Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) DarkByte


DarkByte
addikt

A klippek és a zenei ízlés. Kicsit félve írom amit írok, mert ezen a téren mindenki képes belekötni bármibe. Szóval, én a magam részéről az elektronikus zene kedvelője vagyok, abból is elsősorban a dallamosabb dance, trance a kedvencem, de nem vetek meg semmilyen más műfajt sem, ha tetszik az adott zene. Elég sok zenét hallgatok, az elmúlt 2 hónap vizsgaidőszakban gyakorlatilag nonstop ezt tettem (máshogyan nem bírnám ki). Az említett előadó csajokról (vagy inkább csak két csaj? a többi gyakorlatilag csak háttérhang) nekem nincs azért annyira negatív véleményem, a Sway című zenéjük személy szerint bejön (tudom feldolgozás, illetve lehet hogy a frontcsaj énekhangja is lehet csak ''stúdiómunka'', de ettől függetlenül tetszhet. Paris Hilton-nál tehetségesebbek, ebben kiegyezhetünk :D) Utáljam amiről énekelnek? Miért? Manapság a legtöbb zene témája körülbelül ugyanúgy csoportosítható mint a műfajok: vagy ''i love you'' orientáltak, avagy nem szólnak semmiről, esetleg olyasmi lila ködbe burkolt valamiről szólnak amit talán az írója is valamilyen belőtt állapotban álmodott meg. Melyik a jobb? Szerintem egyik sem. Egy zenét szerintem nem az tesz jóvá, hogy milyen műfajú vagy mi a témája (nem utolsó szempontok, de nem is kizáró okok), hanem hogy az adott track-be vagy albumba mennyi energiát ölt az előadója. És ez vonatkozik a klippre is. Sajnos ma egy zene a klippel adható el legjobban (illetve azzal hogy a kereskedelmi rádiókat jól lepénzelik hogy csak nonstop ezeket nyomassák), a klipp pedig a fent leírt jelenséggel: lehetőleg félmeztelen csajok, fürdőruhában, életmentő övvel, olajjal bekenve (ahogyan jól esik ;]), vagy bazidrága luxusverdákban, esetleg a most divatos underground autótuning látványvilágban megjelenítve, lehetőleg minnéltöbb márka felvillanásával hogy a célrétegeket a vásárlásra is ösztönözzék tudat alatt. Írom ezt mind úgy hogy az általam favorizált zenék klippje erről szól (pl. Michael Gray klippek) Sajnos elég kevés klipp van, amit azért érdemes megnézni, mert van valamilyen típusú mondandója (ide tartozik a fent említett Faithless - Bombs klipp is). Sajnos minden párhuzamban van a média terén egymással: amíg a legtöbb embernek megfelelő a balázs só, meg a szeressmost és hasonló kategóriájú megatartalmas műsorok addig sajnos a zenei igényességi szint sem fog növekedni. Sőt, a mélyzuhanást szerintem esélytelen is megállítani. Csak arra lennék kíváncsi hogy a mélypont bekövetkezte után mi következik majd. :(

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.