Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) pilóta válasza Shadowfax (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mivel én minden adót befizetek, asszem válaszolhatok :D
A közszférában dolgozók nem fizetnek semmiféle adót, se TB-t, mert azt az állam csak átteszi az egyik zsebéből a másikba. Az összes bruttó fizetésük a termelő szféra adójából van fizetve. Ami persze nem baj, ez szükségszerű, csak a tényszerűség kedvéért...
A dolog úgy menne igazából, hogy én, a vállakozó stb. megtermelem a pénzeket, befizetem az adómat, TB-met stb-t, ezért cserébe a közszfére szolgáltat nekem. Röviden szólva szép fényesre nyalja a fenekemet. Pont, mint én az ügyfeleimét, akikből élek. A közszféra belőlem él, én vagyok az ügyfele. Sajnos ma nem igazán ez történik, (tisztelet a nagyon ritka és elhanyagolható kivételnek) hanem úgy viselkednek az emberrel, mintha szívességet tennének, hogy foglalkoznak az ügyemmel, pedig létük egyetlen célja, hogy engem kiszolgáljanak.
Kellene valamivel mérni a tényleges teljesítményüket (de igen, lehet, amit nem lehet mérni, arra szükség sincsen...), és aki nem teljesít, azt rövid úton bármiféle végkielégítés nélkül elzavarni a halálba, aki meg hajt rendesen, azt megbecsülni.
Természetesen a dolog másik oldala, hogy aki meg nem fizet adót, TB-t, az ne is kapjon semmiféle juttatást. A mentő jópénzért nemjen ki hozzá, az útlevelét százezeré cseréljlék stb. (mielőtt még valami nagytudású belekötne, egy nyugdíjas természetesen a befizető kategóriába tartozik, egy gyereknek meg a szülei után jár stb.) Én konkrétan mindenkinél csinálnék egy gyors, egyszerű vagyonvizsgálatot, és ahol szembetűnő az eltérés, azt alaposabban megvizsgálni. Mondjuk akár szoftveresen meg lehetne oldani, hogy a földhivatali adatbázist vagy az autónyilvántartást összevetni az adóbevallásokkal. Asszem lenne egy kis bevétel...

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.