Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

"Tehát lényegében még mindig nem tudunk semmi konkrétumot, csak azt, hogy a Xiaomi valószínűleg tényleg készül egy igazán pici készülékkel."

Pici :U :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) papi77 válasza roli543 (#1) üzenetére


papi77
addikt

Ja :DD
Nálam a "pici" az iphonnak a minije :U

Az első: NOKIA 1611

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Az utolsó bekezdés jól hangzik. 6 col alatti amoled kijelző, és SD870. Jó lenne...

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szóval akkor azt tudjuk, hogy vagy lesz, vagy nem és ha lesz akkor kicsi lesz, (minek?) de aki mindig a kis mobilért nyafog annak meg nagy lesz?
Hát ez szuper... hiánypótló termék lesz ez is.... :DDD

(#5) vince válasza INGJOKE (#4) üzenetére


vince
őstag

És ezen felül várhatóan még olcsó is lesz!

;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6) AliceWake válasza INGJOKE (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

:C :K

Non omnis moriar.

(#7) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Érdekességképp megjegyzem, hogy Kínában messze a 13-as iPhone teljesített a legjobban eladások terén a Counterpoint Research felmérése alapján. 13 (51%), 13 Pro Max (23%), 13 Pro (21%), végül a csúfos 13 Mini (5%).

Vagyis az iPhone 13, Pixel 4a, és Zenfone 8 méretű telefonok jó eséllyel kívánatos, "kellemes méretű" telefonok a nép számára. Lejjebb menni méretben továbbra sem fogja megérni a gyártóknak, a visszajelzések nem a "Mini" iránti vágyat igazolják.

Ha ez a lehetséges Xiaomi 12 Mini kisebb lesz, mint a 12X, akkor már el fogja érni ezt a közkedvelt méretet. Hajrá! :)

(#8) bmt50


bmt50
senior tag

Egy időben a minél kisebb telefonok voltak a menők, most meg péklapát az általános dizájn. Akkor sem, és most se a népek valós igényei vezérlik a készüléktervezést. Hiszen gondoljunk bele: a legtöbb mobilt szolgáltatói ajánlatban értékesítik. És ha már rendelésre gyártanak, miért is ne lennének jelen a tervezéskor? Nem a dizájnra gondolok, hanem hogy mekkora legyen, és mit tudjon egy mobil.
Egyértelmű a képlet: a szolgáltatónak ÉS a gyártónak ami jövedelmező, abból csinálnak divatot, arra fejlesztenek.
Annyiszor hallottam már ismerősöktől, hogy "Új telefont kellett venni, és a XXXX-nál benn jártunk. 3 telefon volt, ami belefért a keretbe, és ez volt még a legjobb" Az "ezt kaptam a pénzemért" nem egyenlő az "ezt akartam, erre vágytam"-mal. A 6++ collos tepsimobil dizájnról állítani, hogy "tömeg igény", itt bukik meg!
Zenfone8-ból, meg i12 mini-ből meg naná, hogy nem fog annyi fogyni! Ezek mindenhol drágának számító mobilok. Az i12/i13mini-nél ráadásul le is kell mondani egyes kamerákról, és egyéb fícsörökről úgy, hogy alig kerülnek kevesebbe. :U

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#9) janeszgol válasza bmt50 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Tok jo meglatasod van. Amig lesz 4G, addig elvagyok, mivel vannak 4G-s kicsi telok, de 5 G-sbol csak iPhone. Ami jo, de kinalatnak keves.
Minimum 8-10 evig nem fogok telot venni, hanem nelkule fogok hosszabbitani szolgaltatonal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Karavik


Karavik
veterán

Erről már február 3-án írtam: [link]

Bár a felhasználói igényeket tekintve, manapság ebben a méretben készüléket piacra dobni totál értelmetlen...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#11) roli543 válasza janeszgol (#9) üzenetére


roli543
őstag

Az i13 es a 13mini csontra ugyanaz a ket telefon, csak kisebb. Igazából a 13 mini is egy felsős telefon, csak az alja, nem a teteje, mint a Pro.

Fura hogy sokan azt mondják hogy drága pl a mini. De az hogy valami kisebb, nem jelenti hogy olcsóbb is. Így is olcsóbb, mint a sima 12/13.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) Last Dave


Last Dave
csendes tag

Szerintem igenis igény van a 5,4 inches telefonokra is, sőt, én inkább kereken 5 inchas telefont használnék a legszívesebben.

Most egy i12 minim van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve a méreteket illetően, kényelmesen tudok gépelni rajta, a tartalomfogyasztás is ugyanolyan élmény, ami nyilván szubjektív, ki milyen tartalmat fogyaszt. Én pl. nem játszom rajta, nem olvasok regényeket, tényleg arra használok egy telefont, amire való. Igen, értem, hogy TUD többet is a telefon, de azért, mert ezt is meg azt is tudja, még nem feltétlen arra való.

Steve Jobs nem véletlenül mondta, hogy a telefon 4inch és kész. Lehet rajta könyvet olvasni, de arra ott a tablet, lehet filmet nézni, de arra ott a TV, tablet, lehet játszani, de arra is ott a PC/konzol, szóval mindennek megvan a maga platformja, ahol tökéletesen ki lehet hozni a legtöbbet az adott dolgokból, nem úgy, mint telefonon, ahol így is úgy is sokkal rosszabb lesz az élmény minden szempontból. De azzal, hogy növeljük a képernyőméretet, nem vesszük észre, hogy az élmény hangyányival növekszik csak, a kompromisszum viszont óriási. Gyakorlatilag lassan már nem fér el a telefon a zsebedbe, nem éred át, kényelmetlen az egész, mert csak két kézzel tudod használni, stb.

Egy telefon mire való? Hogy térképet nézz, ha kell, menetrendet, időjárást, telefon, sms, chat, email, bank, ha sürgős, akkor ezen a kis vackon fusd át a napi híreket, számológép, kamera, zenehallgatás, stb., ezekre való. Erre nem tökéletesen ugyanolyan élményt nyújt az 5,4 inch mint a 6,7? Szinte semmivel sem romlik az élmény, viszont sokkal kényelmesebb, könnyebb, használhatóbb telefont kapsz. És szerintem ez a lényeg. Hogy a telefon megkönnyítse az ember életét, viszont ezek a mostanában lassan 7 inchas telefonok (Jesszusom, nem rég még a tabletek 7 inchesek voltak, lsd. Nexus 7) csak megnehezítik. Nem tudod lassan felvenni a hívást ha a másik kezedben ott a kávé, gyakorlatilag már nem éred át azt a nyamvadt kijelzőt, hogy elhúzd a csúszkát, hát ez mi, ha nem az őrület maga?

Tehát szerintem van az 5,4 inchas telefonoknak létjogosultsága, csak tudjátok ez olyan, mint mikor bemész a szupermarketbe, látod, hogy kb 300ft a 70grammos chips, de csak 100ft-tal több a 140 grammos, hiába nem bírod megenni, nincs szükséged annyira, akkor is azt fogod megvenni. Mindig a többet, nagyobbat, ez kell nekünk :N :N

(#13) ntomi0730 válasza Last Dave (#12) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Na ezt nagyon jól leírtad, és totál egyetértek Veled!

(#14) Noukoum válasza Kawauso (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Az ára, nem pedig a mérete miatt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Már várom a megjelenését. Akkor be is szerzek egyet.

Habár a Realme erősen nyomul

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) INGJOKE válasza Last Dave (#12) üzenetére


INGJOKE
veterán

Részben egyet lehet veled érteni, de részben nem. Nekem pro max telefonom van amire már mondták páran, hogy túl nagy és nehéz, de egy pro mindegyiknek jó lett volna.
Steve Jobs-ot felemlegetni 2022-ben, hogy ő azt mondta 4” az ideális méret, amikor 4” telefont akart eladni elég fura. Szerinted, ha ma élne akkor is ragaszkodna ehhez, mert akkor nem sok Iphone fogyna a világban. Én mindig csak itt a fórumon olvasok egy hangos kisebbséget aki kiabál, hogy minden péklapát meg ilyenek. A mennyasszonyom minit kapott ér nagyon szereti, de minden más barátnőjének vagy sima Iphoneja van, vagy pro-ja. Még a nőknél sem alap, hogy kis telefon kell nekik.
Én mikor a kezembe veszem a 13 minit a 13 Pm után olyan, mintha valami gyerek telefon lenne. :)

(#17) odani


odani
tag

+1 Last Dave-nek.
Szerintem az, hogy "minden más barátnőjének vagy sima Iphoneja van, vagy pro-ja. Még a nőknél sem alap, hogy kis telefon kell nekik" még nem támasztja alá, hogy akik péklapáttal rendelkeznek, azoknak a valós igényük kielégítése végett lett olyan készülékük, amilyen.
Pontosan a gyártók+szolgáltatók érdeke, és nem a fogyasztóké, hogy "minden igényt kielégítő, minden felhasználási célnak megfelelő" (játék, filmnézés, stb.) készülékeket gyártsanak, hogy az eszköz minél több ideig legyen a fogyasztó kezében. A fogyasztók nagy része a jelek szerint be tudott dőlni ennek, a gyártók+szolgáltatók elégedetten dőlhetnek hátra. Én maradnék az élhető méretű készülékeknél.

(#18) dro0py


dro0py
tag

Minek több változat, ha még a decemberben bemutatottakat sem lehet kapni? Lassan kijön a Xiaomi 13, mire a 12 a boltokba kerül :-)

(#19) Graphics válasza dro0py (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Első a hazai piac.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Ipse89 válasza Last Dave (#12) üzenetére


Ipse89
tag

Jobs bácsi óta már sok víz lefolyt a Dunán, de a mostani 6,6x trend+ inch tényleg borzasztó számomra, telefon az telefon és nem tablet/PC ahogy írtad :)
Nem véletlen használok MI 9 SE-t :)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#21) Noukoum válasza Ipse89 (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Ami amúgy szintén akkora siker volt hogy nem is volt folytatása. De nyilván a többség kis telefont akar, csak a gonosz háttérhatalom rákényszeríti őket arra hogy a kisebb telefon helyett a nagyobbat emeljék le a polcról.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) bmt50 válasza Noukoum (#21) üzenetére


bmt50
senior tag

Gonosznak nem gonosz, csak pénzéhes. Ne vedd személyes sértésnek, ez nem Rólad, vagy azokról szól, akik nagy telefont preferálnak.
Sokkal inkább arról, hogy a "fogyassz mobil tartalmat" és az "éld az életed a mobilon, hogy minden valós életbeli frusztraciód okozta pótcselekvés igényedet jópénzért kielégítsük".
A telefon gyártók nem a felhasználókat, hanem a közösségi média moguljait, valamint a szolgáltatók igényeit elégítik ki. Ha a Mi 9 SE nem volt sikeres, az ezeknek a cégeknek az igénybeli hiányát mutatja. Nem a valós vásárlókét.
Sajnos a "digitális jóllét" menü lóf@sz ahhoz képest, amit itt be kellene vezetni ahhoz, hogy az emberek az életüket ne a mobilon éljék, és ne menjen sokminden tönkre, míg mobiloznak.
Szerintem.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#23) Noukoum válasza bmt50 (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

A közösségi média és a szolgáltatók a felhasználók igényeit elégítik ki. Pont ahogy a telefongyártók is ezt teszik. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Last Dave válasza INGJOKE (#16) üzenetére


Last Dave
csendes tag

Szerintem pedig nem fura 2022-ben Steve Jobs-ot emlegetni. Hűen tükrözi ez a fajta szemléletmód a mai ember gondolkodását, a 21.sz.-i emberét, aki csak azt adná el, ami trendi. Steve Jobs és az Apple soha nem a tredit nézte, hanem azt, hogy az adott elektronikai eszköz hogyan lehetne az ember segítségére. Jó, ebbe kicsit belerondított a letisztult formatervezés iránti megszállottsága, de én még ebben is vélek felfedezni az ember mindennapjait megkönnyítő törekvést.
Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy Steve Jobs ma is a 4 inches telefonokat adná, mert ma is akkora hüvelykujja van az embernek, mint 10 évvel ezelőtt, ami akkor kényelmetlen volt, ma is éppannyira az. Ez pedig időtlen igazság. (Jó, talán a kávák elhagyásával valamennyit, a telefon méreteit megtartva nyújtózkodott volna a képernyő.)

Az a helyzet, hogy itt már előttem szépen rámutattak arra, miért a nagyobb telefont veszik, hiába kényelmetlen. -> mert sokszor ez a legjobb deal. Tegyük fel, én most szeretnék Androidra visszaváltani, milyen lehetőségeim vannak? Ha a legjobb dealt akarom megkötni, akkor bizony az OP Nord2, esetleg egy Realme GT Master Edition-ön kívül más nem jöhet szóba. A Xiaomi 9SE és az S10e nem mai darab, a Zenfone 8-on tükörtojást süthetsz, az mellett, hogy 2x annyiba kerül, mint a Nord2. Na de a Nord2 már közel 7 inch, szóval vagy veszek egy kompakt tabletet, vagy szívok a többi gyártóval, amik messze elmaradnak az OP mögött. Bizony, részben ezért van a 4 barátnőből 3-nak tepsi a zsebében, aminek a fele kilóg a zsebéből.

odani-nak pedig rátapintott egy másik fontos szempontra, mégpedig a minél tovább kössük le az emberek figyelmét irányzatra. Az embernek nincs élete, mert a telefont már mindenre is akarják használni, itt nem csak az eladók a hibásak, hanem a userek is, akik nem tudnak megálljt parancsolni maguknak és azt mondani, egy telefon az telefon, nem pedig a Second Life. Ha egy telefont tényleg csak arra használnánk, amire való, amire hasznos, akkor elég lenne a 4 inch mai napig, de még az 5 inch is messzemenően kényelmesebb, használhatóbb telefont eredményezne, mint a mostani 6,5-7-esek :)

(#25) bazsy01


bazsy01
csendes tag

Sok előttem szólóval egyetértek, hogy a kis mobiloknak lenne piaca.
Én azzal egészíteném ki, hogy a képernyő arányáról nem beszélünk eleget. A hosszú vékony kijelzők sokkal kevesebb hasznos területet nyújtanak mint a korábban népszerű 16:9-es arányúak. Mégis megtévesztően nagy számot írhatnak a marketing anyagokba.

Ahogy számolgattam egy ma népszerű forma a 20:9 arányú 6,5 colos kijelző, ha azonos szélesség (6,8cm) mellett 16:9-es lenne az egy 5,5 colos átlójú kijelző lenne. Számomra ez is ugyanolyan használható lenne pl. billentyűzet szempontjából.
Úgy érzem, hogy csak social media scrollozásra készülnek a mai mobilok. Na meg nincs alternatíva: az androidos tabletek piacán meg a 10 col alatti méretek hiányoznak.

(#26) <Adamsky> válasza Last Dave (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én is egyetértek veled, azzal a kitétellel, hogy legyen mindenféle méret!
Nem akarok én senkit meggyőzni arról, hogy a kicsi jó, a nagy sz@r. Virágozzék minden virág! Legyen 5" körüli, de az is találja meg a számítását, aki 7"-on akarja nézni a TikTok-ot.

(#27) Noukoum válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

A telefongyártók szeretettből gyártanak telefonokat, nem profitért. :P

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) <Adamsky> válasza Noukoum (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sosem nyert igazából bizonyítást, hogy egy kis modell bukó lenne.
... meg ugye ott van az alma, aki ezek szerint mégis szeretetből készít telefonokat.

(#29) bmt50 válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


bmt50
senior tag

Aha, ja! Minden telefongyártó szeretetből gyárt terméket... Pénz szeretetből :P

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#30) Noukoum válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak úgy jópár alkalommal az elmúlt néhány évben, de ne zavarjon.
Ha úgy tud nagyobb profitot termelni hogy kisebb készülékeket ad az alsóbb szegmensben akkor igen. Termékpozícionálás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.