Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joecontra


joecontra
addikt

Egyelore csak atfutottam rajta, de erdekes olvasmanynak igerkezik. :)
Tetszenek az ilyen gazdagon illusztralt, reszletes irasok. :K

Udv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nagyon jó kis motyó lett, a cikk pedig összeszedett, alapos, grat.

(#3) shifty!


shifty!
senior tag

Nagyon korrekt cucli lett, egyre inkább kedvem van beletanulni az építésbe - pont az ilyen leírások miatt :B
Nyáron - érettségi után... :((( - tervezek építeni egy házat plexiből, lehetséges, hogy bolygatni fogom az urakat néminemű útmutatás végett. :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#4) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jól összeállítottad a gépet. Amire kell pont elég és olcsó és kicsi helyen elfér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) nikilauda


nikilauda
senior tag

Ez igen,gratulálok!

én fából szeretnék valamit összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ruuwa


Ruuwa
tag

Gratulálok, elképesztően kompakt lett. Sorozatgyártásba mikor kerül? :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#7) tthom


tthom
senior tag

Nagyon jó lett!

De örülnék bárki számára elérhető hasonló háznak.. Amiket lehet venni, vagy eszement drágák, vagy hűtésügyileg zérók.. :)

Tomka

(#8) Tirexi


Tirexi
addikt

Pico-ITX az tök ari ^^

(#9) superecneB


superecneB
őstag

Szép munka, nagyon tetszik. Jobban mint bármelyik kiállított.

(#10) Rypejakten


Rypejakten
addikt

A kiállításon sokat beszélgettünk (szemüveges fiatal srác) - ezúton is gratula, nagyon klassz lett!

(#11) HookR


HookR
addikt

Köszönöm mindenkinek :R

(#4) KAMELOT: Az olcsóság vitatható. A HD7750 LP is feláras a teljes magas változathoz képest, a tápmegoldás sem az olcsóbbak közé tartozik és a házkészítésnek sem elhanyagolhatóak a költségei, amit egy idő után már nem is számoltam. :)

(#6) Ruuwa: A tömeggyártás egyelőre hiú ábránd. Az ismertetett v1.2 amolyan proof-of-concept-nek tekinthető (A többek között tömeggyártás szempontjai alapján továbbfejlesztett változat a v3.2-es verziószámot viseli ;) ).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12) KAMELOT válasza HookR (#11) üzenetére


KAMELOT
titán

Ház költségeket nem nagyon kell számolni. Többit meg tudom. De kicsi hely azért kicsit magasabb az ár. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) Destructo


Destructo
aktív tag

Eszméletlen jóra sikeredett,és nagyon jónak néz ki az írás is!

Fogadd gratulációm! :)

//Egyelőre csak átfutottam,amint letudom a 6 ZH-m első olvasmány lesz! :R :R

(#14) zhagyma


zhagyma
őstag

Gratulálok! Ezt már vártam tőled. :R

(#15) Tamás9x


Tamás9x
őstag

csííínos:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16) feco72


feco72
Modder

Néztem a Veletech-en, már az alatt a kis idő alatt is feltünt a profi tervezés. Most az olvasás után jöttem rá, hogy még annál is sokkal több van mögötte, mint amit ott láttam. Teljesen profin elkészített gép. A marketing meg... hát arra is kell gyúrni, már csak ezért is megérte felmenni, hogy ilyeneket is tanuljon az ember.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#17) HookR


HookR
addikt

Köszönöm. :R

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18) marcipunk


marcipunk
tag

óriási munka! gratula!

röff!

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes! Tényleg gyárthatna valamelyik gyártó ilyet. Egyszerű, kicsi, stb.
:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) #75912448 válasza hcl (#19) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ügyes és összeszedett, gratulálok.

(#21) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Bámulatosan precíz munka! Grat!
Megkérdezhetem milyen szoftvert használtál modellezéshez, és hogy mindent te modelleztél e le ? (pl ventik, alaplap stb.)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#22) opeter87


opeter87
senior tag

Gratulálok nagyon szép munka :R

#21 HalasKYO
Szerintem Solid Edge lesz a szoftver.

(#23) HookR


HookR
addikt

Köszönöm. :R

(#21) HalasKYO: Autodesk Inventort. Akad néhány, amit úgy töltöttem le készen (pl. Molex Mini-Fit, PCIe, SATA, HDMI, DVI csatlakozó, CPU és DDR3 foglalat - ezek többnyire feleslegesen túl részletesek is ) és csak a formátum átkonvertálása után szorultak kisebb szépészeti beavatkozásra, de többnyire saját modellek. Van amit szabvány doksi alapján (pl. ATX, PCI-Express), van amit tolómérő segítségével, és olyan is, amit csak a neten fellelhető befoglalóméretek és a megfelelő szögű, nagy(obb) felbontású fotók alapján modelleztem (pl. Scythe Slip Stream Kazemaru2 140mm, Scythe Big Shuriken, Scythe Kozuti, Thermalright TY-147).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Szép, összefoglaló írás. HookR-féle precizitás. Közben nekem is beérett a gépem. Teljesen hangtalan, cserében masszívan erős, a tápkéréds megoldódott a picopsu-s kombóval. (((Ha csekkolod az adatlapom, látod a végső összeállítást. A Dell DA-2 powercube-om, meg az LR-espaneltápom hamarosna eladósorba kerül, mivel nem használtam végül fel.)))

(#25) VinoRosso


VinoRosso
veterán

nádzzson jaó lett, már csak akkor lenne mégjobb, ha vízzel menne a hűtés.

(#26) Tankos5672


Tankos5672
tag

Fogadd gratulációmat, nagyon igényes munka.

Nekem dudálsz, kisautó?

(#27) Solicidium válasza VinoRosso (#25) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Létezik HANGTALAN pumpa? Mert léghűtés igen. Nem tudom, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#28) HookR


HookR
addikt

Köszönöm. :R

(#24) Solicidium: Szerintem ha a Mini-ITX topikba 'belógatod', hamar lesz rá kapás. :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#29) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Gondolkodom egy Hungarocell házon :D
Nem lenne korszakalkotó... de rohadt csendes lenne xD
Meg ugy faragom ahogy akarom :))

(#30) razorbenke92

Gratula hozzá!

Látszik, hogy rászántad az idődet, plusz a cikk is igényes és összeszedett lett.

Köszönjük!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#31) rob210


rob210
nagyúr

Rég olvastam ennyire jól megtámogatott cikket.
Részletes, és a háttér infók se maradtak le mint sokaknál.
Nem csak az eredményhez a cikkhez is gratulálok.
:R

Renault power

(#32) FID


FID
őstag

Köszönöm! Nagyon jól jött most! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#33) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy melyik 3D szoftverben tudtál ilyen jó, és részletes modellt készíteni? Ez CAD vagy sima Max esetleg Maya?

A modellt elnézve brutálisan részletes. Te egyedileg modellezted le az alaplapot vagy milliméterre pontosan Autocadban rajzoltad meg az egészet?

Kérlek erről ha lenne kis időd írj nekem, mert érdekel, hogy hogyan készülnek ezek a pontos modellek.

(#34) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Remek cikk, kiváló munka.
A gépecskéhez is gratulálok!
******

Szeretek teszteredményeket nézegetni, legalább pár szintetikus tesztre kíváncsi lettem volna, meg hőfok adatokra, terhelésnél, és üresjáratban is.

(#35) kovy79


kovy79
őstag

Gyönyörű, munka, tökéletes cikk! :R
Hozzám az ilyen miniatürizálás, minden mm3 kihasználása áll a legközelebb. :)

Mod: ha majd lesz időd, én is kíváncsi lennék egy kurta cikkecskére a belsőségek tesztjéről.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) Auratech


Auratech
őstag

Igazán príma munka és nehéz nem irigykedni.., Gratulálok!
Egy Gigab. Aurora "csarnokot" szeretnék lepattintani a konfigomról. Munkáddal jó adag motivációt nyertem.
Számomra egy minimál barebone kocka mérete a cél, megtartva egy 5.25' helyet, mini atx-re épülve, gtx 560-al, 550-es táppal, halkan. A köbcentivadászat igen tanulságos, követendő példa.
Kicsit pofásabb küllemmel ez sorozatérett termék lehetne. Ma nagyon nagy trend az asztali gépek megtartott teljesítmény melletti méretcsökkentése. A te megoldásod előremutató, majdnem mintaoltalomra érett, mint korábban az ATX szabvány.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#37) dezs520


dezs520
senior tag

Jó lett a "kuckó",a sorozatgyártást támogatnám :) szerintem keresned kellene befektetőket,biztos lenne rá vevő.
De ami a legjobban megfogott,az az irományod lett,nagyon jó volt olvasni,rengeteg link,gratulálok neked!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#39) shark300


shark300
tag

Jó cikk nagyon, különösen a PSU-k bemutatását tartom hasznosnak!

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#40) Ton-ton


Ton-ton
tag

Gratulálok, jó leírás.

Alumíniumban nem igazán lehet szép süllyesztést készíteni hagyományos fúrószárral (még állványossal sem mindig sikerül).
Vásárolj egy süllyesztő (zenkoló) fúrót hozzá. Annak csak a "hegye" dolgozik, viszont több vágóéle van.

http://qtp.hu

(#41) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nekem nagyon tetszik, és tényleg nagyon részteles lett a cikk. Grat hozzá!!! :C :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#42) Bari


Bari
Modder

Gratulálok :C , nagyon jó írás, öröm volt olvasni.
A házikó tervezéséért, kivitelezésért meg óriási dicséretet érdemelsz, sok gyártó tanulhatna belőle. Akár sorozatgyártásba is lehetne vinni. Számomra külön öröm, hogy a készítése közben is volt alkalmam élőben látni :R
Örülök, hogy a Veletech-en is találkoztunk.

Üdv: Bari

(#43) DonCosta


DonCosta
tag

Gratula! Csatlakozom az előttem szólókhoz: sorozatgyártás nem lesz belőle?
Alapjában véve nem érdekel a modding. A számítógépet inkább eldugnám mint mutogatnám. Éppen ezért nagyon ötletesnek találtam ezt a művet! :C

(#44) ceia


ceia
őstag

Ez nagyon komoly, te aztán jól belemerültél a a témába.. és igazán részletes, színvonalas cikk lett belőle! Ilyet én is elfogadnék a jelenlegi gépem helyett! De tartok tőle, hogy egy vagyonba kerülne, ha lehetne kapni.. A barkácsolás meg sajnos nem az én műfajom :N

        it's more fun to compute

(#45) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Szuper kis kütyü. Gratulálok hozzá.

(#46) Hawerr


Hawerr
tag

gratulálok, igényes munka :) :R

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#47) fri


fri
tag

Nagyon jó kis cucc lett ! Gratulálok ! És az írás is nagyon jó lett ! Csak így tovább :)

(#48) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Fugly

Először azt hittem valami gyári ház.

Grat.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#49) G@ß!


G@ß!
őstag

Szép munka!

Lehet hogy csak nekem kerülte el a figyelmem, de milyen proci csücsül a gépben?

(#50) Ygg


Ygg
senior tag

Nem semmi, ahogy körbejártad a dolgokat :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.