az. Csak itt a lemásoláson túl, megtömték lamellával, lezárták az oldalát és kapott valami nagy nyomásúnak tűnő ventilátort. Ezt egy rendes 4-5W-os szerver ventilátorral légzáróan felszerelve megnézném mit csinál, mert a mugen 5-nek 1500rpm felett kb.: mindegy, hogy mit raksz rá, mert nem csökken tovább a hőellenállása. Ennek már számíthat.

[ Szerkesztve ]

(#19) kalimist válasza stewe2 (#10) üzenetére


kalimist
aktív tag

Reddit topikok szerint egy D15 játékra tökéletes a 12700K-hoz. 70 fok alatt van de még CB alatt sem éri el a 80 fokot. 12900K forróbb de játszani oda is elég a jó léghűtés.

(#20) M0ng00se válasza Televan74 (#15) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

3 tornyos leghutes? ;] ;] ;]
egyik ces-en vagy valamelyik hasonlo esemenyen volt kint az egyik gyartonak prototipusa 3 toronnyal, de azt allitottak, hogy "nem hatekony"

V6

(#21) M0ng00se válasza jeni (#16) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

tegyuk hozza hogy eleg toxic az a topik... aio """kell""" egy 12600-ra is egy-ket szemely szerint

V6

(#22) Találtgyerek válasza M0ng00se (#21) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Droid azt írta, hogy a 12600k-ra jó a léghűtés. Egy elengedett tdp limites vagy Oc-zot 12700k-ra már kevés lesz. Szerintem akinek komolyabb procija van és mellette akár egy RTX 3080-3090, AMD 6800-6900-as videokártyával az tudja, hogy amikor eléri játék alatt a 160-170W-ot a proci és a videokártya is befűt alulról, akkor sovány a top léghűtő.
Én most egy Dark Rock 4 Pro-t használok a 10850K-n és BF5-be 71-72 fokig felmegy a proci.
És ez még csak 110W környéke, mert alapórajelen megy manuálisan beállított feszültség mellett. Ha menne neki egy kis tuning, már simán lenne 80 fok játék alatt.
D15-öm is volt a 10700k-nál ott egy pár fokkal jobb volt a helyzet.

06-3o/9759I39

(#23) Ericson


Ericson
csendes tag

Az AMD procikat le lehet hűteni léggel csak a hazug Inteleket nem manapság :D

(#24) Locutus válasza Ericson (#23) üzenetére


Locutus
veterán

Azért nekem az 5900X-szel is küzd néha az U12A :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25) Találtgyerek válasza Locutus (#24) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hány W-ig bírja az U12A 70 fok környékén tartani?
Ha nem lenne olyan drága, akkor vennék egyet próbára.

06-3o/9759I39

(#26) Locutus válasza Találtgyerek (#25) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt így nem lehet meghatározni. Függ a fordulatszámtól is, meg hogy mikor hány mag kap hány wattot, milyen terhelésen stb.
A normál PBO2 ennek a procinak 142W-ot enged.
CBR23-ban nem megy 73 fok fölé. Ellenben pl BF2042 pályatöltéskor bele tudott menni 87-be is :) De ez tipikusan 1 mag a 12-ből, a többi eközben 75 fölé nem megy.
Mindez úgy, hogy 1500 fölé nem engedem forogni a ventiket, mert onnan már (engem) zavar a hangja. (nem csak a cpu hűtőé, hanem a házventiké is)
Szóval az egész egy egyensúlyozás a hangerő és a hűtés között. Én speciel még lehet ennél is visszább fogom venni egy kicsit. Talán olyan 1300 max fordulatra. És egészen 65 fokig meg 700RPM körül hagyom fixen az összes ventit. Az se annyira érdekel, ha ehhez pár wattot még le kell faragni a PBO-ból, azon szinte sehány fps nem múlik játékokban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#27) Találtgyerek válasza Locutus (#26) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ez nem rossz eredmény a méreteihez képest. ;)
Nekem a CB23-nál melegebb szokott lenni a proci, mint a BF-nél. Mondjuk nekem Intel van.

06-3o/9759I39

(#28) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Szép!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.