Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

"A TUF Gaming VG27VH1B Full HD felbontású VA paneljére bizonyára nem lesz majd panasz a játékosok felől."
Ó, dehogynem... mondok rögtön kettőt is ami 100% hogy előjön:
- "Mééé FHD???"
- "Mééé görbe???"

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) Zotya84 válasza Kansas (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Hehe. Nem vagyok játékos, de ez a két kérdés kapásból felmerült bennem, bár inkább az előbbi. Az utóbbi nem nagyon mozgat meg, így nem is érdekel az olyan termék. Azonban a VA panel már szimpibb, ha jó. Viszont jött egy olyan, hogy miat*k*mért raktak rá D-Sub kimenetet? "...mellett egy D-Sub kimenetet...".

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy újabb elb...ott és túlárazott terméknek lehetünk szemtanúi.27" és 1080p. De kell nekünk mert TUF meg Gaming. :W
HDMI és VGA port.Hol marad a DP? Ha olcsó lenne akkor sem kellene. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Egon válasza Televan74 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

+1, ráadásul ívelt is.
Őszintén szólva nagyobb barátja lennék a VA panelnak, mint az IPS-nek, de csak ezek az elcseszett ívelt verziók vannak, nem is értem... :W
Jöhetne ebből értelmesebb áron egy 1440p-s, akár "csak" 144 Hz-es lapos példány, és máris érdekelne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

"A TUF Gaming VG27VH1B Full HD felbontású VA paneljére bizonyára sok panasz lesz a játékosok felől."

Asszem így lenne helyes.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) #52931072


#52931072
törölt tag

Kár hogy pont az árát nem ismerjük, mert akár egy korrekt belépő gémer monitor is lehetne. Az fhd felbontás nem akkora hátrány, mert nem kell annyira combos hardver alá. A dp hiánya is olcsósításra utal. Az íveltség akár hasznos is lehet, akinek meg lapos kell, az laposat vesz úgyis.

(#7) Mooka-Miki válasza Zotya84 (#2) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Főleg, hogy a D-Sub ami rajta van gondolom bemenet. Kétlem, hogy a monitor küldene ki akármit a csatin. :D

(#8) Stan648 válasza Kansas (#1) üzenetére


Stan648
tag

Szóval még egy "Quasimodo"? ;]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#9) Piftuka válasza Kansas (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

:C

Szerintem kezdj el LOTTÓ-zni! :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#10) Piftuka válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Már miért is? Mert általában "lustább" a VA panel?

Azért ez egy 1 ms, 165 Hz-es panelt kapott, Freesync funkcióval, és megfelelő elektronikával megtámogatva... egészen biztos vagyok abban, hogy a legtöbb játékos számára megfelelő darab.

Aki "hard core" játékos, úgyis valami "über" TN paneles gamer monitort vesz.

Ám ha ennek a darabnak kedvező ára lesz, akkor bizony nagyon is versenyképes lehet.

A várhatóan 3000:1 feletti natív kontraszt pedig igencsak szívmelengető mindazoknak, akiknek a képminőség is számít. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#11) Acélfarkas válasza Piftuka (#10) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Nem vagyok Hard core játékos. Azzal nincs bajom hogy VA panel, volt VA paneles monitorom több is. Sőt az előző Dell monitorom is az volt.
Full HD felbontásnál alapból sokan nem mennek 24" fölé, ahogy én se mentem régebben, amíg full HDban játszottam. A görbítés szintén sokak számára nem opció, ami valjuk be 27"-nál kb parasztvakítás kategória. Viszont 1 display port igen csak el kellett volna erre a monitorra.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12) Csandi válasza Piftuka (#10) üzenetére


Csandi
őstag

Azt tudod, hogy a true gtg-je a monitoroknak nem az ami rá van irva marketingből. 1ms meg 0.5ms minden mostani monitorra rá van irva, de a valós ideje egy VA-nak meg IPS-nek még mindig több mint egy TN-nek. Az átlag 1ms-es TN-ek tudnak 2-3.5ms-t az ips-ek pedig 7-8 at.

(#13) Piftuka válasza Acélfarkas (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

"A görbítés szintén sokak számára nem opció, ami valjuk be 27"-nál kb parasztvakítás kategória. "

Amennyiben a hajlítás célja a tökéletes panorámakép megteremtése, úgy valóban az. Hiszen egy asztali monitor esetében jóval nagyobb képátló (és akár egy jóval szélesebb, 21:9 arányú készülék) lenne szükséges, hogy megvalósuljon a "körülülel a képi élmény" a gyakorlatban.

Ám ne feledd, hogy VA panel esetében a hajlított panelnek kifejezetten hasznos tulajdonsága lehet a széleken jelentkező szaturációromlás kiküszöbölése.

Nekem egy 24 colos, BenQ, VA paneles monitorom van jelenleg, és ideális távolságból, amúgy közelről és a mértani középpontját nézve is a kép két szélén, egy-egy vékony sávban azért érzékelhető ez a jelenség. Egyáltalán nem zavaró, de ha statikus, homogén képtartalomnál nézem, látszik.

Ugyanezen körülmények között egy ugyanilyen méretű, de hajlított panelnél ez nem volna még ennyire sem észlelhető. Az egy kicsit tehát jobban tolerálja még azt is, ha a fejed a középponttól kitér valamelyik irányba.

"Aquila non captat muscas."

(#14) Piftuka válasza Csandi (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt megelőzően nekem is TN paneles (Samsung) monitorom volt. :K

Ám a cikk tárgya viszont egy feltehetően nem "hard core gamer" monitor, és egészen biztos, hogy jól használható a megjelölt célra.

Az imént említett BenQ monitorom teljesen átlagos, olcsó (~35.000 forint) darab, 60 Hz-es panellel, Synch funkció nélkül, mégis teljesen elégedetten használom játékra is.

(Igaz, a Clanbase-es, komoly FPS műfajtól már ~20 éve távoltartom magamat. :) )

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.