Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) need


need
addikt

Sziasztok...

Akárki akármit mondhat...
Szerintem nagyon jók a Synology nassok..!
csak ne lenének annyira drágák..:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2) atus72 válasza need (#1) üzenetére


atus72
senior tag

Nekem a kinézete egyáltalán nem jön be. QNAP-om van, az egy más kérdés hogy
komoly problémáim vannak vele amit nehéz bizonyítani, reprodukálni :D
Dizájnban sokkal professzionális benyomást kelt bennem a QNAP.

(#3) need válasza atus72 (#2) üzenetére


need
addikt

Amikor eldöntöttem hogy veszek nast akkor nálam szóba került a Qnap..
Beszéltem pár forgalmazóval.. akik Synoogyot és Qnapot forgalmaznak.. lebeszéltek a Qnapról és volt olyan m.országi forgalmazó is aki beszüntette a forgalmazásukat is..!
Azt nem árulták el hogy miért csak nagy vonalakban azt mondták hogy nem megbízhatóak

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4) .mf válasza need (#1) üzenetére


.mf
veterán

Annyira nem jók, mint amennyire drágák -- a HP microserver (4-fiókos, Athlon X2 ULV procival) mellett értelmetlenül sokat kérnek értük. Sajnos már az is felment 30k-ról közel 40k-ra, de a nevetségesen drága $500-hoz képest még így is jobb, és valószínűleg többre is képes.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szuper hogy tud RAID-et, na de vajon melyiket tudja?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6) Egon válasza .mf (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Ott a pont.
Egyébiránt ha jól láttam, megint van 32-33K körül HP microserver.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) micimacko válasza Egon (#6) üzenetére


micimacko
aktív tag

Minden alkalommal, amikor NAS-ról szóló hírek vannak, egyből megjelennek a HP microserver-es emberkék.
Lehet nem olcsók (bár pl. a 2lemezes 5x eFt, ami nem sokkal drágább), de egy komplett rendszert kapsz érte, ami TÖKÉLETESEN működik. A HP-s dolognál minden szart neked kell összeszenvedned rá. Oprendszertől kezdve mindent. Programokat neked kell feltenni, mindent flottul beállítani, hogy rendesen működjön.
Ennél a NAS-nál? Bedobod a vinyókat a gépbe, kiválasztod, hogy milyen módban akarod használni a vinyókat, és ő mindent megcsinál magától. Nem kell szenvedni semmilyen programmal, alapból megy a web szerver, FTP szerver, fotó, zene, blog, kívülről elérem, sőt...a mobilon böngészőben kiválasztott torrent filet automatikusan a NAS-on kezdi el letölteni. Amiket ebbe beletettek és azonnal megkapod, ahhoz neked lehet heteket kell a gép előtt ülni, hogy működjön (de le merem fogadni, hogy nem tud annyit a ti szerveretek, mint amit ebbe belepakoltak tudásban). És ne felejtsétek el, hogy nem mindenki PC-s guru aki álmából felébresztve is vágja a linux lelki világát.
Hogy milyen RAID-et tud?

"Supported RAID Type : Synology Hybrid RAID, Basic, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 5+Spare, RAID 6, RAID 10
RAID Migration : Basic to RAID 1, Basic to RAID 5, Basic to RAID 5+Spare, RAID 1 to RAID 5, RAID 1 to RAID 5+Spare, RAID 5 to RAID 5+Spare, RAID 5 to RAID 6
Volume Expansion with Larger HDDs : RAID 1, RAID 5, RAID 5+Spare, RAID 6"

Elég lesz? :)

Egyébiránt itt ki lehet próbálni a szoftvert működés közben, de nem kell tőle hanyatt esni. Sok minden ki van kapcsolva. Csak arra jó, hogy lásd milyen a felülete. Nem mellesleg lassú (gondolom a sok kapcsolat miatt), a valóságban azonnal reagál.

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#8) need válasza .mf (#4) üzenetére


need
addikt

gondolom jelenleg is van Synology nassod amire alapozod "Annyira nem jók"

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9) need válasza micimacko (#7) üzenetére


need
addikt

hát erről beszélünk...

van itt 1000 féle alternatíva... és lehet itt szórakozni na meg főleg sz*ni...!

Továbbra is azt mondom hogy szerencsésebbek a kész dolgok..

szó szerint..belerakód a vinyókat bekapcsold.. és müxik és minden magyarul van érthetően..!

maximálisan 1etértek veled.. :R

már a 3.2 beta van a demon...? mi a szösz..? ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10) micimacko válasza need (#8) üzenetére


micimacko
aktív tag

Azt tudjuk, hogy könnyű úgy leugatni valamit, amit még ki sem próbált az illető.

Nekem egy 210j-m van lassan 2 éve, de bele nem fognék egy ilyen HP-s mókolásba, pedig '93 óta vagyok a "szakmában", persze csak hobbi szinten. De ha valakinek tengernyi szabadideje van, annak hajrá. De szerintem soha nem fogja összehozni olyan szintre, mint amit ez alapból tud.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#11) micimacko válasza need (#9) üzenetére


micimacko
aktív tag

És tudod mi a poén? Az emberek szkeptikusan állnak ehhez a dologhoz. 100eFt, holott 30-40ből is ki lehet hozni a csontvázat (mert ugye semmi mást nem kapsz). De ha valaki kipróbál egy ilyet és használja 1 hétig, az utána soha nem akar váltani (max egy másik Synologyra :D ). 2 kollégám akart összeállítani HTPC-t ilyen célokra. Ajánlottam nekik a NAS-t, és mindkettő Synology NAS mellett döntött, és rendkívül elégedetten használják azóta is.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#12) Egon válasza micimacko (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, a két lemezes 50K, míg a HP kb. ennek az árnak a 60%-a. Csakhogy a HP-ba 4 db lemezt lehet rakni - mennyi is egy 4 lemezes Synology? :U
Persze az maximálisan igaz, hogy a HP-t telepíteni, konfigurálgatni kell, míg a célrendszerek (mint egy NAS), általában sokkal egyszerűbben működésre bírhatóak. Ami még előny a Synology-nál, az a sokféle raid (a HP hardveresen csak 0, 1-et tud).
A kulcs szerintem abban rejlik, hogy kinek mi az igénye. Ha az ember csak alap NAS funkciókat akar, szvsz jobban jár egy HP + FreeNas kombóval (azt se kell túl sokat konfigolni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) need válasza micimacko (#10) üzenetére


need
addikt

Ugye megjelent egy termék amiről lehet vélemény...!
Te tudod és én is tudom hogy milyen egy synology.. és az is biztos hogy ha lesz a következő is ilyen lesz... nekem DS111 van 1 lemezes..most még elég..2 terra játszik benne..

93...? na.. akkor ültem én is a gép elé 486 dx4 azon kezdtem és dos szinten..
hát azóta eltelt pá év..!

Ez a mokkolás meg bohóckodásba belekóstoltam a wd live kísérletezgettem linux szinten..
tengernyi sok idő kell meg türelem és főleg tudás..ha ez nincs akkor nagyon keserves..
de legalább tudom már mi a putty..meg xmount...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14) Egon válasza need (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

93...? na.. akkor ültem én is a gép elé 486 dx4 azon kezdtem és dos szinten..

Jó neked: ezek szerint neked biztosított prototípust az Intel, egy évvel a megjelenés előtt... ;]
Ne vicceljünk, kérem. Az első gépem 92 őszén vettem, egy 386 DX40-et, ami akkor cca. 100K volt (egy rosszabb havi fizu meg nettó 12-13K).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) need válasza Egon (#14) üzenetére


need
addikt

akkor 94.. nem teljesen min1...?16-17-18 év távlatából...?

most szerinted ennek van jelentősége...?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#16) micimacko válasza Egon (#14) üzenetére


micimacko
aktív tag

Hasonló...nekem 93-ban egy 486DLC volt, ami ha jól emlékszem valami 386-os volt, meg mellé valami koprocesszor vagy micsoda :) Azon még csak Wolfenstein meg Civilization ment :) akkor még csak játéknak volt PC-m.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#17) b3ci


b3ci
csendes tag

Tud ez vmi titkosítást (arra az eetre, ha ellopják stb)?

(#18) micimacko válasza b3ci (#17) üzenetére


micimacko
aktív tag

Erre nem tudok mit mondani, nem használok ilyen dolgokat. Menj fel a lejatszo.hu weboldalra, s hívd fel őket. Ők Magyarországon a hivatalos Synology, Dune és Popcorn disztribútorok, biztos tudnak rá valami okosat mondani.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#19) Egon válasza b3ci (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Tuti hogy van ilyen funkciója.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) .mf válasza need (#8) üzenetére


.mf
veterán

Nassom? Sajnos fogyóban van, jó is, hogy szólsz, holnap venni kéne még egy kis nasst.
Synology NASom? Nincs, és? Ettől még továbbra is állítom: nem lehet annyira jó, mint amennyire drága. Nekem az, hogy van egy előre beállított, de rendkívül korlátozott gyári szoftver rajta, nem ér meg 60-70k-t, szerintem rablás.

Micimackónak is üzenem: nem kell mindent összeszenvedni rá, vannak külön erre összeállított rendszerek, pl. FreeNAS. Szoftveres RAID5 pedig a HP-n is megy, mint ahogy Synology-nál is tulajdonképpen szoftverből megy.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) maci25


maci25
aktív tag

Szerintem is elég jó a synology rendszere . Csak egy bajom van mindig vele , az érzés :). BMW -be ülők - nincs rajta bütykölni való , viszont mikor berőffentem akkor jövök rá ,hogy bmw-be csak egy trabant motort raktak. Amivel igazábol nem volna semmi gond , csak oldalra-hátra nézve nem látok több ülést körülöttem. Ha azt akarom ,hogy több hej legyen csak nézek ,hogy +1 ülés 50% emeli az árat. A trabi motor csere egy 1.1-es suzi motorra + 50 %. Én ugy voltam a vásárláskor ,hogy veszek egy trabi motorost . Ha meg be akar szálni az anyosom akkor meg akasztok utána egy utánfutót (usb hdd) .
Viccet félretéve , nem volna ez drága annyira ha azokon az árakon benne volna 2 illetve 4 hdd lehetőség .= bmw -vel mehet az egész család komotosan a Balcsira - van klíma , cd-s rádió , tv -viszont előzésnél ezeket ki kell kapcsolni .

u.i: azért a csiszolgassuk/fényezgesű itt sem marad ki teljesen = torrent klienst sokan cserélik kapásbol.

[ Szerkesztve ]

(#22) need válasza .mf (#20) üzenetére


need
addikt

olyat és olyanról állítasz amit nem ismersz.. ja bocs... ;] :O ;] :P

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23) maci25


maci25
aktív tag

Kicsit elakadtam. Nem tudom el dönteni , hogy most ezeket hobbi célra készítették vagy többre volna hivatott . Ha az árát nézem akkor csak az 1 lemezes alap fér bele a hobbi/házi nas kategoriába . Bár 38K egy nasért ami 1 fö részére elég az talán sok.(viszont tényleg stabil ha nem tesz a paciens béta fw fel ,ugyanis a 3.2 bétát pik pakk le lehet fagyasztani ha nem figyel az ember)
Irodába file servernek (5-10 fő )tökéletes. (1 -2 nagyobb fájl és dokumentumok tárolására)
Van benne email server lehetöség.Ezt csak hobbi célra tudom el képzelni . (1 email küldés ami csatolmányt is tartalmaz , 100% viszi a cpu kb 10 másodpercre . ) Ugye igy már irodába mail servernek nem jó .
És ez hasonló képen a többi funkciora is igaz. KIVÉTEL a file server funkciója .
Én csak azt tudom mondani ,hogy az alap talán megéri.(hobbira otthonra )
Ennél komolyabb célra már szerintem a drágábbak is alkalmatlanok a kevés vas miatt.

(#24) .mf válasza need (#22) üzenetére


.mf
veterán

Már bocsáss meg, hadd mondhassam egy néhány extrával rendelkező NAS szoftverre 60-70k pluszért (s itt most csak a szoftver feláráról beszélünk), hogy drága. Miközben minimális telepítési beállítást igénylő, webes UI-t használó NAS szoftver ingyen is van, tehát itt csak a néhány extra fícsörért és az elő-telepítettségért fizetsz ennyit.

Vagy ha ilyen adakozós kedvedben vagy, igazán szórhatnád a pénzt az én irányomba is :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) micimacko


micimacko
aktív tag

Az a baj, hogy tényleg úgy nyilatkoztok, hogy ki sem próbáltátok...vagyis az sem elég. Pár napig használnátok, akkor megváltozna a véleményetek.

Nekem pl. a torrent kliense is tökéletes, hibátlan. Vagy a gépről töltöm fel a torrent filet, vagy ahogy korábban is írtam, a telefonomban böngészem a file-okat, s ha valamit le akarok tölteni, akkor csak rábökök, majd miután letöltötte a torrent filet, a megnyitás gombra kattintva automatikusan a NAS-ra csatlakozik (kb. 5 mp) s ott nyitja meg a filet, s oda tölti le a tartalmat. De pl. telefonon keresztül tudom hallgatni a NAS-on lévő zenéket, tudom nézni a fotókat, vagy a NAS-hoz csatlakoztatott IP-kamera élő képét, file műveletet végezni (nem csak tallózni)...stb. Mindezt Iphone-on vagy bármilyen androidos telefonon.

Ugyan nem tudom mekkora hardver kell bizonyos dolgokhoz, amit itt említettek, de az alacsonyabb árkategóriás cuccokban (amit otthonra ajánlanak) 800Mhz-1.2Ghz-es proci van (hogy pontosan milyen nem tudom, neten találni róla infót, csak engem nem izgat, mert röccenésmentesen kiszolgál), de a 4 lemezes NAS-jaikban 1.6Ghz-es Atom proci dolgozik. Szerintem az elég kell legyen egy email szerverhez, vagy a többi szolgáltatáshoz.

Egyébként ez az egész olyan, mint a HTPC vs. médialejátszók. Minden alkalommal jönnek a "fikázók" a médialejátszós topikokba, hogy mennyivel olcsóbb egy HTPC-t összedobni. Erre is azt szoktam mondani, hogy csak tessék elmenni az MPEG4 fórumba, s látni lehet, hogy mégsem minden fenékig tejföl. Rengeteget szívnak az emberek egy normális HTPC összeállításával, ami design, tudás (szolgáltatás) tekintetében nem éri el egy jobb médialejátszó színvonalát. Azért 1 !! ember ne akarja már megváltani a világot. Nem hiába ezeket egy komplett team készíti, akiknek ez a munkájuk, ezeket a termékeket fejlesztik hónapokon keresztül, optimalizálják a szoftvert az adott hardverhez.
Tenyérnél alig nagyobb termékekről beszélünk, amelyek lazán játsszák a 1080p-s tartalmakat, meg szinte minden médiatípust. De ami az egyik leggyengébb pontja egy HTPC-nek, hogy nem könnyű megoldani a távirányítóval való bekapcsolását. Nekem pl. herótom lenne odamenni a géphez, benyomni a bekapcs gombot, visszamenni a kanapéhoz, majd a TV-t is bekapcsolni....stb. Egy médialejátszónál csak leülök a kanapéra, és a Logitech Harmony távirányító egyetlen gombjával (TV, médialejátszó, erősítő) az egész rendszert elindítom.

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#26) maci25 válasza micimacko (#25) üzenetére


maci25
aktív tag

Igaz nem irtam de én már 1 év 3 hónapja használok synology nast. És nem lehúzni akarom. Nekem az böki a csőröm ,hogy cégeknek is ajánlja mikor szerintem oda nem való! Csak file servernek tudom elképzelni céghez. Az email server tökölt anno 1 emailel amibe volt egy csatolmány is(1MB kb) minimum 10 másodpercet. Nem hiszem ,hogy a 1,6 gh 512 MB rammal viszi ha cégnél egyszerre akarnak kűldeni róla pl 10-20 emailt(értesitők kikűldése pl). A web server részét 20 másodperc alatt ki lehet akasztani csak azzal ha kicsit többször nyomok rá az F5 gombra.
De talan ami a legdurvább , le akarok tölteni egy pl pdf fájlt egy oldalrol és keresgélem a helyét ...... majd mentés. Eredmény nincs meg a fájl mert sokáig keresgéltem a helyét a mentés előtt . És nem szol ám érte, csak ha elég nagy a fájl és feltűnik ,hogy azert ez nem egy szempillantás letölteni . Ha gondolod sorolok még pá hasonlot:)

Na és még valami. Talán ez az ami maximálisan unszimpatikus a nasomba ,hogy az egész egy REKLÁM doboz . Mindenűt ott van ,hogy synology,dsm3.2, nas tipusa. Ha letöltök egy free valamit a netröl és a készítője kirak egy logot a progira ,az mondom ok. Itt viszont nincs rá lehetöség ,hogy kivegyek akár egy pipát is ,hogy már pedig én nem akarom reklámozni a terméket. Még az ftp server is ki írja hogy synology ..... akármi :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#27) micimacko válasza maci25 (#26) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezek szerint a 3.2-es béta firmware-t használod. Emiatt illetve amiatt, mert a webszervert és mailszervert nem üzemeltem be azokra érdemileg nem tudok válaszolni. Viszont nekem sima letöltéssel, torrenttel soha sem volt bajom.

Az FTP szerveres dolgot pedig nem értem. Total Commander-rel kapcsolódva semmilyen Synology-s logót, reklámot nem látok. Csak a no-ip-s címemet írja ki.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#28) maci25 válasza micimacko (#27) üzenetére


maci25
aktív tag

Az ftp-s dolog az valoban nem jön elő TC használata esetén. Filezila esetén igaz amit irtam.

Viszont ezidáig nem találkoztam előrébb linkelt hp serverekkel. Hát egy csere igencsak játszani fog. :C

[ Szerkesztve ]

(#29) zsirfecske


zsirfecske
addikt

2 lemezes változatát venném azonnal ha lenne rá keret, de persze ez lenne az igazi! raid5 4 lemezzel, jó fogyasztással és remek teljesítménnyel, baromi jó funkciókkal.

legjobb nas gyártó szerintem is.

(#30) need válasza zsirfecske (#29) üzenetére


need
addikt

maximálisan így van... :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31) Keresztapper válasza micimacko (#25) üzenetére


Keresztapper
senior tag

:) Azt nem tudom, hogy mások miket említettek, de amiket te említesz, arra elég a routerem CPU-ja is. A router meg csak 11.000,- Ft volt.

Arról meg tényleg nem vitatkozom, hogy te milyennek éled meg a használatot, mert ez szubjektív, de annyi biztos, hogy 30 perc olvasgatással összerakod a szoftverkörnyezetet, ami ezeken van.

Annak örülök, hogy elégedett vagy azzal, amit vásároltál, de továbbra is tartom, hogy ezt lényegesen költséghatékonyabban is meg lehet oldani.

Távirányítós bekapcs helyett, meg ott van a WOL, bár én nem sok NAS-t, vagy homeservert láttam, aminek jellemző tulajdonsága az volt, hogy ki van kapcsolva.

http://palscoffeetech.com/

(#32) Alex91 válasza Keresztapper (#31) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem tudom, hogy mások miket említettek, de amiket te említesz, arra elég a routerem CPU-ja is. A router meg csak 11.000,- Ft volt.

Ezt most komolyan igy is gondolod :F :Y

Arról meg tényleg nem vitatkozom, hogy te milyennek éled meg a használatot, mert ez szubjektív, de annyi biztos, hogy 30 perc olvasgatással összerakod a szoftverkörnyezetet, ami ezeken van.

Szerintem olvasd el a leirasat ennek a NAS-nak, es talan a felhasznaloi felulet demojat is erdemes megnezned. Es aztan atgondolni megegyszer...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33) micimacko válasza Keresztapper (#31) üzenetére


micimacko
aktív tag

Csak azt tudom ajánlani amit Alex91 említett.
És ha te a routereddel megcsinálsz olyan dolgokat, amit én a NAS-ommal, akkor megeszem (nem emelem, eszem :) ) a kalapomat előtted.

A távirányítós dolgot nem a NAS-sal kapcsolatban írtam, hanem a HTPC vs. mediaplayer dologgal kapcsolatban. WOL-t pedig rengeteg lap nem tud, vagyis úgy kell válogatni közülük.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#34) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most érkezett meg a DS411j egységem, eddig teljesen elégedett vagyok vele, N-es wifi-n simán nyomok rá 100Mbit-es sebességgel cuccot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35) gaborbol válasza kraftxld (#34) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalam is volt egy par napig, nekem bejott. :DDD

Mondjuk nekem nem ismeretlen a termek, mert mar egy ideje hasznalom oket ceges kornyezetben minden gond nelkul ...

(#36) Keresztapper válasza Alex91 (#32) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Győzködni nem foglak, mert nem szorulok rá.

"Nekem pl. a torrent kliense is tökéletes, hibátlan. Vagy a gépről töltöm fel a torrent filet, vagy ahogy korábban is írtam, a telefonomban böngészem a file-okat, s ha valamit le akarok tölteni, akkor csak rábökök, majd miután letöltötte a torrent filet, a megnyitás gombra kattintva automatikusan a NAS-ra csatlakozik (kb. 5 mp) s ott nyitja meg a filet, s oda tölti le a tartalmat. De pl. telefonon keresztül tudom hallgatni a NAS-on lévő zenéket, tudom nézni a fotókat, vagy a NAS-hoz csatlakoztatott IP-kamera élő képét, file műveletet végezni (nem csak tallózni)...stb. Mindezt Iphone-on vagy bármilyen androidos telefonon."

Én ezekre a funkciókra írtam, hogy nálam is mennek. Nyilván vannak megkötések, mert egy 400 MHz-s procival nem állok neki olyan oldalakat hostolni, amiknek számottevő a látogatottsága, de a funkciók léteznek és amikre nekem kell, arra tudom is használni őket.

Igaz, hogy ezt messze nem "out of the box" kaptam meg, de engem ez annyira nem zavar, sőt.

Háborút viszont nem akarok, így én be is fejeztem. Sajnálom, ha valaki a szívére vette, amit írtam, nem ez volt a célom, csak annyit akartam lényegében megvilágítani, hogy szoftveres kiépítettségért én ekkora többletkiadást nem vagyok hajlandó vállalni, mert abban ugye megegyezhetünk, hogy a vasat, amiről szó van, az ár töredékéből is össze lehet rakni.

http://palscoffeetech.com/

(#37) Keresztapper válasza micimacko (#33) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Veled sem vitázom, nem ez a célom.

A kalapodat meg inkább hordd, ebben a nagy melegben ajánlatosabb külsőleg alkalmazni. :DD

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#38) ent


ent
őstag

Ha esetleg vki ért hozzá, segítségét előre is köszi:
DS211j 2x2Tb.
Ne kérdezzétek, valszeg automatán, mert igen-t nem láttam sehol, csinált egy Synology Hybrid RAID kötetet a két vinyóból. Csinált már vki olyat, hogy Raid 1 ből non-Raid lemezeket hozott létre? Természetesen adatvesztés nélkül.

:R :R :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.