Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toldy


toldy
őstag

Jó-Jó , de jobban örülnék ha nem upgrade licenc lenne benne, hanem friss telepítés is megoldható legyen. Ideális lenne mert úgy is 3 gép van itthon.

Egyébként itthon beszerezhető valamely win7 dobozos kiszerelésben?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2) localhost válasza toldy (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Természetesen beszerezhető a dobozos is. {Nem reklám, csak példa}

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) toldy válasza localhost (#2) üzenetére


toldy
őstag

Igen, közben én is megtaláltam. :DDD :U

Az élet nem habostorta.

(#4) localhost válasza toldy (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor most örülünk, Vincent ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) #20678144 válasza toldy (#1) üzenetére


#20678144
törölt tag

Az upgrade licensz azt jelenti, hogy egy meglévő (jogtiszta) XP/Vista licenszet frissíthetsz vele Win7 licenszre.
Ettől függetlenül a telepítőkészlet alkalmas szűz telepítés végrehajtására is. (Tekintve, hogy egy meglévő telepített rendszert Win7-re csak Vistáról tudsz frissíteni. A Win7 telepítő nem támogatja a WinXP -> Win7 közvetlen frissítést.)

(#6) Lars


Lars
őstag

Jó áron adják tényleg. Csak az a bibi vele, hogy kell hozzá egy dobozos xp-vagy Vista.
Pont 3 gép van nálam is otthon, igaz egyikhez volt win7 alapból, a másikhoz meg vettem.
Na ilyesmi akciókkal még a végén ki tudják " fehéríteni " az itthoni nem igazán legláis windowsok nagyrészét.

(#7) moonman válasza Lars (#6) üzenetére


moonman
titán

nem kell hozzá dobozos XP vagy Vista. oem is jó.

(#8) ddekany


ddekany
veterán

Vááá, ezek olyan szinten bénák és ostobák akik kommunikációval foglalkoznak MS-nél... biztos oda ültetik be a bölcsészeket meg efféléket. ;] Csinálnak egy oldalt, és azt a néhány kérdést, ami nyilván felmerül abban az egyszeri emberben akit ez akár egy pillanatig is érdekelne, nem válaszolják meg:

a) Milyen jellegű licencet lehet frissíteni: OEM-et és dobozosat is
b) Milyen jellegű lesz a licenc a frissítés után: dobozosból dobozos lesz, OEM-ből meg... ő... feltételezem OEM. Vagy nem?
c) Fent kell-e lennie a gépemen a frissítendő Windows-nak, vagy lehet frissen telepíteni? Lehet frissen. (Gondolom bizonyítékként bekérik ez előző termékkulcsát.)
d) Csak egy háztartáson/családon belül lehet a három licenc? Nem, 3 akármilyen gép lehet (céges is).
e) Mi van ha valami überbrutál XP/Vista verzióm volt? Nem baj, most csak Home Premium-od lesz, haha.

Javítsatok ahol tévedtem... de szóval ennyire nem képesek.

[ Szerkesztve ]

(#9) LordX válasza moonman (#7) üzenetére


LordX
veterán

Lehet hülye kérdés, de számomra nem egyértelmű: Ha OEM-et frissítek vele, akkor kvázi OEM (azaz géphez kötött) marad?

(#10) moonman válasza LordX (#9) üzenetére


moonman
titán

ez eleve oem licenc, tehát igen.

(#11) ddekany válasza moonman (#10) üzenetére


ddekany
veterán

De akkor meg mi van, ha dobozosat frissítesz vele?

(#12) #41133696


#41133696
törölt tag

Engem csak a Windows 8 érintene, mert Windows 7-ből van itthon egy OEM-em meg egy dobozosom, kb 80 k volt a kettő együtt :)

(#13) Lars válasza moonman (#7) üzenetére


Lars
őstag

No ezt nem is tudtam. Akkor majd ha kijön a 8, akkor frissíthetek erre occóért. Remélem akkor is lesz majd ilyen akció :D

(#14) fordfairlane válasza LordX (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy másik topikban volt szó erről, és ott valami olyasmi derült ki, hogy ha OEM-et upgradelsz, akkor egy másik gépen veszik az OEM linceszalap, tehát az upgrade jog is. Ez gondolom maga az upgrade sajátossága, nem csak a Family Packre jellemző dolog.

x gon' give it to ya

(#15) FRENK1988 válasza #20678144 (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem ment ugy is :) XPSP2>Win7Ulti

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) moonman válasza ddekany (#11) üzenetére


moonman
titán

az az igazság, hogy a Microsoft honlapon csak ennyit írnak:

"You must have a genuine copy of either Windows XP or Vista running on the machines you wish to upgrade in order to use Family Pack"

de meg megnék esküdni rá, hogy valahol olvastam, a Family Pack az csak Home Premium-ban és csak OEM kiszerelésben kapható. de még nyomozok.

(#17) bobsys válasza moonman (#16) üzenetére


bobsys
addikt

csak home premiumban van, de nem biztos hogy oem, mert

The Family Pack includes three licenses of Windows 7 Home Premium Upgrade. The package contains one disc with a license key that you can use on as many as three machines in your household. The disc includes both 32- and 64-bit versions - innen

meg ad hozza ms 90 nap supportot - lasd

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18) Runcájsz


Runcájsz
csendes tag

Valaki tudna segíteni, hogy angol nyelvű Family Pack hol kapható? Amelyik áruházban láttam ott csak magyar volt és nem is forgalmaznak angolt. :((

Ha valakinek sok kérdése van, talán itt kaphat némi útmutatást, bár ez a cikk még a 2009-es ugyanilyen akcióhoz gyűjtött GYIK, de a "szabályok" szerintem nem változtak.
LINK

(#19) bobsys válasza Runcájsz (#18) üzenetére


bobsys
addikt

Amazon UK

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20) aram01


aram01
nagyúr

inkább sporolok még egy 64-es dobozosra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) #41133696 válasza aram01 (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Dobozos verzió esetében kapod mind a kettőt . Két lemezt kaptam én is, egy 32 és egy 64 bitest.

(#22) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Megnézem azt a magyar családod ahol otthon 3 vason, 3 jogtiszta xp és/vagy vista van és rohannak win7-re frissiteni.
Persze lehet, hogy szokásom szerint én vagyok pesszimista.

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) cskamacska válasza Lars (#6) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ilyesmi" akciókkal talán, ezzel biztos nem. Kell ugyanis hozzá egy legális előző változat, amiből pont hiány van itthon.
Én is gondolkodtam ilyesmin, de a jelenlegi OEM XP-t lököttség frissíteni, lassan ideje lenne a gépet fejleszteni, a lappal mindenképp kukázódik az XP, frissítés után kukázódna a Home Premium is. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) aram01 válasza #41133696 (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm az infót

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Lars válasza cskamacska (#23) üzenetére


Lars
őstag

Hát igen, ha mondjuk a dobozos licenc frissítés után is dobozos maradna, akkor jobb lenne ez a megoldás, ez tény. XP-t ha olyan gépen van, amit úgyis ki kell cserélni, akkor persze hogy butaság lenne. Remélhetőleg lazít a licencelésen a microsoft a jövőben, és akkor tényleg kifehéredik aminek ki kell fehéredni :)

(#26) fordfairlane válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem k.európai "targetáltságú" ez az akció, ez messziről lerí róla. :)

x gon' give it to ya

(#27) Hunter2 válasza toldy (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

az upgrade kulccsal aktiválható a tiszta telepítésű rendszer is, mondjuk úgy nem teljesen jogtiszta de a frissítéseket ez nem befolyásolja.

(#28) nesa


nesa
veterán

Hulye kerdes de win 98 rol is lehet :F

(#29) Lars válasza nesa (#28) üzenetére


Lars
őstag

Nem lehet, érvényes xp,vista licenc kell hozzá.

(#30) ddekany válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


ddekany
veterán

Tudtommal nem kell egy családba lenne a 3 gépnek, akár 3 ismeretlen is összefoghat...

(#31) Gyuri27 válasza ddekany (#30) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor az már nem family, hanem campi pack. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) haris


haris
őstag

Hmmm milyen csábító...
... csak meg ne nézzem hogy a tőlünk nyugatabbra sínylődők, a szerény keresetükből mennyiért kapják.

Microsoft webshop 149 $ az mennyi lehet 25 ezer Ft?
Tudom, európában a $=€ mint láthatjuk az amazon.de -n is

Viszont ezzel a bibi hogy 150 EUR a mai árfolyamon 40-42 ezer. Mi ez a 49 990,- Ft-os árcímke.

És ez a szoveg a cikkben:
"ami közel 50 százalékkal kevesebb, mint amennyibe három egyedi upgrade licenc kerül, de jelentősen olcsóbb még az itthon jellemzően vásárolt OEM-licenceknél is. "
mi van? Win 7 home premium OEM ezek szerint 25 ezer magyar pénz. Mint amennyiért amcsik a Family Pack-et kapják ;]
Amúgy 3 db OEM-nél tényleg olcsóbb, de azok legalább "lelkiismeret furdalás" nélkül is telepíthetők új konfigra :D

SZERK:
csak átfutottam, nincs-e benne durva helyesírási hiba, és azt látom, hogy az aláírásom milyen szépen, egy mondatban összefoglalja az egész hozzászólásomat :B

[ Szerkesztve ]

(#33) Franklin


Franklin
addikt

Ezt tudom használni itthon?

Vagy hol érdemes olcsón 64 bites angol Win7 Home Premium-ot vásárolni?

(#34) Lars válasza Franklin (#33) üzenetére


Lars
őstag

Ha csak a nyelv a lényeges, akkor vehetsz bármelyik boltban angol windows 7-et 64-bitest is. A link amit beraktál, szintén oem-változat. Ilyet kapsz bárhol itthon is. Jelenlegi árfolyamon számolva kb 3000-el drágább itthon.

(#35) cskamacska válasza Franklin (#33) üzenetére


cskamacska
addikt

Valami olyat olvastam ezekről az oem-nél is oemebb szürkeimportos cuccokról, hogy a vásárló nem használhatja fel, hanem tovább kell adnia. :F De fölösleges németbe fáradni ezért, az árgép.hu tele van 21k körüli dsp-osb cuccokkal. Ha biztosra akarsz menni akkor veszel egy 25k körülirendes OEM Windows 7 Home Premiumot.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) Televan74


Televan74
nagyúr

Igazi akció akkor lenne , ha a fullos dobozos verzió kerülne ennyibe.
Már kezdtem elgondolkodni rajta, hogy veszek egyet, és akkor olvastam végig a cikket. így anyám és a unokaöcskös gépén marad a ........... verzió.Nálam meg az oem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37) ttt1


ttt1
őstag

25-ért elgondolkoztam volna beszerzésén (esetleg családban 2en v 3an megvettük volna) ugy 8 e-re jön ki de 40et biztos nem adok érte. Igy kell elrontani 1 sikeresnek indulo kampányt európában...

(#38) Duree


Duree
veterán

Hát azért annyira nem jó az ára.Ez nem lesz vevöcsalogató

duree54

(#39) Brutális eb válasza ttt1 (#37) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 ennyiért engem is hidegen hagy.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#40) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Én ennyiért beneveznék rá, ha....

3 db gép van itthon, az egyiken jogtiszta XP home, a másik kettő sajnos izé... hm... nem annyira jogtiszta. Így viszont nem érek vele semmit sem, mert nem lesz jogtiszta az eksön. Bár egy db OEM WIN7-64bit HUN beszerzése tervben van a távolabbi jövőben. Az meg "csak" 26.000,- pénz.
Csak egy ötlet: a Microsoft oldaláról lehet tölteni WIN7 próbaverziót, annak a licence nem jogosít fel az upgrade-re? Mert akkor erősen elgondolkodnék rajta. (Bár akkor meg nem lesz karácsonyra SSD-m :F )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) Lars válasza Bogyó bá' (#40) üzenetére


Lars
őstag

Ha ez így működne, az nem kiskapu lenne, hanem bazinagy hangár ajtó amit nyitvahagytak :D
Ennél azért okosabbak. Lesz karácsonyra SSD-d :D

(#42) Runcájsz


Runcájsz
csendes tag

Most esett le nézve a külföldi vásárlási lehetőségeket, hogy ott kb. 39e Ft-nak megfelelő összegért is már megvásárolható! :F
Hogy a búbánatba kerülhet nálunk akkor 49 990 Ft-ba?! Ezt egy M$ kópé ugyan megmagyarázhatná. Ez rettent el tőle, hogy itthon megvegyem. :((

(#43) fgordon


fgordon
senior tag

Játékon kívül mindenre tökéletes a legális, ingyenes Linux: dolgozni, internetezni, levelezni, mindenre van ingyenes alternatíva. Csak szokatlan lesz a Windows-osoknak, hogy nincs vírus, és kevesebb memóriát használ a Linux, fürgébb lesz a gép... ;]

De játszani a Windows a nyerő, nem kérdés. :K

Az a baj a Windows-zal, hogy egy hozzá nem értő fél óra alatt összeszed a netről mindenféle vírust, berak pendrive-ot és arról vírust, stb... Aztán rendbe rakni a gépet... idő, idő...

Témához kapcsolódóan: Magyarország nem érett még meg az ilyenre, ilyen áron. Majd ha nyugati fizetések lesznek, akkor igen.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#44) Lars válasza fgordon (#43) üzenetére


Lars
őstag

Na azért a linuxal is lehet ám szívni rendesen. Használtam mint-et, ubuntut, suse-t, és ha valami nem akart menni, akkor az nagyon nem akart menni. Igaz, ha összeáll, akkor jó, meg ingyenes. Viszont ha nem akar összeállni, akkor az is ugyanúgy szívás tud lenni.

(#45) Bogyó bá' válasza Lars (#41) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Lesz karácsonyra SSD-d :D "

Köszi, megnyugtattál. Nehogy már egy sz@ros dvd-lemezre, egy papírdobozra meg némi hologramos matricára szórjam el a kis pénzemet... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46) Lars válasza Bogyó bá' (#45) üzenetére


Lars
őstag

Na azért nem akarlak én rábeszélni semmire, én is vettem oem-et, mert csak nyugodtabban alszik az ember. Csak az OEM zsákutca, ha gyakran csereberéled a hardveredet. Én kb 4-5 évente cserélek, addigra úgyis lesz win8 és veszek azt :D

(#47) LordX válasza Lars (#44) üzenetére


LordX
veterán

Ez most tökéletesen igaz Windowsra is..

(#48) Lars válasza LordX (#47) üzenetére


Lars
őstag

Igen, de van egy nem elhanyagolható tény. Windowsban sokkal hamarabb tud segítséget kérni bárki. Tudom, linux fórum is van, nekem is nagyon sokat segítettek itt is már. Viszont aki éppen csak felhasználói szinten ért a gépekhez, az tuti hogy a suliban windowst tanult. ( Az iskolarendszer is hibás, tudom ... ) Szóval azért egyik sem fenékig tejfel, mint ahogy azt sokan próbálják beállítani.

(#49) fgordon válasza Lars (#48) üzenetére


fgordon
senior tag

Windows-on az igazi potenciális célpont, akik tuti vírust szednek össze, az internetet alig ismerők, számítógépet alig kezelők, főként 50+ korúak. Ők bizony rákattintanak mindenre, ha feljön az ablak, igen, mindenre IGEN-t nyomnak, nem is tudják mire. Ha hallottak letöltésről, beírják okosan a nevet + torrent (mert tudják, erről beszélt az ismerős is), kiadja a vírusos oldalakat, persze, letöltés, futtat, nem tudja szegény, hogy .torrent file-t kellett volna letöltenie, nem egy trójai .exe-t, de mivel mindenre igen-t nyomott, bejött a vírus, Windows 7-re is, sajnos... Vagy pont az azonnali letöltésre kattint, ami megint egy .exe, és ennyi... Ezt pont kivédi a Linux, mert nem tud elindulni semmilyen trójai exe, meg ott a jogosultságok is komolyabbak, igaz, már a Windows-on is kezd egészen jó lenni. Windows 21 már egész biztonságos lesz ( Windows 7 utáni másik generáció a 14, és az után a 21 :D )

Tegyük hozzá, ha a Linux lenne az elterjedtebb, Linux vírus lenne főként, és akkor a Windows lenne a biztonságosabb elméletben - ilyen esetben. De ez egy másik idősíkban történhet csak meg, nem a mi világunkban... ;)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#50) cskamacska válasza fgordon (#49) üzenetére


cskamacska
addikt

Aztán mondja kend Troll páter, a félkövér bötűkre jobban hallgatnak-e a megtévedt báránykák, könnyebb-e őket az Igaz Útra így visszaterelni? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.