Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) feketepeti válasza vwpolopg (#1) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nekünk már nagyon régen van és általában csak az szidja, akinek még nincs, vagy valami gagyesz kínait fogott ki.

2 kisgyerek mellett 2 dolgozó szülővel igenis marha nagy segítség, nálunk 2 naponta megy és remek munkát végez.
A legmeglepőbb az, hogy egy normál porszívózás után elengedve (direkt kipróbáltam) is tud még mit összegyűjteni, pedig a normál porszívónk sem rossz.

Én inkább a gyerekeimmel, hobbimmal stb töltöm azt az időt, amit megspórolunk vele.

(#52) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv. Sok zsinór, kábel, huzal van a padlón. Ilyenkor mit tud?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#53) Athanáz9 válasza domperke (#50) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Nem ismerem a mostani árát, ti igen?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#54) feketepeti válasza Athanáz9 (#52) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ha vékony és laza, akkor esetleg betekeri és megáll sikítozni, hogy baj van.

Antenna, vagy egy normál kettős szigetelésű kábel az nem okoz gondot.

(#55) salesboy válasza Athanáz9 (#52) üzenetére


salesboy
tag

Az 560-ast már nem gyártják. az utód olyan 120 000 Ft körül van. :(((

A zsinórokat nem igazán szereti, de lehet ezt is orvosolni. Baja nem lesz tőle csak problémásan közlekedik rajtuk.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#56) jozsi252


jozsi252
veterán

Nagyon jó lett a cikk, grat hozzá. Bár felemásak az érzelmeim ilyenekhez, mármint ehhez a porszívóhoz. De lehet olyat kapni ami felmosó robot. Na olyat minden további nélkül vennék. Csak ugye az meg akkor jó ha mindenhol csempe vagy laminált parketta van.

Láttam róla videót, laminált parkettán nagyon szép munkát végez, és nagyon kevés vízzel így nemkell attól tartani hogy mire hazaérsz megdagad a laminált padló, mert kifolyt 1 hekto víz :DDD

A másik amit értékelnék személy szerint itthon, az a fűnyíró robot, de azok meg :U nagyon nagyon drágák.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#57) salesboy válasza jozsi252 (#56) üzenetére


salesboy
tag

5-10 év (de az is lehet, hogy kevesebb) és ezek az eszközök a mindennapjaink részei lesznek. :C

Valószínűleg az áruk is megfizethető lesz. :R

Ezt hívják Fogyasztói Társadalomnak. :F

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#59) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Érdemes német oldalakon körülnézni, pl. az 555-ös 300€ környékén beszerezhető.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#60) TheCif válasza Attichu (#31) üzenetére


TheCif
tag

Ezt nagyon rosszul tudod. A kutya/macska -szőrös szőnyeget olyan szépen kitakarítja ahogy Te a sima porszívóval soha.

(#61) nemszabad válasza #13260800 (#26) üzenetére


nemszabad
tag

"A töltőjét pedig eldugom, hogy ne tudjon dokkolni ugyanis hajlamos dokkolásra fél óra meló után."

Na, ez kész :) :). Ez már egész emberi jellemvonás, ha nincs ott a főnök, akkor beindul a lazulás :).
Nagyon nevetek :) :) :).

"A felmosóhaverját is megfogjuk venni hamarosan."

Ez is aranyos. Nem is szabad hagyni, hogy egyedül legyen, különben a magány a munka rovására megy :).

(#62) nemszabad válasza salesboy (#57) üzenetére


nemszabad
tag

Jó kis cikk lett. Már-már megszemélyesíted a kis Robit :). Süt az írásodról, hogy annyira szereted, mint más a kutyusát, családtagként :).

(#63) mobbo


mobbo
senior tag

speedshopban vettem ilyet:
http://ghoo.eu/termek_1600.php
ugyanezt tudja, azt hiszem 30e-től vannak, nekem nagyon bejött, szépen takarít

[ Szerkesztve ]

(#64) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Jó, hogy vannak ilyen kis gépek! Köszönjük a cikket! Mondjuk nálunk a kutya miatt esélytelen lenne egy ilyen ketyere...

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#65) salesboy válasza mobbo (#63) üzenetére


salesboy
tag

Jól néz ki ez is, remélem hosszútávon is megéri. Én kicsit óckodtam a koppintástól, de nem kizárt, hogy ez is van olyan jó, mint az eredeti.

Egyébként egy évvel ezelőtt még nem nagyon volt választék sem, szinte csak az iRobot létezet. Ez is azt igazolja, hogy rövid időn belül a háztartások nagy részében ilyen kis okos robotok fognak poroszkálni. Valószínűleg az áruk is jelentős mértékben csökkenni fog.

Szerintem az iRobot 60-80 000 Ft körül lesz már kapható, a jobb másolatok (amik használhatók és nem gagyik) pedig, már 20-30 000 Ft körül lesznek elérhetők.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#66) tibibi


tibibi
őstag

Nagyon hasznos szerkezet jó az írás :R van a magyar változtata jóval kevesebb pénzért használható,de senkinek nem ajánlanám .Gyakorlatilag egy régi játék holdkomp elvén müködik ahova eljut ott összeszedi a port ,de vagy elakad vagy lemerül .Egy ilyen irobotba viszont én is beruházok ,mert valóban nagy segitség. :K

(#67) tibibi válasza mobbo (#63) üzenetére


tibibi
őstag

írhatnál róla bövebben mennyire használható :R

(#68) Deviance


Deviance
tag

Egy stop-motion videot szivesen latnek rola :B

(#69) perempe


perempe
addikt

[link]
ez a roboton utazó macska hatalmas.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#70) OliApa


OliApa
aktív tag

Mi már 2 éve használjuk a Samsung robotját, 2 macska van, immár nélkülözhetetlenné vált az eszköz. Amikor hazaérek a melóból, csak kiürítem a gyűjtőt oszt' jóvan. :C A nagytakarítás nedvesporszívóval persze nem marad el, csak ritkábban vesszük elő...

http://velemmivan.blogspot.com/

(#71) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekünk ebből a 780-as van, Bobi a neve és szeretjük.
Ja, meg Scooba 380-as, az meg bobiné XD

[ Szerkesztve ]

(#72) Wictor


Wictor
senior tag

120e Ft-ért még a penészt is lenyalom a falról... Kihez mehetek? ;]

Amúgy ötletes kis cucc, de sosem költenék ilyenre...

(#73) salesboy válasza Wictor (#72) üzenetére


salesboy
tag

Sohase mond, hogy soha...................... :N :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#74) Wictor válasza salesboy (#73) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem mondtam, hogy "soha", csak azt, hogy "sosem"... ;]

Akkor úgy mondom, hogy nem tudom magam úgy elképzelni a távoli közeljövőben, hogy ne két kézzel takarítsam a lakást / házat.

(#75) tibibi válasza Wictor (#72) üzenetére


tibibi
őstag

hozzám igen 12x8 kb96x1250 ha lazán számolom a takarítónő sokkal többet kér és ez csak 1év :DDD

(#76) Wictor válasza tibibi (#75) üzenetére


Wictor
senior tag

Hát de no! Itt mindenki lusta, csak én nem? ;] Egyéni rekord: 45 perc, 108 m2. Jó, munkamegosztás volt, mert én csak porszívóztam.

[ Szerkesztve ]

(#77) The DJ


The DJ
addikt

Ez a jövő, ebben biztos vagyok, de szerintem még kell pár év, hogy eljusson a kis robot arra a szintre, hogy már bármelyik háztartásba bátran megvehető legyen. Fejleszteni kellene az akadálykerülő algoritmuson és meg kellene oldani, hogy ne okozzon gondot neki egy szőnyeg, kábel vagy éppen küszöb. Ezek elhárításával már nem kellene elpakolni előle és a kevésbé rendezett lakások tulajdonosai is bátran beújítanának egy ilyen modellt.

Gondolkoztam anno, hogy szüleimet meglepem vele, de aztán megjelent lelki szemeim előtt a következő kép: Négy macskánk van. A kis robi érkezésekor valószínűleg fülüket farkukat behúzva menekülnének a radiátor tetejére, hangos fújtatásokkal konstatálva, hogy igen, valaki betolakodott az életterükbe. De ez kb. fél órán belül át is csapna valami másba. Amint kitennénk a lábunkat, a kis robi pedig önműködésbe kezdene, a macskák összehangolt taktikai csapással visszahódítanák a nappalit, a robit pedig háton fekve, letépett keferendszerrel és hangos csipogások közepette találnánk meg, körbevéve a macskákkal. :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#78) tibibi válasza The DJ (#77) üzenetére


tibibi
őstag

Igen ez a jövő,de ha nagyobb lenne akkor ritkábban kellene tisztitani gyorsabban nagyobb erővel szívna nagyobb akksi kapacitás nem akadna el a szönyegbe stb. Viszont nem férne be a bútorok alá ami azért nagy elönye felborítaná a vázákat stb. nehéz a kompromisszum ,de mindenképpen hasznos szerkezet.Talán ha több fogyna olcsóbb lehetne az ára is. :U

(#79) shaft72


shaft72
tag

Ilyen van az edzőteremben, ahova régebben jártunk. Először nem tudtuk, mi ez, azt hittük, valami jobbra-balra forgó csípő edző izé. Majdnem ráálltunk, ami nem lett volna célszerű, tekintve, hogy a 100 kilónkkal tuti kitapostuk volna a belét :DDD

(#80) -axxon-


-axxon-
tag

Nekünk karácsony óta van egy ilyen, és egyszerűen imádjuk! (hátha még főzni is tudna...)
amíg nincs az ember el se tudja képzelni mennyire kényelmessé teszi a minden napokat.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#81) icons


icons
addikt

A cikk nagyon jó és érdekes is, de a helyesírási hibák és a csúnya fogalmazási hibák (kusza mondatokat és logikai hibákat is ideértve) nagyon lerontják a minőségét.
Ha nem vagy jó helyesíró, semmi gond, de akkor érdemes lenne valakivel lektorálni. Akár a pároddal.

Ezt nem azért írom, mert nincs jobb dolgom, mint másokat szurkálni szabadidőmben, de olvasás közben zavart, hogy hibásak a mondatok, és elképesztően alapvető helyesírási hibákat vétesz.

[ Szerkesztve ]

(#82) Deviance


Deviance
tag

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt az oldalt!

http://www.youtube.com/user/robotsaldetalle

Rengeteg robot porszívót teszteltek azonos körülmények között! :))

(#83) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Ez micsoda hülyeség, aki még ennyire is lusta hogy felporszívozzon egy héten egyszer, és inkább kiad 120ezret ilyen marhaságra az meg is érdemli. Én tuti nem vennék ilyet, főleg ennyiért nem, ne legyünk már ennyire kényelmesek.

Ennyiből inkább elmegyek egy fullosat nyaralni, és ott még értelmes élményeket is szerzek, és nem a géppel kockulok.

Szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#84) tthom válasza Lotusomega (#83) üzenetére


tthom
senior tag

Nézd.. Ez olyan dolog, hogy porszívót is vehetsz Tesco Gazdaságosat 5e-ért, meg vehetsz minőségi, nagy szívóerejűt, csendeset 50e-ért. Hidd el, van különbség. Szóval nem biztos, hogy csak lustaság, mert nem naponta porszívózol, viszont ha ezt a kis akármit elengeded amíg dolgozol, akkor kb. minden nap relatív tisztaság van. Persze, nem egy alapos porszívózás, de nem is az, hogy hétvégére már áll a por mindenhol. Persze, ez lakásfüggő is, erdő szélén nincs akkora por, mint a Hungária mellett. Ha úgy nézed, 120ért lesz egy minőségi cuccod, ami minden nap tisztán tartja a lakást, amíg nem vagy otthon.

(#85) jozsi252


jozsi252
veterán

Ez igazából akkor lenne nagyon jó, szerény véleményem szerint, hogyha az egész ház úgylenne megoldva hogy a szobák között nincs semmi akadály az átjárásra. Elmegyünk reggel dolgozni, és mire hazaérünk az egész ház szép tiszta, nemkell vele szenvedni hogy most átrakni máshova Robit, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#86) DoItYourself válasza jozsi252 (#85) üzenetére


DoItYourself
addikt

Másfél centis köszöbön simán átmászik, tehát ha nyitvahagyod neki az ajtót, bemegy. A 'világítótorony' és a 'virtuális fal' pedig pontosan az ilyen problémákra nyújt megoldást: előbbi meghatározott ideig egy helyiségben tartja a robotot, utóbbi megakadályozza, hogy bemenjen oda, de egy terület takarításból kizárására is jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#87) tthom válasza jozsi252 (#85) üzenetére


tthom
senior tag

Nálunk pl. ideális lenne, kétszintes lakás, küszöbök nélkül. Egyedül a fürdőknél van küszöb, de ott ajtó is. Két gyerek, simán feltakarítaná addig a nyomokat, amíg sétálunk egyet.. Csak az ára még..

(#88) pereces


pereces
tag

blöki és a robot:
a lusta
és az álmos :D

(#89) VateRicsi válasza pereces (#88) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Elég lazán állnak hozzá a blökik. Gondolom eltelt egy kis idő mire rájöttek, hogy felesleges foglalkozni vele. Azért az első találkozás vicces lehet.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#90) ALI_G válasza mobbo (#63) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez ennyiért engem is érdekelne, írtam egy privát üzenetet!

(#91) ALI_G válasza mobbo (#63) üzenetére


ALI_G
veterán

bocs,dupla

[ Szerkesztve ]

(#92) ALI_G


ALI_G
veterán

3-4 cm-es hosszúságú szőnyeg szálakkal elboldogul, vagy az már hosszú?

(#93) Bling95


Bling95
őstag

és olyat pl lehet vele csinálni hogy kb 150-180m2-t takarítson? nyitott ajtókkal és járkál a szobák között, ha lemerül dokkol, feltölt folytatja? reggel 7 és délután kettő között (ilyenkor nincs itthon senki) szépen körbetudna járni a lakáson

[ Szerkesztve ]

(#94) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Nalunk egy Neato XV-11 van, nem kell manualisan hurcolni sehova es "lat", tajekozodik. Ezen felül szoftverfrissitesek is erkeznek hozza, ami az algoritmust javitja :)
Elindul a töltöröl, es szobarol szobara jarva szisztematikusan megzabalja mindenhol a koszt. Miutan vegzett, visszamegy a töltöre. 90 nm-ert tart igy tisztan.

Egy "kezi" porszivot azonban nem helyettesit. Sajnos a sarkokat nem tudja tökeletesen megtistzitani, ezert havonta egyszer rendesen is porszivozunk (ami nem sok!^^). Csak ajanlani tudom mindenkinek, bar a beszerzese nem egyszerü, es olcsonak sem mondhato europaban.

[ Szerkesztve ]

(#95) salesboy válasza CimbiX (#94) üzenetére


salesboy
tag

Nem ismertem ezt a típust, de elég komoly a szerkezet. :C

Néztem róla videókat meg képeket és ahogy láttam nincs rajta oldalkefe.
Na az lehet a legnagyobb hiányossága az iRobot-tal szemben.
Amúgy hiába van más érzékelő rendszere, hatékonyságban nem látom (így a videók alapján), hogy másként dolgozna mint a Roomba. Nálunk nincs szükség a sarkok porszívózására sem, sőt a kis kefécske miatt még az egészen alacsony 0,5 cm-es dolgok alá is benyúl egy kicsit. Ez nagyon jó dolog.

Minden esetre jó lehet ez a Robot is, ha elégedett vagy vele és ez a lényeg. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#96) Zaja2


Zaja2
senior tag

Fellázadnak majd ellenünk,és végünk lesz,mint a botnak!

Üdv: Mr. Negatívum !

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#97) Lenry


Lenry
félisten

hát ez hatalmas. ha nem lenne ilyen mocskos drága, vennék egyet. takarítani utálok, a futurisztikus cuccok viszont nagyon bejönnek.
egy takarító robotnál futurisztikusabb és elérhető dolgot pedig nem tudnék hirtelen mondani :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#98) VateRicsi válasza Zaja2 (#96) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

és ha fellázadnak, akkor majd engedély nélkül porszívóznak mindenhol vagy direkt összeszedik a fontos csavarokat és egyéb apró tárgyakat? :)

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#99) Lenry válasza VateRicsi (#98) üzenetére


Lenry
félisten

:DDD :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#100) salesboy válasza Zaja2 (#96) üzenetére


salesboy
tag

Bár csak már lázadnának. :K :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.