Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Redneck


Redneck
veterán

Egyszerű kis ház, 100$-ért nem rossz ha valaki az üvegesre bukik. Ha az RGB kikapcsolható, vagy a fényerőt le lehet venni, még szép is lehet. A ventilátorokról sajnos nem sok infót találtam.

FSP CMT 340 a gyártó oldalán.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát ez elég csúnya lett.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy milyen hatásfokkal/zajjal húzzák át a ventik a levegőt azon az előlapon. Volt Phanteks Enthoo Evolv házam, és abban rendesen terhelve simán felfőtt a proci, pedig ott ennél jóval nagyobb réseket hagytak.

(#4) zzola


zzola
félisten

Egy a sok közül, + 100 euro feletti árért szerintem van jobb vétel is...

(#5) RetepNyaraB válasza Redneck (#1) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez az rgb elmúlhatna már. Persze a kikapcsolás/fénycsökkentés egy opcijó, HA beépítik.
Szellőzés mindenesetre nullának tűnik az előlapon. Sok hasonló ház szaladgál, no name verzióban is, kevesebb, mint fele ennyiért. Azok legalább ilyen életképtelennek tűnő hűtéssel rendelkeznek :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6) Envo_ válasza RetepNyaraB (#5) üzenetére


Envo_
aktív tag

"Ez az rgb elmúlhatna már"

Mert neked nem tetszik és képtelen vagy kikapcsolni? MIért kéne elhagyni? Az emberek 90%-a használja, és semmi felárral nem jár, hogy 2 darab ledcsíkot beletesznek...

(#7) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egész baráti, bár ez a rengeteg RGB már sok nekem.
Ha esetleg matx méretben is legyártanák, akkor még kisebb lenne és én meg még boldogabb.

(#8) -Skylake- válasza Envo_ (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem, nem ezert. Azert, mert a gyartok a 90% verpista miatt akinek valamiert kurva fontos az elmult 2 evben, hogy a haza 24748 helyen vilagitson 3858298 kulonblzo szimben mar leszarnak mindent es ahelyett, hogy erdemi fejleszteseket eszkozolnenek egy olyan szegmensben amire nagyon raferne, ahelyett csak telelovik rgb leddel es rairjak, hogy nesze paraszt 160€. Mondjuk ezert... Furcsa amugy, hogy mennyire nehezen tudjatok megerteni, hogy senkinek sem az a baja, hogy nem talalja az On/Off gombot az AuraSync sw-ben. A baj a prioritasokkal van. Arrol nem is beszelve amugy (csak igy zarojelesen) , hogy pont ugy nez ki egy ilyem haz, mint ahogy a Nicki Minaj zeneje szol. Azt is rengetegen szeretik, attol meg nem lesz sem jo, sem igenyes, sem ertek. Nincs semmifele ketsegem afelol, hogy akinek meg az egerpad szele is rgb az azt gondolja, hogy mekkora stilus, de attol ez meg tevedes marad. Az IZLES , az szubjektiv, mindenki nyugodtan gondolhatja, hogy jol nez ki. Az elet minden szegmenseben jelen van a szubjektiv izles, ezzel semmi gond sincs amugy, de az esztetika hala az egnek megitelheto objektiv szempontok szerint is. Gondolodhatod es hihetsz benne nagyon melyen es elszantan, hogy egy modern, industrialis minimialista kornyezetben faszan nez ki egy 16. szazadi becsi kezmuves etkezoasztal, csak nem. Itt a szubjektiv - objektiv ellentet. Szoval osszefoglalva, ha mar megvolt a trigger ugyis, nekunk az a bajunk, hogy ameg azon dolgoznak a tervezoasztalnal, hogy hogy gyartsanak le egy hazat amit 7 eves kor felett nem lehet komolyan venni, addig dolgozhatnanak azon is, hogy olyan fejlesztesekkel ruhazzak fel ami esetleg a hasznalat soran a segitsegedre lehet, leven egy pc az egy hasznalati targy. En mondjuk szivesen latnek olyan iranyu fejleszteseket, ahol az mITX formatum nem mint olcso szamitogephaz hanem mint opcionalisan valaszthato alternativa van jelen. Ugyanis jelenleg a Ghost S1-n kivul gyakorlatilag nincs olyan mitx haz, ami csak tavolrol is igenyes kialakitas lenne. Na a Ghost az igenyes, meg az kulturaltan nez ki. RGB mondjuk nincs rajta... Az, hogy ne szoritson ki a terbol a pc 25X akkora helyet mint ami szukseges, arra kene az idot pazarolni. Nyilvan akinek kell egy rtx sli meg 16 memoriamodul meg 3 koros vizhutes, az sose fog elferni mitx-en. A vilag maradek 99,99% meg boven. Most annak a 0,01% nak keszulnek a hazak. Ez mondjuk problema szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Envo_ válasza -Skylake- (#8) üzenetére


Envo_
aktív tag

"hogy erdemi fejleszteseket eszkozolnenek egy olyan szegmensben amire nagyon raferne"

Ha valamelyik gyártónak ez a fő fícsöre akkor az egy moslék márka. nem a piac hibája.

Rossz az ok okozati összefüggés, tipikus kétbites gondolkodásmód amikor egy jelenséghez rosszul kötöd hozzá az okot.

Az hogy a SteelSeries-em világít az semmit nem von le a minőségéből, mert a minőségen FELÜL még az is benne van hogy csergébé a led.
Az rgb nem vesz el fejlesztési időt senkitől, ha nem tették volna bele ezt az extra dolgot, akkor is pont ugyanolyan moslék lenne, de cserébe még nem is lenne "szép" és nem is venné senki.

[ Szerkesztve ]

(#10) wolfman


wolfman
veterán

Hol van Mr. Reset gomb?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) #65675776 válasza Envo_ (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viszont ennél a háznál, és még sok másiknál is, rengeteget elvesz a minőségből az RGB. Mert ugye emiatt kerül rájuk részben, vagy teljesen zárt átlátszó előlap. Aztán mindjárt egy szekér trágya a szellőzés. Nézd csak meg pl a CM H500P-t. Egy rakás hulladék, fő benne minden, mert a látvány és főleg az RGB volt a fő csapásvonal. Le is húzta minden tesztelő a bányászbéka segge alá. Aztán láss csodát, a CM hallgatott rájuk, kiadta a H500P Mesh-t, majd a H500M-et. Meg tudták tartani a design-t és nagyságrendekkel javították a szellőzést. Lett a hulladékból egy kitűnő ház. Az eredeti pediglen pont az RGB über alles miatt lett akkora hányadék, amekkor.

És a cikkben szereplő háznál is ezt látni. Látvány és RGB mindenek felett. Cserébe ez sem fog szellőzni. Ergo házként a minősége roppant alacsony.

(#12) -Skylake- válasza Envo_ (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy nekem rossz az ok okozati összefüggésem ? Amellett érvelek, hogy egy pc házat különböztessen meg a többitől egy vagy több olyan hozzáadott érték , ami miatt én majd azt akarom választani. Te amellett érvelsz , hogy idézem : "ha nem tették volna bele ezt az extra dolgot, akkor is pont ugyanolyan moslék lenne, de cserébe még nem is lenne "szép" és nem is venné senki." , tehát nem baj, ha nem esztétikus , nem baj ha egy kalap szar a konstrukció , rakjunk rá ledet és kész. Akkor majd jó lesz.

Szerintem egy olyan pc háznál ami "moslék" és még csak nem is szép az segít sokat , ha kidobod a picsába és szólsz a csapatnak , hogy akkor nullából mehet újra , hátha majd most sikerül valamit létrehozni.
Mondok egy közérthető példát : Mac Mini. A mac mini kiemelkedő abban , hogy :
- teljesítmény/méret arány szempontjából gyakorlatilag az egyik legerősebb ajánlat
- méretéből adódóan gyakorlatilag bármilyen élethelyzetben kényelmesen elhelyezhető , tulajdonképp bárhol
- a designból adódóan gyakorlatilag bármilyen környezetben ízlésesen elhelyezhető, ráadásul a design tökéletesen időtálló
- méretéhez képest a hűtése jól megoldott
- még annak tükrében is , hogy kb 20x20x4 cm , a memória bővíthető , takarítás apropóján 1 perc alatt teljesen szétszedhető

Lehetne még sorolni ha nagyon gondolkodnék rajta , de ennyi szerintem elég. Amit fentebb írtam , ez fejlesztés. Ez történik akkor , amikor egy gyártó nem el akarja neked adni a termékét , hanem olyat akar létrehozni ami a saját szegmensében olyan szolgáltatásokat ad, ami miatt azt majd Te meg akarod venni. Egy minin soha az életbe nem lesz led , sőt , még csak színt sem választhatsz. Egyetlen színben kapható és tökéletesen ki van találva az az egyetlen szín. Sosem lesz rajta üveg , mert nem kell rá. Egyetlen füzet méretű alu tömb , ami az árát és a rajta lévő rendszert leszámítva nagyjából hibátlanul lett kivitelezve.

A design sok mindenből tevődik össze , része az ergonómia is. Először egy pc ház legyen jó abban , amiben jónak kell lennie a funkcióját tekintve. Utána lehet ledekkel szarakodni , ha valakinek ez a fétise. Akár megérted amit mondunk , akár nem , egyértelműen jól kivehető , hogy jelenleg fordítva történik a fejlesztés , és a valóban fontos/lényeges szempontok igenis háttérbe vannak szorítva a led és az üveg miatt.

kieg : természetesen azt elfogadom , amikor egy háznál MINDEN alá van rendelve a design-nak , mert konkrétan designer ház. Ahogy ruhában is van designer ruha , úgy természetesen itt is lehet ilyet alkotni. Ilyen ház az In Win-nek a dupla helix formájú háza ( nem jut szembe a neve ). Azzal semmi gond , az egy limitált példányszámban gyártott , több ezer eurós designer ház , ahol a hozzáadott érték az a presztízs , ami. De a félreértések elkerülése végett , ez az érték nem áll fenn egy x tízezer forintos CM háznál. Korántsem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) G4ga


G4ga
őstag

Emlékszem meg amikor az első komolyabb hazázam megvettem, egy Cooder Master CM 690 személyében húztam a szám rá, hogy 20+K volt. Nem értettem mi kerül annyiba, úgy hogy még nem is tetszett igazán.
Aztán elkezdtem használni és rájöttem, hogy a szellozese egyszerűen fantasztikus.
Az kellene megérteni, hogy a külcsín nem minden, ráadásul ha emiatt használhatatlan valami, az egyenesen idegesítő is.
Ezek a házak pont arra jók, hogy semmire! Hangulat világításnak elmennek, de másra nem igazán használnám.
Hála ennek az RGB láznak erőteljesen sulykoljuk az emberekbe, hogy a külső sokkal jobban számít mint a funkcionalitás! Nap mint nap találkozók ilyen problémákkal, gyereknek világítás a fontos de azért játszani akar a 30E Ft-os géppel. Alkatrészre nem költenek, de az RGB-s ház az kell!

[ Szerkesztve ]

(#14) spike32 válasza G4ga (#13) üzenetére


spike32
csendes tag

Már a DVD-t se kell betolni, ha csajt viszel fel.

Elég a gépet bekapcsolni. :DD :DD :DD

"I'm very much down to earth. Just not this earth."

(#15) Envo_ válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Envo_
aktív tag

"A baj a prioritasokkal van."

A normális márka legyártja a terméket úgy ahogy kell, majd bónuszként ráaggatja a karácsonyfát. Amelyik gyártónak csak az rgb a fókusz arról miért beszélünk? Le van szarva.

"Azt is rengetegen szeretik, attol meg nem lesz sem jo, sem igenyes, sem ertek."

Viszont el van adva, márpedig a piac így működik. Lehet, hogy nem hasznos, de ezeket olyan emberek veszik akiknek nem érdekük, hogy tökéletes legyen a hűtés, cserébe minél olcsóbban legyen minél színesebb. Ennek van relevanciája, elég nagy, és nem a technológiai igénytelenség a válasz rá, csupán személyes cél, amit a pénzéért akar kapni. Ezt meg is kapja. Legtöbben akik ilyen házat vesznek, ki is elégíti a hűtési igényét, hiába borzasztóan gyenge. (hasonlatként: Suzukit is szoktak emberek tuningolni, na ez ugyanaz a kategória)

"Nincs semmifele ketsegem afelol, hogy akinek meg az egerpad szele is rgb az azt gondolja, hogy mekkora stilus, de attol ez meg tevedes marad."

Akinek az egérpadja is világít annak szarásig van pénze, és nem ez a célközönség. (piaci működés ismét)

"Az elet minden szegmenseben jelen van a szubjektiv izles, ezzel semmi gond sincs amugy, de az esztetika hala az egnek megitelheto objektiv szempontok szerint is."

Esztétikailag a világítós ventilátor jelenleg az élen áll a piacon. A legnagyobb márkák is ezt használják, sőt ha már esztétika: Az rgb pont emiatt jött létre, hogy bármilyen harmonikus színkombinációt és látványos személyre szabott koncepciót tudjon bármelyik mezei user összehozni egyből a dobozból kivéve. Az sokkal kevésbé jobb esztétikai megfontolásból, hogy 10 teljesen különböző márka komponenseinek színkavalkádja van jelen a rendszerben, és semmit nem tudsz egymáshoz igazítani. Az rgb, és főleg az aura sync pont hogy az esztétika egység kialakítását szorgalmazza bármelyik rendszerben. Objektíven.

"Gondolodhatod es hihetsz benne nagyon melyen es elszantan, hogy egy modern, industrialis minimialista kornyezetben faszan nez ki egy 16. szazadi becsi kezmuves etkezoasztal, csak nem."

Eklektika? Cyberpunk? Rengeteg sikeres irányzat, akár játékvilág pont erre épít.

"amit 7 eves kor felett nem lehet komolyan venni"

Tehát minden, amiben van egy pici fantázia és szín az gyerekes. Csak nem DC fan vagy? :DDD

"leven egy pc az egy hasznalati targy."

Az autód is egy használati tárgy, mégis toporzékolsz, ha valaki húz rajta egy csíkot. A telefonod is egy használati tárgy, mégis mindenki állít be rajta valami egyedi háttérképet, hogy minél jobban essen ránézni. Az ember összes bútora egy használati tárgy, mégis megvesszük a csicsás csavaros lábú asztalokat, és szekrényeket. Használati tárgy, de egyszerre szobadísz, hobbi, és annyira sokat használt dolog (napi több órás használat), aminél az ember igényli egy idő után, hogy impozáns része legyen a lakásának.

"Na a Ghost az igenyes, meg az kulturaltan nez ki. RGB mondjuk nincs rajta..."

A kettő között nincs összefüggés, nem azért néz ki "igényesen", mert nincs rajta led. Jelen esetben az "igényes" szó ráadásul egy adott stílust jelöl, ami a minimalista modern divat, ami például a bútorok terén is hódít stb stb. (ha ezt 20 éve mutattad volna egy embernek, nem hiszem, hogy "igényesként" jellemezné, mert más volt a divat helyzete az ilyen termékek terén)

"teljesítmény/méret"

Ez kiknek is számít? Rétegigény, amelyet bizonyos termékek kielégítenek, ettől még nem lesz minden más termék irreleváns.

"- a designból adódóan gyakorlatilag bármilyen környezetben ízlésesen elhelyezhető, ráadásul a design tökéletesen időtálló"

ugyanaz a válaszom mint az aurasyncnél: pont azt segíti elő, hogy bármilyen környezetben tudj egy adott látványvilágba integrálni egy gépet.

"A design sok mindenből tevődik össze , része az ergonómia is. Először egy pc ház legyen jó abban , amiben jónak kell lennie a funkcióját tekintve. Utána lehet ledekkel szarakodni , ha valakinek ez a fétise."

A "funkció" attól függ, mire lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#16) otto1


otto1
tag

Ez a ház tetszene, ha elől mesh lenne porszűrővel az üveg helyett. Lemondanék az rgb ledekről is.50 USD-t simán adnék érte.
Pont ilyen rövid házat keresek, én még nem találtam...

[ Szerkesztve ]

(#17) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A fedlap tetején vannak a csatlakozók.

Érdekesek lehet , ha a vezetékek be vannak dugva, az aljzatokba. :(

(#18) DeFranco válasza Amerigo57 (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az usb-t még megértem, mert azt ad-hoc használod de hogy a jackeket mi értelme van előre-felülre tenni azt nem tudom.

nekem is van másodlagos hangkimenet de inkább kivittem azt is hátra, esztétikusabb, hogy csak a füles kábele fut előre.

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem tetszik, de a 100 dodót sokallom érte.

A másik meg: tényleg hatalmas igény van még ezekre a viszonylag nagyobb házakra? :F Kábé nem ismerek most senkit a környezetemből, aki ne Mini-ITX-re cserélte volna az ATX házát az új konfigjával. Néha pedig már 13-ból megoldható egy tényleg jó kicsi ház, amibe ráadásul még erős konfig is mehet kis utánajárással.

[ Szerkesztve ]

(#20) #65675776 válasza Fred23 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én meg nem ismerek senkit a környezetemben, aki miniITX-et használna.

(#21) Envo_ válasza Fred23 (#19) üzenetére


Envo_
aktív tag

ha legalább egy 240-es radit be akarsz iktatni, és nem a fulladozó, sok helyen kompromisszumos itx-et akarod, akkor legalább mATX lesz a befutó.

Nekem egyetlen ismerősöm van aki ráfüggött az itx-re, de csakis azért mert hordozza kétnaponta munkahelyre. Ha nem hordozná, neki sem lenne.

(#22) Daelion válasza #65675776 (#20) üzenetére


Daelion
őstag

Ugyan ez nálam is,csak mid/full towert használnak.

A cikkben lévő ház szerintem még nem is nagy,mostani házamnál valamivel kisebb és már ez se tűnik nagynak legalábbis nekem.

(#23) #65675776 válasza Daelion (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

A mostani kínálatban kifejezetten kompakt az ATX házak között.

(#24) orion1025


orion1025
őstag

'86-ban moddoltunk gépházakat ilyenre...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25) tzolosch válasza otto1 (#16) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Fractal Design Meshify C, az is 30k huf körül fut, csak rgb nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#26) otto1 válasza tzolosch (#25) üzenetére


otto1
tag

Azt ismerem, 15k a határ. Akkor inkább tovább flexelem a mostanit. 😀

(#27) otto1 válasza tzolosch (#25) üzenetére


otto1
tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#28) balintka válasza zzola (#4) üzenetére


balintka
addikt

Milyen hasonló RGB-st tudnál javasolni? Ilyen méretű kompakt RGB-s házat nézegetek a Meshify C helyett.

(#29) domerwb


domerwb
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni számítógépház ügyben. Nézegettem házakat, Thermaltake, Zalman. Ti milyet ajánlotok? 10-20 nagyon max 25 ezerért. Kikötéseim vannak. Minimum legyen benne alapból 3 venti és ledes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.