Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Eszembe jutott valami. Én máshogy kezdeném a rendrakást a közlekedésben magyarországon:

Először az agresszív vezetőket szűrném ki. 90 helyett 150-el megy, nem indexel, nincs záróvonal? Nem érdekelne ha 20 millás terepjáróban ül, és Ő a ''Jani''. Jogsi elvétel. Azonnal. Másodsorban: A ''tökörészőket'' is megbüntetném: Ok nélkül 30-al megy? Úgy kanyarodik, hogy a biciklisek megelőzik? Szerintem néha veszélyesebb, mint a gyorshajtás. Amit még keményen büntetnék: Teherautónak, kamionnak: Jobbratartás! Miért kell az összes sávban kamionnak állni? Másik: Miért mehetnek még mindig a 20 éves IFA-k, megrakott pótkocsival, talán ha 65-el tud menni, mellette meg füstöt okád....?
A közlekedésben először megvizsgáltatnám a táblákat, ebben egyetértek. Ahol ugyan lakott terület van, de nincsenek házak, nincs gyalogosforgalom, ott nyugodtan lehetne 70-es táblákat kitenni. Az alföldön láttam ezt a megoldást, felénk (NYugat MO) nem divat. Sajnos.
Ami még irritál: Hülyegyerek kiszedi a robogója hangtompítóját, aztán csapatokban járnak, megy vagy 80-al és 200 decibellel. Zajmérést végeznék! Nem lennék olyan ember helyébe, aki egy forgalmas út mellett lakik magyarországon. Rendőrökkel is baj van: Nekik kéne példát mutatni, és szabályosan közlekedni! Ami nagyobb gond, hogy meg kéne állítani, és alaposan megbírságolni azt is, aki a BMW terepjáróban ül, akkor is, ha valakinek a valakije. Suzukist b*szogatják, mert 50 helyett hatvankettővel ment, és integetnek a 120-al elzúgó audinak.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mod: Még annyi jutott eszembe: Nyugat MO.-on lakom, közel a határ. Itt van közel egy kemping, termálfürdő, sok külföldi jár erre. Kint van a 30-as tábla a társasházak melletti úton. Ha megyek át az úton, nem kell odanéznem, fülre megmondom ki jön: Lassan, halkan, ráérősen: Német, vagy holland. Zebránál állok, megáll, átenged. Másik típus: Jön legalább hetvennel, zebránál állok, gyorsít: magyar. Másik topikban is leírtam: Földrajzilag kb 20 km. a határ. Minden másban trillió mérföld.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.