Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Réka.

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Isten áldjon, Réka, most már jó helyen vagy... :O

https://www.coreinfinity.tech

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sajnálom. Szomorú történet. :(

***

(#3) Batman


Batman
őstag

Ez szép volt, köszönöm mindnyájunk nevében. ;)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4) lesaux


lesaux
veterán

Szomorú.
Feleségem keresztlánya még négyéves sem volt. A végén már engem sem ismert meg, sírt, amikor beléptem a kórterembe. Azt hitte, orvos vagyok, és megint valami kínzás jön. Zsófinak hívták.

(#5) Paqito


Paqito
senior tag

:O Mindíg nagyon elszomorít amikor ilyet hallok/olvasok. Nem tudok mit írni...........

Isten Vele.............

Isten Velük........... to lesaux for Zsófi..........


És azt hiszem az ember ilyenkor talán megáll egy pillanatra, elgondolkodik, hogy biztos az e a legfontosabb az életében, hogy a szürke vagy a piros pulóver vegye meg, vagy ki nyeri a salátástálat etc...............


"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#6) pink75


pink75
aktív tag

Hát én megbolondulnék, az biztos. :(

xxx

(#7) vedini


vedini
őstag

ez tényleg szívszorító ... :O

workworkwork...

(#8) Janoska26


Janoska26
addikt

Bezony szomorú, a halál nem válogat sajna :( . Hol van ilyenkor Isten, alszik?Vagy csak szarik ránk?

(#9) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Szegény kislány, nagyon tudom sajnálni az ilyet...meg persze azokat is, akiket hátrahagy.

R.I.P, Réka!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#10) venember83 válasza Janoska26 (#8) üzenetére


venember83
nagyúr

Rosszul teszed fel a kerdest. De ebbe nem akarok belemenni.
Reka vette az akadalyokat es boldog volt, volt eletenek (barmennyire is rovidre es nehezsegekkel kovezettre sikerult is az) ertelme, hisz igy is oromet szerzett tobb embernek, sot, sajat maganak is. Barcsak minden embernek lehetne ennyi lelki- es akaratereje, sokkal boldogabb lenne mindenki.

[Szerkesztve]

(#11) DArchAngel


DArchAngel
tag

Megható. Részvétem mindenkinek.
Hiába, az élet nem egy fair dolog. De mindig menni kell, csinálni tovább, és emlékezni a szépre.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#12) Batman válasza venember83 (#10) üzenetére


Batman
őstag

Sajnos kevesen gondolkodnak így mint te.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#13) venember83 válasza Batman (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos nekem is csak nagyon ritkan sikerul... Ez a szomoru...

(#14) ktg3


ktg3
őstag

:( :( :(

nagyon jó írás,le a kalappal.. :R

(#15) Thrawn


Thrawn
félisten

:(
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy van értelme számolgatni a WCG topikban.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) Bubu79


Bubu79
addikt

Szívszorító történet...
Mindig szomorú dolog, ha az ember elveszít valakit, de ilyen fiatalon... borzalom...

Remélem, hogy a nagytöbbségnek soha nem kell megtapasztalnia ezt az érzést - és remélem, hogy Réka míg folytatta küzdelmét, sok ilyen apró örömben volt része.

Köszönet a cikk írójának mindazok nevében, akik már átéltek hasonlót - emberségéért...

Ég Veled Réka :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) KrAt


KrAt
veterán

:(

Nincs is annál rosszabb és fájdalmasabb érzés, mint egy temetőben kis sírokat látni :( Ne is tudjátok meg :(

inkább off

[Szerkesztve]

(#18) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

:(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) BloodRay


BloodRay
veterán

Sajnálom, hogy csak most olvastam el. Még jó, hogy szóltak.
Köszönöm én is, hogy megosztottad.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) EQMontoya válasza venember83 (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalább ebben a topicban nem kellene bizonygatni, hogy az élet igazságos, és mindenkinek jó. :(

Az irás egyébként elgondolkodtató... :R

Same rules apply!

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Milye betegsége volt a kislánynak? (Ok, olvastama rakományos részt, de nem igazánértem, hogy az anyának eltt baja tőle, vagy mindkettejüknek, vagy hogy)

Stramm kis csaj lehetett, aranyos az a dobálós rész:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) celeron


celeron
senior tag

Ez valami...nem is tudok rá mit irni...mindjárt elsírom magam.. :( :O

(#23) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Istenem :( Könnyek lepik el a szememet, fáj a kezem , de mindez semmi ehhez képest. Szegény Réka... mikor bátyám mondta olvassam el ezt a Rékás cikket nem egészen tudtam miről van szó. :( De így, egész testemet átjárja a hideg, 6 évet engedett neki az élet... Kegyetlenség és igazságtalanság. Isten veled Réka ! Éjjel gyújtok érted egy gyertyát :( :)

Réku

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#24) vazimódó


vazimódó
senior tag

Őszinte részvétem. Nyugodj békében Réka. :R :R :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#25) Boxiné


Boxiné
tag

:O
Elég nehéz most erre bármit is írni. Viszlát klassz ember vagy! :R
Gondoljatok csak bele, hogy mi átlagemberek, akik éljük a mi kis életünket, milyen hülyeségek miatt idegesítjük magunkat, milyen semmiségeken problémázunk. És gondoljatok csak bele, mit élhetett át a kis Réka, és a családja.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#26) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Minden tisztelet a tied Viszlát!
A legnagyobb ajándék amit egy ember adhat a másiknak, az a jókedv.

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#27) paix


paix
tag

Ő már jobb helyen van. Higgyetek ebben! Segít. Lehet, hogy a földi életből Neki csak egy kis darabka jutott, de ő már lát egy olyan csodát, amit mi még fel sem tudunk fogni. Szerencsésnek érzem magam, mert hinni tudom, hogy az ilyen elválások csupán ideiglenesek.

A témához kapcsolódóan egy videó:
http://www.youtube.com/watch?v=RQ0WDXVW7Oc

(#28) Batman válasza Boxiné (#25) üzenetére


Batman
őstag

Sajnos nem egyedi eset , többen vagyunk mit gondolnátok....

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#29) Boxiné válasza Batman (#28) üzenetére


Boxiné
tag

Sajnos tudom, hogy így van. Csak akinek nem volt még a közvetlen környezetében ''ilyen'', az nem biztos, hogy igazán át tudja érezni a súlyát. De ez az írás talán segít ebben.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#30) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszönöm mindenkinek aki szánt időt elolvasni és reagálni.

paix: az általad linkelt videó kamu, csúnya vicc.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) Batman válasza Viszlát (#30) üzenetére


Batman
őstag

Lehet ,hogy kamu, vagy reklámfogás, de amit mondani akar vagyis ami nekem lejön belőle, az igenis valós jelenség. Nekem tetszik , figyelemfelkeltő és elgondokodtató.
Nem mindegyikünk fekszik az ágyban fájdalmak közt, sokan élik az életüket, elmész melettünk az utcán, vagy egy füstös kis kocsmában, lehet mi szolgálunk ki valahol, vagy épp elszáguldunk egy motorral meletted...

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#32) PengeBob


PengeBob
újonc

hol találom az írást? :B
szeretném elolvasni

(#33) Batman válasza PengeBob (#32) üzenetére


Batman
őstag

Bal felül , a fekete csíkon a prohardver felirat alatt, ''eredtei írás''.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#34) Boxiné válasza PengeBob (#32) üzenetére


Boxiné
tag

A bal felső sarokban oda van írva, hogy eredeti írás. Oda kattints rá. :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#35) Viszlát válasza Batman (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarok vitázni, de azt hiszem félreértetted a videót. Úgy kezdődik, hogy akkor lehetsz szabad igazán ha nincs mit veszítened. Ez véleményem szerint nem így van, a szabadság nem a kötöttségek nemlétéből fakad. Másrészt úgy gondolom, hogy ha van egy ember akinek van 1 éve az életéből és ezt tudja, akkor is felelősséggel tartozik azok felé akik mellette vannak és szeretik. Nagyon unszimpatikus számomra amit sugall a videó, hogy ha úgyis meghalsz nemsokára, csinálj akkora ökörséget, amekkorát csak bírsz, nem gond.

Amiről Te beszélsz, hogy mennyire elterjedt betegségről van szó, az egészen más, legalábbis számomra. Az igenis fontos dolog, hogy tudatában legyünk annak, hogy a világ nem rózsaszín és ne legyünk önzők és vakok. De ez a videó nem erről szól.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) Batman válasza Viszlát (#35) üzenetére


Batman
őstag

... megpróbáltam leírni, vajon mit is érzek, és mit gondolok vagy mit vált ki belőlem ez a video, de csak kusza gondolatok tömkeleg jött ki belőlem....
Ezt sajan igazából nem lehet leírni, vagy csak én nem tudom.Majd talán egyszer sikerül.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#37) Bubu79 válasza Viszlát (#35) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

''...úgy gondolom, hogy ha van egy ember akinek van 1 éve az életéből és ezt tudja, akkor is felelősséggel tartozik azok felé akik mellette vannak és szeretik.''

Értem a mondanivalód lényegét, de sajnos amikor az embert szembesítik azzal, hogy rákod van ( legyen az bármilyen típus is ), megszűnik a világ körülötted egy pillanatra... Egyszerűen az ember nem lát/hall mást, csak az visszhangzik a fejében, hogy olyasmi tört be az életébe, aminek semmi keresnivalója nem volt ott.. Hirtelen egy pillanatra az ember elfelejti, hogy vannak körülötte emberek, akik szeretik, törődnek vele és egy olyan szintű elhagyatottság érzés lesz úrrá rajta, ami kiöl belőle minden empátiát mások iránt - nem az lesz az első gondolata, hogy mit hagy maga mögött...

A video szerintem is valszeg kamu...

Sokan úgy gondolják, hogy a pozitív hozzáállás és mások segítsége bármilyen gondon segíthet, de vannak emberek, akik nem tudnak csak úgy továbblépni a dolgon.. Nem tudják csak úgy félretenni a kapott maradék időt, hogy úgy élnek, mint előtte... Szükségük van arra, hogy amit csak lehet kipróbáljanak még...

Igazad van Batman baromi nehéz szavakba önteni...

Bocsánat, ha szétszórtnak tűnik...


Amit írtam tapasztalat...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#38) paix válasza Viszlát (#30) üzenetére


paix
tag

Ebben az esetben bocsánatot kérek.. nem tudtam róla.

(#39) Batman válasza Bubu79 (#37) üzenetére


Batman
őstag

Ha jól sejtem egy cipőben járunk? :U (nem igazán találtam ide illő smily-t)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#40) Bubu79 válasza Batman (#39) üzenetére


Bubu79
addikt

Jó nyomon jársz - küldtem egy privátot :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41) Móci


Móci
addikt

Nagyon megható történet.
Sok mindent nem tudok írni, valahogy nem jön a számra/billentyűzetre szó, de sajnos tudom, mivel jár ez a betegség mind a szenvedő alanyra, mind a családra nézve (édesapám rákos volt, isten nyugosztalja).
Én csak annyit kívánnék a végén, hogy lehetőleg senkinek se legyen ilyen betegsége.



"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) vfo7


vfo7
senior tag

Nagyon fáj.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#43) Viszlát válasza Bubu79 (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

Mostanában ismét sokat gondolkodom ezen. Hálisten nincs aktualitása, csak foglalkoztat.

Mivel neked van tapasztalatod, abszolút elfogadom, hogy milyen érzések kavarognak az emberben ilyenkor. De akárhogyis nézem a dolgot, mindig oda jutok, hogy a szabadság ilyetén értelmezése téves. A felelősségünk nem szűnik meg azzal, hogy tudjuk a halálunk nagyjábóli időpontját, bár biztosan elég nehéz lehet felvállalni őket tudva a jövőt. Persze sok jó dolog is kisülhet ebből az élet habzsolásból, de a vonatra kötözöm magam típusú húzásokat valahogy nem tudom elfogadni (lehet, hogy fejlődnöm kell még ezen a téren :) ).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) tildy válasza Viszlát (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

szabadság nem a kötöttségek nemlétéből fakad.
Hanem?

Másrészt úgy gondolom, hogy ha van egy ember akinek van 1 éve az életéből és ezt tudja, akkor is felelősséggel tartozik azok felé akik mellette vannak és szeretik
Ezt te gondolod így. Te ezt tennéd. Más a te életedet éli? Nem. Más lehet másképp tenne.

Nem válthatod meg a világot, de szebbé teheted.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Bubu79 válasza Viszlát (#43) üzenetére


Bubu79
addikt

Huh - elég régi hsz-t sikerült megszólítanod ;)

A hangsúly nem feltétlenül az élet habzsolásán volt, vagy az éljünk minnél többet, minnél rövidebb idő alatt...

Csupán a helyzeten - amikor belédnyilall a felismerés, hogy ez nem vicc... Az élet véges.
És fájdalmasan veszed tudomásul, hogy van még millió dolog, ami kimaradt az életedből.

Elgondolkozol azon, hogy ha valamikor, hát még most kell elindulni az álmok útján - most kell arra törekedni, hogy megvalósíts valamit, ami célod volt, mert lehet, hogy nem lesz több alkalmad... Én is így tettem. Megvalósítottam egy álmomat. És nem bántam meg, hogy megtettem :)

Az én sztorim jól végződött - remélem mindazoké is hasonlóan jól végződik, akik hasonló cipőben járnak...

Mod: A videót még mindig kamunak tartom ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46) Viszlát válasza tildy (#44) üzenetére


Viszlát
addikt

Hanem felismerve korlátainkat és kötelezettségeinket, élni az életünket. Az nem szabadság, hogy megcsinálom amit akarok, másokon áttaposva. Szerintem.

Persze, hogy én gondolom így, azért írtam :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) Viszlát válasza Bubu79 (#45) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezzel így egyet tudok érteni, mindaddig, amíg nem kapcsolódik hozzá a videóban látott "mostmár szarok mindenre" attitűd :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) Bubu79 válasza Viszlát (#47) üzenetére


Bubu79
addikt

Hagyjuk a videót. Nem több, mint egy jól sikerült agyrém.

Természetesen az ember nem azzal nyit, hogy bevesz egy levél leszarom tablettát.

Csupán a "megpróbálok megfelelni az elvárásoknak és nyugodtan, türelmesen várom, hogy kifusson a tű a lemezről" hozzáállást teszi félre. Akkor is, ha tudja, hogy ezzel másoknak fájdalmat okoz. Mert tudja.

Csak előtérbe helyeződik az én - megpróbálja úgy élni az életét, ahogyan addig a konvenciók miatt nem mert. Elsősorban önmagának akar megfelelni.

Önzőség? Lehet. De a helyzet maga sem hétköznapi.

Nálam legalábbis így zajlott...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#49) Viszlát válasza Bubu79 (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Végülis ez valahol természetes reakció, sőt az a furcsa, ha a család, a barátok, a környezet nem alkalmazkodik a helyzethez. Egyébként ezért lennék nagyon kíváncsi arra, hogy Réka vajon miket csinált meg, vagy egyáltalán volt-e benne ilyesmi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Bubu79 válasza Viszlát (#49) üzenetére


Bubu79
addikt

"Réka vajon miket csinált meg, vagy egyáltalán volt-e benne ilyesmi."

Ezt nem tudhatom... Nem tudom vajon mennyire tudatosult Benne komolyan a dolog - hogy hamarosan véget ér minden... Fogalmam sincs milyen lehet gyermek fejjel megélni egy ilyen tragédiát. Amikor még nem tudsz a világról jóformán semmit - minden új és érdekes. És szembesülsz azzal, hogy nem ismerhetsz meg mindent...

Az élet kegyetlen. Sokszor. Nem ritkán bánik mostohán olyanokkal is, akik nem szolgáltak rá a haragjára.

"az a furcsa, ha a család, a barátok, a környezet nem alkalmazkodik a helyzethez."

Ahogyan írtam is lejjebb/feljebb - a család sem tudja kezelni a dolgot. Nem tudják mi a jobb - hagyni tombolni az embert, anélkül, hogy éreztetnék vele, hogy tudják, hogy véges az együtt töltött idő ( gyakorlatilag úgy tenni, mintha mi sem történt volna ), sajnálkozva együttérzően a kedvében járni ( nekem ez volt a legrosszabb - szánalmasnak éreztem magam ), vagy keresni egy egyensúlyt a kettő között ( szinte lehetetlen - szakember segítsége nélkül szinte biztos kudarc )...

Mod: Batman topikjában volt szó a családról - ott írtam a dologról... Ha meglelem a hsz-t. linkelem

A linkelést inkább mellőzném - talán túlságosan elvinné a topikot más irányba, de itt az idézet:

"Azok, akik az emberrel együtt kénytelenek megélni a dolgot, nem sajnálatból olyanok, amilyenek, hanem mert nem tudják kezelni a helyzetet - nem tudják mi a jobb: hagyni dühöngeni, együttérzően, megértően meghallgatni az embert a kétségeivel, és fájdalmaival, vagy közömbösnek mutatkozni, mintha ez nem lenne több egy átlag szúnyogcsípésnél... Sajnos Nekik sem egyszerű a helyzetük, hiszen olyan emberről van szó, aki sokat jelent az életükben, elvesztése pótolhatatlan űrt hagyna maga után... Ne bántsuk hát Őket..."

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Réka.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.