Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Várom a véleményeket,észervételeket,kiegészítéseket,tanácsokat!

köszönöm :R

(#2) God Vazzeg válasza DJ.Gróf (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

2. bekezdés: eminens=evidens :R

(#3) L4D1K válasza DJ.Gróf (#1) üzenetére


L4D1K
őstag

Szia. Nem kell félni pesttől, nem olyan rossz hely az csak szokni kell, mint általában minden új helyet. Aki azt mondja h pest rossz az vagy nem is járt ott vagy csak a rosszabbik oldalát látta meg. Én 19 éve lakom Pesten, most egyetem miatt elköltöztem Győrbe. Nekem meg az a furcsa és idegen. Főleg mikor egy busz napközben 25 percenként jár :((( .

# ANTAL Tuning #

(#4) DJ.Gróf válasza God Vazzeg (#2) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

kijavítottam! thx!

(#5) DJ.Gróf válasza L4D1K (#3) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Itt óránként járnak a buszok :D ! Elsősorban kalandként próbálok rá gondolni,mert végülis az lessz.

[Szerkesztve]

(#6) EQMontoya válasza L4D1K (#3) üzenetére


EQMontoya
veterán

miskolcon van olyan busz, ami egy óránként jár napközben. (jó, este 8kor). És a belvároson megy keresztül... vicces.

Same rules apply!

(#7) szepi79


szepi79
őstag

bátyáméknál fogunk vendégeskedni, 2-3 hónapig

Első egy-két hét ismerkedés a várossal, a közlekedéssel. És utána jön a lényeg, a munkahelykeresés. Arra számítunk, hogy válogathatunk,

Ha sikeresen találtunk munkát, akkor kemény spórolás, két hónapig.

na, ezek szúrták picit a szemem. most mondhatnám, hogy ''hajrá, mindent bele, minden jó lesz'', de ehelyett azt modnom, hogy ''hajrá, mindent bele, és ne keseredj el a kezdeti csalódások után''.

munkát találni (hacsak nem a mekibe akartok menni) nem két perc lesz. még diplomával se, nemhogy sima szakvizsgával. sajnos egy ilyen szakvizsgát összehozni nem nagy kunszt, épp ezért sok helyen nem is nagyon veszik figyelembe, alig jelent többet egy érettséginél.

a közlekedés tényleg nem egy leányálom, főleg vidéki embernek (még most se nagyon ismerem ki magam, pedig 3-4 éve itt élek), mindig ott a térkép a táskámban.

munkát keresni meg ne majd szakvizsga + költözés + ismerkedés után kezdjetek el, hanem MÁR MOST. egyrészt, mivel eltart egy darabig a dolog, másrészt, mert pont addigra kiszabadul az összes középiskolás/egyetemista és nekiáll nyári állást keresni, a frissen végzettek pedig állandó munkát => rohadtul sok új ember lesz a munkaerőpiacon.

arra nagyon ne számíts, hogy válogathattok. válogatni majd akkor tudsz, ha lesz 4-5 év munkaviszonyod, sok ismerősöd, komoly szakértelmed, esetleg egyetemi diplomád.

szóval, ha úgy tervezed, hogy 2-3 hónapot akarsz bátyádnál vendégeskedni, és 2 hónapot spórolni albira, akkor már akkor legyen meg a munkád, mire felköltözöl. arról nem is beszélve, hogy azért albérletet sem öt perc alatt fogtok találni (amelyik ház panelárban van, az olyan is), főleg nem munka mellett. ha nem egy helyen fogtok dolgozni (amire nagy az esély), iszonyat meló összeszervezni a lakás tuláját, meg ti kettőtöket, hogy mindenkinek jó legyen az időpont megnézni a kéglit, és valami hiba úgyis lesz a lakással.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#8) DJ.Gróf válasza szepi79 (#7) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszi a tanácsokat! Persze ez valahogy a legjobb verzó amit itt leírtam,de az élet sosem ilyen jó. Úgy tervezük,hogy jelentkezünk álláshírdetésekre és,amint fent leszünk megyünk is.
Sok sok diplomásnak sincs munkálya,persze ilyenkor mondthanám,hogy mit akarok én a kis szakvizsgámmal,de majd csak lessz valami. Továbbtanuláson nem nagyon gondolkodom már.

(#9) #51736960


#51736960
törölt tag

amit még a pesti élettel kapcsolatban tudnod kell, hogy az őslakos budapestiek nagy része nem várja már tárt karokkal a vidékieket. a város megtelt, a dugókban mozdulni sem lehet, és mindegy egyes állásra (én is az informatikában dolgozom) nem ritkán többszáz önéletrajz érkezik. gyakorlatilag az égvilágon semmi szükség az újonnan érkezőkre. nem akartam bunkó lenni, de ez van.

(#10) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát pest elég undorító tud lenni. Mocskos mint állat, aluljárók büdöske, szóval elég undor főleg nyáron mikor a sok bűz az ápolatlan emberkeből és a kutyaszarból terjeng...undor.

Mondjuk én nem szeretem Pestet de (gondolom ez le is jött:)), van sok szép hely, de az emberek ingénytelenek (sajna ez egész Mora igaz, szemetelnek, csikket eldobnak, nem vigyáznak semmire, stb) és egészében csak förtelem ami néha itt megy. Tiszta Románia...

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én igaz nem pesten lakom, de pesten szeretnék állást találni, de egyszerüen nincs semmi.Már lassan 1 éve keresek , de még mindig nem találtam semmit se, mert mindenhol több éves tapasztalat meg legalább 5 nyelv felsőfoku ismerte kell ahhoz, hogy egyálltalán felvegyenek.Több haverom is egyből talált melót, de én az állásinterjun túl még soha nem jutottam, és hát elég elkeserítő , hogy az ember szeretne dolgozni, de egyszerüen nem tud. :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) DJ.Gróf válasza Jégkokó (#11) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Gondolom inforamtika téren keresel munkát, vagy nem? 5 nyelv? te úristen!

(#13) DJ.Gróf válasza Jégkokó (#11) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Remélem sikerül azért találnod valamit!

[Szerkesztve]

(#14) Pacák válasza DJ.Gróf (#13) üzenetére


Pacák
senior tag

Arra is számítsatok, hogy az albérletnek is vannak induló költségei.

Pl. két-három havi kaució. Szóba sem állnak veletek, ha nem tudjátok letenni.
(Ez az összeg visszajár nektek, ha már évekkel később felmondjátok az albérletet és korrekt módon elszámoltatok a rezsivel és az albérleti díjjal a tulajdonos felé.)

Nuclear launch detected

(#15) Jégkokó válasza DJ.Gróf (#12) üzenetére


Jégkokó
veterán

próbáltam én már mindent a műszaki cikk értékesítőtöl a telemarketing-ig, de sehova se vettek fel.Meg sajnos manapsg elvárják, hogy legyen nyelvvizsgád, még akkor is ha csak egy irodában dolgozol, és több éves szakmai tapasztalatod.De lehetőleg ne legyél pályakezdő, de ez melett legyél 25 év alatti.Na kb ilyen elvárásoknak kell manapság megfelelni, sajnos

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) shouryuken


shouryuken
senior tag

A belváros tényleg undorító. Költözz külvárosba, igényes, nyugis környezet, olcsóbb albérletárak, kicsit több utazás :)
Munkát találni nagyon nehéz, tényleg kezdjétek el minél előbb! Amikor én kerestem, sokszor 1 napja fentlévő hirdetésre jelentkeztem, és visszajött az üzenet, hogy a feladó mailboxa megtelt. Nos. Az nem egy két levél miatt lehetett. A mostani melóhelyemre is kb. 50-100 önéletrajzból válogattak be, azt tudom...GL!

(#17) szepi79 válasza DJ.Gróf (#8) üzenetére


szepi79
őstag

Úgy tervezük,hogy jelentkezünk álláshírdetésekre és,amint fent leszünk megyünk is.

magatokkal basztok ki. bocs, hogy csúnyán fogalmazok, de így van.mire ti fenn lesztek, addigra még vagy 20ezer ember is fenn lesz, meg még 20ezer helyi lakos, ugyanarra az 500 állásra. (a számok hasraütésszerűek, de az arányok jól mutatják.)

de majd csak lessz valami.

jah, majd csak lesz valami. én is így voltam vele, 2 nyelvvizsgával, diplomával, országos programozási verseny eredményekkel. volt is, 4 hónap munkanélküliség, az nagyon volt. a párom tartott el lényegében, hidd el, nem volt jó érzés (téged meg a bátyád fog). épp kezdtem letenni arról, hogy sikerül a számtech iparban elhelyezkedni, és lassan már akárminek elmentem volna, de bejött egy állás. onnantól kezdve kicsit könnyebb volt. (az utolsó logout cikkem épp erről az állásról tanúskodik, milyen szuper körülményeim voltak, olvasd el nyugodtan.)

ha jelentkezel mondjuk 50 álláshirdetésre, akkor kb. 20ból kapsz egyáltalán visszajelzést, a legtöbben vissza se böfögnek.
a 20 visszajelzésből legalább 10 arról szól, hogy bocs, betelt.
a maradék 10ből 8 fejvadászcég, bemész hozzájuk interjúra, ők felveszik az adataidat, továbbitják a megrendelőnek a másik 200 emberével együtt. (egyébként ezt a 8 fejvadászcéget érdemes heti szinten basztatni, hátha van valami, akár új álláslehetőség is). a maradék 2nél bemész a céghez, elbeszélgetnek, 1-2 fordulót jó esetben túlélsz, aztán megköszönik a fáradalmaidat (és felvesznek egy IT analfabétát, mer a főnök unokahugának az osztálytársa).

Gondolom inforamtika téren keresel munkát, vagy nem? 5 nyelv? te úristen!

az sarkítás volt kolléga... de tény, hogy az az elvárás, hogy legyen diplomád, legyél 20 év körül 2-3-4 év munkaviszonnyal (sőt, nemcsak munkaviszony legyen, hanem egyenesen az adott téren tapasztalat), egyedülállóként. jah, az se baj, ha farkad van, mert akkor nem mész szülni...

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#18) Yushchenko válasza Kraptor (#10) üzenetére


Yushchenko
őstag

Most erre mit mondjak...
Jártál már Romániába? Nem Bukarest külkerületébe, hanem pl. Erdélybe? Kevés szebb helyen jártam.
Ugyanígy itt is sok jó és szép hely van... nagyon jól el szoktam tölteni az időmet, este pl. nagyon szép tud lenni a város, de nappal is mehetsz sok fele. Persze 9.ker illatos utat kerülöm én is.
Érdekes amúgy sok vidéki van az iskolámba, néha már úgy tűnik, hogy csak azért is fikázzák Bp-et, mert kisebbség érzetük van, vagy mert így szokás nemtom. Jártam már sok helyen itt magyarországon, csöves mindenhol volt, ugyanúgy mint kosz. Mamám hajdúdorogon lakik, a aszfaltos út nincs, ahol meg van igencsak szar minőségű. Jah és az emberek... előbb költöznék Romániába mint oda.

Amit a topicnyitónak tudok mondani, hogy tényleg sokan vagyunk, és nehéz. Nyelvvizsga viszont legyen mindenképpen. Ne számíts arra, hogy el fognak halmozni jó állásokkal és te válogatsz. Ha már a város másik végén találsz egy viszonylag elfogadható állást, szerintem vállald el.

(#19) Andie


Andie
őstag

Nos azthiszem öszintén és első kézből nyilatkozhatok a téma kapcsán, lévén 3 évvel ezelőtt kb ugyanezt éltem át, csak ugye Szegedről jövet.
Nálam elég egyszerü volt a helyzet, Szegeden már nem volt olyan cég, aki megadta volna azt a pénzt, amit kértem. Ez igy bunkón hangzik tudom, de nekem volt egy szint, ami alatt már nem mentem el dolgozni. A szegedi Siemenstöl eljőve bepályáztam néhány céghez, és ha előre bekérték a fizetési igényt, akkor többnyire be sem hivtak, ha meg nemkérték előre, akkor a helyszinen kaptak infarktust. Volt egy cég, ahol magával a vezérkutyával tárgyaltam, és kör után már ketten maradtam egy másik sráccal - egyébként régi főiskolás társam.
Azt mondta a faszi, hogy bizony én vagyok a legjobb (naja, 8 éves oracle gyakorlat, ugyanennyi delphi, stb), és hát akkor mennyi az annyi? Mondom neki, hogy 200.
Megáll a kezében a toll - nettó vagy bruttó? Én meg visszakérdezem, hogy ezt komolyan kérdi? Ebben maradtunk.
Ezután kerestek meg pestről, és rántottak ide fel, 240 nettóval, bár azt a 40et elvitte a lakbér simán.

Node most nem rólam van szó.
Gróf úrnak azt tanácsolom, ne féljen Pesttől. Budától se, bár ő néhány sör után pofozkodik. Viszont első látásra valóban rémisztö lehet mérete, átláthatatlansága miatt a főváros. Én kocsival 1 évig nem mertem közlekedni. Kiismertem a metróvonalakat, tanulmányoztam őket a térképen. Aztán mivel ezzel nem tudtam eljutni mindenhova, beiktattam még a 4-es 6-os villamost. Ez bőven elég volt minden olyan helyhez, amit igy a hétköznapok alatt érintenem kellett. Lehet, hogy egy külső kerületben olcsóbban megkaptam volna a valamit, de oda nem mertem kimenni, mert tuti nem találtam volna vissza. Igy megvettem a westendben.
BP egyik legnagyobb előnye (nemsok van), hogy szinte mindent megkapsz bárhol. Najó, 3 km-es körben. Tulajdonképpen most, hogy belegondolok, én hónapok óta nem mozdulok ki ebből a bermudaháromszögböl : SzJános kórház - Mammut - Gazdagrét.

Ha legyőzted a várossal szembeni félelmed (átlátod a metrókat és a 4-6os vilit), akkor jöhet a következö : a tömegiszony. Bizony, itt annyi emberrel fogsz találkozni, amivel még rémálmodban sem eddig. CSak úgy sodor magával a tömeg, megállni sem tudsz. Mindenhol ugyanaz az arc, mint a Mátrixban, Smith ügynök. Melankólia, búskomorság, lehajtott fej, érzéketlenség, szürkeség, egy-vagyok-a-sok-közül feeling. Emberrel szóbaállni képtelenség. Szemében nézni képtelenség. Mozgó tárgyak közlekednek körülötted. Aki rádnéz, rádmosolyog, az vagy vidéki (és nemrég jött fel), vagy aberált.
Készülj fel az állandó inzultálásra. Aluljárókban, megállókban csövesek, kérdőivesek, szektások. Ha 3-nál több bőrdzsekis vagy feketeruhás egyént látsz egyhelyen, inkább fordulj vissza. Kissé paranoid, csáknorriszosan hangzik: de nagyon fontos, hogy mint egy kommandós, lásd, halld az 5 méteres körzeted, és érzékeld a 10-15 méterest. Igy nemnagyon érhet meglepetés.
Jellemző dolog: az elején, mivel eléggé el voltam veszve mindenfele, sokszor utánna akartam kérdezni, mi merre van. Kb átlag az ötödik embert tudtam megszólitani, hogy elnézést, merre van a Podmanicky utca? A többiek az ''elnézést'' hatására elfordultak, kikerültek és sietve továbbmentek. És ugye jólöltözött, jó kiállású, fehér, banki informatikusként...

Munka: nos ez egy jó kérdés, és lehetne órákat mesélni róla. Mivel már igyis untok, rövidre fogom. Ahogy fent is irtam, pesten a nagy számok törvénye szerint sok a munka. Ami mégjobb, hogy jól is fizetnek. Jó helyre bekerülni, és jó munkát kifogni azonban két fontos dolgon múlik:
- gyakorlatod, tudásod a szakmában
- hogyan tudod eladni magad?
Az elsö nemkérdés. Gyakorlati tudás nélkül, sokéves tapasztalat nélkül igazából veszett ügy. Infósként főleg. Itt sokkal nagyobb a szűrés, mint vidéken. A szegedi vizmühöz felvettek olyat is, aki egy magányos délután gondolta, hogy ö infós lesz, pedig eddig könyvelő volt. Azóta is nyomtatókat vesz rá, hogy nyomtassanak, napi 8 órában.
Itt dúrva a szelekció. Többszörös a túljelentkezés, és van kiből válogatni. Kezdőkkel dunát lehet rekeszteni. Csak nézd meg, hány friss infós kerül ki évente az egyetemekről. Aki nem tud extrát felmutatni, nincs kapcsolata, az megy a darálóba (meki).
Ha szerencsés, akkor felveszik félmunkaidös rendszergazda-csicskának, és behordhatja a teherautóról az épp megérkezett hw-eket.
A második kérdés a fontosabb. Ezen áll vagy bukik az egész. Ha nincs nagy gyakorlatod, háttered, akkor főleg. Itt te vagy a hús, el kell adnod magad. Úgy kell odamenni a céghez, hogy TE vagy az, akire szükségük van. Mindent tudsz, amit ők kérnek, sőt, 2x olyan gyorsan, mint a többiek. Ecceren nincs nálad jobb, SQL-el fekszel, ORACLE-val kelsz. A barátnőd neve VisualC++ 6.0. Persze mindezt jól körültámogatva érvekkel, meggyőző előadásmóddal, megnyerő mosollyal és néhány aduval otthonról (cégek, akiknél már csináltál ilyet). Én ezzel a módszerrel felvetettem magam a Siemenshez, és itt pesten 2 nagy céghez úgy, hogy még diplomám sem volt (folyamatban volt).
Azóta meglett, de gyak tökmindegy. Papir. Ha kérik adom, ha nem nem.
Alapvetően 2 féle cég van. Az egyik a papirra megy, és ha egy 5 kilós pakkot tudsz hozni végzettséget és tanfolyamokat igazoló iskolákról, felvesznek, még ha tökhüje vagy mindenhez is. Hálistennek nem ez az általános.
A másikféle cég leültet, és azt mondja : oldd meg ezt a problémát. Magyarázd meg, villants. Ha teljesited, nem érdekli őket, hogy trágyát lapátoltál még 2 hete, vagy csak 8 általánosod van. Nekik az a fontos, hogy ha rádbiznak egy létfontosságú feladatot, akkor az 3 nap múlva meg legyen oldva. ennyi. Na eza jobb. De ehhez télleg villanatani kell, és azt kamu ászokkal nem lehet.

Albi: nagyon jó, hogy lesz hol csövezned, amig nincs saját pecó. Ez fontos, énis úgy jöttem fel, hogy egy régi siemenses kollegával együtt szunyáltunk egy 1szobás lakásban, kempingágyon 1 hónapot. Kibirtuk, bár néha oldalba kellett rúgnom, ha horkolt, vagy túl közel mászott hozzám. Közben megvágott 2 haverom albiajánlattal, egyiket elfogadtam. Havi 50, Budán, a móricz körténél, 1 szobás, 36 m2. De legalább zöld környék, udvaron parkoló, és relative csendes. Ez másfél év után szük lett, meg iszonyat dobogott felettem a gumimaci kiscsaj, igy léptem.
30-40 m2-es albit találni nem nehéz. Elég sok van, csak néhány ingatlanportálon szét kell nézni. Az ár már kérdéses. Általában ezekért is elkérik a 40-50et + rezsi. És akkor ez még csak 1 szoba, jó esetben másfél. Valóban, Budán egy téglaházas, 5-10 lakásos házban ugyanez már 60-70. De ott már lehet lakni is, és aludni is. Nyugodtan.
Merhogy nem tudom eléggé hangsúlyozni, egy új munkahelyen, ahol most kezdtél, és rohadtul ott kell lenned, agyilag és testileg, mennyire fontos, hogy kipihenten érkezz be minden nap. Ehhez viszont kell éjszaka a 8 óra alvás, és nem a szomszéd szexuális életét, netán éjszakai szoba-átrendezését kelljen hallgatnod alvás helyett.
Számolj úgy, hogy egy 2 szobás, kezdő albérlet 60 rongy + rezsi.
Számolhatsz 2 havi kaúcióval is, bár nekem mindig sikerül lealkudnom 1 havira, mer ilyen cigány vagyok. Ellenben minden hónapban percre pontosan tolom a zsét. (mostmár nemsokáig, mert havonta 70ezret kidobálni az ablakon azér elég öngyilok).

Nos ezek ismeretében - és mások véleményét is meghallgatva - sok sikert kivánok, hamár ittvagytok, örömmel segitek bármiben, amiben tudok. ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#20) Yushchenko válasza Andie (#19) üzenetére


Yushchenko
őstag

Főleg most egy álom lehet a móriczon lakni :DDD Gondolom 4-es metroval álmodsz? :DD

(#21) lorcsi válasza Andie (#19) üzenetére


lorcsi
veterán

Mivel már igyis untok, rövidre fogom
ki van zárva ;), tuti nem un senki :)



Nem több az olyan cég ahol a papírt is kérik (jó sokat) és a problémamegoldást is?

(#22) dabadab válasza lorcsi (#21) üzenetére


dabadab
titán

Amikor munkat kerestem (mint programozo), tolem papirt nem nagyon kertek sehol, az oneletrajzomban is csak az egy szal diplomamat emlitettem. Ott, ahol kivancsiak voltak arra, hogy mit tudok, teszttel / elbeszelgetessel mertek fel, a nyelvtudasra meg fokozottan igaz ez, ott max a gimnazista idokben szerzett egy szal angol kozep C-t tudtam volna meglengetni, de arra vegkepp senki nem volt kivancsi, inkabb interju kozben atvaltottak angolra meg nemetre.

DRM is theft

(#23) Andie válasza Yushchenko (#20) üzenetére


Andie
őstag

Hálistennek már 1 éve itt lakom Gazdagrét fölött egy erdő közepén :D
Na itt álom lakni :B (kép a teraszomról: [link] )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#24) Yushchenko válasza Andie (#23) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jajjj a szar Bp-t :P :P :P Én igaz, hogy csak csepelen lakok, de jól érzem magam itt.

(#25) Andie válasza lorcsi (#21) üzenetére


Andie
őstag

Nem több az olyan cég ahol a papírt is kérik (jó sokat) és a problémamegoldást is?
Én ilyennel nem találkoztam, az akkor az a kategória (kb a hirdetök 5%-a), aki 10 nyelven beszélő, linux-unix-solaris-windows-macintosh gurut keres, 15 éves szakmai tapasztalattal, 5 éves csopvezetői múlttal, napi 12 órában, lehetőleg nettó 100ért.
Általában 5 kiló papirra, meg még helyszini keresztkérdéses problémamegoldásra sem idő, sem energia nincs.
Nemmondom, hogy nemrossz dolog az a sok papir, de én azt vallom, hogy aki arra gyúrt, hogy legyen 5 kiló papirja, mindenféle certifikét, meg tanfolyam, meg degree, meg tököm, az nem ért rá gyakorolni a szakmát. Márpedig ha összeomlik egy 5 Sun gépből álló telefonalközpont, Solarisostól, applikációstól mindenestöl, másodpercenként kb 1 millió eurós kárral, nemsok idő van ám a könyveket bújni, hogy miként is tanitották ezt itt meg ott...

Meg ahogy dabadab is mondta, az a lényeg, mit villantasz a helyszinen. Én pl általában beszélek a szakmai múltamról 5 percet angolul, 5 percet németül, aztán már csak annyit kérdeznek, hogy mennyi? Általában itt csúszunk el :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26) jeges


jeges
senior tag

nekem anno nagyon bejött pest (egyetem, parti, miegymás - 1993-94). most inkább azt mondanám, hogy ha az ember teheti, dolgozzon itt, de lakjon máshol.

(#27) Yushchenko válasza jeges (#26) üzenetére


Yushchenko
őstag

Én mást mondanék. Aki teheti dolgozzon nyugaton és lakjon is ott. Mondjuk én fantáziát látok a keletbe is, de ezért úgyis csak egy meg nem értett ember leszek :B
mod:helyesírás

[Szerkesztve]

(#28) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nálam ugy zajlik egy állásinterju, hogy bemegyek a fickó elkezd beszélni az állásról szinte semmit nem kérdez, aztán a végén megkérdezi, hogy van kérdésem, amire álltalában nem el válaszolok, hiszen mindent elmondott.Mulltkor voltam egy pannon üzletbe eladónak felvételizni, de nem említettem meg, hogy több méteről kiszúrom, hogy milyen telefon van az ember kezébe, vagy ha éppen telefonál akkor is, meg hogy a szakdolgozatomat a nokiárol irtam.Igy elég jó rálátásom van a dolgokra.Érdemes lenne ilyen helyen ezzel villogni?Mármint ez vajon növelhetné az esélyeimet?Mert ilyen helyre felveszen egy olyan embert, aki annyit ért hozzá, hogy le tudja olvasni a papírrol hogy milyen telefon, de többet nem tud róla mondani.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#29) jeges válasza Yushchenko (#27) üzenetére


jeges
senior tag

kinek a pap, kinek a paplan :U

(#30) Yushchenko válasza jeges (#29) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na már megint leoltottak :DDD

(#31) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Majd boldogítunk mindenkit pesten,ne aggódjatok! Előidézünk egy országos áramszünetet! :D
Munka kell munka lessz!

(#32) jeges válasza Yushchenko (#30) üzenetére


jeges
senior tag

dehátnemis
:U

(#33) Andie válasza Jégkokó (#28) üzenetére


Andie
őstag

Hát naná, hogy érdemes!! Mivel villogsz, ha nem ezzel? Nehüjéskedj már, rémesek vagytok, komolyan. Pannon boltban nem megemliteni, hogy 15 méterröl megmondod hány ft van a telcsijének egyenlegén? Ilyen emberről álmodnak ott, nem olyanról, aki bekapcsolni se tudja öket (volt rá példa).
Örök szabály : egy interjún nem bün dicsérni magad!!! El kell adni magadat, tehát értelemszerü, hogy minden pozitivat elmondasz, amit csak lehet. Ha már csak 2 napot foglalkoztál az adott területtel, akkor azt is elmondod. Képzeld magad a másik fél helyébe, és mondd azt, amit te akarnál hallani az ő helyében, hogy felvehesd magadat :D Na jólmegaszontam.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#34) Akheron


Akheron
senior tag

Én egyedül költöztem fel úgy 3,5 éve Budapestre; több mint 2,5 évig dolgoztam helyben; három különböző albérletben laktam, négyszer költöztem. Végül tavaly decemberben elköltöztem Budapestről, Gyöngyösre. Ég és föld a különbség a két város között... Pesten egy perc nyugtom nem volt a hülye tévéordíttató szomszéd, a hatalmas forgalom, az éjjel részegen kiabáló barmok és az egyéb pesti jellegzetességek miatt.

Vagy a belvárosban lakik az ember, a munkahelyéhez közel, és elviseli mindezt, vagy a külvárosban, nyugodtabb környéken, és a közlekedéssel kell szenvednie.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#35) Yushchenko válasza Akheron (#34) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát nem tudom, én Csepelen lakok, külvárosba, 10 perc alatt bent vagyok a boráros téren(4-6- villamos), szóval ebbe beleköthetnék, de tényleg hiányzik Bp-nek még egy metro(és az nem a 4-es :( ). De Gyöngyös tényleg szép hely, meg tudom erősíteni, oda járok borért :DDD

[Szerkesztve]

(#36) Yushchenko válasza jeges (#32) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ezen nincs szépíteni való. De ha majd egyszer látsz egy szép fekete BMV-t ukrán rendszámmal a körúton, gondolj rá lehet én vagyok az :DDD

(#37) #51736960 válasza Akheron (#34) üzenetére


#51736960
törölt tag

''az éjjel részegen kiabáló barmok''

nos igen, ilyen tényleg van bőven a pesti éjszakában, de ezek az emberek többnyire nem is budapestiek, inkább csak egy buli erejéig jönnek ide levezetni a feszültséget, közben persze teleszemetelik (és nem ritkán telehányják) a várost, mintha mi sem történt volna.

megfigyelésem szerint a valódi pesti emberek magukra szedtek már életük során némi kultúrát, és megtanulták a nagyvárosi viselkedés szabályait. a többi pedig csak összeszarja és kihasználja a várost, mert az nem az ő otthona, csak jó bulilehetőség vagy pénzkereseti forrás.

(#38) Syrano


Syrano
tag

Hát nagyon elkeserítő volt ezeket a hsz-eket olvasni, főleg azt a jó hosszút. Büdös életbe nem lesz jó melóm itt Bp-n. Megyek leugrok a legközelebbi hídról.

(#39) divot


divot
veterán

Amikor 1997-ben Budapestre költöztem, akkor első este elittam az egész félretett pénzemet. :)

(#40) dabadab válasza #51736960 (#37) üzenetére


dabadab
titán

''megfigyelésem szerint a valódi pesti emberek magukra szedtek már életük során némi kultúrát''

...es ennek a kulturanak a birtokaban immar batran nevezhetik budos paraszt videkinek a nem pestieket.

Engedd meg, hogy terdre boruljak az erkolcsi nagysagod elott.

DRM is theft

(#41) dabadab válasza Syrano (#38) üzenetére


dabadab
titán

:F
Ha valami, akkor Bp-n munkaero-hiany van. Nyilvan nem altalaban, de pl. jol kepzett informatikusokat sok helyen keresnek.

DRM is theft

(#42) Yushchenko válasza dabadab (#41) üzenetére


Yushchenko
őstag

Leginkább szakmunkásból van kegyetlen hiány errefel...
mod: (#40) dabadab : ez így tényleg nem igaz, az viszont igaz, hogy gyakran szeretik egymást oltogatni a vidékiek meg a pestiek, mi is gyakran tesszük, mert nekem pl. rosszul esik, hogy oltják Bp-et, mikor még meg sem ismerték. Büdös paraszt meg van mindenhol, az egy dolog, a mamámnál arányába több van és ezért utálom is az egészet úgy ahogy van. Mondjuk lehet, hogy ez se igaz :DDD Na mind1, nemtom :)
mod2: látom sopronba laksz... az pl egy rohadt jó hely

[Szerkesztve]

(#43) kisninja


kisninja
őstag

Hát mit mondjak eléggé el, vagyok keseredve, de azért soundal bepróbáljuk pestet 2 hónap alatt, csak találunk valamit. Ahol lakom (Szekszárd) semmi melóhely mindenki csak protekcióval dolgozik itt :W
Én bevallom várom/vártam, hogy soundman befejezze a sulit de nem voltam tétlen egy csomó állásra jelentkeztem nem csak helyben hanem az egész megyében, de ahová jelentkeztem azokról kiderült, hogy az ember már megvan (protekció). Bátaszéki önkormányzatánál, volt sulim (Palánk), BHG-ÁSZ (na de ez egy külön történet) ez a cég miatt nem vagyok számtekboltos. 1 év alatt csak ez az egy állás lett volna itt biztos, de itt meg azé át akartak baszni.
De mindenesetre nagyon örülnék, ha sikerülne új életet kezdeni, megtalálni életem párját. Az albérlet más kérdés ott nem a sajátba ölöm a pénzt, hanem dobom ki az ablakon.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#44) #51736960 válasza dabadab (#40) üzenetére


#51736960
törölt tag

ha jól emlékszem, senki nem büdös parasztozott, igaz? egyébként pedig hidd el, tudom mit beszélek, ezt az országot én már ezerszer bejártam egyik végétől a másikig.
amúgy pedig az ''erkölcsi nagyságom'' előtt éppenséggel térde borulhatsz ha akarsz, bár nem látom hogy ennek mi értelme lenne. (egyáltalán, nem tudom miért kötöttél belém, amit írtam az tény, ezen kár is lenne vitázni)

(#45) tildy


tildy
nagyúr

Ha összejön, végre kiléphetünk ebbőla dzsumbujból, ami itt van. Tömeg, dugó, társasház, kinek kell ez?
Úgy néz ki Dunaharaszti lesz belőle, kis kerttel, szőlőlugassal , satöbbi.
Egyébként végre megcsinálhatnák már azt a magyar sziliciumvölgyet...[link] Mi a francnak kell egy informatikusnak pesten dolgoznia? Miért nemlehet bárhol mellette? Vagy akár bárhol az országban? Mi a francnak ez a nagy fővárosközpontúság. Hála égnek a munkahelyem Budaörsön van, rálátok a hegyekre.

Amikor 9 éve, 1998-ban pestre kerültem , egy-két pillanatra elvarázsolt. Hogy itt nem du. 4ig van posta pl, a boltok is sokáig nyitva vannak, a koleszos élet is szép volt, és baromi egyszerűen találtam munkát. (pénztárosként pl kb 15 ezerrel többet kerestem, mint anyám vidéken, akkoriban ez nagy szó volt.). Ma már közel sem ez a helyzet. Vidéki, kertes házból jövő emebrként nekem ez nem természetes ami itt van. Egy felbolydult hangyaboly, csakhogy én nem kívánok hangya lenni, aki be van zárva a négy fal közé, és egy odúban éli életét. Úgyhogy döntöttünk: megyünk. Elég volt belőle. Szerencsére a bejárás sem lesz több, eddig is egy óra volt a városon átvergődni, most is kb annyi lesz.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) moma válasza tildy (#45) üzenetére


moma
őstag

És gondolom bár te is szidod a dugót azért mégis csak kocsival jársz... Szerintem ezért szar jelenleg pesten élni, mert senki sem képes otthon hagyni a kocsit. Ezért van zaj és mocsok. Mert a magyar parasztnak(nagy átlagban) ez valami élet cél, valami amit ki kell pipálni, hogy valakinek érezhesse magát...

ON:
TANULJ TOVÁBB!!! Nézd ki hova jelentkezel jövőre és készülj fel kurva alaposan, hogy tutira felvegyenek. Valamennyit melózhatsz majd tanulás mellett is. HA már felvettek és megcsináltál egy félévet akkor dönthetsz reálisan, hogy akarsz e tovább tanulni, mert most ahogy elnézem nincs reális alapod, hogy egyáltalán tudnád mik között döntesz ;]

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#47) tildy válasza moma (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

bkv és céges busz:U örsről b.örsre autóval rázós lenne... drága is,stresszes is, időben meg ugyannyi. Akkor meg minek?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) moma válasza tildy (#47) üzenetére


moma
őstag

:B :C kell nekem itt előre feltételeznem dolgokat. Elnézésed kérdem és :R, különösen mert mintha valahol említetted volna, hogy van autód, de ezek szerint mégsem használod a napi melóba járáshoz. Mit mondjak, le vagyok nyűgözve :R (ha még sincs autód, a nagy része akkor is áll, mert lehetne :DDD )

we all deserve a bit of luck.

(#49) tildy válasza moma (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól emlékszel van autóm, de kb hobbicélra. Bevásárolni, leugrani vidékre kb, ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) piqla


piqla
őstag

Pest az nagyon jo hely :)

Lehet, hogy mocskos, kicsit lepukkant, de azert igyekszik szep lenni. Es amugy sosem a varossal van a gond, hanem az ott elokkel...
Mellesleg egy Szegedet/Sopront/Gyongyost sokkal egyszerubb tisztan tartani.

Viszont valaki irta, hogy a tomegkozlekedesi eszkozokon az emberek mogorvak. En ezt evek ota hallom, magyaroktol, itt elo kulfoldiektol, sok helyrol. Azota, amikor csak kulfoldon jarok, nezem az embereket metron/villamoson/buszon. Ugyanazok a semmilyen, erzelmetlen arcok neznek vissza. De megis, nevetgelniuk kellene magukban? Nem ertem.

A kozbiztonsag. Hat igen, nagyvaros... Ezzel mindent el is mondtam azt hiszem.
Egyebkent nem is tudtam, hogy csaladi hazakat mar ennyire olcson is adnak... Bar szerintem kicsit optimistan (naivan?) latod a dolgokat, de hajra. A hangfelszereles miatt semmikeppen sem ajanlom a panelt, sem a tarsashazat: rossz szomszedsag torok atok, ugye.

Na. Ennyi. Nem lett tul ertelmes hsz, de most ennyi tellett, bocs :)

Szereted az állatokat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.