Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pipó


Pipó
őstag

Alig több, mint 4 hónapos eredmények.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2) b.


b.
félisten

Synthwave honna jött az MCM dizájn ebbe a képbe ehhez a GPU-hoz? tudtok már valamit esetleg ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

222377
[link]

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) b. válasza Petykemano (#3) üzenetére


b.
félisten

Tavaly október ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Cyberboy42 válasza Pipó (#1) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

vajon az amd-nek is lesz ilyen omdulos gpu-ja, vagy most még nem gondolkodnak ilyenben?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6) westlake válasza Pipó (#1) üzenetére


westlake
félisten

És? A GA104, GA104-400 kódnevek meg már 2018 nyár végén "léteztek".

Play nice!

(#7) Prof válasza Pipó (#1) üzenetére


Prof
addikt

Hat igen de ez megy most a tech 'ujsagiras'-ban . Sok talalgato , pletyka szintu hir/kamu. Mert a sokaig szinte monopoliumban levo Intel, nvidia miatt stagnal a piac sok-sok eve.
Az emberek meg kivannak ehezve nagyon mar valami igazan ujra ami nagy elorelepest ad.

Szerintem valami multigpu speci geforce now architekturat tesztelhettek, vagy siman egy custom driver-el szorakozott valaki.

[ Szerkesztve ]

(#8) b. válasza Prof (#7) üzenetére


b.
félisten

Nvidiát ne kevert Intelhez, és az hogy stagnálna a zöldek miatt bármi az egy külön vicc.
az utóbbi gennel 30 -40 % -t léptek előre az elötte lévőkkel ennél többet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Petykemano válasza b. (#4) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát az arcturusról is tudunk már annyi ideje. Ha ezt mostanság fogják kiadni, akkor nem irreális hogy nyáron volt tapeout.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#10) Sinesol válasza Prof (#7) üzenetére


Sinesol
veterán

Már hogy stagnálna? Épp a zöldek azok, ahol folyamatosan jelentős előrelépések vannak, folyamat új megoldásokat, architektúrákat fejlesztenek. Ezzel szemben van egy piros team aki majd 10 évet alibizett egy GCN-el....

(#11) Dragon3000 válasza Sinesol (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért szerintem a másik oldalon se kellene átesni a ló túloldalára.

(#12) Raysen623 válasza Sinesol (#10) üzenetére


Raysen623
addikt

A GCN mellé fejlesztettek ki egy Mantle kódnéven futó valamit, ami alapul szolgált a DX12 és Vulcan fejlesztéséhez is ha úgy tetszik. Mekkora alibi ez és ennek élvezhetjük az előnyeit a zöld kártyákkal is.
Nem az a kérdés mi volt korábban, hanem az hogy most mi lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) Jacek válasza b. (#8) üzenetére


Jacek
veterán

Mire gondolsz hogy árban léptek 30-40%-ot? :D :D

(#14) Duddi válasza b. (#8) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ja látom.
A 1080 ti és a 2080ti között van 1080p ben 23% 1040p bem 30% 4k ban 34%
A künöbség hogy míg a 1080 ti 700$ os MSRP vel addig a 2080 ti 1200 $ MSRP vel indította az életét ami 72% os áremelkedés :Y tényleg jó kis előrelépés :R :)

Az RTX 2080 sima észbontó 7% 8% és 9% + teljesítményt ad az előző generációs ti hez képest kb 700$ sima és 800$ os foundesrs edition MSRP vel

Az RTX 2080 Super pedig 12% 14% 16% újabb 700$ os MSRP

Tehát mikor lemenne az ára egy kártyának mert már régóta kint van újra eladják neked a 1080 ti teljesítményét változatlan áron ;] ;] .

Ez szerintem pofátlanság és nem csak azért mert zöldek! Lehet nem stagnál de pont úgy mint az intel feji a vevőket akik hisznek bennük.
4 éve még mindenki szerint csodás volt a 4 magos 8 szálas i7 ami 10% al volt erősebb mint az előző 4 magos 8 szálas i7. úgy ahogy most is csodás hogy ugyan azon az áron vehetsz egy kártyát ami 16 % al erősebb mint az előző generáció csk eltelt hány év is ? Bő két év a kettő között.

Azért izgatott mindenki az új kártya miatt mert lehet a megfizethető kategóriában is ad teljesítmény növekedést.

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza Duddi (#14) üzenetére


b.
félisten

Egyszerű matek. nézd meg úgy a különbséget hogy az 1080 Ti teljesítménye a 100 % bazis szám nem a 2080 supere
1440 p és 4 K.ugy godolgom a 1000 dolláros kartyanal az alap. Senki nem beszélt árakról ennek semmi köze a fejlődéshez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Egon válasza Duddi (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Fejlesztésről volt szó, nem árazásról. Az Intel CPU-kal elentétben, itt legalább volt pár generáció, ahol igenis komoly előrelépés mutatkozott két generáció között, 10 év alatt.
Az árazás pedig jelentős részben a kvázi monopolhelyzetnek köszönhető: értelmes konkurencia híján, annyiért adják amennyiért megveszik (nem látom, hogy az AMD olyan nagyon baráti áron adna adott teljesítményt az nV-hez képest, avagy hogy azonos áron, olyan nagyon jobb teljesítményt kínálnának a vörösök. Ergo ezt az árazást egyrészt lekövette a konkurencia is, másrészt még az is lehet, hogy (kivételesen) vagyon némi igazság Abu szavaiban, nevezetesen hogy a gyártástechnológiai előrelépés egyre drágább.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) lenox


lenox
veterán

FPS/dollarban kene innovalni? Hardverapron bazi nagy innovaciok vannak... :)

De ertem, nincs mar mivel fikazni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Predatorr válasza Duddi (#14) üzenetére


Predatorr
őstag

Ja, milyen király is volt az 1080ti raytracingben! :P
Remek elemzés! :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Kolbi_30 válasza Egon (#16) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Igen mert nincs 2080ti amd oldalon... Es már nincs konkurencia.. Rajtad mindig jó röhögni :DD Folytasd kérlek :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20) darkarthur


darkarthur
senior tag

Árverseny is lehetne már. :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#21) Duddi válasza b. (#15) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nem értek egyet igen is van közük egymáshoz. Ha év végén jönnek ezek a monstrum kártyák és rá lesz írva, hogy gaming RTX 3080 ti Ultra de 3000$ lesz akkor azt a hajadra kenheted mint fejlődést. Az átlag felhasználó számára olyan mintha nem is lenne.
2021 re kész lesz a PCI-e 6.0 szabvány tessék fejlődés. Hány alkatrész fogja támogatni 2021 Q3 ban vagy az 5.0 át?

(#16) Egon
Ja végül is igen ha olcsóbb lenne az AMD megvennéd? Kezed a szívedre vennél valaha is AMD karit? És ne gyere azzal hogy ha 2080 tempót tudna 150$ akkor lehet meggondolnám.
A kutya se veszi az AMD kártyákat még akkor se ha olcsóbb és netán erősebb is volna, ne áltassuk egymást.
Így viszont önteltség azt állítani hogy a márka amit mindenki vesz azért drága mert amit senki sem vesz nem olcsóbb XD gratulálok :C

(#18) Predatorr
Ott a pont mert az RTX "Just works" és a megjelenése óta letelt idő alatt meghódította a piacot és már már legalább olyan elengedhetetlen mint a DirectX. Szinte minden külföldi tech oldal csak ajánlani tudja mert amit grafikai mélységet hozzáad szinte minden már megjelent vagy magjelenő játékhoz az mind az árprémiumot mind azt az elveszett 1-2 Fpst megéri.

[ Szerkesztve ]

(#22) #52931072 válasza darkarthur (#20) üzenetére


#52931072
törölt tag

Sajnos az nem nagyon lesz. Ezek az elszállt árak már nem fognak visszaállni, akkor sem ha majd lesz egyszer egy versenyképes konkurens termék. Ha mondjuk elővarázsolna az AMD valahonnan egy kártyát, ami hozza a 2080ti teljesítményét, akkor sem adná sokkal olcsóbban, mert még jobban jön neki a potyapénz, mint az nv-nek.

(#23) Duddi válasza #52931072 (#22) üzenetére


Duddi
aktív tag

Igen.

(#24) #52931072 válasza Duddi (#23) üzenetére


#52931072
törölt tag

Egyébként nem is nagyon van mit megvenni, legalábbis ahogy néztem 45 körül kezdődik a gtx1050, alatta csak elektronikai hulladékot árul az nv, az amd meg szinte semmit. Két amd gépem van, de amelyikkel játszok, abba nv kártyát vettem, mert engem nem a márkanév érdekel, hanem az ár teljesítmény viszony. Szívesen vennék én amd kártyát, de nincs jó alternatíva jelenleg, nem csak csúcs, de az olcsóbb kategóriában sem.

(#25) Dragon3000 válasza #52931072 (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is gond, hogy a gtx1050 árában már ott van az rx570, ami még az 1050ti-nél is erősebb, így nem kicsit túlzás, hogy ezen az áron az amd semmit sem ad. Feljebbi ársávban van, ahol az amd van, ahol az nv ad jobb teljesítményt, persze itt mindegyik esetben valamivel többet fogyaszt az amd.

(#26) #52931072 válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt nem mondtam, hogy megvenném az 1050-et, és azt írtam, hogy 45 alatt szinte semmi amd kártya nincs. Az rx5500 az első igazán versenyképes alternatíva, ami fogyasztásban is okés.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sinesol válasza Raysen623 (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

A DX12 alapjaul inkabb az xbox api szolgalt, a Vulkan volt az ami a Mantle-ra épült. Bár az egy elég kezdetleges dolog volt, eleg sokat tett azert a Khronos Group hogy a Vulkan mai szintre jusson.

Szvsz amugy az rtx behozasa kb. a legnagyobb dobas az elmult 10-15 évben, mivel végre szintet léphetunk látványban.
Lehet, hogy még a hardverek nem birják de minden kezdet nehez, anno a 3d grafika megjelenesekor is szenvedtek a hardverek.

(#28) b. válasza Duddi (#21) üzenetére


b.
félisten

Pontosan az általad említett szegmensben történt a legjobban fejlődés az RTx szériával.
A 350 dolláros RTx 2060 hozta a 499 dolláros GTX 1080 és a 420 dolláros GTX 1070 Ti-t és a 470 dolláros Vega 64 és a 420 dolláros Vega 56-t teljesítményben. AMD kénytelen volt árat csökkenteni vegákkal. A 2070 hozta 5 % híján az 1080 Ti-t olcsóbban , a 700 dolláros Radeon VII ről ne is beszéljünk, mint alternatíva....Szóval mi a probléma?
A kiindulás pedig továbbra is az volt hogy 30-40% -t lépett előre Nvidia az új architekttel és behozta a Raytracinget a köztudatba.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) #52931072 válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Amúgy a teljesítményt árazzák, ugyanazért a pénzért kb ugyanazt kapod, de a fogyasztás sem mindegy. A csúcson meg jelenleg egyeduralom van. Amúgy sírok az elszállt árakon, de bevillant pár emlék 2ezervalahányból. GF6600gt 42ezer, előtte meg a Radeon 9600pro 50ezer és mennyi volt a dollár? Sokminden relatíve nagyon olcsó lett.

(#30) b. válasza Duddi (#21) üzenetére


b.
félisten

Még annyi, hogy természetesen hazudnék, ha azt mondanám, nem látom mi történik, egy egész kategóriát elcsalt az áremelésekkel, ha csak az RTX kártyákat nézzük és nem a GTX szériát.
AMD ezt ügyesen kikorrigálja azzal, hogy a kártyáit nem következetesen nevezi el. R9 380/Vega 56/ 64 / RX 480/ Rx 5700/ radeon 7...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Dragon3000 válasza #52931072 (#29) üzenetére


Dragon3000
veterán

1060/1660 szintnél, pont többet kapsz az amd-nél ugyanazért a pénzért, igaz több a fogyasztás, de nem annyival, hogy a gyengébb vagy drágább nvidiát válassza az ember. Az említett 5500 xt-t még mindig drágának érzem az rx 580-hoz képest is. A 2060/s,2070/s,5700/xt-nél meg játék függő, hogy kinek melyik éri meg jobban. Mondjuk ezeknél a nagyobb fogyasztású megoldásoknál már lényegesebb lehet a többlet fogyasztás a hő elvezetése miatt. Ezek felett, meg nincs más marad a drága 2080ti.

[ Szerkesztve ]

(#32) Pkc83 válasza Duddi (#21) üzenetére


Pkc83
őstag

"Szinte minden külföldi tech oldal csak ajánlani tudja mert amit grafikai mélységet hozzáad szinte minden már megjelent vagy magjelenő játékhoz az mind az árprémiumot mind azt az elveszett 1-2 Fpst megéri."

Az a 1-2 fps inkább bő 30-40% minus. Legalább ne ferditsünk , az rtx
jelenleg egy csilli villi csicsa ami arra jó , hogy a közel fél millás vga
ami amúgy 4k-ra jó lenne bekapcsolt rtx-el egy közepes WQHD vga
teljesitményét hozza.
[link]

(#33) b. válasza Pkc83 (#32) üzenetére


b.
félisten

egy 2070 teljesen jól használható( 60 FPS) 1440P max grafikai beállításokkal a legtöbb RT játékban. [link]
KIvéve Control, ami valóban erősen megöli a kártyákat,de cserébe ad is látványbeli pluszt jócskán.
Ez a fejlődés útja, mindig is ez volt.Lásd élsimítás pár évvel ezelött.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Synthwave válasza Predatorr (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mindenkinek éri meg 200 000-rel többet fizetni pár szépen tükröződő tócsáért és felezett frame rate-ért.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Synthwave válasza Pkc83 (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem irónia volt.

Remélem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Duddi válasza b. (#30) üzenetére


Duddi
aktív tag

Igen van árkategória ahol tényleg teljesítmény/$ előrelépést hoztak össze. És igen az AMD nél nem tudom mit gondolnak a nevezéktan egy komplett vicc. minden 2. szériának új neve van...
A Raytracinggel az a bajom, hogy nagyon gimik nek érződik. azokon a kártyákon amit te is említettél ("olcsó" és és ereje is van) ott nem éri meg bekapcsolni mert egyes játékok alatt játszhatatlan vele. Amelyik kártya meg bírja az meg elég drága. [link]

(#37) Duddi válasza Synthwave (#35) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az akart lenni :))

(#38) #52931072 válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


#52931072
törölt tag

Valójában akkor mégsem kapsz többet, mert a megtakarítást kifizeted a villanyszámlával. Ne érts félre, véletlenül sem vagyok nv fan, két azonos árú/teljesítményű/fogyasztású kártya közül az amd-t venném meg. Viszont esetenként 30% többlet fogyasztás is lehet, ami nem piskóta.

(#39) ted_tris válasza Prof (#7) üzenetére


ted_tris
tag

Szerintem egy normalis ember pont nincs ilyenekre kiehezve mert tudja hogy sok penzbe fog kerulni.
Max egy ket hozzad hasnlo kocka akarja az eszetlen fejlodest.
Es aztan jon a siras, hogy mennyibe kerul.
Es igazuk van.
Meg jo, hogy kevesen vagytok es le vagytok szarva kb... :U

#20.
Van csak rosszul erelmezik.
Nekik az az arverseny ki tudja dragabban adni ugyan azt a (vagy hasnlo) szart.
Ebben az apple volt az uttoro.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#40) Dragon3000 válasza #52931072 (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak azt felejted el, hogy ez a max fogyasztásban jelentkezik, nem hiszem, hogy 2 évig folyamat 100%ra terhelés a vga-t. Ha normál használatot nézünk, nem költöd el a többlet fogyasztásra az ár különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#41) #52931072 válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


#52931072
törölt tag

Szerintem az számít, amit játék közben fogyaszt, egy gémer kártyánál az számît mormál használatnak, de ez csak az én véleményem. Szóval én mindenképpen a hatékonyabb példányt venném meg azonos árszinten, mindegy milyen színű a doboza.

(#42) lenox


lenox
veterán

Nem hinnem, hogy konkretan a fogyasztas koltsege sokakat erdekelne, szerintem a hutes hangja tobb mindenkit erdekel. Szoval halk hutesu kartyat kell venni, biztos van minden szinbol.

(#43) Dragon3000 válasza #52931072 (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor másképp, nem hiszem, hogy éveken keresztül egész nap játszasz. Így ez sok sok év mire igaz lenne.

(#44) #52931072 válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


#52931072
törölt tag

Akkor átfogalmazom, adott egy 3 éves fejlesztés átcimkézett verziója, ami hasonló teljesítmény mellett 30%-al többet fogyaszt, viszont legalább alig olcsóbb, akkor nem veszem meg mert vörös a doboza. De mint mondtam ez csak az én véleményem.

(#45) Turcsika válasza Kolbi_30 (#19) üzenetére


Turcsika
junior tag

Hát nincs. Nem sokan akarják szétszopatni magukat a driverekkel.

(#46) Kolbi_30 válasza Turcsika (#45) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam pl nincs driver gond.. Igaz én nem flashelek biost meg nem mokolok semmit vele. De már kileptem a fóruma bol is... A sok retard új BIOS meg még more power tool, azt csodálkozik hogy köhög minden... Persze szar AMD mert mokolt biosssal registryvel hiba van, pls mesélj még :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#47) Dragon3000 válasza Turcsika (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes, nem crackelt szétturt windowst használok, így egyik oldal drivereivel se volt még gondom.

(#48) b. válasza Kolbi_30 (#46) üzenetére


b.
félisten

Azért nagyon jól tudod, hogy az 5700 topik nem erről szól. a 20 -s driver óta rengeteg probléma van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Kolbi_30 válasza b. (#48) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Részben a hibák a driverbol részben a mokolasbol adódnak. Most visszavaltottam DP kábelre a 10 bit miatt. 2 BS jött egyből. HDMi hibátlan.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#50) Synthwave válasza Kolbi_30 (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

<---- BIOS mod, power tool, zero problem, V64 teljesítmény V56 árban

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.