Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Loha válasza Bici (#3) üzenetére


Loha
veterán

5:4-et sztem a nagyon népszerű 1280*1024-ért vezették be magyarul a felbontáshoz igazították a moncsit. Hogy miért népszerű ez a felbontás? Valszeg ugyan azért amiért a 100Ft-t helyett a 99Ft marketing szempontból, csak itt fordítva.
16:10? Talán ezért mert az első szélesvásznú CRT-k ezt használták, gondolom az lehetett az oka, hogy CRT-ből nehéz szélesvásznut csinálni technológiai korlátok miatt és lehet ez egy jó kompromisszum volt.

4:3 sztem egy elég jól kitalált arány, sokszor négyzetnek tűnnek nekem ez ilyen moncsik, tehát az is lehet hogy kb. pont annyival szélesebb a látómező éles része mint az ilyen moncsik.

SZVSZ a széles kijelzők terjedésének az ésszerű oka az, hogy minél nagyobb egy moncsi annál praktikusabb ha széles. Egy bizonyos mérett felett a 4:3 arányú felbontásnál nem csak a szemet hanem a fejet is mozgatni kell a monitor képernyőjének teljes kihasználásához, és ha már mozgatni kell, akkor sokkal kényelmesebb és természetesebb főleg oldalirányba mozgatni mint fel/le. Notikon nem tudom miért jó a wide... Lehet azért mert a kijelző kiválasztásánál, ha vki megnézi a felbontás az első szám nagyságára figyel jobban oda? A mocskos marketing... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.