Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Peter13 válasza lezso6 (#80) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem nem károgás van, inkább csak szkepticizmus. A prohardveres teszt szerint is küszködött az RX 480 4K-ban, kb 30%-ot kéne gyorsulnia hogy elérje a stabil 30FPS-t (nagy átlagban). A most bemutatott SOC-ban a fent említett RX480-nál úgy kb 25%-al lassabb verzó csücsül, egyes modern feature-ök nélkül. Ebből az jön ki, hogy minimum (de tényleg nagyon minimum) másfélszer gyorsabban kell hogy fusson az a a kód a konzolon mint PC-n. Ezt segíti a közös címtér (APU legnagyobb előnye) és a fejletteb/közvetlenebbül programozható API, de nem feltétlenül segíti a "butított" architektúra és jaguar magok (vs tuningolt i7, ugye), és a lassabb memória.

Szerintem egyáltalán nem biztos hogy mindent figyelembe véve kijön az a minimum 50% (de inkább több kéne) plusz a cső végén (nem sz eredeti PS4-hez képest, hanem az asztali RX480-hoz mérve), ami a behimbált látnyhoz kellene. Ha pedig a 7850 vs 480 párhuzamot nézzük, akkor 4x annyi képponthoz van 2.5x annyi nyers erőnk, hát, ez sem feltétlenül ígéretes... :U

Disclaimer: Az RX 480 szerintem egy jó kártya, a PS4 egy nagyon szimpi konzol, és az új verzió elég potens. Egyiket sem szólom le, nekem pusztán az ígéretek betarthatóságával kapcsolatban vannak komoly kételyeim.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#102) gyuribácsi88 válasza bertapet11 (#87) üzenetére

A pc maszter race-hez majd akkor érkezünk el mikor a játék megjelenése után az teljesen játszhatatlan, és várni kell vga driver-re, meg 2-3 frissítésre. És nem gyakori hogy ezekre 1-2 hónapot kell várni, na az lesz majd a master race.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#103) PuMbA válasza Cassi (#100) üzenetére


PuMbA
titán

A 4K-val nőtt össze a HDR, olyan TV-k pedig most is vannak. Nem hiszem, hogy valaha is lesz FullHD HDR TV ezek után :)

(#101) Peter13: Natúr UHD felbontás egyes játékok esetén lesz csak, ahol a fejlesztők beáldozzák a részletességet a felbontás miatt, ahogy elmondták a prezentációban. A játékok többsége speciális algoritmusokkal éri el az UHD-t és valahol 1440p és UHD felbontás között fognak dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#104) D1Rect válasza Yutani (#91) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a 8 éves szokott ide írogatni. ;] :DDD

(#105) Yutani válasza #85552128 (#94) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most éppen a konzolosokról volt szó, de igaz ez a PC játékosok nagy részére is, el tudom képzelni. Vagyunk mi, geekek kis hányadban mindkét platformon, akik értenek hozzá valamilyen szinten, de mi vagyunk a kisebbség.

a PS4 Pro azért jelent meg, mert ki kell szolgálni a 4k megjelenítővel rendelkezők igényét is, nem pedig azért, mert az embereket olyan nagyon érdekli az FPS. A redneck az előbbiért veszi meg a Pro-t, nem az utóbbiért.

#104 D1Rect: Néha nekem is az az érzésem... :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#106) gyuribácsi88 válasza Yutani (#91) üzenetére

Ja, tiszta szégyen hogy élvezi a játékot és nem a hibát keresi mindenben és nem idegesíti magát a fórumokon feleslegesen. Én se értem ezeket az embereket, hát nem szeretnek idegeskedni? Emberek ezek egyáltalán? Aki nem jár fórumokra idegesíteni magát és nem pc-n játszik fps számlálóval az nem is ember, vagyis lehet hogy ember (de csak lehet) na de milyen? Fúj.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#107) #85552128 válasza Yutani (#105) üzenetére


#85552128
törölt tag

"a PS4 Pro azért jelent meg, mert ki kell szolgálni a 4k megjelenítővel rendelkezők igényét is"

Milyen igényekről is van szó amihez meg kellett duplázni a grafikai teljesítményt és nincs köze a látványhoz/teljesítményhez ?
Mert jelenleg olyanokról van szó mint legfőbb érvek a gép mellett, hogy magasabb felbontás, framerate, részletesebb grafika...

[ Szerkesztve ]

(#108) Abu85 válasza Peter13 (#101) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A közös címtér inkább egy specifikus fícsőr, ami specifikus problémák megoldására való. Ami segít az a memória elérési módja. Tehát nem az OS vagy a driver dönti el, hogy miképp lesz allokálva, hanem a program, és direkt defragmentálást is lehet hozzá készíteni. A másik fő előny, hogy tényleg a GPU-t célzod, tehát nem egy API-t függvényekkel, hanem a GPU-t utasításokkal. Ez azért óriási különbség, amikor az algoritmusokat kiválasztod, mert konzolon lehetnek rá direkt utasítások is.
Nem véletlenül mondta Carmack, hogy a PC-n ugyanahhoz a minőséghez kétszeres erő kell. Ez még az explicit API-kkal sem változott meg. Majd a shader model 6.0-val javul a helyzet, de a memória kezelése akkor is gond marad.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#109) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ide is:

Digital Foundry: Three hours with PlayStation 4 Pro

Érdemes végigolvasni.

Live-Die-Respawn

(#110) Polllen válasza .LnB (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pont az előre csomagolás a lényeg. Nincs vesződés, ahogy mobil cserénél sem. Régi elad, új megvesz. Rengeteg embernek bejön ez a filozófia.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#111) .LnB válasza Polllen (#110) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

PC-t nem lehet így venni készen ugye? :F

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#112) GeryFlash válasza Mister_X (#92) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az egy pillanatra se zavarjon meg hogy ez a 4,2 tflops a gtx 970-1060 közötti teljesítmény, ehhez jön 8GB memoria VRAMNAK és RAM-nak. Ütős 4k lesz az.
A hülye Microsoft meg biztonság kedvéért rak bele 8+ GDDR5(X)et meg 6,2 tflopsos GPU-t.

Ez a cucc 1440p 60(?) fpsre lesz elég, meg a VR menni fog. 2160pre egyszerűen kevés 4GB VRAM, és a RAM igényük se fog csökkeni a jövő játékainak, ami már most sem 4GB AAA címeknél.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#113) Yutani válasza #85552128 (#107) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én értelmezésem szerint a Pro masina ugyanazt a látványvilágot biztosítja 4k-n, mint a normál fHD-n, mert hogy a régi gépek nem birkóznak meg a 4k-val.

Ennek egy folyománya, hogy a Pro gépek fHD-n viszont rendelkeznek annyi plusz teljesítménnyel, hogy azt el lehet költeni grafikai tuningra, ha a fejlesztő úgy dönt. Ha nem, akkor a régi gép és új gép között fHD-n nem lesz látványbeli különbség.

Szerk: 4k kijelzővel rendelkezők igénye = használja ki a gép a 4k kijelző felbontását és azon jelenítse meg a játékot

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#114) GeryFlash válasza oriic (#109) üzenetére


GeryFlash
veterán

Érdekes olvasmány, a HDR tényleg sokat dob, de azt tartom, hogy a következő években a jatékok grafikája PC-n rohamosan javulni fog hála az idei évi robbanásnak. Lehet a mostani és talán a jövő évi játékok menni gognak még 4kban, de előbb utóbb a CPU de leginkább a 8GB olyan bottleneck lesz hogy a fejük tetejére állnak akkor sem fog menni. Emiatt mondom hogy nem éri meg váltani PS4-eseknek (én se fogok), csak Scorpionra vagy erős Pc-re.

Ez a foldozgatás kevés lesz 2 év múlva, és vagy butított grafika lesz vagy nem visszajön az 1080p.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#115) dabadab válasza oriic (#109) üzenetére


dabadab
titán

Ja, akkor ez a 4k is úgy lesz 4k, mint ahogy az előző generáció állt a FHD-val: renderel valamilyen felbontásban, aztán átskálázza 4k-ra.

DRM is theft

(#116) XuChi válasza dabadab (#115) üzenetére


XuChi
addikt

Pontosan. Ez csak kamu 4k. A natív 4k-ba úgy beleszakadna a ps4 pro, hogy még talán kék füstöt is eregetne :D

(#117) GeryFlash válasza dabadab (#115) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja így már érthető. Ori általvlinkelt Eurogamer meg egy állati profi fizetett hirdetés, sok félelmet belenget aztán jön a relief, hogy de nem így vaaan, mi is aggódtunk de ez huhhh de meglepett minket.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#118) MeszesKPT válasza .LnB (#96) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Te nagyon okos lehetsz. Nyilván nem most kaptak észbe, de ez is biztos csak véletlenül került ki. [link]

"Published on Jun 13, 2016
The most powerful console ever. Holiday 2017."

Úgy tűnik három hónappal ezelőtt még más volt az elképzelésük.

(#119) Cassi


Cassi
senior tag

A demók láttán azért eszébe juthat egyeseknek a 2013-as (!) Deep Down promó videó, ami úgy volt bemutatva, mint egy kiadás előtt álló, a PS4 grafikai színvonalát hűen reprezentáló program. Aztán azóta is csak jön, jön...

(#120) .LnB válasza MeszesKPT (#118) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez meg ma került ki [link] :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#121) PuMbA válasza XuChi (#116) üzenetére


PuMbA
titán

EuroGameren látták ezt a "kamu 4K"-t. Elmondásuk szerint ez az új 4x4 checkerboard megoldás nagyon közel van az igazi 4K-hoz és nagyon közel kellett menniük a kijelzőhöz, hogy lássák a különbséget. Olyan közelre, ahonnan alig játszanak az emberek. Szóval tökéletes a PS4 Pro 4K-ja az emberek 99%-ának.

Itt láthatsz erről a 4x4 checkerboard megoldásról képeket az oldal közepén.

[ Szerkesztve ]

(#122) Polllen válasza .LnB (#111) üzenetére


Polllen
nagyúr

Próbálj meg kilépni a dobozból és gondolkodni. Akár más fejével is. Rögtön leállsz az ilyen hülye válaszokkal. Ugye?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#123) Dexar007


Dexar007
veterán

Nem tudom,hogy kell normalisan bemasolni,ugyhogy linkben kapjatok: [link] ,,Breathtaking"

Tenyleg az! Ahogy kiugrik a növenyzet,es az arnyek,ugy hogy emberünk 2 meterre all töle. :DDD

Give me your cum,bull!

(#124) .LnB válasza Polllen (#122) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen főnök, parancsára! Tisztelettel! [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#125) mike710


mike710
aktív tag

Most ezen vagytok fenn akadva hogy a két konzol között azonos lesz az fps hiába bírna többet a gép ? A pc-t mióta fogja vissza az összes konzol ne vicceljünk már :D

[ Szerkesztve ]

(#126) #25068288 válasza whiteman0524 (#63) üzenetére


#25068288
törölt tag

Eddig sem hagyta le, sőt...
Na de majd most mi? :D

Honnan veszitek ezeket a bődületes butaságokat, hogy egy gyengébb hardveren jobb lesz, mint egy erőseben?
Ezt a "hardver elérést" felejtsd el. Itt van a DX12, Mantle, Vulkan API.

(#127) lezso6 válasza #25068288 (#126) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Honnan veszed azt a bődületes baromságot, hogy a PC-s explicit apik teljesítménye egyenértékű a PS4 közvetlen harverelérésével? :F Csak a hardver számít, a szoftver nem? Általánosságban az Apple termékek akkor miért is gyorsabbak gyengébb hardverrel?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128) MeszesKPT válasza .LnB (#120) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Így végképp nem értem az első kommented hangnemét.

MS bejelenti júniusban, hogy 2017 őszén jön a beszt konzol evör. Sony most, hogy 2016 novemberében elhozza a 4K 'élményt' konzolra. Mivel a jelen generációt a Sony nyerte, MS szerintem úgy tudna részesedést növelni, ha pont ő előzte volna be a konkurenciát. Tartom magam az álláspontomhoz, hogy egy év múlva keveseket fog csak érdekelni, hogy a Scorpio mennyivel lett erősebb a PS4 Pro-nál.

Mindenesetre dicsérendő az MS optimizmusa a saját jövőjükbe vetett hitet illetően. Még ha a mostani nyilatkozat leginkább terelésekkel van tele mint "intention to deliver it" és "I can't speak to whether or not we can offer something similar".

(#129) HKorn


HKorn
addikt

Akkor most lesznek re-remastered játékok? :)

Run&Ride

(#130) villamos válasza noPublicFG (#17) üzenetére


villamos
őstag

Lehet hogy szép, csak kérdés hogy mégis miből lehet a csaj tenyere? :N
Ha valaki így lecsúszna egy kötélen, akkor az csontig lereszelné a kezét...
Vagy nem ember, hanem ilyen android? Nem ismerem ezt a játékot...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#131) Kingcold válasza Abu85 (#108) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Tehát, ha jól értem.. érhetnek kellemes meglepetések, a Pro n, 4K megjelenítéssel kapcsolatban? :)

villamos
Igen, a kötélen lecsúszós jelenet alatt, fel is szisszentem egy pillanatra. Kicsit meredek és fájdalmas. :P

[ Szerkesztve ]

(#132) Stauffenberg válasza Yutani (#113) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ennek egy folyománya, hogy a Pro gépek fHD-n viszont rendelkeznek annyi plusz teljesítménnyel, hogy azt el lehet költeni grafikai tuningra, ha a fejlesztő úgy dönt. Ha nem, akkor a régi gép és új gép között fHD-n nem lesz látványbeli különbség."

Szerintem a Sony által támogatott exkluzív címek kivételével a kutya sem fog azzal pepecselni, hogy a 1080p-ben játszó Pro tulajok kedvéért még berakjon néhány plusz bokrot a pályákra. Biztosan jönnek majd a side-by-side videók az aktuális Unchartedből, hogy "nézdmá, néggyel több fa és kettővel több szikla van a szemközti hegyoldalon", de szerintem nem ettől fog majd váltani a non-Pro PS4 tulaj.

Szerintem a PS4 Pro és az Xbox Scorpio is pont csak arra lesz jó, hogy felturbózott hardverrel elérhető legyen, hogy ne kelljen 720p-ről meg 900p-ről felskálázott címekkel játszani, meg ne essen le a framerate 30 fps alá, esetleg a VR tartalmak is könnyebben terjedhessenek.

(#133) b. válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


b.
félisten

Vagy látom a jövőt, hogy konzolon is állítod a grafikát, medium -high-ultra, és 2 évente cseréled a hardvert, hogy ne kellejen sokat butítani... Hmm ismerős lenne valahonnan a dolog .. :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#134) tomba


tomba
tag

Én megértem hogy gyorsan fejlődnek technikailag a hardverek és ezért gyakran szükséges váltani. De naivan én még mindig VGA terén olyan mértékű változásra vágyom, mint mikor az akkori hardverekhez megérkezett 3dfx voodoo kártya vagy mikor megjelent a PS1 a konzolpiacon.
Lenyűgöző változás volt az addigiakhoz képest. Nem értem miért nem lehet piacra dobni drágábban egy brutál hardvert vagy konzolt lehengerlő teljesítménnyel. Konzol esetében ezt még inkább így gondolom.
Úgy érzem aki 60 EURot vagy 60USD ki tud fizetni egy játékért nem zavarja ha pl 1500 USD-be kerül egy konzol. (főleg ha egy telefonért is sorbán állnak és több fogy belőle, akkor is ha az is ennyibe kerül)
Miért nem adják ki úgy az új generációs konzolokat, hogy azok teljesítménye az adott kor legerősebb PCivel is felvegyék a versenyt? (PS3 esetében még sikerült) Akkor talán nem kellene marketing szlogenekkel kompenzálni mindent, és magyarázkodni.

(#135) Stauffenberg válasza b. (#133) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyébként biztos vagyok benne, hogy ez lesz, csak nem neked kell állítanod a grafikát, hanem majd skálázza magát a hardveredhez. A végtelenségig így sem lehet majd kihúzni egy generációt, de pár évvel meg lehet toldani, amíg a generáció leggyengébb láncszeme végelgyengülésben el nem hullik.

Ha csak 10 éves generációban gondolkozunk, az is baromi sok idő ha a hardver felépítésén a visszafelé kompatibilitás miatt nem változtathatsz, csak a számítási teljesítményt dobhatod meg. Gondoljunk bele milyen volt amikor az egymagos procikról álltunk át a többmagos procikra, mert egy idő után nem volt gazdaságos egyetlen szálon átpréselni egyre több kakaót. Ilyen paradigma váltások 8-10 éves távlatokban simán benne vannak a pakliban.

(#136) Maegoss válasza lezso6 (#127) üzenetére


Maegoss
tag

"Általánosságban az Apple termékek akkor miért is gyorsabbak gyengébb hardverrel?"

Mármint az iPhone-okra gondolsz az Android-os telefonokkal szemben? Mert PC-s fronton én úgy hallottam, hogy ugyanaz a játék azonos hardveren rosszabbul fut OSX-en mint Windows-on.

(#137) noPublicFG válasza Maegoss (#136) üzenetére


noPublicFG
senior tag

"...ugyanaz a játék azonos hardveren rosszabbul fut OSX-en mint Windows-on."
Sajnos ezt én is alá tudom támasztani.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#138) lezso6 válasza Maegoss (#136) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értelemszerűen nem játékokra, hanem magára a rendszerre gondoltam. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#139) #25068288 válasza lezso6 (#127) üzenetére


#25068288
törölt tag

Honnan veszed a másik bődületes butaságot, hogy az Apple termékek gyorsabbak? LOL
Pont nem gyorsabbak...sőt.
Pesze fanként nehéz is nyitott szemmel járni, megértem :D

(#140) #25068288 válasza HKorn (#129) üzenetére


#25068288
törölt tag

Innentől PS4 -re csak remasteredek lesznek ! :D

(#141) Dexar007 válasza tomba (#134) üzenetére


Dexar007
veterán

Úgy érzem aki 60 EURot vagy 60USD ki tud fizetni egy játékért nem zavarja ha pl 1500 USD-be kerül egy konzol. "

Kivansagod lasson parancs lesz. Mar a VGA piacon is,egy csucs kartya 200 fölött van..egy (S)szaros (/S)telefon pedig 300. ;] Vicc. Ehhez viszonyitva apropenz maga a konzol,igaz a jatekok mar nem.

Give me your cum,bull!

(#142) #25068288 válasza lezso6 (#138) üzenetére


#25068288
törölt tag

Jahh, hát nyilván...rögtön, mindjárt persze-persze, mégha nem is az a téma :P :D

:C

(#143) Madwe válasza #25068288 (#139) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ülj le, egyes. Azonos szintű hw esetén gyorsabb az apple rendszere, szemben az android toldozott foltozott javájával. Ja hogy asztali os-ről beszélt? na az nagyon nem igaz. De a konzol/pc témába nem is értem h lehet azt hozni.

[ Szerkesztve ]

(#144) Z10N


Z10N
veterán

Kapott egy RX480-t downclock-olva.

Az M$ Scorpio akkor le van maradva.

€299 kicsit sok a slim-ert. €249 jobb lenne.

Ezzel szemben a €399 jobban hangzik.

A 4K BluRay support hianya viszont nem.

UI: "Többek között a megmarad a nyolc darab Jaguar mag"

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#145) goodboy007


goodboy007
senior tag

Ez a "Neo" vagy az megint egy erősebb verzió lesz jövőre?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#146) cyberkind válasza goodboy007 (#145) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez a Neo, csak Pro-ra átnevezve, és lesz erősebb jövőre, csak az Xbox lesz.

Paranormal Cocktivity

(#147) Madwe válasza Z10N (#144) üzenetére


Madwe
nagyúr

A scorpio 6tflopsos lesz, ez meg csak 4.2...

(#148) DudeHUN válasza tomba (#134) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Jaja. Mennyire jó volt, amikor a "csak" 599 dolcsis PS3 milliárdos míniszokat okozott a Sony-nak. Az 1500$-ért vesztegetett gép biztos jól fogyna a konzolpiacon...

Gamer for Life

(#149) Z10N válasza Madwe (#147) üzenetére


Z10N
veterán

Tudom. Idoben ertettem, nem teljesitmenyben. Majd fordulni fog a kocka, eddig a ps4 volt erosebb. Majd 2018-tol az xbs lesz az. Viszont az meg tobb, mint egy ev es az m$ el fogja kerni erte a penzt rendesen.

Ui: Ha netalantan az xbs-be vega lesz tflops alapjan (ertheto lenne az ido csuszas is) a polaris helyett, akkor fel kell keszulni, hogy nagyon draga lesz. €599-t siman el tudok kepzelni, szemben a €399-nel, az +50% :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#150) Madwe válasza Z10N (#149) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nameg addigra akár 350 alá is bemehet a pro. Nomeg 18ban simán lehet ps5 bejelentés is, pont scorpio miatt, meg 5 éves lesz addigra a ps4.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.