Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

egy kis korigálás ha engeded persze ez a te blogod! csak télleg figyelmesség! szóval mmorpg jelentése: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) Wolverine


Wolverine
félisten

A PvE tudtommal Player vs. Environment, de ez nem 100% :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) krokk válasza Wolverine (#2) üzenetére


krokk
senior tag

de az 100%:) énis tanusítom hogy player vs environment:9

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

a cikkiró elfelejtette megemlíteni a minden idők leghosszab ideje működő, legtöbb kiegészítővel rendelkező mmorpg játékát, az everquestet. mellesleg a wow 90%-át erről a játékról másolták...
én jelenleg is eq-zom, sokkal normálisabb közössége van, mint a wow-nak. a wow-ot leginkább gyerekek játszák, míg az eq játékosainak átlagéletkora 30 év felett van.

(#5) mobal


mobal
MODERÁTOR

[link] :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) Wolverine válasza #51736960 (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Polacheck spec. WoW-ozik, nem hiszem, hogy más MMO-val van komolyabb tapasztalata...

mod: egyébként a DaoC vagy az Ultima Online nem régebbi?

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) dabadab válasza Wolverine (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az UO megelozte, de akkor is az Evercrack volt az elso igazan M MO.

DRM is theft

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Támogatom a cikksorozatot, az MMo dolog részletesebben engem is érdekel, mivel én is beleestem a WoW csapdájába. :)

(#9) trassher


trassher
addikt

hüpp :O fáj a szívem hogy a lineage 2-ről szó se esik. szerintem simán van olyan jó mint a wow, nekem spec jobban teccett. jah ha meg már fenevadak akkor mobok nem?

Redmi Note 7

(#10) mobal


mobal
MODERÁTOR

akkor a guild wars is idejön. monnyuk nem 100 mmorpg de nagy a hasonlóság! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11) #51736960 válasza mobal (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

tudtommal a guild wars mmorpg, méghozzá nem is akármilyen, az mmorpg.com szerint a második legjobb (az első az eve online).
egyébként az everquest az 5. a listán, a wow pedig a 16.
[link]

(#12) Polacheck válasza mobal (#1) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Noh, így hazaérve a Children of the Man okozta sokkból válaszolgatok.

Szóval MMORPG rövidítés: Én is így tudtam, azonban a Wikipedia másképp, de a lényegen nem változtat: [link]

PVE: nyertetek :W

Valóban wowozom, és csak kissebb kitenkintéseim voltak más irányba, azonban a WOW előtt a levelezős szerepjátékokkal játszottam igen komolyan, ami kicsiny hazánkban az MMORPG elődjének tekinthető. Túlélők Földje, Ösök városa, és hasonlók. Illetve e közben volt némi kitekintésem a Magic, HKK játékok élmezőnyébe, valamint az azóta már meghalt Káosz Galaktika című kártyajátékkal is játszottam. Lehet, hogy ezeknek is értelme lenne egy írást szentelni? :F

less qq more pewpew!

(#13) #51736960 válasza Polacheck (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

én részemről szívesen olvasnék ezekrők az ős-mmorpg játékokról, alig tudok róluk valamit. szvsz sokakat érdekelne egy ilyen élménybeszámoló.

(#14) Polacheck válasza #51736960 (#13) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szívesen írok ilyesmiről, a következő Blog témája ez lesz.

Egyébként egy dolgot szeretnék megjegyezni. Nem célom az összes játékot megemlíteni, valamint párhuzamot vonni közöttük. Ugyanis olyan játékos nem létezik, aki mindegyikt ismeri. A legtöbben egy, esetleg két játékkal játszottak érdemben, ugyanis egy világ, szabályrendszer átlátásához évek kellenek.

less qq more pewpew!

(#15) Szőrös 


Szőrös 
veterán

azért egy kis történelmi áttekintés nem ártott volna ha már mmorpg. na meg hogy a lootról szól ...khm erős túlzás.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#16) Polacheck válasza Szőrös  (#15) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem átfogó cikk akart lenni elsőre, hanem egy kis agymenés az én nézőpontomból.

less qq more pewpew!

(#17) bobace


bobace
őstag

na wow szótár, végre! remélem az összes röviditést kiszeded,már tükön ülve várom ,egyuttal jo naxxozást :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#18) Szőrös  válasza Polacheck (#16) üzenetére


Szőrös 
veterán

no offense de akkor meg rossz volt a címválasztás. no mindegy.

ps.: ja agymenés beinudlt ezen az izén rendesen

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#19) maross válasza #51736960 (#4) üzenetére


maross
veterán

ezert nem veszunk fel a guildbe 18even aluliakat, tata :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20) orbano válasza Polacheck (#12) üzenetére


orbano
félisten

rosszul írták, még emlékszem az EQ, Project Entropia és hasonlók keletkezésénél is ''massively multiplayer online role-playing game'' volt. De érdemes ugyanakkor egy két fejlesztői morpg oldalra/fórumra is eltvéedni :)
arról nem is beszélve, hogy a massive kezdetű verzió angolul hülyébben hangzik :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

ha már mmorpg: tudtátok, hogy az első grafikus mmorpg egy neverwinter nights nevű cucc volt? 6$/órás előfizetési díjjal...

in asm we trust

(#22) maross válasza sghc_toma (#21) üzenetére


maross
veterán

utanaolvasgattam en is, tok jo, van egy meridian 59 nevu mmorpg, 3do adta ki 1996ban, es azota is sokan jatszanak vele havi $10.95 ert :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23) Viktor77 válasza #51736960 (#4) üzenetére


Viktor77
titán

''a wow-ot leginkább gyerekek játszák, míg az eq játékosainak átlagéletkora 30 év felett van.''

Alá tudod ezt támasztani valamivel, vagy csak te is ezt fújod, mert mindenki ezt mondja?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Dictator^ válasza Viktor77 (#23) üzenetére


Dictator^
veterán

lol most olvastam csak azt a mondatot, vicces, volt guildembe 60ember közül 40 volt 30 felett, de voltak 50körüliek is...jó persze a volt guildem nem a full wowos playerek létszáma.. de elég sok idős krapek tolja. mind1.

eq-n meg meg nem voltam, de ott inkabb a legtobb a 2x-es emberke ha jól gondolom, ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek idősebbek

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#25) Huma válasza #51736960 (#11) üzenetére


Huma
addikt

A Guild Wars magyar oldalán le van írva pontosan milyen játék. Aszerint CORPG (Competetive Online Role Playing Game).

[link]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) DopeBob válasza Szőrös  (#18) üzenetére


DopeBob
addikt

heh téged se látni minden nap :) Hogysmit?:) Még EQ2?

MZ/X

(#27) Timber válasza maross (#22) üzenetére


Timber
csendes tag

a Meridian 59 az elso amerikai mmorpg :D de az elso az a Nexon jateka volt a Nexus.

(#28) Silverbeast válasza #51736960 (#11) üzenetére


Silverbeast
csendes tag

már bocsi, de az oldalon oda van írva, hogy az olvasók és látogatók szavazata alapján áll össze a lista, nem pedig valaimilyen statisztikai adat, netalántán előfizetők száma szerint, szóval ilyet állítani, hogy ez meg ez a legjobb, egy kicsit félremagyarázás, nem gondolod?

Silverbeast

(#29) Kalucsni


Kalucsni
csendes tag

Aki szereti az ingyenes web alapú sci-fi játékot, annak szerintem érdemes elkezdeni ezt. Én lassan egy éve nyomom (ugyanezen a néven) nagyon bejött :) És a link (ez egyből egy olyan oldalra vezet, ahol regisztráció után, egyből a segítőd leszek, megkönnyítve egy csomó dolgot a kezdetekben):

uc.GamesTotal.com/?tft=15dfp

(#30) roliii


roliii
tag

ezt csak úgy h tisztábban gondold a dolgokat , nem csak MMORPG-ben vannak ilyenek hanem FPS online csapatjátéknál , vagy akár melyik online játéknál , rövidítenek , h

-LOL
-OMG
-PWNZ
-HIT
-OWN
-GL&HF
-US
-AX
-TY
-N1
-U2
-GG
-GL
-HF

-és még olyan szavakat is rövidíthetnek ami a játékban is előfodul , legyen az egy ház , és annak adnak egy nevet ami rövid .. ez azért működik így , hogy csak olyanok értsék akik a csapat tagjai , és h rövidítség egy meccs közben a szavakat , mert egy FPS játéknál pl: Call of Duty 2-nél fontos h haljuk a dolgokat , pl: futás.. stb...
és még sorolhatnák sok más szót amit nem írtál , meg amit írtál olyat is... szóval minden online csapatnál vannak különböző vagy ugyan olyan rövidítések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.