Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Last Dave válasza INGJOKE (#16) üzenetére


Last Dave
csendes tag

Szerintem pedig nem fura 2022-ben Steve Jobs-ot emlegetni. Hűen tükrözi ez a fajta szemléletmód a mai ember gondolkodását, a 21.sz.-i emberét, aki csak azt adná el, ami trendi. Steve Jobs és az Apple soha nem a tredit nézte, hanem azt, hogy az adott elektronikai eszköz hogyan lehetne az ember segítségére. Jó, ebbe kicsit belerondított a letisztult formatervezés iránti megszállottsága, de én még ebben is vélek felfedezni az ember mindennapjait megkönnyítő törekvést.
Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy Steve Jobs ma is a 4 inches telefonokat adná, mert ma is akkora hüvelykujja van az embernek, mint 10 évvel ezelőtt, ami akkor kényelmetlen volt, ma is éppannyira az. Ez pedig időtlen igazság. (Jó, talán a kávák elhagyásával valamennyit, a telefon méreteit megtartva nyújtózkodott volna a képernyő.)

Az a helyzet, hogy itt már előttem szépen rámutattak arra, miért a nagyobb telefont veszik, hiába kényelmetlen. -> mert sokszor ez a legjobb deal. Tegyük fel, én most szeretnék Androidra visszaváltani, milyen lehetőségeim vannak? Ha a legjobb dealt akarom megkötni, akkor bizony az OP Nord2, esetleg egy Realme GT Master Edition-ön kívül más nem jöhet szóba. A Xiaomi 9SE és az S10e nem mai darab, a Zenfone 8-on tükörtojást süthetsz, az mellett, hogy 2x annyiba kerül, mint a Nord2. Na de a Nord2 már közel 7 inch, szóval vagy veszek egy kompakt tabletet, vagy szívok a többi gyártóval, amik messze elmaradnak az OP mögött. Bizony, részben ezért van a 4 barátnőből 3-nak tepsi a zsebében, aminek a fele kilóg a zsebéből.

odani-nak pedig rátapintott egy másik fontos szempontra, mégpedig a minél tovább kössük le az emberek figyelmét irányzatra. Az embernek nincs élete, mert a telefont már mindenre is akarják használni, itt nem csak az eladók a hibásak, hanem a userek is, akik nem tudnak megálljt parancsolni maguknak és azt mondani, egy telefon az telefon, nem pedig a Second Life. Ha egy telefont tényleg csak arra használnánk, amire való, amire hasznos, akkor elég lenne a 4 inch mai napig, de még az 5 inch is messzemenően kényelmesebb, használhatóbb telefont eredményezne, mint a mostani 6,5-7-esek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.