Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Z10-em volt nekem is, OS10-et imádtam, de a vége felé már csak a droid integráció miatt tudtam használni...

Most már csak androidos telókon használom a BlackBerry keyboard-ot. Több nem maradt.

OS10-zel szerintem is egy baj volt, későn kapcsolt a BB és addigra le voltak osztva a lapok. QNX egy jó alap, OS10 gesztusvezérlése, smooth animációi, multitaskolása szintén remek. De már a PlayBook sem volt rossz, az OS10 elődje a PlayBook OS.

(#52) helixP válasza tom_87 (#48) üzenetére


helixP
nagyúr

Viszont egyre több munkahelyen számít alapnak ;)

quailstorm: Gondolom, főképp angol nyelvű íráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#53) quailstorm válasza helixP (#52) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Angolhoz rendkívül hatékony, de magyarhoz is nagyjából használható.
Másnak lehet hogy a plusz sor ékezet jobb, én nem tudtam átszokni arra. De a szótárja magyarul is tud tanulni valamennyire. Ha sokat kell ékezetet pötyögni és nem találja ki, na akkor belassulsz.
A másik ami miatt kell, az a d-pad meg a vágólapkezelés. Ilyen más billentyűben nincsen.

(#54) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Azért nálam marad a Priv, amíg használható. És utána is, mert nagyon megszerettem, a nyomi Android ellenére is.

(#55) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egy valami még mindig kérdéses...
Három partnerrel szerződött a kanadai cég.
A TCL, az Optiemus, és a Putin Merak.
Most csak egy tag esett ki. Ez másnak is feltünt?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#56) moleculez válasza Polarstar (#55) üzenetére


moleculez
veterán

Nos, a végén azt írják hogy a fjucsör iz brájt mindkettőjüknek, valamiért a BB-nek is, szóval ki tudja.
Kétlem, hogy eredeti felállásban visszatérnének: az Android piac két szereplős (Huawei + Samu), plusz a kínai brandek, és azok almárkái. Akkora cégek mint az LG vagy Sony is csak kinlodnak évek óta, pedig van múltjuk. Ha most gyártó partner nélkül térnének vissza, az gyakorlatilg nulláról kezdés az Androidos piacon.
Ez a gyártópartneresdi bohóckodás meg ide vezetett.
Hogy új OS-t csináljanak azt kizártnak tartom, nincs azaz őrült befektető. Talán valami Sailfish, Ubuntu fork szóba jöhetne, de nincs mögöttük pénz.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#57) erer1000


erer1000
őstag

Sajnálatos. :(

Q10-el léptem be 2015-ben, és brutal jó volt a BBOS10.

Priv meg kapott új akku-t, melegedési probléma megoldva, random kifagyások is.
Van egy használható telefonom még 1-1,5 évig.

Utána viszont fix hogy maradok android fronton. De kár hogy oda az utolsó QWERTY gyártó is :( 2011 óta csak QWERTY-m volt, szóval fura lesz :C

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#58) FoxiestFox válasza erer1000 (#57) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van qwerty-s Android teló, csak kicsit borsos az ára. :D

(#59) quailstorm válasza FoxiestFox (#58) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meg kicsit sokat kell rá várni :DDD

(#60) FoxiestFox válasza quailstorm (#59) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Még mindig? :D Azt hittem, az csak előrendelőknek volt szopó, mert készletelérhetőség előtt fizettek.

(#61) tom_87 válasza helixP (#52) üzenetére


tom_87
tag

Tudom. Nekem is volt a BB után iPhone és Android munkahelyi telefon, de én sokmindent hiányoltam/hiányolok belőlük, melyet a BB10 natívan, programok nélkül megoldott. Például a BB-s telefonok (10) automatikusan rezgő vagy néma (vagy amit akartam) állította át a telefont, ha megbeszélésem volt. Illetve még az is nagyon hasznos volt, hogy a meghívóra (mármint a szervezőnek) tudtam küldeni egy üzenetet, hogy a megbeszélésről pl. 10 percet kések. És még sok ilyen apróság volt benne, melyeket eddig (vagy csak lemaradtam) nem láttam máshol.

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#62) #50192640 válasza Ricardo (#35) üzenetére


#50192640
törölt tag

bocs, dupláztam

#44 laci1892: mire a 10 kijött, már annyi fiaskón és kihagyott lehetőségen voltak túl, hogy ihaj. illetve sokan gyűlölték azt is, mert nem tudott vagy akart megfelelni annak a szerepnek, amit abban a korban el kellett volna tudnia látni. a Nokia is pont ebbe halt bele, csak hamarabb, akárcsak a Windows Phone.
amikor kijött jó volt, sokáig, aztán mint az említett kettő, állt, amíg a piac többi szereplője robogott.

aki lemarad, kimarad :)

[ Szerkesztve ]

(#63) quailstorm válasza FoxiestFox (#60) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még nem kapta meg az összes előrendelő sem. Aki most rendel az se kapja meg hamar.

Ráadásul pár bolt leszerződött és felhalmoztak raktárkészletet amivel lopták az előrendelők telefonjait.

[ Szerkesztve ]

(#64) FoxiestFox válasza #50192640 (#62) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a baj, hogy igazad van, és a piac a BB-t árazta be, és a töketlenkedésüket, nem pedig a billzetes mobileszközöket, amikre pedig igény lenne, csak mindenki előtt ott lebeg ez a "ha lett volna, vettek volna az emberek BB-t", holott pont nem.
Holnap kitolna valamelyik mainstream gyártó egy jó qwerty telefont, szétkapkodnák pillanatok alatt a készletet.

Ehelyett van megapixel, kameraszám, kijelzőhajlítgatás verseny, én meg ha egy jó qwerty telefont akarok, vagy használom tovább a Privet míg szét nem esik, vagy veszek negyed millióért egy fxtecet, ami meg akkora, mint a ház.
Ez a szopó részünkről.

[ Szerkesztve ]

(#65) Rotyi


Rotyi
aktív tag

RIP BB :(
A Z10-et öt évig nyúztam és a nejem is a sajátját.
Azt a rendszert visszasírjuk mindketten. Használhatóságban (pl. HUB) semelyik nem ér a nyomába...
Ez van.

Ami majdnem az, az nem az!

(#66) prolad


prolad
őstag

Nagy kár, a Passporttal megcsinálták a legjobb formatervű mobilt, amit valaha használtam, reméltem, hogy egyszer kap egy utódot.

(#67) #50192640 válasza FoxiestFox (#64) üzenetére


#50192640
törölt tag

Hááát... Ha a piac beárazós mivoltát elfogadjuk, akkor ebben az is benne van, hogy ha annyian akarnának qwerty telefont, akkor lenne, nemcsak negyedmilliós BB jött volna ki meg mindenféle indigogós sosevolt cégecskék obskúrus termékei.
Mondom ezt úgy, hogy nyilván vannak, akiknek qwerty fizikai bill kell és tiszteletben is tartom, de ebból a logikából az jön ki, hogy ők a minoritás. Nem éri meg erre fejleszteni nagyban. Megbuktak már sokan sokféle qwerty androiddal, vagy csak simán senkit sem érdekelt. Vagyis nagyon keveseket.

(#68) FoxiestFox válasza #50192640 (#67) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ne vegyél rá mérget.
Jó billzetet tervezni, gyártani, meg mechanikát, meg hogy vékony is legyen, de erős is, franc akarja megtervezni, mikor elég egy kijelzőt, némi polikarbontátot, és egy alaplapot összeragasztani az akkuval, megszórni kamerával á'la csúcskategória. :(
A gondjuk az, hogy nem lehetne annyival többért eladni, amennyivel többért el szeretnék. BB is ezzel szopta be amellett, hogy minőségi problémák is voltak.

(#69) DJosef válasza Polarstar (#55) üzenetére


DJosef
őstag

Gondolom a TCL végezte a fejlesztést,tervezést a másik két cég csak besegített a gyártásba, ezért is lehet egy azon típus két különböző gyártótól.

Forget about it

(#70) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ezt a cikket érdemes lenne elolvasni qwerty ügyben.

Ez a megbuktak sokan, hát. Volt a Motorola Droid sorozat amiből a 3-4 el se jutott EU-ba.
Volt a Samsung Captivate Glide ami el se jutott EU-ba.
Volt az Xperia Pro és X10 Mini Pro ami jó indulattal is középkategória, ami elég hamar belépőszintre csúszott vissza.
Meg még néhány modell a droid kezdetéről, oszt ennyi.

Az ilyen chatelős filléres vackokat most hagyjuk, mint a Galaxy Y Pro.

Bezzeg Samsung W2019 meg W20 5G az van. Meg Galaxy Golden. Meg Motorola Moto Z. Meg LG G5 moduláris.

[ Szerkesztve ]

(#71) #50192640 válasza quailstorm (#70) üzenetére


#50192640
törölt tag

oké, oké, de miért nem jutottak el? még itt a mobilarénán is mindig az jött a tesztekben, hogy nem volt se gyorsabb, se kényelmesebb a qwertyn gépelés a touchscreenhez képest.

#68 FoxiestFox: na igen. és miért nem lehet annyival többért eladni?

[ Szerkesztve ]

(#72) quailstorm válasza #50192640 (#71) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mint Nokia N900 tulaj ezt vitatnám.
Egyszeri facebook meg snapchat felhasználónak a mai lapát telók már megfelelőek gépelni, de ahol kellenek spec karakterek, vagy IT-üzemeltetés távvezérlés, SSH, na oda az érintő egymaga az halál.

Amit tényleg nem értek az a fenti hsz kiegben olvasható, hogy Samsung W2019 van, W20 5G van, de oldalra csúszkás qwerty 2012 óta fősodorbeli gyártótól nem volt, semmilyen. Alulra csúszós volt a BB-től.

Mindkettő ugyanolyan niche market.

[ Szerkesztve ]

(#73) #50192640 válasza quailstorm (#72) üzenetére


#50192640
törölt tag

és hányan akarnak 100 userből ilyet csinálni egy okostelefon méretű eszközzel? annyian biztos nem, hogy a gyártók akarjanak ilyet fejleszteni özön pénzért. neked tuti jól jönne, de szerintem egy számjegyű lenne a százalékos részesedés maximum, vagyis niche market.
amilyen kaotikus volt a samsung palettája egyébként, oda valóban befért volna, mert annyi felesleges dolog mellé igazán nem zavart volna. de logikát ebben sem keresnék, egyik hülyeség nem indokolja a másikat :)

(#74) quailstorm válasza #50192640 (#73) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Üzemeltetést kevesen.

Cikket elolvastad-é? Hogy mennyi qwertyt adott el a Sprint? 40% volt a csúcs. És az már vastagon a 800x480-as 4" és nagyobb kijelzős éra volt droiddal.
Igen érdekes olvasni olyannak az okfejtését a qwerty eltűnéséről, akinek az volt anno a dolga, hogy eladja őket.

A lényeg, hogy nem csökkent olyan hirtelen az igény rá, mint ahogy elvágták 2012-re az egészet. Meg a marketing másfelé vitte a piacot, aztán meg nem is volt szempont.

Manapság meg tényleg mindegy, mert emoji, minivideo, kép, minden megy csak szöveg nem.

[ Szerkesztve ]

(#75) FoxiestFox válasza #50192640 (#71) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó, de a mobilarénát ne találjuk már szakmai oldalnak vazze. :D
Jelentősebb kölföldi orgánumok azért szokták méltatni a jó qwerty-t, ha épp kezük közé kerül egy. És nem is véletlen, a megfelelő szoftveres oldallal egy ergonomikus qwerty maga az álom, én például nagyon sokat e-mailezek több fiókon, amiből néhány a cégé, fórumozok, Discordozom.
Rá sem bírok az érintőkijelzőre nézni gépelési szempontból, egyszerűen vállalhatatlan számomra, még egy igazán szépen betanított swiftkey is meh ahhoz képest, ahogy a Priven írok.

Az Egyesült Államokban azért volt ennek piaca korábban, elég a régi BB-kre és consumer piacon a Sidekickekre emlékezni. Még az SMS és nagyon korai IM programok korában ezek elterjedt, jó kis dolgok voltak.
A gond akkor kezdődött szerintem, amikor a plebs átállt a mobilon tartalomfogyasztásra, miután Steve Jobs széttrollkodta a messaging eszközök, pda-k, és okostelefonok piacát egyszerre az iphone nevű borzalommal, ami mindegyik szerepköréből tudott egy falatnyit, cserébe igazából mindenre gagyi volt.
Viszont kiderült, hogy... ez pont elég a piacnak! :D
Máig emlékszem a keynote-ra, amin néhány korabeli eszközhöz hasonlíotta a csóka a telefonját, én meg ott röhögtem magamban hogy a leggyengébb is sokkal jobb annál minden lényegesben, kivéve az animációkat :DDD

Ezután már kellett a nagyobb kijelző, a nagyobb akku, és akkor hová tegyenek egy billzetet? :D
Nem olyan fontos már, a négy szótagból álló fb kommunikációhoz és a hashtageléshez jó a touch is.

[ Szerkesztve ]

(#76) lolal válasza FoxiestFox (#68) üzenetére


lolal
senior tag

Hát nem tudom, ha nagy vágy lett volna rá, akkor nem így végződött volna. Csak ilyen old school emberek ragaszkodtak a fizikai qwerty-hez. Itt arénán is tisztázták, hogy nagy igények nem voltak rá. De, ahogy a fentebbi hsz-ban is említettem én szerettem, illetve a BB Os remek volt.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#77) FoxiestFox válasza lolal (#76) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ezt sosem fogjuk megtudni, legalábbis addig nem, míg egy mainstream gyártó ki nem ad egy korrekt qwerty ajánlatot korrekt áron. Elképzelhetőnek tartom én is egyébként, de biztosra nem tudom venni - ettől függetlenül sajnálom, mert nekem igényem lenne rá.

(#78) #50192640 válasza quailstorm (#74) üzenetére


#50192640
törölt tag

na ez most Foxiest Foxnak is megy:

elolvastam a cikket, de nekem az jött le, hogy survey meg minden után faken nem vettek emberek annyi qwerty cuccot, amit projektáltak. akkor most mi van? hazudtak direkt? vagy szar volt a termék? vagy változott az igény?
tehát eljutottunk oda, hogy bizonyára a marketing a hibás, meg a hülye userek, mert nem kellett nekik a csúcsszuper qwerty.
én ezt hogy látom, hogyha a touchscreen annyira szar lenne, akkor az már rég kiverte volna a biztosítékot. Amerika mobilhasználati szokásait nem láttam annyira közelről sose, de az tuti, hogy sose volt többségben a high end BB. sőt, ott mai napig létező, nem réteg igény a butatelefon, a burner phone flip meg candybar formában.
a cikk éppen jól leírja, miért bukott meg a képernyő alatti qwerty: nem jutott elég hely a képernyőnek arra a használatra, amire napjainkra jutott az okostelefon el. a slider pedig azért, mert nehéz és vastag lett tőle a telefon, valamit zörgő, mozgó mechanika kellett hozzá.
a qwerty nagyon régóta túl kicsi igény ahhoz, hogy gyártsák tömegben.

ja, és az iPhone: tehát akkor ezért is az Apple a hibás? eleve nem tudom elfogadni azt az érvelést, hogy egy cég a termékével célzottan tönkre tudna tenni egy piacot, mert ha nem lenne jó, nem vennék meg. az első IOS verziók pont olyan szarok voltak, mint az első Androidok, meg a WinPho, meg a régi BB OS... na hát az maga volt a szar szinonimája. a helyzet sokkal egyszerűbb, nem a marketing a csodafegyver, meg nem a gonosz, konkurenciát tönkretenni akaró cégek manipulálnak, mint Dzsoki, hanem a vevők azt veszik, amit jónak és elérhetőnek tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#79) quailstorm válasza #50192640 (#78) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A lényeg az, hogy rengeteg korábbi qwerty vásárlót vitt el a sok csillivilli csúcsmodell, miközben 0, azaz 0 db qwerty alternatíva volt a piacon, ami a középszernél meg az elavultnál előrébb lett volna, majd pedig nettó 0-ra változott a qwerty alternatívák száma.
Utána már lehet mutogatni, hogy nem kell senkinek.

"Normális" nyomógombos telefon sincs hosszú évek óta, Samsung S5610 volt tán az utolsó. Valamennyi igény volna rá, de így bizonyára sok embert át tudtak szoktatni érintősre, amiből hosszú távon több bevétel szerezhető.

Ugyanaz amúgy, mint a kicsi, de erős telefon. Xperia Z3 compactból még sokat eladtak és az csúcsmodell hardvert kapott. iPhone SE dettó.
De a Sony tönkretette magát a sok hibás készülékkel, meg az elavult designnal.
iPhone meg egyszerűen nem lett több kicsi (bár az iPhone 6 méret manapság kicsi, csak sok a káva rajta).

Úgy könnyű eldönteni, hogy nem veszel kicsi csúcsmodell telefont, hogyha nem gyártanak kicsi csúcsmodell telefont, de még közepest sem.

A vége nálam is az lett, hogy lapátra váltottam. Vannak előnyei, cserébe csak akkor veszem elő, ha tuti van hozzá két kezem.

[ Szerkesztve ]

(#80) FoxiestFox válasza #50192640 (#78) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kint a BB nem volt high end akkoriban. Kifejezetten olcsó kis telóik is voltak, sok, korabeli filmben is láthatod átlagembereknél, tiniknél stb
A Sidekickek főleg mindenkinél ott voltak, aki bármennyire is kommunikált virtuálisan.

Az biztos, hogy az igény változott, és a többség igényeit kielégíti a touch és egy jó virtuál billzet.
Én viszont tartom az álláspontom, hogy a piac elbírna 2-3 kompetitív qwerty telót mindenféle méretben.
Remélem, egyszer megtudjuk, kinek van igaza, én csak jól járnék vele, neked meg tökmindegy. ;]

[ Szerkesztve ]

(#81) lolal


lolal
senior tag

Maradjunk annyiban srácok, hogy nem a qwerty-n múlott a bukás. A BB is eltolta, a TCL szintén. Vak vezetett világtalant. A touchos BB-k sem kellettek a kutyának se, lásd motion. Túlárazott hulladék volt már a maga korában is. A TCL nek fingja sem volt mit csináljon a brandel. Voltak még ilyen indiai próbálkozások, de az szánalmas volt az Evolve és Evolve X néven futó B-brandes sz*rok. A BB elaludt és nem ébredt fel, az Apple, Samsung, Huawei meg túlnőtte őket minden területen.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#82) #50192640 válasza quailstorm (#79) üzenetére


#50192640
törölt tag

persze, az egyetlen nyitott kérdés a tyúk vagy a tojás:

azért mentek át, mert a nagy érintőkijelző volt a jóság a qwertyhez képest, majd utóbbi érdeklődés hiányában elmúlt

vagy

egyszerre kvázi mindenki leállt a qwerty telók gyártásával, aztán jobb híján tértek át a zemberek a nagy érintőkijelzőre.

(#83) FoxiestFox válasza lolal (#81) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezeket nem vitatta senki. :K

(#84) quailstorm válasza #50192640 (#82) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs nyitott kérdés.
Nyilván egy BlackBerry Curve designú telefon már nem lenne életképes, vagy csak réteg, mert a kijelzője túl kicsi.

Ellenben a csúszkás qwerty, ami sokkal hamarabb és totálisabban szűnt meg, mint a Curve kialakításúak, az már a fent linkelt cikk survey idejében sem zárta ki, hogy a csukott teló pont ugyanolyan legyen, mint bármelyik másik, csak vastagabb és lötyögősebb.

Most kaptam meg az Fxtec Pro1-em. Összecsukva kb. Galaxy S8+. Szétnyitva meg van qwerty. Vastag. Bár a két kijelzős LG is vastag, azt mégis veszik. (G8X ThinQ)

Tehát a qwerty NEM zárja ki a nagy érintőt. Captivate Glide, Droid 4, Photon Q 4G ugyanúgy néz ki csukva szemből, mint a többi korabeli.

[ Szerkesztve ]

(#85) #50192640 válasza FoxiestFox (#80) üzenetére


#50192640
törölt tag

elbírna, hogyne, ha lenne gyártó, aki akarna gyártani, de... őszintén szólva a gamer laptop, mint oximoron mellé beférne. a nagyok így is elvannak, a többiek meg őket követik.

vajon hova mentek át a szakmai indokból qwertyt használók? mindenki utálkozva érint vagy van helyettesítő termék? mini laptop? tablet?

(#86) #50192640 válasza quailstorm (#84) üzenetére


#50192640
törölt tag

személy szerint én az összecsukható képernyőt nem értem :)

régen meg azért volt sidekick, meg társai, mert egy határ szar volt a rezisztív érintőkijelző. a kapacitív változtatott meg sok mindent, meg a szoftverek fejlődése.

(#87) FoxiestFox válasza #50192640 (#85) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem olyasmi pályát jártak be, mint én.
Inkább elavult qwerty, mint touch. Esetleg könnyű szobnotik, billentyűzetes tabletek, kifordíthatós tabletek, nem tudom.
Mondanám, hogy UMPC, de azok is kihaltak :DDD

(#88) FoxiestFox válasza #50192640 (#86) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na az már biztos, a rezisztív touch undorító volt, pedig én több generációnyit elhasználtam belőle, de nagyon gagyi hatása volt mindnek.
Talán az N900 az, ami használható szintre hozta fel, de a régi PDA-kon illúzióromboló volt (ennek ellenére szerettem a PDA telóim, főleg a Benq P50-et és a HTC Universalt).

(#89) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Aki keményvonalas volt qwerty-ben, az addig használta, amíg szét nem hullott/teljesen el nem avult, majd vett valami mást, ami kompromisszumos, de azért el van vele.
Ezeknek a számát nem tudom megbecsülni.

Nekem duplán rossz, mert én qwerty+kicsi keményvonalas voltam. N900 jó volt, kapacitívval és 18:9 kijelzővel még jobb lett volna.
N900-at is elavulásig nyúztam, Z3 compactot széthullásig, aztán most Sony XZ1 (nem compact) van, de már nem sokára lesz fólia fxtecen.
Unokatesóm is még iPhone SE-t nyúzza, amíg el nem avul.

1:1 helyettesítő a slider qwertyre nincs. Egy nagyobb és jó kapacitív érintő + jó virtuális billentyűzet kb. használható (amíg nem kell dokumentumot szerkeszteni vagy távvezérelni, de ez rétegigény).
N900 után nekem volt i9000 Galaxy S, ZTE Blade Q, de a BlackBerry Z10 kellett hozzá, hogy újra használjam a telefont pötyögésre. Valahogy az a felfelé pöcögtetős prediktív nekem kézreáll, meg BB virtuális billentyűn nem nagyon ütök félre.

[ Szerkesztve ]

(#90) FoxiestFox válasza quailstorm (#89) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor most képzeld el a felfelé pöcögtetős sávos prediktívet fizikai billel megtámogatva.
Na, ezért marad nekem a Priv. :D

(#91) quailstorm válasza FoxiestFox (#90) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vettem Passportot occóé, szóval kb. tudom milyen. De már nem fogom használni, csak eltettem emlékbe.
Az a billentyű a szoftveres spec karakter sávval meg az elég nagy kijelzővel valami iszonyat király. meg CPU erőnek se volt híján.

Előzőhöz:
Nem keményvonalas qwerty ismerőseim vannak csak, Xperia X10 Mini Pro-ról viszont nem volt kérdés, hogy egy nagy érintősre is megéri váltani.
240x320 2.55" az már akkor se volt sok.

[ Szerkesztve ]

(#92) lezerpiramis válasza quailstorm (#91) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát igen, a Passport kb. olyan erőgép volt, mint a Dark Knight-ban a batmobile :)

(#93) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Néha jót tesz a kínai tőke (lásd Volvo), néha meg nem. RIP BB.

[ Szerkesztve ]

(#94) Crafter32


Crafter32
őstag

Playbookom még megvan. Lányom mesét néz rajta, Kalemsoft mindent lejátszik. És még mindig gyors, nem fagy, nem szaggat soha. Szomorú ez. Sajnálom ez lett a vége, de olyanok, mint a Sony. Szándékosan rétegtelefonokat adnak ki, nehogy véletlenül túl nagy legyen a kereslet, aztán nem értik mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#95) lezerpiramis válasza ^Clown (#93) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ahogy most létezik a BlackBerry (mint kvázi szoftvercég), úgy talán túlélheti, legalábbis sokkal valószínűbb, hogy túléli, mint 5-6 éve.

(#96) lezerpiramis válasza Crafter32 (#94) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az nekem is, imádom, ráadásul az akksija is elég jó még. Éjjel-nappal tolom rajta az N64, PS1, SNES stb. szimulátorokat, így 2 naponta töltöm, de még bírja, pedig 6-7 éve vettem - használtan.

(#97) quailstorm válasza lezerpiramis (#95) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, elvileg a 2019-es évet már pozitív mérleggel zárták, és ezt úgy "ünnepelték meg", hogy nem lőtték még le a BB szolgáltatásokat, meg a World-öt év végével úgy, mint ahogy az MS kilőtte a WP8.1-et.

(#98) lolal válasza quailstorm (#97) üzenetére


lolal
senior tag

Mi végfelhasználók ebből sokat nem érzékelünk. A telefonos piacról eltűntek. Az, hogy milyen IT-s tevékenységet folytatnak a háttérben, hidegen hagyja a legtöbb embert.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#99) quailstorm válasza lolal (#98) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez valóban így van. Nekem adott egy kis egérutat, hogy a 9900 Boldot ne üresen tegyem el.

(#100) batai15


batai15
félisten

No még egy korszak lezárult .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.