Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icezozo


icezozo
addikt

Sajnos itt a vége...... :(((

http://qwankido.hu/

(#2) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Már várható volt, csodálom, hogy eddig húzták. Érzésre kétpólusú lett a mobil oprendszer, ezért nem bízom a Hua. próbálkozásában

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#3) ClioRS


ClioRS
őstag

Jól elbalf.szkodta a TCL és a BB is.... :U

(#4) pit stop


pit stop
addikt

Azért a TCL nem eröltette meg magát...
Két klónt csináltak túlárazva, meg egy rendes billenytűset, aminek utána kiadták a javított verzióját nagyon lesarkítva.
Semmi új készülék, semmi bele ölt energia. Klónoknál rájöttek, hogy nem veszik majd tömegek csak úgy és inkább hagyták meghalni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#5) Polarstar válasza pit stop (#4) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kellett volna a jónépnek Blackberry - de nem minden áron!
Főleg nem azon az áron amit TCL szeretett volna a torkunkon lenyomni.
Sajnos ez lett a vége.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Ej. .. Kár érte... Pedig milyen jókat balheztam Eventus-al amikor a Z30-ám még volt. Imádtam azt a telot.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) lezerpiramis válasza kbyte1024 (#6) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az meg jo is volt, de a DTEK es tarsai... annyi kozuk volt a BB-hez, mint a kontrabasszusnak a fogamzasgatlashoz kb.

(#8) Zitta válasza lezerpiramis (#7) üzenetére


Zitta
őstag

Semmi mást nem kellett volna tenniük csak 20 euróért kitolni egy Android szoftvert a Passportra és ennyi.

Igazi balfasz brigád ez is. Megérdemlik ahová jutottak.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#9) lezerpiramis válasza Zitta (#8) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szvsz azzal se mentek volna sokra. A BlackBerry egy szoftvergyarto ceg, telok ugyeben neha elsult a kezuk (7290-es es a tobbi klasszikus, 8820, nehany Curve es Bold, Q10, Z10, Passport), es akkor nekunk nagyon jo volt, de ennyi :)

(#10) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#7) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mondom ezt egyebkent DTEK50-tulajkent :) semmi baj a teloval, csak nem igazi BlackBerry.

(#11) Noukoum


Noukoum
veterán

Mennyire szép mobilok voltak a keyone és keytwo kettőse is. Egyediség az ami hiányzik manapság.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) joey04


joey04
titán

Túlárazott mezei droidok voltak. Nem csoda, hogy ez lett a vége.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem a BB a hibás, hanem a vásárlók, mert nem tudták értékelni a zsenialitást!!! Ugye jól mondom? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) miszterjoel válasza Csapoati (#14) üzenetére


miszterjoel
csendes tag

Ott a pont! :DD :C

(#16) jacis


jacis
nagyúr

Szívből sajnálom hogy megbukott a BB mint telefongyártó. Nagyon szerettem a BB-ost futtató Passportomat. Soha nem volt olyan jó telefonom addig és azóta se.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) Viper26 válasza jacis (#16) üzenetére


Viper26
nagyúr

Bizony nekem is hiányzik néha, az volt a Z10 után.

iPhone 14 | FR955

(#18) lolal


lolal
senior tag

Egy korszak lezárult véglegesen. Sajnálom és mérhetetlen szomorúsággal tölt el, hogy az egykori egyik legnagyobb, leginnovatívabb mobiltelefon gyártó mára már csak egy elfeledett emlékké alakult át. Lehet itt hibás sokat keresni illetve mutogatni...De sajnos az eredményen nem változtat. Őszintén megmondom, hogy tavaly nyár vége óta már vártam valahogy ezt a hírt, mert nagyon nagy csend volt a BB és a TCL körül. Elhibázott döntések sorozata, hatalmas kihagyott ziccerek és egy borzasztó árpolitika, valamint a teljes innováció hiánya... dehát ilyen a technika világa, Aki nem tartja a lépést hamar kiesik...szomorú...Mai napig ott lapul a fiókomba az utolsó teljes értékű BB a Leap. Szép kis emlékek fűznek még az első modellekhez. Ég veled BB. :R

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#19) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem úgy tűnt már évek óta, hogy eltűnt. Fene gondolta volna, hogy igazából mostanáig húzták.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) Wapmester


Wapmester
senior tag

nem csodálom, hurka telefonokat dobtak piacra droidal, ennél azért sokkal jobb nem túlárazott modelleket kellett volna pattintaniuk némi innovációval :D

(#21) MrPetya19 válasza pit stop (#4) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igen.
A keyone nagyon tetszett, de a kettő csalódás volt. Főleg a visszalépés a kamerában, ha már a One olyan jól sikerült. A manális mód vezérlése a billentyűzet simogatásával pedig zseniális volt.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#22) Fecogame


Fecogame
veterán

Várható volt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem csodálkozok a dolgok alakulásán. Azon viszont igen, hogy az első körben elkövetett hibákat miért követték el a második körben is.
Szerintem harmadik kör már nem lesz, a BB nem hiszem, hogy újra elkezdene mobilt gyártani. Csodálkozok, hogy eddig húzták.

(#24) Namelesske


Namelesske
addikt

Én annyira vártam a TCL éra sikerét, akartam venni mindig egy készüléket. Az én esetemben az ár volt ami mindig visszatartott. Nem akartak egy rendes budget flagship modellt a piacra dobni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#25) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Vàrható volt sajnos...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#26) #50192640


#50192640
törölt tag

2007-ben kaptam az első céges BB-t. Azóta vártam erre a hírre :) minden percet gyuloltem, amikor használnom kellett.

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez már egy hosszú vergődés volt, a TCL szerintem most inkább a TV-s piacra is jobban fókuszál.

Az Alcatelt is "elengedték" már egyik ideje...

Szerintem inkább próbálkoznak saját névvel, mint lefutott nevek pumpalásával

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#28) korpicschess


korpicschess
veterán

:(((

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29) Noukoum válasza #50192640 (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Majd 13évet vártál erre? :Y

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) hmb válasza jacis (#16) üzenetére


hmb
aktív tag

minden oprendszerrel volt telom,magasan a bb10 volt a legjobb os.a baratnomnek vettem egy iphonet,kiprobalta aztan azt mondta ha tinkremegy a bb z10 akkor lehet hasznalja....ennek 2 eve meg mindig a z10 et nyustoli.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#31) moleculez


moleculez
veterán

Kár volt feladni a BB OS-t, szvsz nagyon szép volt a 4 szereplős piac. (WP->W10M, BBOS, Android, iOS).
Mindig is akartam egy Passportot, de akkor már menthetetlen iOS user lettem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) sherlock82


sherlock82
senior tag

9900 és 9300 volt amit én használtam és nagyon jó kis készülékek voltak.
Sajnálom hogy nem tudott megújulni, úgy hogy sorsszerű hogy ez lett a vége.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#33) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ezt elkúrták! Nem kicsit, nagyon!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) laci1892


laci1892
senior tag

Hihetetlen számomra mennyi ponton hibázott a cég.

Ha időben lépnek be annakidején az Androidos világba, normális árazás mellett és szélesebb palettával, legalább minimális szintű értelmes (!) PR mellett... a közönség felé.... Talán szofisztikáltan de jóval nagyobb sikereket lett volna képes elérni a blackberry.

Emlékszem volt saját os is náluk, a bb os.
Imádtam... Szerintem a mai napig (!!) Az egyik legjobban optimalizált operációs rendszer, nagyon sok lehetőséggel.
A mai napig egyetlen os sem tud olyan multitasking-ot felmutatni mint a BB os.

Csak itt is az időzítéssel volt a baj, és a PR hiányával. Plusz a készülékek is csak egy szűk rétegkört céloztak meg.

Mire kijött a saját operációs rendszerük, addigra az Android akkora térhódításba kezdett ami viszonylag már akkor is jól prognosztizálta a cég jövőjét.

Sajnálatos.

(#35) Ricardo válasza #50192640 (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Most jobb lett neked? miben lett más az életed, hogy nem lesz BB mobil? Mit használsz most?

(#36) laci_csk


laci_csk
senior tag

Hat nem is tudom, nekem ez a BB soha sem volt vonzo, sot visszataszito. A TCL gyartott a vodanak egy telot most harom eve, Smart Platinum 7 neven ami viszont nagyon eros es jo telo volt de nem volt hirneve, most is meg van meg

Xperia XZ3

(#37) atike


atike
nagyúr

Kár értük.

(#38) SX Wave válasza moleculez (#31) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Még szebb lett volna így a 4 szereplős piac. (MeeGo, BBOS, Android, iOS).

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#39) Ijk


Ijk
nagyúr

Passport volt mai napig a kedvenc készülékem az összes telefonom közül, de kénytelen voltam megválni tőle amikor már a banki alkalmazás sem ment rajta. De már az utóbbi időben is Android lélegeztetőgépen ment a BB OS. Sajnos évek óta vergődtek a rendszerük leépülésével, senki nem írt appot rá, aztán a támogatást is abbahagyták.
Sokáig gondolkoztam Key2-n, de Passport jobban tetszett, ráadásul úgy hallottam az átírt droidjuk hajlamos idő után döcögőssé válni.
Szívesen mondanám hogy van más a piacon, de sajnos BB OS, nyomógombos telefonnal pótolhatatlan veszteség.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Luck Dragon

Kár értük , Q20 Classic volt a kedvenc.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) helixP válasza moleculez (#31) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem meg pont még egy kört rá tudtak verni az elmúlásra azzal, hogy Droidra váltottak.

Amúgy egyszerűen az a nis felhasználási mód mászott át a "hétköznapi" felhasználásba, amiben a BB verhetetlen volt: céges levelezés és "menedzserkalkulátor".
Az idők folyamán közel olyan jól kezdte megoldani iOS és Droid is ezt a feladatot (amellett hogy egy csomó olyan felhasználási módot épített ki, amit a BB nem), ezel csavarta ki az üzletemberek kezéből a BB-t.
És mivel ás kezében meg nem volt BB (mert a többieknek jobb volt egy iOS, mivel tudott egy csomó mást is jól), vége volt a dalnak. :(
Egy lábon állni sosem kifizetődő üzletpolitika.

[ Szerkesztve ]

(#42) Goose-T válasza helixP (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

A Microsoft is vert egy jókora szöget a koporsójukba azzal, hogy az egész Office felment a cloudba, onnantól már nem kellett az Exchange-dzsel foglalkozni, amiben jó volt a BB.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

R.I.P.

A Z10 életem legjobb, legjobban átgondolt telefonja volt. (Még drága sem volt, a T 32e-ért adta alap 3e előfizu hosszabbításhoz.) Az akksi tette használhatatlanná a készüléket, az appok hiánya a BB OS10-et ölte meg, de még így is nagyon pozitív a nosztalgia.

Az OS10-ről annyit, hogy a szifon X gyakorlatilag egy az egyben másolta a gesztusvezérlést, ami azóta is az újabb almák sajátja.
Intuitív billentyűzet, iszonyatosan jó hang asszisztens (oldalalkat lehetett neki diktálni, az ismeretlen szót is leírta, csak aláhúzta, be lehetett tanítani szaknyelvi kifejezésekre, stb)
A korában vállalható kamera, az akkoriban k. ritka HDMI-vel natív tv-re/monitorra kötés, stb...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#44) #50192640 válasza Ricardo (#35) üzenetére


#50192640
törölt tag

Annyiban lett jobb, hogy igazam lett, miszerint a világ túlhaladta a BB elképzeléseit az okostelefonokrol, ami akkor se volt jo. Ez az _en_ véleményem es megértem, ha ez a BB rajongóknak rossz hír, de ettől meg szerintem ezt érdemelte a társaság.

(#45) andor80


andor80
senior tag

wp után a másik régen tecc sokáig húzodó agoniája.
Majd megveszi a nevet valami kínai cég----Ja nem :)) ;] :))

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#46) laci1892 válasza #50192640 (#44) üzenetére


laci1892
senior tag

Azért láss rá egy kicsit objektívebben. Tekintsünk el attól hogy milyen készülékeket gyártott a RIM.

Csupán ha technikailag nézed az os10-et, akkor nagyobb potenciál volt benne... Mint bármelyik más mai Android rendszerben. A háttérbe szorulásábak oka, inkább a rossz üzlet stratégiában és a megfelelő PR hiányában keresendő. De maga az os 10 nagyon fasza lehetett volna ha időben kerül piacra több feltétel megvalósulása mellett hardver / marketing szintén.

(#47) tom_87 válasza icezozo (#1) üzenetére


tom_87
tag

Nekem már a Passportnál vége volt (sajnos). Ez az Androidos vonal - szerintem - már csak vergődés volt...

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#48) tom_87 válasza #50192640 (#26) üzenetére


tom_87
tag

Igen sokan utálták, mert ezzel lehetett a munkahelyen (is) dolgozni, azt meg manapság nem sokan akarnak :) .

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#49) nyisziati


nyisziati
veterán

Túllépett a piac rajtuk.
Ezek addig voltak jók, amíg az okostelefonok kicsik, kényelmetlenek, gyengén szoftverezettek esetleg lassúak voltak.
A BlackBerry meg céges célszerszám volt. Azóta viszont nagyot fordult a világ.
Kényelmesebb ma már egy 6-7 collos kijelzőn gépelni és szoftveresen is jobb a beágyazottság, mint a "BB only" rendszer.
Ez van, történt már ilyesmi a mobilfónia világában.

(#50) tom_87 válasza nyisziati (#49) üzenetére


tom_87
tag

Ez a BB10-re már egyáltalán nem volt igaz. A BlackBerry OS 7-re még igen.

OnePlus 7 Pro (12/256)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.