Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Nem rossz kis tv esetleg leírhatnád, hogy hol vetted.

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon jó teszt! Csupán csak a fotókat hiányoltam belőle.. igaz meg lehet keresni neten, de nekem ha ilyet vennék az volna az első hogy körbefotózom a ''drágaszágot'' :D

(#3) Wolverine válasza C4mp3r (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Reklám lenne, így megfelelő.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) C4mp3r válasza Wolverine (#3) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ezen én is gondolgoztam, de akkor ot a privi... :) Pár kép tényleg nem lenne rossz. De tudom mi lessz a válasz, hogy keressem meg a neten.

(#5) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Örömmel jelenthetem, hogy a képek is készülnek. Már csak egy HDMI-s eszközzel való működtetés közbeni kép hiányzik a gyűjteményből és már rakom is fel őket.
De ki tudja lehet, hogy addig is felteszek néhány jobban sikerült pikcsőrt... :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#6) DonDragonka válasza C4mp3r (#4) üzenetére


DonDragonka
őstag

Privi mene... :)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#7) deicide válasza DonDragonka (#6) üzenetére


deicide
veterán

a cimben regaza-t írtál, de az regza, de gondolom csak elírás, mert a szövegben már regza-ként szerepel.

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) DonDragonka válasza deicide (#7) üzenetére


DonDragonka
őstag

THNX!
Jav...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#9) Parci válasza DonDragonka (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így utólag is, de kiemeltelek, jó írás!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Bargain


Bargain
tag

Szia!

Szuper a teszt!

Az érdekelne, hogy mekkora távolságról nézed a tv-t?
Mennyire nézhető 3 m távolságról?
Azon vacillálok, hogy ekkora távolságról nem lesz-e nagy a képernyő, nem lesz-e fárasztó a nézése. Lehet elég lenne a 32''-os is.
Letöltöttem a felrakott képeket, azokon látszik, hogy a színekkel és a kontraszttal nem lehet sok probléma.
Ugye Pc-ről nem tudtad meghajtani natívban sem Vga-n, sem DVi -Hdmi-n?
A héten megnézem élőben is, ha tetszik akkor jöhet.
299 k-ért most meg tudom kapni.

Kösz!



Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#11) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Wow, jó kis anyag! :R

(#12) DonDragonka válasza Bargain (#10) üzenetére


DonDragonka
őstag

Kb. 3,5m a legnagyobb távolság ahonnan nézni szoktam. Ennél csak közelebb szoktam hozzá ülni, de szinte sehonnan nem zavaró a mérete. Persze van egy pont ahonnan már elégé multiplex az érzés…
PC-n pontosabban notin csak 1280*1024-es felbontást értem el, de ez a notim hibája.
Fogok PC-s képet is felrakni de arra most nem jutott időm, no meg lehet, hogy tudok egy normálisabb gépet szerezni amivel már natívban meg tudom hajtani.

Ha ebben az árban a 3 év teljes körű garancia is benne foglaltatik akkor én nem sokat vacillálnék a helyedben…

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#13) csiritel válasza DonDragonka (#12) üzenetére


csiritel
csendes tag

Bocsi, ezen a fórumon még új vagyok!
Először is, hol tudom megnézni az idézett tesztet?
Másodszor: hol lehet megkapni 300 kHUF alat a játékost, én is ezt néztem ki magamnak.
Harmadszor, ennél jobb már csak a 37 WL67 lenne, ami egynémely német webboltban (pl. a német t-online webshop-ban) 1400 €-t kapható, és ez a változat full HD lenne... De sajnos eddig nincs információm arról, hogy Itthon valahol kaphatók-e ezek a legújabb készülékek (67 [full HD] és 68 [100 Hz] sorozat. :F

A vájtfülű hallgatónál csak a vájtszemű néző a rosszabb!

(#14) DonDragonka válasza csiritel (#13) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ha még nem találtad volna meg akkor itt:[link]

Elképzelésem sincs, hogy hol lehet 300E alatt megvenni 3 év teljes körű garanciával. :F

Lehet, hogy a WL67-es FullHD, de csak 600:1-hez kontraszt aránnyal büszkélkedik ami azért valljuk be ekkora méretnél már elég soványnak mondható, legalábbis amit én találtam róla adatlapot ott ez szerepel. ([link])
A WL68 még abban is különbözik, hogy egyenlőre nincs belőle digitális tuner nélküli éppen ezért WLT68-nak hívják. A 100hz-es technológiának, az ONKYO hangrendszernek, és a 3 HDMI kapunak, köszönhetően valószínűleg eléggé mélyre kell majd nyúlnia a zsebébe annak aki ilyet szeretne, legalábbis egyenlőre és ez még csak nem is FullHD ([link]). Arról már nem is beszélek, hogy ezeket a készülékeket egyenlőre hazai forgalmazásban én nem találtam még. Külföldről a garanciális bizonytalanságok miatt nem hozatnék egy ilyen méretű és árfekvésű TV-t.


[Szerkesztve]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#15) csiritel válasza DonDragonka (#14) üzenetére


csiritel
csendes tag

Egyáltalán, hol lehet kapni Mo-n a 66-os sorozat készülékeit? Én eddig csak webboltokban láttam, MM, EW és más kisebb áruházakban csak a régebbi (és sokkal drágább!) sorozat látható. Webboltban nem tudom merjek-e egy ekkora értéket venni, valamint kétséges az is, hogy az a bizonyos 3 év garancia hogyan tud működni.
Szóval, hol van kiállítva egy 32WL66, vagy egy 37WL66, mert megnézném...

A vájtfülű hallgatónál csak a vájtszemű néző a rosszabb!

(#16) DonDragonka válasza csiritel (#15) üzenetére


DonDragonka
őstag

Privi mene... ;)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#17) Bargain válasza csiritel (#15) üzenetére


Bargain
tag

Úgy tudom, hogy Ők a magyarországi hivatalos márkaképviselet: [link]

Valószínű, hogy az Ő áldásos? tevékenységüknek köszönhetően ezeket a tv-ket csak Budapesten lehet megtekinteni, ne adj Isten megvásárolni. :(
Amíg a nyugati országokban a 32-37 WL66 sorozat a legismertebb, legelismertebb, legkelendőbb Lcd Tv-k közzé számítanak, addig nálunk alig-alig ismeri valaki ezeket a készülékeket.
A nagyobb műszaki áruházakban is teljesen ismeretlenek Toshiba tv-k. :(
A Sony-Samsung-Lg-Pana készülékekkel vannak tele a boltok.
Nagyon gyengének gondolom a Toshiba magyarországi jelenlétét.
Úgy gondolom, hogy sem a kereskedői, viszonteladói, logisztikai hálózatuk nincs megszervezve, ezt tovább gondolva szervíz hálózatuk sem lehet valami fényes.
Amennyiben valaki vidéki (mint ahogy Én is) és ilyen Tv-t szeretne megtekinteni/vásárolni akkor el kell autózni 200 km-t, egy napod rámegy. Ráadásul amíg nyugati országokban 800-900 euro a 32wl66, 1000-1100 euro a 37wl66, addig nálunk aranyáron mérik ezeket a készülékeket. (lásd fenti bolt).
Kénytelen vagy a szürke forrásokat igénybe venni, vagy ahogy Én is más, elterjedtebb, olcsóbb készülék felé fordulsz:
[link]
100 ezerrel olcsóbb, legalább olyan jó mint a Toshi, kapható mindenhol, jó szervízhálózat. Mi kell még? :F

Üdv

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#18) DonDragonka válasza Bargain (#17) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem biztos, hogy belekeverném a képviseletet ebbe a dologba, mivel sem alátámasztani sem ellentmondani nem tudok ismeretek hiányában az idevonatkozó kijelentésedre. Vagy te konkrét információkkal rendelkezel erről? :F
Legnagyobb sajnálatomra szinte tökéletesen egyetértek veled, mármint ami a Moi. Toshiba jelenlétet illeti. :O
A szervízhálózat minőségéről pedig, remélem, hogy soha nem is fogom megtudni, hogy milyen is valójában. Majd az idő kiforogja, hogy jó döntés volt é ebből a megközelítésből is ez a készülék. 3 évig biztosan javítanak mindent hiszen teljes körű garanciával vásároltam, ez meg nem amolyan Samsung-os ''teljes kör'' hanem valós... :DDD
Az egyetlen dolog amiben igazán nem értek veled 1et az az általad belinkelt készülékkel való minőségi azonosítás. Majdnem 2 hónapig jártam az üzleteket, megnéztem minden szóba vehető készüléket és valóban óriási a különbség van a Toshibák és a többi készülék között a Toshiba javára, minőségben. Az persze jogos, hogy nem 100 forintnyi ez a különbség, de ki mondta, hogy én a bolti árért vettem... :))

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#19) DonDragonka válasza Bargain (#17) üzenetére


DonDragonka
őstag

Még valami. Hátrányokat frissítettem hozzászólásod tükrében... ;)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#20) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Jaj neeeeeeee... :W

Ezt most miért kellett :Y leromboltad az összes kényszerképzetet, ami bennem élt Natalie Portman ''világszépségéről'', há hogyan néz kija' a bőre ennyi pixelen??? :DDD :DD


Nagyon tetszik a teszt, bár az nem értem te mit értesz PC-s csatlakozás alatt ezt megmondanád? DVI, S-Video, RCA vagy sima analóg D-SUB VGA csatlakozó?

[Szerkesztve]

(#21) DonDragonka válasza Hugo85 (#20) üzenetére


DonDragonka
őstag

2 pont jár neked, ezt valóban nem írtam le... :R
Sajnos egyenlőre D-SUB az egyetlen megoldás amivel csatlakoztatni tudom a Notimat, de már előkészületben van egy HDMI-s(!) HTPC összerakása. Amikor elkészül majd, frissítem a mini tesztet az azzal szerzett tapasztalatokkal... :DD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#22) Bargain válasza DonDragonka (#18) üzenetére


Bargain
tag

Az történt, hogy a közelben található multi műszaki áruház akciózza a 42WLG66 Tv-t.
Meg is örültem, hogy nem kell felutaznom Budapestre, így ma elmentem abban a reményben, hogy megnézhetem, esetleg egy kicsit tesztelhetem is.
A formája ugyanaz mint a 37''-os készüléké, felbontás (full HD) és kontrasztbeli különbség van a két készülék között, gondoltam valamiféle véleményt tudok róla formálni.
Sajnálatos módon a készüléket úgy helyezték el az üzletben, hogy csak kb 50 cm-es távolságról lehetett megtekinteni. A hátam mögött 2 m magasan dobozokban álltak egyéb tv-k, azok között átlátni sem lehetett.
Egy Toshiba DVD volt csak rákötve, scart kábellel meghajtva.
Arról ment egy demó dvd film. Valami katasztrófálisan gyenge képet láthattam így, szemcsés, zajos, elmosódott szinte nézhetetlen volt. :F
Mivel a tv melletti táblán fel volt tüntetve az importőr neve (ami egyébként egyezik az általam fentebb megadott linken található céggel) és elérhetősége, ezért rögtön onnan felhívtam Őket és a következő tájékoztatást kaptam. Valóban Ők Magyarországon a hivatalos márkaképviselet és az importőrök is. Rajtuk múlik az hol lehet ma ebben az országban Toshi Tv-ket kapni.
Jeleztem számukra, hogy szeretnék vásárolni egy 37WL66 tipusú készüléket és megkérdeztem, hogy a Dunától keletre ajánljanak már nekem egy boltot ahol meg tudom nézni, esetleg megvásárolni. Az a választ kaptam, hogy sem a Dunától keletre, sem nyugatra, de még Budapesten sem kapható ma 37WL66 készülék, ugyanis még náluk a márkaboltban sincs most ilyen készülék. :O
Csókolom!!! :W Ez ma Magyarországon a Toshiba márka képviselet? :(
Láthatod nem vagyok egy könnyen feladó típus, Én is beleszerelmesedtem ebbe a Tv-be egy kicsit, de most kezd nagyon alábbhagyni ezen érzésem.
Gondolj bele, megveszem, elhozom, netán valami baja lesz akkor nézegethetek itt a tiszántúlon a 3 év kamu teljes körű garanciával. Nincs ezeknek még készülékük sem, nemhogy országos szervízhálózatuk hozzáértő szakemberekkel, alkatrészekkel felszerelkezve.

Üdv





Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#23) deicide válasza csiritel (#15) üzenetére


deicide
veterán

www.technotrade.hu

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24) deicide válasza Bargain (#22) üzenetére


deicide
veterán

a 42wlg66 pedig jó cucc, kár egy sima dvd képpel elrontani, ha elugranál székesfehérvárra, megmutatnám milyen rajta egy 1080i...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) Bargain válasza deicide (#23) üzenetére


Bargain
tag

Köszi deicide!

Ám a megadott honlapon egy számítás/iroda/vizualtechnikai termékeket forgalmazó céget találtam.
Nem látok itt szórakoztatóelektronikai termékéket.
Úgy látom marad a szürkeimportos vásárlás.
Apropó, szeretném megkérdezni Te honnan vásároltad a Tiedet?

Abban biztos vagyok, hogy 1080i-vel jó képe van a 42wlg66-os készüléknek.
1080 progresszívval még faxább lenne.
Itt a párja-cimborája:

[link]

Együtt biztos nagyon szépet produkálnak majd!

Neked van már ilyened, és miért nincs? ;)



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#26) deicide válasza Bargain (#25) üzenetére


deicide
veterán

a honlapon valóban nincs fenn ,de én mégis tőlük vettem a cégünkön keresztül, anno 560k volt ha jól emlékszem...
BR playerem meg egy ideig nem lesz, amig 100 alá nem esik az ára...addig megy a pc-ről a hd...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27) karakuryy válasza Bargain (#25) üzenetére


karakuryy
csendes tag

Én a Pixmaniánál megvettem 283 Eft volt , már Ausztriában tart a kamion és a héten meglesz , itt a Dunától keletre ez van...
Az Importőr szerint a 66.osból (37) még van 2 db. azután drágábban egy újabb tipus jön (kifutó modell)

(#28) Bargain válasza karakuryy (#27) üzenetére


Bargain
tag

Megjött az enyém is!

A héten szabin leszek, kezdődhet a beállítási procedura! :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#29) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Bargain és karakuryy !
Vélemények a saját készüléketekről? :F

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#30) DonDragonka válasza Bargain (#28) üzenetére


DonDragonka
őstag

A beállításokhoz itt elég sok információhoz juthatsz:[link]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#31) Bargain válasza DonDragonka (#29) üzenetére


Bargain
tag

Szia! Itt vagyok!

Sajnos a szabadság eddigi napjait munkával kellett hogy töltsem, ezért nem is tudtam hozzáfogni a Tv precíz beállításához.
A számítógépem elég messze van a tv-től, ( másik szobában) nem akartam átcuccolni a gépet.
Holnap reggel ezzel fogom kezdeni.
Egy kicsit elő is kellett készülni a beállításhoz, mivel akadtak hiányosságok.
Egy Ati Radeon 9600 video kártya van a gépemben ami kapásból nem tudta megjeleníteni a 1360x768 -as felbontást.
Megkerestem és letöltöttem a legutolsó ATI Catalyst Control Center nevű programot, ami már tartalmazta azokat a drivereket, amivel meg tudom majd jeleníteni a megfelelő felbontást.
Úgy látom (bár még nem próbáltam), hogy ezzel a programmal széles körűen tudom majd a gépet és a tv-t konfigurálni, állítani.
Megszereztem két beállító programot is, az egyik a Nokia NTest, a másik a INHD Hd tune-up nevű, kifejezetten Hd tv-k beállításához használható segédprogram. A számítógépemen lefuttattam őket, úgy látom az alap beállításokhoz egész jól használhatók lesznek.
Egyik barátomnak megvan a Avia Guide to Home Theater profi házimozi beállító DVD, de vele csak jövőre tudok találkozni.
Akkor tudom tőle elkérni. Azzal pedig profi szinten be lehet állítani a TV-t. A legprofibb beállítást valószínűleg ezzel [link] lehetne elvégezni, de sajnos itt a környékünkön nem sok mindenkinek lehet még ilyenje. :D
Természetesen már van valamiféle véleményem a készülékről :R
ám a véglegeset, a pontos, a számomra legmegfelelőbb beállítások elvégzése után szeretném leírni.
Amennyiben megengeded és egyébként nem bánod ;) szeretném itt leírni majd a saját véleményem a készülékről, úgy mint:
-kinézet, anyagminőség, távirányító
-kezelhetőség, csatlakoztatás, praktikumok
-képminőség (tv, dvd, számítógépes Hd filmek, játékok, fényképek stb.
-képbeállítási paraméterek (ahogy nekem tetszik a kép)
-tetszik/nem tetszik
-stb

A következő napokban felpörgetem egy kicsit az oldalad, amit egy kicsit magára hagytál :P





[Szerkesztve]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#32) DonDragonka válasza Bargain (#31) üzenetére


DonDragonka
őstag

Avia már nekem is megvan, bár szerintem műszerek nélkül nem sokat ér hiszen csak a szemedre bízhatod magad...
Alig várom, hogy olvashassam végre a leírásod…
Ami pedig a „magára hagyást” illeti; nem nagyon van, volt kivel diskurálni a készülékről… :O

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#33) Bargain válasza DonDragonka (#32) üzenetére


Bargain
tag

Szerintem:

Külalak, felépítés:

Tulajdonképpen négy féle szín határozza meg a készüléket, a paneltartó keret matt fekete, az azt körbefoglaló kb. 1 cm széles díszítő keret ezüstszínű, a hangszóró alatt végigfutó kb. 2 cm széles, a készülék kezelő gombjainak ikonjait tartalmazó csík lakk fekete és a talp titán színű.
Ezekkel a színekkel egy egyszerűn elegáns készüléket kapunk, amire még kikapcsolt állapotban is jó ránézni. Tökéletesen illik a nappalimban található házi-mozi komponenseimhez, azokkal jól harmonizál.
Az anyagok minőségét Én is kiválónak tartom. Alaposan körbenéztem a készülék műanyag részeinek csatlakozási pontjait, a paneltartó oldalsó és hátsó részeit és azt láttam, hogy nagyon pontosan illeszkednek egymáshoz az elemek. A műanyag részek élei még a készülék hátlapján is lekerekítettek, sehol sem található éles, sorjás él.
A készülék talpa az Lcd tévékre jellemzően elég egyszerűen néz ki, viszont az instabilitással kapcsolatos félelmeimmel ellentétben nagyon stabilan áll a tartó szekrényen. A talp hátsó része úgy van kialakítva, hogy akár a szekrényhez csavarral, akár a falhoz hozzá lehet rögzíteni a biztonság további növelésére.
A csatlakozókkal kapcsolatban szinte mindent leírt DonDragonka.
Először kevésnek találtam, hogy csak 2 db Scart csatlakozó van rajta, de jobban belegondolva ez a fajta csatlakoztatás inkább már a múlté, a jövő a nagyfelbontást támogató készülékeké, így inkább többre értékelem Én is azt, hogy 2 db HDMI csatlakozóval látták el a készüléket. Ám ha még azt is hozzáveszem, hogy a komponens bemeneten is képes HD jelet fogadni, akkor már igencsak jövőálló a készülék.
DonDragonka leírását viszont pontosítani kell annyiban, hogy a Scart 1 csatlakozón fogadja a TV az RGB jelet, a Scart 2 csatlakozón az S-Video jelet természetesen az AV jelen kívül.
Ezt írja a kezelési útmutató is, illetve az Interneten is utána néztem.
Külalak, felépítés, csatlakozók osztályzata szerintem: 4,5 (a talp miatt, a 37WL68 talpkialakítása jobban tetszik)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#34) Bargain válasza DonDragonka (#32) üzenetére


Bargain
tag

Távirányító:

Semmi extra.
Matt fekete-ezüst színű, egyszerűen formatervezett.
A kezembe jól belesimul, könnyű, egykezes használatra megfelelő. A hátoldalán található homorú mélyedés pontosan a mutató ujjamnak megfelelő helyen van, így jól megtámasztható nyomás közben.
A gumi gombok és az OK gomb könnyen nyomhatók, kis nyomásra is reagálnak.
A programváltó és a hangerő gombokat magába foglaló körgyűrűszerű rész viszont nem egy jól eltalált valami. Nagyon pontosan és nagy erővel kell őket megnyomni ahhoz, hogy pontosan reagáljanak. :(( Nem sokáig használtam.
A funkcióját hamarosan átvette a Logitech Harmony 525 univerzális távirányítóm. :)
Valójában ez sem sokkal különb kezelhetőség szempontjából, ezen is könnyen nyomhatók a gumigombok, ám a hangerő és programváltó gombok ezen is elég keményre vannak tervezve. Viszont ez egy az Interneten programozható, úgynevezett tevékenység alapú távirányító, ami remekül helyettesíti a házi-mozi komponenseim összes távirányítóját.
A tevékenység alapú azt jelenti, hogy az általad kívánt műveleteket rá lehet programozni a készülékre és azt egy gombnyomásra végre is hajtja.
Például a Dvd nézés tevékenység gomb megnyomására az alábbiakat hajtja végre:

- a Tv-t bekapcsolja
- a bemenetet Ext 1-re (Scart 1) állítja
- a hangnémítást bekapcsolja
- bekapcsolja a házi-mozi erősítőt
- az erősítőn a bemenetet DVD-re állítja
- bekapcsolja a Dvd lejátszót
- kiadja a lemeztartó tálcát( Eject)
- vár 10 másodpercet (addig be tudod rakni a lemezt)
- behúzza a a tálcát
- Play

Ezután a távirányító megfelelő gombjait megnyomva a hozzátartozó készüléket tudod vezérelni. A hangerő gomb megnyomásával az erősítő hangereje változik, a Play, Stop, Subtitle stb. gomb megnyomásával a Dvd lejátszót tudod vezérelni, a képarány, képmód stb. gomb megnyomására pedig a TV reagál. Kényelmes, praktikus.
A Logitech színe is ezüst-fekete, így jól megy a Tv-hez.

Mindkét távirányító osztályzata: 4-es :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#35) Bargain válasza Bargain (#34) üzenetére


Bargain
tag

Hang:

Nincs ezzel az égvilágon semmi gond. Ez egy televízió, nem pedig házi-mozi rendszer.
Tv nézéshez pedig szinte tökéletesen jó hangja van. A magas hangokkal abszolúte nincs semmi gond, a térhangzás szerintem is egészen élvezhető.
Talán a mélyhangok esetében, ott is a mélyebb beszédhangoknál lehet hiányérzete az embernek. Tv nézéshez korrekt, Dvd-re pedig úgy is az erősítőt használja az ember.
A hangot 4,5-re értékelem.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#36) Bargain válasza Bargain (#35) üzenetére


Bargain
tag

Képminőség:

Mivel 80 %-ban Tv nézésre használjuk a készüléket, ezért elsődlegesen a Tv kép beállításával töltöttem el a legtöbb időt. Többféle képbeállító tesztprogram lefuttatása után most úgy érzem, megtaláltam a számomra legmegfelelőbb képi beállításokat.
A készülék sokféle beállítási lehetőséget tartalmaz, így rengeteg időt el lehet tölteni a kísérletezéssel, ám nagyon megéri a ráfordított időt. A mostani beállításokkal már 3 hete nézem a készüléket és azt mondom, hogy jó antenna jel esetén szinte már dvd minőségű képet láthatok.
A színek briliánsak, teljesen valósághű, élénk színek jellemzik.
A fekete szín megjelenítése teljesen korrekt, lilulásnak nyomát sem látni.
A fehér szín visszaadása is teljesen realisztikus.
A kapott kép megfelelően kontrasztos, a mélységérzet is nagyon jó.
Számomra nagyon fontos a képernyőn látszó emberek bőr és hajszínének természetes megjelenítése. Ennél a készüléknél, jó beállításokkal ezt el lehet érni, az LCD Tvk-re jellemző, az emberi arc/bőr plasztikus megjelenítését korrigálni tudod úgy, hogy teljesen képes visszaadni azok természetes színét.
Természetesen a Tv adásokra alkalmazott képbeállításokkal DVD lejátszás esetén még pazarabb képet kapsz, az élmény tökéletesnek mondható. Nagyon jó minőségű Dvd film és HD filmek között nem sok különbséget láthatsz.
Nagyfelbontású képi anyagot számítógépről, VGA csatlakozón keresztül küldtem rá. Itt más gyári képbeállítások lépnek érvénybe. Ezeken nem is nagyon érdemes állítgatni, a gyári beállításokkal is tökéletes képet kapsz. Ezek a készülékek nagyfelbontású képanyagoknál mutatják meg tudásuk csúcsát. A „túlasövényen” 1080i, vagy „mikrokozmosz” 720p-ben fantasztikus képi élményt nyújt. El is határoztam, hogy vásárolok alá egy HD multimédia lejátszót, például egy ilyet: [link]. Így nem kell a számítógépet állandóan cuccolnom az egyik szobából a nappaliba, ha HD-s anyagot szeretnék nézni. Ez a készülék lejátszik szinte minden ismert média formátumot, beleértve a HD felbontású filmeket, képeket is (hálózatba kötve a számítógépedről is, illetve a bele építhető merevlemezről is). :C

A Toshiba 37Wl66 készülék megvásárlásával egy kiváló képi megjelenítőt kaptam a pénzemért. Amióta megvan sokkal többet tévézek, a kiváló képminőség és a nagy képernyő adta élmények miatt hamar megszerettem. :R

A képminőség 5-ös osztályzatot érdemel.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#37) DonDragonka válasza Bargain (#36) üzenetére


DonDragonka
őstag

Örömmel látom, hogy még mindig a készülék hatása alatt vagy és részletesen megosztod másokkal is a tapasztalataidat… :R :R :R

Ha megkérlek leírod, hogy te milyen beállításokon élvezed a kitűnő képminőséget?

Nálam:
Kép beáll.:
Háttérfény: 90
Kontraszt: 100
Fényerő: 40
Szín: 38
Színtónus: 0
Élesség: 0
Fekete-arány növelés: ki
MPEG NR: Alacsony
Digitális zajcsökkentés: Alacsony
Színhőmérséklet: Normál

3D színbeállítás: Be
Alap színbeállítás:
Piros: +2;-3;-3
(A több színnél minden 0-án)
Mozi: Be

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#38) Bargain válasza DonDragonka (#37) üzenetére


Bargain
tag

Szia!

Már hogyne lennék a hatása alatt ennek a kiváló készüléknek. Ami jó az jó!
Ezúton szeretném megköszönni Neked is és ”deicide”-nek is a bátorítást. :R
Ti adtátok meg a döntéshez a végső lökést és vettem meg látatlanba a Tv-t.
Végül, mivel itthon nem volt kapható karácsony előtt, ezért kintről hozattam.
290 ezer-be került és mondhatom nagyon jó ár értékarányú készüléket kaptam.
Szerencsére pixelhibától mentes. :)
Kipróbáltam a Te képbeállításaiddal a Tv-t, az elmúlt két napon így hajtottam.
Tudod, ízlések és pofonok.
A következő jó szándékú kritikával illetném a beállításaidat: :P

1., Túlságosan magasra állítottad a háttérfényt.
Így a fekete/sötét színek elkezdenek ”világítani”, kicsit szürkés lesz a fekete, elvesznek a részletek.
2., Nagyon magas a kontraszt.
Ha jól megfigyeled, így a fehér szemrontóan vakít. Nézz körül a környezetedben. A fehér szín sehol sem hófehér ( Pl. A4-es lap vagy a fal vagy bármilyen más fehér színű tárgy, kicsit olyan piszkos fehérek). A Te általad beállított kontraszttal ugyan gyönyörű, vakító hófehér színeket kapunk, ám hosszabb ideig nézve így a képet, zavarja a szemem. Ráadásul elvész az emberi bőr természetes színe, olyan fényes, plasztikszerűvé válik.
3., Fényerő, szín.
A háttérfény és a kontraszt helyes beállítás után ezeket feljebb veheted.
4., MPEG NR, Digitális zajcsökkentés.
A te beállításaiddal, kis képzajt véltem felfedezni, még jó minőségű Tv adások esetén is láttam némi szemcsézettséget.
5., 3d színbeállítás.
Szerintem, és ha körbenézel az Interneten ott is alig-alig találsz olyan WL66 tulajt aki ezeket elállította volna. A hivatalos tesztek és a magán vélemények szerint is a színek úgy vannak jól beállítva, ahogy a gyárból kijön a készülék. Nem kell azokat piszkálni, alaphelyzetben is tökéletesek azok.

A Nekem tetsző beállítások a következők:

Háttérfény: 51
Kontraszt: 67
Fényerő: 42
Szín: 48
Színtónus: 0
Élesség: 0
Fekete-arány: ki
MPEG NR: magas
Dig.zaj.csökk: ki
Színhőmérséklet: normál
3D: ki
Mozi: be

Szerintem így megfelelően kontrasztos képet, valósághű színeket kapunk úgy, hogy az emberi bőrszín megjelenítése is közel áll a természeteshez.
Próbáld ki ezeket a beállításokat (vagy két napig használd) Tv-n és Dvd-n is. (A Repülő tőrök klánja, illetve Phil Collins - Finally - The First Farewell Tour-t szoktam használni tesztlemezként).

Várom a visszajelzésed!
Tudod: Több szem többet lát. ;)

Üdv

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#39) DonDragonka válasza Bargain (#38) üzenetére


DonDragonka
őstag

Mától egy-két napig ezekkel a beállításokkal használom, majd respektálok…

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#40) DonDragonka válasza Bargain (#38) üzenetére


DonDragonka
őstag

Így elsőre kicsit „hályogosnak” tűnik az élmény de majd hozzászokom…

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41) Bargain válasza DonDragonka (#40) üzenetére


Bargain
tag

A Te fullra feltekert kontrasztod után biztos szokatlan lesz egy kis ideig, illetve a nappali világosság is okozhatja ezt.
Majd nézd meg este, sötétedés után!

Ugye, az emberi bőrszín jobban hasonlít a természeteshez ezekkel a beállításokkal?
Valahol itt körül lehet a Tv-nek az optimális beállítása.
Egy a fentiekben részletezett számítógéppel működő kalibráló műszert azért szívesen ráengednék még. Csakhát itt környéken biztos nincs olyan.

[Szerkesztve]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#42) DonDragonka válasza Bargain (#41) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hát nekem nem jöttek be ezek a beállítások. Láthatod, hogy igen sokáig néztem így, de egyszerűen nem tudtam megszokni ezt a „hályogosságot”. Szinte felüdülés volt, amikor tegnap este vissza álltam a saját beállításaimra.
A bőrszín sem az igazi, így túl rózsaszín. :B
Azért hasznos kis próba volt. :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#43) Bargain válasza DonDragonka (#42) üzenetére


Bargain
tag

Nézd mit találtam magunknak:

Háttérfény: 100
Kontraszt: 94
Fényerő: 25
Szín: 46
Színtónus: 0
Élesség: 0
Fekete-arány: ki
MPEG NR: magas
Dig.zaj.csökk: ki
Színhőmérséklet: normál
3D: ki
Mozi: be

Eeket a beállításokat az interneten találtam.
Számítógéppel és Kolorimeterrel kalibrálták a Tv-t.
Mit szólsz hozzá?
Próbálom néhány napig, elsőre nagyon teszik.
Sokkal jobbnak találom mint az Én eddigi megszokott beállításom. :B

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#44) DonDragonka válasza Bargain (#43) üzenetére


DonDragonka
őstag

Így elsőre frankónak látszik.
Amúgy hol lelted?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#45) Versus82 válasza DonDragonka (#14) üzenetére


Versus82
aktív tag

itt 800:1 kontraszt arányt írnak a wl67-hez: [link]....erősen gondolkodom, 365-ért full hd szerintem nagyon jó.

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#46) DonDragonka válasza Versus82 (#45) üzenetére


DonDragonka
őstag

Sem cáfolni sem megerősíteni nem tudom, mert a Toshiba már az internetes oldaláról is levette a készülék minden infóját. Ez mondjuk elgondolkodtató… :F

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#47) DonDragonka válasza Bargain (#43) üzenetére


DonDragonka
őstag

Én a fényerőt közben feltoltam 40-re, most így ''tesztelem''...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#48) Bargain válasza DonDragonka (#47) üzenetére


Bargain
tag

Én megtartom ezeket a beállításokat.
Tetszik így a kép.:)
Légyszíves oszd meg velem, amennyiben találtál jobbakat.

Köszi!

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#49) DonDragonka válasza Bargain (#48) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem, nem. Nincs jobb. Nálam is így maradt. :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#50) #65113600


#65113600
törölt tag

Sziasztok! Kitud valamit a Toshiba 32 C3000P tv-ről? Van valakinek tapasztalata? Magyarországi boltban még nem láttam, de a műszaki leírás szerint veri a 32WL66Z-t.

(#51) G.sysko


G.sysko
csendes tag

Sziasztok! 4 napja én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen sorozatba tartozó készüléknek
(32DL66P) és meg kell mondanom,hogy az előzetes félelmek ellenére nem csalódtam a készülékben! SŐT! Egyre jobban örülök,hogy megvettem,amiben nagyon nagy szerepe volt ennek a forumnak! :R
Köszönet DonDragonka-nak,és Bargain-nak a leirásokért és beállitási tippekért :R
Üdv!
G.sysko

(#52) Bargain válasza G.sysko (#51) üzenetére


Bargain
tag

Használd egészséggel! :C

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#53) G.sysko


G.sysko
csendes tag

DVD-ről HDMI bemeneten keresztűl állat a kép :D
A TV adással még küzdök,egy kicsit(egyébként nem rossz,csak elkezdtem kisérletezgetni a beállitásokkal) hátha sikerül még jobb képet kisakkoznom.(bár lehet,hogy a DIGI TV-hez adott ''kiváló'' minőségű beltéri miatt nem fogok sok sikerrel járni)
De még igy is nagyságrendekkel jobb a kép mint az előző tv-men volt. :DD

(#54) Bargain válasza G.sysko (#53) üzenetére


Bargain
tag

Az auto állomáskeresés után én mindegyik csatornát finomhangoltam manuálísan.
Volt olyan földi sugárzású csatorna, ahol -8-9 -re állítottam és ott kaptam a legjobb képet!
Most nekem kiváló.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#55) Bargain válasza G.sysko (#53) üzenetére


Bargain
tag

Próbáld meg számítógépről HD -s anyaggal.
Valami gyönyörű képet kapsz! :C

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#56) G.sysko válasza Bargain (#55) üzenetére


G.sysko
csendes tag

A TV adásnál nem tudok csatornánként hangolni,mert a beltériből csak egyetlen RF csatornán jön az adás,és sajnos a beltéri scart csatlakozóján még rosszabb minőségű kép jön ki(pedig a kimeneti jel formátuma RGB-re van állitva :F ) mint az RF kimeneten!!!
A számitógép meg túl messze van,a TV től sajnos,kellene vagy 13 méter kábel :O
Te a TV-t a VGA bemenetén keresztűl kötöd össze a számitógéppel,vagy DV-HDMI átalakitóval?
Üdv!

(#57) G.sysko


G.sysko
csendes tag

Bocs! DVI-HDMI-akartam irni! :B

(#58) DonDragonka válasza G.sysko (#56) üzenetére


DonDragonka
őstag

Üdv!
Ugyan a kérdés nem nekem szólt de azért leírom, hogy én a TV-t a VGA bemenetén keresztül kötöm össze a notimmal.
Sajnos a noti nem tudja meghajtani csak 1024*78-ban, de így is pazar képminőséget tudok vele kihozni.


[Szerkesztve]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#59) Bargain válasza G.sysko (#56) üzenetére


Bargain
tag

Vga bemeneten hajtom én is egyelőre.
Egy [link]ilyet szeretnék venni hozzá, de valószínűleg majd csak ősszel lesz belőle valami.
Nyakunkon a nyár, most majd kevesebbet fogunk Tv-zni. :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#60) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Esemény van!
3 hete észrevettem, hogy egy igen szép szürke, függőleges(!) csík látható a képernyő jobb oldalán kb. 10 cm-re a szélétől. :O
Úgy kell elképzelni, mintha egy oszlopnyi pixel nem adott volna ki magából színt. Igazából persze ez így nem igaz, mert ha nem kevert színt (pirosat, zöldet, kéket) kellett megjelenítenie, akkor nem látszott a hiba, csak ha mondjuk barnát vagy lilát stb..
Na fel is hívtam a szervizt. Másnap kijöttek és elvitték. Mondta a szerelő, hogy 3 munkanappal később (ahogy az a fogyasztóvédelmi előírásokban meg van határozva) értesítenek, hogy mi a történet folytatása. Így is lett. Hívtak és közölték a rossz hírt. Panelhibás a készülékem. (Értsd: az LCD panel krepált be) A rossz hírrel párhuzamosan arra is megkértek, hogy érdeklődjek, kb. 2 hét múlva, hogy mi helyzet. Ez ma volt. Egyenlőre úgy néz ki, hogy csereutalványos a hiba mivel nem valószínű, hogy lesz hozzá alkatrész. Legalábbis ma ezt mondták. :F
A további eseményekről majd még írok…

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#61) Bargain válasza DonDragonka (#60) üzenetére


Bargain
tag

Van még ilyen tv forgalomban, vagy az újabb típusszámú készüléket kapod meg helyette?

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#62) DonDragonka válasza Bargain (#61) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ezt már nem gyártják és nem is forgalmazzák.

Még nem tudom tehát, hogy mi lesz. Az üzlettel ugyan már beszéltem és Ők nagyon korrektül állnak a dologhoz. Mindketten kivárjuk azért, a szerviz végleges nyilatkozatát az ügyben. Ez holnapra várható. Péntekre talán már okosabb leszek. :F

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#63) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Kértek még egy hét haladékot. :O

Csókoltatom annak a száját aki 2003 novemberében a fogyasztókra nézve hátrányosan módosította az FVF törvényt, miszerint a kötelező 15, csere készülékkel 30 napos javítási határidőt megváltoztatta oly módon, hogy a szerviz akár hónapokig is ücsöröghet a probléma felett:
„A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet 4.§ (2)” :o
Ez a hibás törvény lehetőséget ad arra, hogy a szerviz különféle kifogásokkal addig üljön a készüléken amíg akar, vagy amíg valóban eltudja végezni a javítást. Ám a probléma éppen ebből adódik. Az én esetemben nem tudott még az importőr alkatrészt beszerezni, de még próbálkozik. Ugyebár erről a szerviz nem tehet, de nincs is nyomás rajta és ily módon az importőrön se, hogy kicsit gyorsabban intézkedjenek, vagy megkapjam a csereutalványt, mert törvényileg semmi nem kötelezi erre.

Véleményem szerint ha a fogyasztót védő törvényt alkottak volna akkor valami olyasmi megoldást kerestek volna ami elsősorban a fogyasztót védi de nem olyan megterhelő a szerviznek se. Arra gondolok, hogy egy több szintű árnyaltabb törvény ami figyelembe veszi a dolog értékét, funkcióját, a hiányából adódó kellemetlenség mértékét és konkrét határidőket szab, akár sávosat, nem ilyen semmilyet akkor mindenki elégedettebb lenne.
Nehéz lenne kivitelezni elismerem, de csak egyszer kéne az alapokat kőbe vésni és utána már csak alakítani, hozzáadni kéne.

Az biztos, hogy nem nevezhető jó törvénynek az, ami olyan állapothoz vezet, hogy több százezer forintért több mint három hete nem nézek TV-t mert nincs és cserekészüléket sem kaptam. :W

Erről sem a Toshiba, sem az importőr, sem a szerviz, nem tehet. Élnek egy rossz törvény lehetőségeivel, a kiskapuk országában… :U

Azért megkérdezném, konkrétan azt az embert vagy embereket akik ezt kitalálták, hogy mit kezdenének 3 hétig TV, mobil, PC, mosógép, hűtőgép stb. nélkül ha ezek meghibásodnak… :F

Tudom ha nem tetszik mehetek a szomszédokhoz, a határon nem fognak megállítani, de szerintem lassan már kitehetik az „Utolsó ember kérjük kapcsolja le a villanyt” táblát… :(

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#64) Bargain válasza DonDragonka (#63) üzenetére


Bargain
tag

Úgy látom helyesen döntöttem, hogy külföldről hozattam a készüléket.
Így legalább megtakarítottam az akkori itthoni árhoz képest 25 %-ot.
Ilyen műszaki hiba esetén pedig már rég kicserélték volna.
Igaz így csak egy év csere gari van rá, de szerintem egy év alatt ki kell jönnie a hibáknak.
Ennyit a hivatalos magyarországi garanciáról. :((
Ezelőtt is így vettem az összes műszaki cikkemet, a te példádból tanulva ezután is így fogom.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#65) DonDragonka válasza Bargain (#64) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hát azért én a helyedben megnézném, hogy ki gyártotta a panelem. Ezt úgy tudod kideríteni, hogy megnézed a széria szám utáni különálló betűt. „L”= LG-Philips=kezdhetsz aggódni… ;]

Persze csak vicceltem. Nem biztos, hogy minden LG-Philips panel xar sőt… :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#66) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Vadiúj 37Wl68-as csere lett a szerviz vége. :DD
Lehet, hogy ezt is letesztelem… :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#67) Bargain válasza DonDragonka (#66) üzenetére


Bargain
tag

Vazze, hogy te mekkora mázlista vagy. :O
Cserélhetnénk TV-t. :C

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#68) Bargain válasza DonDragonka (#66) üzenetére


Bargain
tag

Mennyit fizettél rá? :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#69) DonDragonka válasza Bargain (#68) üzenetére


DonDragonka
őstag

5%-át annak az árnak mint amennyiért a wl66-ot vettem... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#70) Bargain válasza DonDragonka (#69) üzenetére


Bargain
tag

Használd egészséggel! :C
Reméljük ez már megéri a Karácsonyt! :P

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#71) DonDragonka válasza Bargain (#70) üzenetére


DonDragonka
őstag

:R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#72) G.sysko


G.sysko
csendes tag

Mázlista!
Én is csak gratulálni tudok,hogy ilyen szerencsésen alakult a készülékcseréd!!!! :C
Nekem mostanában egy halk búgó hang jön a tv hátuljából,ami hallható,hogyha halkan hallgatom a tv adást. :F
Van valakinek hasonló tapasztalata esetleg?

(#73) DonDragonka válasza G.sysko (#72) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez az effektus az LCD tv-k rákfenéje, típustól függetlenül. Én ugyan még csak hallottam róla mert sem a WL66-os sem a 68-as nem csinálja.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#74) Bargain válasza DonDragonka (#66) üzenetére


Bargain
tag

Teszt? :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#75) DonDragonka válasza Bargain (#74) üzenetére


DonDragonka
őstag

Kicsit sok mostanában a munkám. Egy ideig biztos nem lesz rá időm, de be van tervezve.
Előzetesnek egyelőre annyit, hogy fantasztikus. Ezt nem csak én mondom, hanem mindenki azok közül akik látták mindkét tv-t. Köztük a párom is aki aztán végkép laikus. :DD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#76) propellerjoe


propellerjoe
csendes tag

Méretes kis tévé, ha nem vagyok indiszkrét mit kóstált? :)

Ráreagált

(#77) dabolina01 válasza C4mp3r (#1) üzenetére


dabolina01
csendes tag

Sziasztok.tudna valaki segíteni?Toshiba regza A32 V733-as tv-m van.összekötöttem UPC-vel de nem tiszta a kép.ami azt jelenti h.ha váltok csatornát(pl.viasat)akkor a betűk körvonala széle cikk-cakkos.ez sajnos a képminőségén is látszik.próbáltam a beállításokat mind a tv-n mind a beltérin de sajnos semmi.fölhívtam a szervízet és azt mondták h.az ország regiót állitsam Német országra.viszont ezt nem hagyja a készülék.esetleg valami ötlet.köszi ha segít valaki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.