Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bostone válasza nemlehet (#100) üzenetére


bostone
addikt

Egy komolyabb játék ma már 2-3 gigánál tart, szóval nekem kellene a nagyobb hely.

(#102) nemlehet válasza bostone (#101) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó de abból is fel tudsz rakni legalább 5-öt és még akkor is marad hely az egyéb programoknak. Amúgy azért a legtöbb játék igen csak 1 giga alatt van úgyhogy ezt egy kicsit first world problemnek tartom. De nem kötekedni akartam, csak nehezen tudom megérteni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#103) bostone válasza nemlehet (#102) üzenetére


bostone
addikt

Épp erről van szó, mások az igényeink.

Kifejezetten nagy játékokra keresek hathatós megoldást.

RR3 ~ 3 giga.
Modern combat 5, ~ 2 giga.
Gta átlag 2 giga/rész, egyiket sem tudtam még használni, annak ellenére, hogy az akciók alkalmával mindet megvettem.
Nova3 ~ 2 giga.

Telepakoltam a tabletet...

(#104) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Az en.miui fórumon sok felhasználó 64+64 GB-val rohangál és picsog, hogy ez nem jó az nem jó.

MiPad teardown

hátlapot gondolom a hátlapboltból.
Esetleg ey színes hátlapos smart cover?

(#105) bostone válasza kurtuzov (#104) üzenetére


bostone
addikt

Összegezve, mi a probléma oka, amelyre hivatkoznak?

(#106) kurtuzov válasza bostone (#105) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Többnyire a bajuk a MIUI ROM fapadosságával és a nem kellő figyelemmel van. Persze a MIUI 6 még nem stabil tehát nem tudom mi a bajuk. Főleg játékoknál panaszkodtak, hogy akadozik a cucc.
Nem tudom, hogy azóta mi változott, mert ezek kb augusztusi posztok voltak. Azóta lapítás van, tehát lehet megoldódott a probléma. Nekem nem akad az tuti.

(#107) nemlehet válasza bostone (#103) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem most jött ki OTA frissítésen keresztül MIUI V6 kb 2 napja. Állítólag stabil, bár az en.miui-n még bétaként szerepel. Mindenesetre nekem gyorsult tőle a tablet, főleg a scrollozások folyamatossága javult látványosan. Mondjuk eddig sem szaggatott, szerintem inkább alacsonyan volt belőle az FPS, vagy a smoothing nem volt jó vagy tudja fene nem értek hozzá. A játékok szerintem nem futnak rosszabbul, bár nem szoktam annyit játszani, meg nem az FPS-t számolgatom.
A standby módban sokkal kevésbé merül (kb 1 nap alatt 1%-ot) de szerintem terhelés alatt jobban. Bár én battery saving módban használtam, most meg ezt kivették, úgyhogy gondolom ez az oka.

103# bostone
Jó mondom nem kötekedni akartam, csak számomra fura, hogy valaki egyszerre akar a GTA mindegyik részével játszani. Vagy egyszerre NOVA és Modern Combat... Igazából ugyan az csak pepitában. De mindenkinek szíve joga a dolog, csak ha ilyen igények vannak én a 64 gigásat vettem volna mindenképp, mert a mindenféle "hack" megoldások sose az igaziak (évekig használtam link2sd gigerbread alatt mert 512 ROM-os telón lehetett vagy 130 megányi programot telepíteni :D )

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#108) bostone válasza kurtuzov (#106) üzenetére


bostone
addikt

Nemááár... Ez is akadozik. :(

@nemlehet:

Sarkított példával igyekeztem szemléltetni, hogy a mai játékok, olyan méretű belső tárhelyet igényelnek, amely nem minden igényt elégít ki. A külső sd-re való átpakolás néhány nem hivatalos módszerét ismerem és általában nem teljes értékű megoldások. Nem tartom magam HC gamernek, mert a napi átlagban talán egy félóra sem jön össze, de amikor rászánom az időt, szeretném ha tudnék válogatni a készletből. Jelenleg kettő játék van telepítve és vége a lehetőségeimnek. A telefonomat kívánom felszabadítani. Ehhez keresek megfelelő tabletet, több fórumon is érdeklődök.

(#109) kurtuzov válasza nemlehet (#107) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem gyakorlatilag már az első OTA frissítéskor MIUI 6 lett, kb 3 hete. Amúgy érdekes, mert mostanában 2-3 nap eltéréssel jön a frissítés OTA. Most is rákerestem, és azt mondja nincs frissebb a 10.31 óta. Pedig le tudnám tölteni már a 11.7-et.

bostone: amikor játszottam én is szerettem a változatosságot, még a nagyobb címek közt is, jó ha tud az ember pakolni. Emiatt is vettem már 2011-ben 16GB micro SD-t, meg most is min 64GB-sat keresek. Na persze már a játék nem igen teheli a tárhelyet...

[ Szerkesztve ]

(#110) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Csak szólok, hogy az e heti frissítés mellett megjelent a MiPad-re az első stabil MIUI 6 ROM
Bár én a multi ROM-ot használom, ami már régóta 6-os.

(#111) antibes2000 válasza kurtuzov (#110) üzenetére


antibes2000
tag

mai friss hír a Tech2-ből. Jön a Lollipop?

"A Xiaomi a legnagyobb okostelefon gyártó, amely hivatalosan nem tette ki a lábát Ázsiából, mégis csak a Samsung és az Apple ad el több készüléket nála.

A vállalat az okostelefonjait a saját fejlesztésű, MIUI nevű, android alapú operációs rendszerrel látja el, amely Google támogatást nem élveznek, helyette azonban a kínai vállalat teljes ökoszisztémát épített ki a rendszer köré. Jelenleg még KitKat alapon fut a legfrissebbnek nevezhető, fejlesztés alatt álló MIUI v6, azonban egy most kiszivárgott kép arra utal, hogy a vállalatnál esetleg már fejlesztik az Android 5.0 Lollipop alapon futó MIUI rendszert"

(#112) kurtuzov válasza antibes2000 (#111) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jönni minden gyártóhoz jön :)

Ami érdekelne, mekkora az összefonódás a MIUI ROM fejlesztők és a Xiaomi közt?
Kb, mint a Cyanogen és a 1+1 közt?

(#113) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki nem tervez tokot vagy egyebet rendelni kintről?

(#114) antibes2000 válasza zolikaDB (#113) üzenetére


antibes2000
tag

én innen rendeltem, elvileg holnap kapom meg, majd írok, hogy milyen

http://www.aliexpress.com/item/2014-high-quality-xiaomi-mipad-case-cover-tri-fold-stand-leather-case-for-xiaomi-pad-tablet/2020565233.html?s=p

(#115) kurtuzov válasza antibes2000 (#114) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jól néz ki ez is. Asszony azt mondta, hogy neki ezek az árnyalatok nem tetszenek, így mi pasztellebb színűt rendeltünk kéremalássan :)

(#116) antibes2000 válasza kurtuzov (#115) üzenetére


antibes2000
tag

ezek a színek egyeznek a tablet választható hátlap színeivel.
Mivel a lányom bitorolja a tabletet, ezért ő a pinket választotta. :)
Kíváncsi vagyok élöben milyen lesz a tok, mennyire fog illeszkedni. holnap veszem át a postán.

(#117) zolikaDB válasza antibes2000 (#114) üzenetére


zolikaDB
veterán

En pont nem szeretem az ilyen book stilusu tokokat, egy ilyet akarok venni az enyemhez:
[link]

(#118) kurtuzov válasza zolikaDB (#117) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Önmagában a bumper tokok sem rosszak, pláne, ha hordozáskor van egy plusz tokja, vagy egy fólia ami védi a kijelzőt. Az előző tabon is smart cover volt és tetszett a felébresztős illetve a támasz funkciója.

antibes2000: szerintem ebben az árkategóriában a tokokkal nem lesz gond. Az illeszkedés jó, szerintem még jobban bele is simul a tok fedele, mint pl a korábbi Chuwi-nál. Ez azt jelenti, hogy magától nehezebben kezd el lifegni, igaz egy kicsit nehezebb is ujjbeggyel megtalálni a kinyitást.

[ Szerkesztve ]

(#119) zolikaDB válasza kurtuzov (#118) üzenetére


zolikaDB
veterán

A bumperre azért gondoltam, mert én nem hurcolom magammal a tabletet, csak otthonra kell. Ellenben azt mondják, a háta csúszós, fényes. A bumper pont ezt oldja meg.
Valaki nem rendel mostanában?

(#120) kurtuzov válasza zolikaDB (#119) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Elég fényes a hátlap, hogy mennyire csúszós azt nem is igen teszteltem, mert megvártam amíg megjön a smart cover és addig le sem szedtem a fóliát a tabletről :)

(#121) antibes2000


antibes2000
tag

átvettem a tokot, szerintem tökéletes.
Korábban a galaxyra is rendeltem, de ez sokkal jobb szerintem.
Sokkal puhább a műbőr, illeszkedés tökéletes, de ami legjobban tetszik, hogy sokkal erősebb a fedél mágnese. A galaxy tok fedele alig záródik, ha az elejével lefele fordítom simán kinyílik. A Mipadé viszont meg sem moccan, olyan kiválóan tartja a mágnes.
Jól tartja a tabletet mindkét pozicióban, stabil. Amin meglepődtem, hogy XIAOMI logós dobozba volt a tok csomagolva. Ezek szeritn vagy eredeti vagy egy jól sikerült másolat,
Más.
tegnap feltöltöttem egy kb 600 MB-s videót a Micloud-ba. Eddig nem volt gond, viszont amikor meg akartam nézni, akkor le kellett újra töltenem a gépre, és órákig tartott.
Igy most a tárhelyet úgyanúgy foglalja az én gépemen is, meg iszonyat lassú volt a letöltés.
Egy másik videóval még rosszabbul jártam, azt is elküldtem a cloudba, és utána kitöröltem a Gallery-Local menüjéből. Viszont ezzel törlődhetett a felhőből is, mert nem találja a videót a tablet.
van ezzel kapcsolatos tapasztalatotok, hgoyan lehet ezt a micloud-ot normálisan használni?

(#122) zolikaDB válasza antibes2000 (#121) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pár élőképet teszel fel?
Illetve, ha hátra van hajtva az "előlap", akkor milyen fogni? Milyen úgy vele írni? Ez az előlap levehető netán?
:R

[ Szerkesztve ]

(#123) antibes2000 válasza zolikaDB (#122) üzenetére


antibes2000
tag

teszek fel holnap képet. Az előlap nem levehető, csak hátra hajtható. Szerintem akkor is kényelmes tartani.
De van a toknak 2 beállítási funkciója, mint az ipad-es tokoknak. az egyiknél írni tudsz a tableten, a másiknál filmet nézni.

(#124) antibes2000 válasza antibes2000 (#123) üzenetére


antibes2000
tag

[L:/dl/upc/2014-11/487496_20141126_231009_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/487496_20141126_231009_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#125) antibes2000


antibes2000
tag

(#126) antibes2000


antibes2000
tag

(#127) zolikaDB válasza antibes2000 (#126) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! Jónak tűnik!
Mennyire vagytok elégedettek a tablettel?

(#128) antibes2000 válasza zolikaDB (#127) üzenetére


antibes2000
tag

nagyon jók a tapasztalataim. mellette van egy Note 2014 Edition is, Snap800-al, ami szintén nem egy gyenge gép, de én gyorsabbnak és akadásmentesebbnek érzem a Mipadot.
Elég, ha valaki mondjuk megnézi az index.hu-t, ami egy elég problémás oldal, hogy melyik gépen töltődik le gyorsabban, és hol működik normálisan a nagyitás vagy scrollozás.
Nálam a Mipad jobban teljesített, mint a Note.
Komolyabb játékoknál valóban melegszik a hátlap, de akadozást nem tpasztaltam.
Bár nem vagyok egy játékmániás, de kíváncsiságból letöltöttem néhány komolyabb hw igényű játékot, RR3, asphalt, dead trigger, republique, bbr, spider man,ezek mind simán mentek. Az ujjaimat melegítette ugyan a gép, de az elviselhetőség határain belül, nem volt kellemetlen, viszont nem akadozott semmi
Két képet felöltöttem még, de látom azok nem jelennek meg, majd javítom.

(#129) kurtuzov válasza zolikaDB (#127) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én is jókat mondhatok a MiPad-ről. Teljesen rendben van. Igaz még egy percet nem játszottunk vele, arról nem nyilatkozom :)

Ahogy antibes2000 is mondja a kínai szerverekkel a kapcsolat igencsak lassú. Én a felhőjüket nem használom, hanem az OTA frissítésekre várok mindig órákat mire lejön az a 300-400 MB. Igaz le lehetne tölteni közvetlen is a frissítést és úgy feltolni...

(#130) zolikaDB


zolikaDB
veterán

antibes2000, kurutzov: mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget!! Az összehasonlítás ezek szerint jól is mutatja az erőfölényt :R Nekem az MI3-ban is Snapi 800 van, és az azért elég bika + a felület, ami sok mindenért kárpótol. Akkor a Tegra vajon...? :DDD Az OTA-t én hagynám a fenébe, sokkal könnyebb az élet CWM-el és a vagyula-féle MiuiHU-s ROM-okkal!
Holnap megérkezik az enyém is, majd írok, hogy mik a benyomások! :R
Egy ilyet kellene még nekem beújítani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#131) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#132) kurtuzov válasza zolikaDB (#131) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem a tokhoz adtak egy "hagyományos" fóliát bőven elég. Az angol fórumokon olvastam, hogy szeretik az üveget is.
A multi ROM tényleg nem túl jó. Vasárnap van és még mindig nem frissül OTA. Ráadásul nem jó a root. Van ugyan superSU, de nem tudja frissíteni magát, nem működik.

(#133) bostone válasza kurtuzov (#132) üzenetére


bostone
addikt

Hetente frissítik a romokat?

(#134) kurtuzov válasza bostone (#133) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Attól függ melyiket.
Van a MIUI ból stabil ROM, az nyilván ritkábban frissül.
Van a developer illetve a multirom mindkettő hetente - changeloggal videóval.
De sokszor nagyon nüansznyi dolgok.
Ennek ellenére nem működik rendesen a root, úgyhogy a hét végén kipróbálok egy másik ROM-ot. Nem tudom MiPad-re van-e már magyar ROM, meglesem.

(#135) antibes2000 válasza antibes2000 (#126) üzenetére


antibes2000
tag

(#136) bostone válasza kurtuzov (#134) üzenetére


bostone
addikt

A hétvégén volt alkalmam megtapogatni pár percre egy mipadot. Előttem vágták fel a dobozt, az a tab tudott magyarul.

(#137) kurtuzov válasza bostone (#136) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Rosszul fogalmaztam. A jelenleg általam használt ROM-ban is van magyar nyelv, bár nem létkérdés és ugye van ahol bizony tele van kínai írásjellel még. Magyar alatt a magyar srácok által csinált MIUIHU ROM-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#138) zolikaDB válasza antibes2000 (#135) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem rossz ez a tok :) Ha hátrahajtod a fedlapot, egy síkba kerül a hátlappal? Úgy értem, h fogás, gépelés közben nem zavaró tartani így a tabletet?
Az enyém is megérkezett múlt pénteken! Nagyon tetszik, nagyon komoly a vas! Igazából sokat elmondani nem tudok, előttem páran leírták már: hozza, amit vártam, gyönyörű a kijelző, akksiidő volt majd 7 óra, úgy, h egyszer volt töltve és szombat lévén nyomkodtam sokat!
Ki milyen böngészőt használ rajta? (Opera volt, nagyon szerettem/szeretem, de több androidos készüléken tapasztalom (Mipad, Mi3, MIUI, AOSP), h gépelek, és megáll az "írás". Belekattintok a szövegboxba, és mutatja, amit eddig írtam. Nem értem :F ) Párom használ Chrome-ot, úh az nem játszik :DDD UC Browser HD van most terítéken, csak sajnos nincs benne olyan, ami az Operában, Dolphinban megvan: ha gyorsan görgetek egy irányba, mutat egy fel/le nyilat, amivel az oldal tetejére/aljára ugorhatok.
Kijelzővédelemmel hogy álltok? Rendelek ma egy Imak tempered glass-t, meglátjuk ,hogy válik be. Kinek mik a tapasztalatai?
Milyen hasznos programokat használtok, amik jól jönnek a mindennapokban/akár tabletspecifikus appok is jöhetnek! (nem vagyok ősandroidos, ezért kérdem)

(#139) bostone válasza kurtuzov (#137) üzenetére


bostone
addikt

Ezeket a romokat egyszerű ota frissítéssel ki lehet választani egy pakk-ból, vagy hogy működik? Ha hetente tolnak ki egy bétát vagy alfát azzal nincs sokkal beljebb a júzer.

Magyar beszerzésben gondolkodtam, de sehol nem forgalmaznak 64-es változatot, még a xiaomi shop-ban sem. :(

(#140) Z10N


Z10N
veterán

ITT a kistestver :) Bar lehet telefon lesz a vegen (gfxbench adatbazis hiba), mert a 720p keves lenne. Velemenyek ezekrol a boritasokrol?

http://www.aliexpress.com/item/-/1954286169.html
http://www.aliexpress.com/item/-/2017433641.html
http://www.aliexpress.com/item/-/1986954080.html
http://www.aliexpress.com/item/brand-Xiaomi-Mi-Pad-Xiaomi-Pad-Leather-Case-Cover-for-Xiaomi-High-Quality-Cases-Colorful-Xiaomi/2031558954.html
http://www.aliexpress.com/item/Mipad-tablet-protective-cover-7-9-inch-smart-mini-slim-clamshell-leather-bracket-case-Intelligent-Sleep/2035910470.html

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#141) kurtuzov válasza bostone (#139) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem csak a multi frissül, nem lehet választani mire frissítsen. 64GB ritkaság vadászni kell. Én az árkülönbözetet egy 64GB micro SD kártyára szánom.

(#142) antibes2000 válasza Z10N (#140) üzenetére


antibes2000
tag

én az első típusból rendeltem, gyári csomagolásban jött, eredetinek tűnik. meg vagyok vele elégedve.
fent van két kép a pinkről, még kékben rendeltem.
hasonló, mint az ipad mini smart case.
Viszont 10 és 12 USD-ért rendeltem, tehát érdemes körbe nézni, ráadásul én 3 gyémántostól rendeltem, igaz akkor 11.11 akció volt, de az eredeti ára is 1-2 USD-vel volt magasabb.
Ezek inkább freetime case-ek, business-nek inkább a listádból az utosló előtti tűnik.

(#143) kurtuzov válasza Z10N (#140) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Huszoniksz dollárt/eurót nem ér egyik sem. A bőr utánzattal meg vigyázz, vastag.

(#144) zolikaDB válasza antibes2000 (#142) üzenetére


zolikaDB
veterán

"Ha hátrahajtod a fedlapot, egy síkba kerül a hátlappal? Úgy értem, h fogás, gépelés közben nem zavaró tartani így a tabletet?"
A kék nem eladó? :)
Remélem, h vagyula készít egy LITE V6-ot, amit megtett MI3-ra és nagyon-nagyon tetszik!
Én úgy frissítek, h felmegyek ide, és leszedem az aktuális multit, ami nálam azt jelenti, h múlt héten szedtem le az elsőt eddig :DDD Felmásolod a gyökérbe, majd Mirecovery-vel felflasheled. Wipe cache és kész is!
Ha lesz valami vagyula-féle okos verzió, ART-al, meg extra funkciókkal, vagy AOSP, akkor meg azt.

(#145) antibes2000 válasza zolikaDB (#144) üzenetére


antibes2000
tag

igen, hátrahajtható úgyis, hogy egy sikban van a hátlappal, tehát vizszintben van a kijelzőt, ha leteszed az asztlra, tartásban nem zavar semmit, de úgy is lehet, hogy a fedőlap elemeket összehajtod, és kapsz egy kis háromszög alakzatot, ami kicsit megemeli a kijelző elejét, és szerintem igy kényelmesebb gépelni rajta.
meg egy olyan állása is van, ami film nézéskor ideális, hogy nem kell tartani a gépet kézben.
lásd lenti kép.
a Kék tok nem eladó, mert néha elkérem a lányomtól, és akkor a tokot is cserélem, ö a pinkkel használja. :)

[ Szerkesztve ]

(#146) zolikaDB válasza antibes2000 (#145) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R Köszönöm!

(#147) bostone


bostone
addikt

A nyalóka már megérkezett a tabra?

(#148) zolikaDB válasza bostone (#147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Még az Mi3-nak sem adták ki a kernel forrásait. 2015 első negyedévében várható.
Ettől függetlenül sem kapnál a Xiaomitól AOSP ROM-ot, max Lollipop alapú MIUI-t. Ha kintleszne ka források, talán lesznek emberek, akik ezt elkészítik.
Az Mi3 AOSP ROM-ja is Ivan, egy Xiaomi dolgozó munkája.
Annyi persze nyugtató, h az Mi2 forrásai kintvannak és van rá 5.0.

(#149) bostone válasza zolikaDB (#148) üzenetére


bostone
addikt

Valamennyire ismerem a MIUI-t. Volt készülékem, amin szerettem, de volt, amin nem hozta a hozzáfűzött reményeket, szóval nem idegenkedek tőle.

Érkezett frissítés a root problémák óta, amely orvosolta a gondokat?

(#150) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Olvasom tobb helyen mindenki varja mar a root kepes megoldast. En meg voltam rola gyozodve, hogy rootolva van a multirom, mert fel volt telepitve a supersu. De az valojaban nem megy, nem tudja frissiteni magat.
Igaz eddig nem is probalgattam a rootot, most akartam elinditani a droidwallt es ott derult ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.