Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

''Köszi az 5 percet a szabadidőtökből!''

A francba, engem anyukám cseszett le, leállt a termelés 1 percre!:D


Valamiféle gyárban szerelsz össze valamit?

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Van egy szám ami erről szól. Nine Inch Nails - Every day is exactly the same. A szám frankó, a téma szar.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jól írsz, kár lenne abbahagynod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) drizzt1666 válasza Vamp (#1) üzenetére


drizzt1666
tag

Igen, a LuK nevű csodás képződményben (német vállalat szombathelyi gyára) kuplungokat a márkás kocsikhoz (Audi, Porshe, BMW, Jaguar, stb.). De én csak a gyártás egy igen kicsi részét állom (előcsillapítók általában)

Vakegérke: köszi =) Ennyi ösztönzés már elég is nekem :)

Nine Inch-et pedig ismerem és nagy kedvenc (főleg a lassú és halk számok, pl Right where it belongs)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#5) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Schaeffler asszony helyi kirendeltsége? :)
Nem is 15, hanem 20 perc a kajaidőtök, abba még 2 cigi is belefért volna.
Amúgy tényleg jól írsz.

szerk: Azt a piros gombot előszeretettel alkalmazzák olyan munkahelyen, ahol sokan dolgoznak. Be lehet állítani, hogy az esetek hány százalékában jelezzen be. Egyfajta pszichikai terror, sosem tudhatod mikor kerül rád a sor. Szal el ne csend azt az imbuszt :DDD

[Szerkesztve]

(#6) moma


moma
őstag

nekem is tetszett :C

we all deserve a bit of luck.

(#7) moma


moma
őstag

nekem is tetszett :C

we all deserve a bit of luck.

(#8) Vakegérke válasza drizzt1666 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eltettelek kedvenc íróim közé. Na nem a válaszod után, hanem elsőre kapásból. Aztán ha ilyen írásokat produkálsz, ott is maradsz.
A szabályzatot azért olvasd csak el. Minimum öt nap kell, hogy elteljen két írás között. Sajnálnám, ha megszegnéd, és kiküzdenél egy kitiltást.
Egy olvasód már tutira van, ha így ''érdekfeszítesz'', olvasmányos maradsz, és továbbra is szépen használod szép magyar nyelvünket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) #64791808


#64791808
törölt tag

Hát, ez velős volt, elgondolkodásra késztet.

Egyébkét ha ez volt az első írásod, érdeklődve várom, mekkorát fog ütni a többi. Igényesen, jól olvashatóan, közérthetően írsz, nekem tetszett, és úgy látom, másnak is. Ha ezzel segítek: szerintem mehet bele több összetett mondat, bár ehhez a témához a rövid kijelentő modatok nagyon jól passzoltak. Ha véletlen volt, jó. Ha szándékos volt, akkor k*rvajó :)

Így tovább!

:R

Szerk: ugye csekkolta mindenki, hogy NINCS mondom NINCS benne nyelvtani hiba?

[Szerkesztve]

(#10) EQMontoya


EQMontoya
veterán

kurvajó az irás. le a kalappal. :R felmerült a kérdés, hogy aki tud ilyen szinten helyesen irni, az nagy valószinüséggel nem 1 unintelligens barom, akkor miért végez ilyen munkát? :U

Same rules apply!

(#11) #72042496 válasza drizzt1666 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon jó az írás, gratulálok hozzá! :R

Cerebellum:

A hozzászólásod elolvasása után átfutottam még egyszer az írást, immár célirányosan nyelvtani hibák után kutatva. Hihetetlennek tűnt, hogy mentes ezektől...
...s bizony, akad is benne néhány: ''diák béremből'' és ''ugyan azt'' egybe írandó, illetve egy alkalommal a szerző h betűvel helyettesítette a hogy szót. A Piros Arany pedig nagybetűvel írandó, mert márkanév.

Mindezt nem fikázásból, pusztán a hozzászólásodra reagálva írtam. Elsőre egy hibát sem vettem észre, másodszorra ezek tűntek fel. Lehet, hogy vannak benne továbbiak is, de bizonyos szint felett ez már abszolút nem érdekel... Ez az írás pedig bőven ezen szint felett tanyázik.


EQMontoya: Akármilyen okos az ember, diákként - főleg vidéken - nehéz normális munkát találni. Lehet, még mindig ez volt a legjobb, ami akadt.

[Szerkesztve]

(#12) EQMontoya válasza #72042496 (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát igen, diákmunka sajnos k nagy suxx :S főleg amennyit fizetnek érte. arra az egyre talán jó, hogy megtanitja a tisztelt munkavállalót arra, hogy milyen szar lenne egész életében ebből élni. ebből kifolyólag inkább megcsinál valami normális szakmát.

helyesirás témával kapcsolatban: egyetértek abban, hogy egy bizonyos szint fölött marhára nem érdekel, főleg azért, mert van, aki ékezet nélkül ir, én pl í és ű nélkül, mert nincs a billentyüzetemen, stb. a durva hibák meg a leiróról állitanak ki szegénységi bizonyitványt, szóval nem kell ezt túlragozni.

Same rules apply!

(#13) Vakegérke válasza #64791808 (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

''Szerk: ugye csekkolta mindenki, hogy NINCS mondom NINCS benne nyelvtani hiba?''

Kegyetlen leszek, igenis van. Vesszők hiánya, mássalhangzó többlet, mint ''...hogyan tudnék minnél több kaját...'', némi slamposság, mint ''...amiről nem is tudom hogy mi célt szolgált.'' és ''Kicsit röhejes hogy a saját munkahelyemen...'', a ''Fujjon!'' hosszú ú-val írandó, miegyéb.

Nem vagyok tanár. Gondolom Te sem, Cerebellum.
Van hiba az írásban, nem is egy. Ám nem tettem szóvá, hiszen olyan jól ír a srác, hogy nem számítanak a hibák pillanatnyilag. Majd kinövi. Jól meg fogjuk kritizálni, aztán olyan tisztán, szépen fogja ékes nyelvünket használni, mint a nagyok.
De hiszen nem is ez a lényeg, bár fontos, hogy gondosan bánjon a szavakkal az, aki ír. Jól beszél a srác, élvezetes előadó.

Figyu, drizzt1666 barátom!
Kritikám nem ellened irányul, és nagyon remélem, hogy ezt el is hiszed. Írásod olvasmányos, és ez a lényeg. Ennyi, pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) drizzt1666 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


drizzt1666
tag

Köszönöm mindenkinek a pozitív kritikákat. Igen, természetesen én sem vagyok tökéletes (nem is szereték az lenni /túl nagy a felelősség/) és akadnak hiányosságaim. A hibákat majd munka után javítom, de most sietnem kell :W A félig-meddig pontos/nem pontos helyesírásomat pedig egyedül a remek tanárnőmnek (akivel azóta is tartom a kapcsolatot) köszönhetem (a hibákat pedig magamnak, mert pár óráján elaludtam :P ) Meglehetősen meglepődtem, nem is sejtettem volna, hogy amit írok, az esetleg ennyi embernek is tetszhet :) Szóval igen, még lesznek irományaim (amik mentesek lesznek a bakiktól :D)

Amúgy dolgoztam már rosszabb helyen, kevesebb pénzért (Bükön a Nestlé Purinában, 12 órában 71000 forint nettóért). Ez még helyben is van és 8 óra munka itt annyit ér, mint máshol a 12. Amúgy a ''rendes'' dolgozók viszonylag jól elélnek, még a legostobább szalagmunkásnak is 120-140 havi nettója van, uncsimnak, aki meg gépbeállító pedig legalább 200 körüli nettója (nem volt hajlandó elmondani, hogy pontosan mennyi, köti a titoktartás :((( )

Summa summarum csak annyit szeretnék mondani (és itt most nem csak Vakegérkére gondolok) hogy köszönöm a kommenteket és a bennük rejlő bíztatást/tanácsot/építő jellegű kritikákat! Remélem a következő írásom is érdemes lesz arra, hogy elolvassák.

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#15) tildy válasza EQMontoya (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak azért korrektül (900-1000 ft-os órabért) fizető diákmunkák is:U PErsze nem ez a jellemző.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) c0nn0r


c0nn0r
tag

:)

[Szerkesztve]

(#17) EQMontoya válasza tildy (#15) üzenetére


EQMontoya
veterán

és azért dekoltázsban kell munkába menni? :U (nem, nem Rád célzás, csak egyetlen egy diákmunkát találtam ilyen órabérrel, az mondjuk 1500ft volt, c++ fejlesztés ms sql ismerettel, kvázi egyetemistáknak, szellemi munka)

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#18) GuCo. válasza drizzt1666 (#4) üzenetére


GuCo.
tag

De durva, már az elején sejtettem, aztán a piros gomb, meg a forgóajtónál már majdnem biztos voltam benne, hogy te is ott dolgozol. Én is. Igaz nekem kevésbé monoton a dolog, de azért nem egy álommunkahely. :(

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Mi az a nagy piros gomb?

Nezi a pulzust es ha magas akkor jelez, hogy az illeto rosszban santikal?

(#20) Vakegérke válasza twollah (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még nem volt hozzá ''szerencsém'', de a nagy piros gomb véletlen szerűen riaszt, szól a biztonságiaknak, hogy Te egy gazember tolvaj, részeges svihák vagy. Szonda elő, táska vizit, netán motozás. Mazohisták, szexuálisan túlfűtöttek hiányolják a testüregek átkutatását.
Random jelez, az üzemi szarkákat, iszákosokat igyekeznek vele kiszűrni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) tildy válasza EQMontoya (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt azért szokott lenni adminisztratív munk ais 800-as órabérért. [link]
Egyébként nem a dekoltázs a lényeg, hanem az, hogy szakmai munka, pl. műegyetemi diáűkoknak, satöbbi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.