Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

''paplanba varrt ezreseket''

:DDD

***

(#2) lacam válasza ollie (#1) üzenetére


lacam
aktív tag

Kitudja?!
Egyesek szerint jobb mint a bank! :C :DDD

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Ilyenkor jöhet a beugratós kérdés: ugyan egy panaszkönyves, fogyasztóvédelmis kört megér-e a kedves bolttulajnak az az 1000-es?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

ami van, elteszem emlékbe, 15 év múlva eladom 10e-ért :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Ferdzsoo válasza tkazmer (#4) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szép lenne ha 15-évig még nem váltanánk Euróra. Bár lazán elképzelhető. :DDD
Ahogy haladunk...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6) Hequila válasza tkazmer (#4) üzenetére


Hequila
őstag

Azt csak hiszed! Az elkövetkezendő 50 évben be lehet majd váltani a fémcsík nélküli ezrest fémcsíkosra (vagy euróra, vagy ki tudja mi lesz addigra). Legalábbis úgy rémlik, 50 évet mondtak a TV-ben az illetékesek. Vagy csak 5-öt? :W

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7) lacam válasza rudi (#3) üzenetére


lacam
aktív tag

Megtehettem volna! De akkor én is azon voltam, hogy minél előbb megkaphassam a lemezt és elhúzhassak már a boltból. (siettem) Így visszagondolva, ezt valóban meg kellett volna lépnem. :U

(#8) tkazmer válasza Ferdzsoo (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

annál többet fog érni, ha jó állapotban vannak, néhány fanatikus gyűjtőt kell csak fellelni..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) tkazmer válasza Hequila (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

2027-ig, ha jól emlékszem...visszaváltani viszont nem hiszem, hogy lehet majd, így a gyűjtőknek jól jöhet...ha majd egyszer euróra váltunk, akkoris félreteszek egy csomó forintot, nem csak a gyűjtőknek, magamnak is..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) lacam válasza tkazmer (#4) üzenetére


lacam
aktív tag

Ezt lehet hogy meg is fogom járszani! :) Van egy ''első szériás'' kétszázas bankóm (ez volt az első, amit a kezembe vehettem). Még MEGGYŰRVE (gyűrődéstől, félbehajtástól, stb-től óvom) sincs. Ez majd 209x (pontosan nem tudom hogy mikor nyomták, most nincs nálam), száz évesen fog majd sokat érni! :DD

[Szerkesztve]

(#11) tkazmer válasza lacam (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

pontosan, ezzel biztosíthatod fiad/unokád jövőjét:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) #39306496


#39306496
törölt tag

Hmm.. Nem fogadták be az ezrest... De nem volt nálad annyi apró, vagy egy kétezres, esetleg nagyobb?

(#13) #51736960 válasza #39306496 (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

Szerintem volt nála, csak szándékosan szopatta magát. Biztos valami mazo a gyerek...

(#14) lacam válasza #39306496 (#12) üzenetére


lacam
aktív tag

Nem, nem volt nálam annyi (/más) kp! :U

+ a bankkártyás fizetést még hírből sem ismerik.


Loveless: :Y :)) :DD

(#15) Paqito válasza #39306496 (#12) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

De nem volt nálad annyi apró, vagy egy kétezres, esetleg nagyobb?

Nem hiszem, hogy erről van szó. A probléma az, hogy van Nálad egy hivatalos Magyarországon forgalomban lévő a Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott fizetőeszköz, és ezzel nem engednek fizetni. És ilyenkor mindig rádöbbenek, hogy de jó, itthon vagyok.

Azért nagyon kiváncsi volnék, ha ez kultúrországban történik, ott mit szólna a vevő?

Nem tudom, csak gondolom, hogy a fogyasztóvédelemhez tartozik az ilyen jellegű ügy. Szerintem, a panaszkönyvet kellett volna kérni....

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#16) lacam válasza Paqito (#15) üzenetére


lacam
aktív tag

Nah, ennél szebben én sem tudtam volna összefoglalni! :)
Itt a lényeg!


(annyit még hozzáteszek, hogy valóban nem volt nálam már más, mert minden elment kaja/piára s csak a bevásárlás után jutott eszembe, hogy a ''maradékba'' még pont belefér az a lemez.)

(#17) Daweee


Daweee
őstag

Nem értem hogy mi értelme volt ''betiltani'' a boltosnak a régi ezrest, szept. 1-jén ugyanúgy beválthatta volna őket a postán, mint mondjuk aug 28-án :(

(#18) lacam válasza Daweee (#17) üzenetére


lacam
aktív tag

...nehogymár ők rohangáljanak a postára, egyszerűbb, ha én cserélem le.

Komolyan mondom, most már bánom, hogy nem kértem el a panaszkönyvet és/vagy nem hagytam ott azt a lemezt úgy (beütve, kikészítve blokkal, visszajáróval) ahogy volt. ''Sztornó''... :U

(#19) Daneey


Daneey
tag

Nálam van egy régi ezres (még a zöld színű, '96-os), kinek kell? :DDD

(#20) Paqito válasza Daneey (#19) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Ha unalmas óráid valamelyikén az MNB felé slattyogsz, és van rajtad nyakkendő -mert azokhoz a finom urakhoz nem mehet be akárhogy a plebs :D- akkor vidd be, kapsz Bartók helyett Mátyás királyt, sőt még hologram is lesz rajta... :DD

Üdv

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#21) Zotya84


Zotya84
őstag

Én ilyen helyen dógzom, és pont ezért írom ezt:

Tuti, hogy kértem volna a vásárlók könyvét, erre biztos reagáltak volna érdemben (főleg ''kocsival a kézben''). Tegnap nekem se akarták egy virágboltban elfogadni (nagyi szülinap), és mikor említettem a könyvet, egyből jött a góré és elfogadta...

Én elfogadom, oszt szombaton bemegyek a postára oszt béváltom. Nem egyszerűbb? Mármint a vevőnek. nekem meg öt perc és nem egy darabot viszek, hanem mindját több tízet (ugyanis mióta közölték a cserét, azóta begyűjtöm őket, és egyszerre viszem be őket.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) concret_hp


concret_hp
addikt

a nemzeti bankban 20 évig be lehet váltani, de egyébként az összes többi bankban és postán is beváltják fél vagy 1 évig. és mellesleg már alig vannak forgalomban ilyen ezresek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23) concret_hp válasza concret_hp (#22) üzenetére


concret_hp
addikt

ja az íráshoz meg annyit hogy a k* annyát az ilyennek. a legvégső esetben sem mennék többet a bolt közelébe és ismerőseimnek sem ajánlanám ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) vzozo


vzozo
senior tag

Az a baj, hogy a kedves blogger iszonyú módon megszivatta magát, hagyta hogy kihasználják, frusztrált lett emiatt, és most itt a logoutos ''ejj de megmondom most a frankót'' bejegyzéssel akar kompenzálni.

A kemény igazság azonban az, hogy ilyenkor igenis oda kell csapni az asztalra. És ha most nem csaptál oda, akkor holnap sem fogsz, két hét múlva sem, soha. Mindenkinek el kell döntenie, hogy lúzer akar lenni vagy sem. Legyen ez a tanulópénzed.

(#25) lacam válasza vzozo (#24) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszi szépen a minden részletre kiterjedő jellemzésem, sok újat megtudtam magamról...várjál, keresek egy alkoholos filcet és felírok a homlokomra egy nagy ''L''-betűt, de várjál, inkább rátetováltatom, úgy az igazi.

Figy, nem akartam sem az eladóval (ő csak ''droid'') sem magammal kibaszni azzal, hogy elkezdek keménykedni, mert csak az időt húzom és akkor, abban a pillanatban nem volt belőle sok. Ok, tudomásul vettem hogy nem lehet fizetni vele, pár mondatban szóvá tettem (ekkor tudtam meg, hogy megüti a bokáját, ha elfogadja) és az emberi párbeszéd lefolytatása után arra jutottam, hogyha időt akarok spórolni gyorsan átmegyek a postára (ami szintén volt az említett bevásárlókomplexumban) és kicseréltetem.
Frusztrált? Abban a pillanatban, mikor jött a ''nem tudjuk elfogadni'' szöveg, akkor tényleg ideges lettem...szerintem érthető módon. De (bár ezzel nem kezdünk mondatot :) ) hogy ezzel ''kompenzálnék''? Nem ez volt a célom. Pusztán írtam egy történetet, elmeséltem hogy jártam, (...annyiranagyon nem volt indulatos, nem qrvanyáztam stb) és az utolsó bekezdésben írtam egy apró figyelmeztetést a blog-olvasóknak...senki vagyok én ahhoz, hogy tudjam a ''frankót''. Mindenkinek megvan a magához való esze, nem írtam le világmegváltó gondolatokat, csak egy érdekes ''magyarisztáni'' szituációt meséltem el.

Valóban, vannak dolgok, amikor egy ejnye-bejnye nem old meg semmit, és tényleg le kell tépni az ajtót (tokostól) de ez a helyzet azért nem ilyen volt. Ha valakinek a rossz lábát műtik meg, vagy rossz emberen hajtanak végre agyműtétet vagy ha milliós károm származott volna a dologból, akkor nem lettem volna ennyire kimért, hidd el nekem.

Lehet hogy lúzernek tűnök, mert nem sikítottam le egy minimálbéren szívó srác haját 990ft miatt, talán igazad van, nem volt ez így jó...legközelebb úgy üvöltök vele, hogy a boltkomplexum 80 éves ( -nek tűnő ( :D komoly) ) szeku-manusa is odajön elintézkedni, attól biztosan jobb lesz....ettől leszek f@sza srác és ekkor fog eltűnni az ''L'' a homlokomról! (...azután már nem is csodálkozok annyira, ha mindenki így viselkedik a másikkal, milyen szép jövő is várna ránk.)

Mindegy, a véleményem még mindíg az, hogy a hunyó (aki nem volt jelen, látásból ismerem) a főnök, neki kéne elgondolkodni azon, hogyan is áll a vásárlókhoz (és az ő pénzükhöz)
Remélem a közeljövőben jön számára valami meglepetés! Tudomisén, csődeljárás, APEH ellenőrzés, testüregvizsgálat! :DD ...lehet válogatni!

Tanulság (még mindíg): Csak fémcsíkos ezrest, semmi mást! ;)

Üdv!

(#26) concret_hp


concret_hp
addikt

egyébként mér lett volna nehéz a boltnak megcsinálni, hogy határidőig elfogadják és utáan pár nappal az összegyűlt ezreseket átviszik a postára? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27) vzozo válasza lacam (#25) üzenetére


vzozo
senior tag

Pedig a szituáció egyszerű: amíg EGYETLEN vásárló / fogyasztó is hagyja magát átverni ebben a kurva országban, addig a kereskedők / szolgáltatók sem fogják megérteni, hogy BELŐLÜNK élnek.

Én magasról leszarom, hogy a srác már beütötte vagy éppen minimálbéren van. Hát szívózzon az ügyféllel, fordulok ki azonnal. Aztán ha folyamatosan csökken a bevétel, lehet elgondolkozni.

Fiatal koromban persze én is L-betűs voltam. Azóta rájöttem, hogy nem szabad hagyni hogy átvágjanak ahol csak tudnak.

(#28) lacam válasza concret_hp (#26) üzenetére


lacam
aktív tag

Ez itt az 50 milliós kérdés!

Nemtudom, talán mert gondolkodni (és ''felhasználóbarát'' módon hozzáállni) luxus. Ezért is fogom kerülni a helyet...de nagyívben! :(((

(#29) lacam válasza vzozo (#27) üzenetére


lacam
aktív tag

Haépp nem állok csehül az idővel ''szócsatát'' nyitottam volna...


...amúgy teljes mértékben egyetértek veled! Sajnos mi mindig is ilyen ''bólogatós'', mindenbebelenyugvó emberek voltunk, de azért azt remélem, hogy ezt valamikor ki fogjuk ''nőni''.

(#30) koob


koob
senior tag

van ahol aug.1-től nem fogadják el, de legalább ki van írva....

(#31) vzozo válasza koob (#30) üzenetére


vzozo
senior tag

Igen, tényleg vannak ilyenek. Jogsértő módon teszik ezt. Én ugyan csak 1x futottam bele, az első gondolatom volt, hogy ha nem kell nekik a pénzem, akkor csá, máshol is el tudom költeni... És el is költöttem.:)

(#32) bambano válasza Paqito (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha Amerika kultúrország (szerintem általában nem az, de ebben a kérdésben igen), ott az ottani nemzeti bank megfelelője által valaha kibocsátott összes bankó jelenleg is érvényes fizetőeszköz. Tehát minden további nélkül elfogadják a pár száz éves dollárt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) varga911


varga911
senior tag

Érdekes én az európarkban lévő interspar-ban most fizettem régi ezressel és bevették, pedig egy kicsit el is volt tépődve. Ezek szerint boltonként változik hogy mit fogadnak el ? :F

(#34) dani0907


dani0907
csendes tag

300eze 30eze vagy nemtudom..
szerk: 200-ason mikor lesz ultraprő fémcsíkoshologramizált izébizé?

[Szerkesztve]

(#35) FPéter válasza dani0907 (#34) üzenetére


FPéter
aktív tag

Amikor majd azt is sokat fogják hamisítani (ami valszeg sosem következik be, mert nem éri meg). Én örülök, hogy rátették az ezresre is a hologramot, nem egy hamissal volt már dolgom. Így legalább vége lesz a cirkusznak, könnyebb észrevenni ha nem stimmel a pénz.

(#36) Gubro


Gubro
senior tag

Sajnos az a helyzet, hogy amíg a tudatos vásárlók vannak kisebbségben, addig a kereskedők meg mernek csinálni ilyeneket. Én simán balhét csináltam volna.

(#37) lacam válasza varga911 (#33) üzenetére


lacam
aktív tag

Nem az Interspar g.cizett, hanem a kasszasor mögötti kis üzletek egyike...

(#38) geo.hun


geo.hun
csendes tag

És mi történik olyan esetben, ha nekem a bankautomata adott ki régi ezrest még pár napja? :D Szar az egész. Én ezt még ma reggel sem tudtam (ugyanis alig nézek TV-t, szar szenny az egész média úgy ahogy van...) mikor vettem cigit. Adom az ezrest, erre a nő, hogy ez már... illetve őőő még jó, de elsejétől már nem. Mondom miért is? Erre szólítja a következő vevőt. Köszi :D Most tudtam meg Lacától az érdekes információt ;)

(#39) lacam válasza geo.hun (#38) üzenetére


lacam
aktív tag

Na EZ a szívás! :) Azért arra figyelhetnének, hogy az automatába ne rakjanak ilyen bankjegyet. Elképzelem: Szept. 2.-án autómatához lépek, mert gyorsan kell a pénz és messze a bank. Nyomkodom a gépet és fémcsíkmentest köp...na akkor tényleg anyáznék! :Y Nincs mit tenni, napi teendők átcsoportosítása és irány a posta. :U

Ugye milyen hasznos lehet a blog olvasás? :DD

(#40) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ezen az oldalon lehet böngészni a Magyar forintrendszer (46 utáni) pénzérméit, papírpénzeit: [link]
Oldal teteje -> Termékek -> Pénzérmék v. Bankjegyek

(#41) lacam válasza Daneeka (#40) üzenetére


lacam
aktív tag

[link]
Ilyenem van! (''zsírúj'', gyűretlen) ...úgytűnik nekik már nincs! :C :))

...ha egy 10000ft-os bankjegyért 14000ft-ot kérnek, akkor egy régebbi 200ft-os mennyit érhet? :) Tényleg kivárom a 2058-at (50éves forduló) és felrakom PH!-apróra, vagy vaterára! :DD

[Szerkesztve]

(#42) erdey_a válasza lacam (#39) üzenetére


erdey_a
őstag

Okos (meg gazdag) ember csak tízezerrel osztható összegeket vesz fel automatából, és gond egy szál se :DDD

Vérboci

(#43) geo.hun válasza erdey_a (#42) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Attól még nem biztos hogy 10 ezreseket, 5 ezreseket vagy kétezreseket kapsz. Lehet egyik sincs, és akkor okádja az ezreseket szarásig :D Tehát hiába okos, és/vagy gazdag. Cumizni lehet :D

(#44) erdey_a válasza geo.hun (#43) üzenetére


erdey_a
őstag

Komoly ember százezer alatt nem vesz ki automatából. :P Namost ha ezt csupa ezresben adja, akkor is a nagy számok törvénye alapján lesz benne kígyós ezres szép számmal. :P

Vérboci

(#45) lacam válasza erdey_a (#44) üzenetére


lacam
aktív tag

50e-ig van korlátozva a kártyám. :Y :U Csak kicsit lenne tele a pénztárcám, ha csupa ezrest köpne. :) Harakirit követnék el, az fix! :W


...és igen, (csak halkan jegyzem meg: aki nem százezret vesz ki, az sikeres ember nem lehet. Ezt nem is írtam ide, kéretik nem elolvasni! :C )

(#46) geo.hun válasza erdey_a (#44) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Nekem a rekord 70 ezer és mind kétezresekben. A mögöttem lévő nénike meg már hülyékapott, mert addig nem mentem el onnan, még meg nem számoltam az összes kétezrest, hogy megvan-e :DDD

(#47) erdey_a válasza lacam (#45) üzenetére


erdey_a
őstag

...és igen, (csak halkan jegyzem meg: aki nem százezret vesz ki, az sikeres ember nem lehet. Ezt nem is írtam ide, kéretik nem elolvasni!

...és régi ezressel fizetni ősi román szokás igaz?

süllyedünk a homár meg subba szintre :DDD :DDD

[Szerkesztve]

Vérboci

(#48) lacam válasza erdey_a (#47) üzenetére


lacam
aktív tag

Ezt nem tudtam kihagyni, viszont arra a szintre nem szívesen süllyednék! :) Poén meg minden, de néha már tényleg idegesítő! :DD

(#49) dabadab válasza erdey_a (#42) üzenetére


dabadab
titán

Aztan az ''okos ember'' sziv a penzvaltassal. :)

Egyebkent a forintra mintha elfogadasi kotelezettseg lenne ervenyben, aminek a megserteset szerintem a BTK szankcionalja, de igy hirtelen nem talaltam semmit - esetleg vki, aki jobban kepben van?...

DRM is theft

(#50) erdey_a válasza dabadab (#49) üzenetére


erdey_a
őstag

2001. évi XCIII. törvény
1. § (1) A Magyar Köztársaság törvényes fizetőeszköze a forint. A forintban történő teljesítés belföldön nem utasítható vissza.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.