Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó és tanulságos cikk, csak így tovább. :)

***

(#3) lesaux


lesaux
veterán

Ez is szép, összeszedett írás, nem minden részében gondolkodunk hasonlóan, de annak nagyon örülök, hogy így zárod:

Azért nem értek egyet az előzetes fizetési igénnyel, mert még nem ismeri a jelentkező az adott pozíció pontos paramétereit, egy álláshirdetés ehhez kevés. Az interjún viszont, ahol már elmondjuk neki a részleteket, kérhető bérigény, hiszen neki is lehetnek kérdései, melyek alapján világos és egyértelmű képet kaphat a munkáról.

Mert így nyugodtan idemásolhatom az előző topicból a hozzászólásomat, talán itt nagyobb visszhangja lesz.

Belefutottam egy tök jó álláshirdetésbe, még érdekel is a dolog, persze a bérigény megjelölésével kell elküldeni az önéletrajzomat. (...) Nincs meghatározva se a munkaidő, se az adózás módja (ekhós vagy rendes), se az, hogy fizetnek-e számlára stb. Én meg írjak bérigényt. Fasza.

(#4) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ha bérigényt kérnek már az önéletrajznál, akkor egy kedvelt fordulat:

Jelenlegi jövedelem/elvárt jövedelem
„Anyagi elképzeléseimről a betöltendő munkakör részletesebb ismeretében tudnék véglegesen nyilatkozni, azonban ilyen irányú elképzelésem rugalmas, illetve egy későbbi tárgyalás alapját képezi.”

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) lesaux válasza Gh0sT (#4) üzenetére


lesaux
veterán

Én is ezt fogom írni, csak nem ilyen nyakatekerten megfogalmazva. ;]
Hanem örüljenek, hogy tudok számlát adni meg ekhózni.

(#6) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Érdekes és roppant hasznos írás.

Te esetleg humánerőforrás managementben dolgozol? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) Rossi válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Rossi
addikt

Pontosan, Aztán erre varrjanak gombot... ;]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#8) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Na de azokbol az állásinterjukból mi derül ki a pályázó rátermetségén ha csak elmondják a munkakört,hogy és mint kell dolgozni és mennyi a fizetés meg ilyenek.Ilyenkor az ember nem igazán mondjahtja el hogy milyen gyakorlata vagy esetleg tapasztalata van.Szóval nem tudom miböl választják ki az embereket,ha igazábol beszélgetési lehetőséget se kapnak, a végén megkérdezi, hogy van e kérdés, erre én miondig azt mondom, hogy nincs, mert elötte mindent elmondott.Aztán persze nem jelentkeznek többet,és felvesznek vmi kutyaütőt akinek halvány gőze sincsen az egészről legrosszabb esetben

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) .volkovy.


.volkovy.
tag

sikeresen?

nem árt, ha a főnökkel szoktunk szombaton pecázni.

(#11) .volkovy. válasza Kalandor (#10) üzenetére


.volkovy.
tag

az hétfőn vagyok :D

(#12) Biaggio


Biaggio
őstag

iwiw már az előző részben volt, vagy mire gondolsz? ;)

Igen, humánerőforrás területen dolgozom, azon belül is toborzás-kiválasztás szakterületen, de rengeteg minden kapcsolódik hozzá(m): internet-intranet, karriermenedzsment, vezetői utánpótlás program és még egy tucat dolog :)

Igyekszem az itteni hozzászólások alapján is alakítani a témát, ha van konkrét kérdésetek esetleg, kérdezzetek bátran.

(#13) lesaux válasza Biaggio (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Van. Pdf-ben, rtf-ben vagy doc-ban küldjem el az önéletrajzot?

(#14) lesaux válasza lesaux (#13) üzenetére


lesaux
veterán

Mindegy, elküldtem pdf-ben két napja.

[Szerkesztve]

(#15) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Mulltkor beadtam egy céghez a jelentkezésemet személyesen , ki volt téve a kirakatba egy hirdetmény, hogy munkaerőt keresnek.De nekem az a véleményem, hogy az ilyen helyeken az önéletrajzom egyből az iratmegsemmísitőbe ment ,és felvettek vkit, vagy nem vettek fel végül senkit se, vagy pedig egy kutyaütőt vettek fel,

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tipikusan: programozási projekt vezetéséhez friss diplomás közgazdászt keresünk 10 év gyakorlattal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza Jégkokó (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hr szakma pillanatnyi tragédiája az, hogy rendszerváltáskor nagyjából egységesen kihajították az akkor személyzetiseket, mert azok nagyon gyakran pártemberek voltak. Majd a hirtelen támadt űrt innen-onnan töltötték fel, ahogy sikerült. Piacon rossz lehetőségekkel rendelkező pedagógusok hada és hasonló ''szakemberek'' tömege végzett gyorstalpaló hr tanfolyamokat, és a 90-es évek (második felére) jellemző gyors előrehaladásával mára hr nagyfőnök lett. És a hr annyiból áll neki, hogy toborzás.

Mostanában már több pályakezdő hr-es is van a piacon, akik valóban hr-t tanultak és valóban hr-rel akartak foglalkozni, nem máshonnan ejtőztek. Csak ők meg nehezen jutnak szóhoz azoktól, akik korábban ejtőztek és magasra jutottak. Próbáld meg egy 10 éve hr-esként dolgozó biológia tanárnak elmagyarázni, hogy mi az a hr kontrolling, úgy fog rád nézni, mintha dinoszauruszt látna.

Egyébként a rendes hr képzést kapók meg néha olyan képzést kapnak, hogy még én is beleizzadnék. Deriválni még kell tudniuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Biaggio válasza lesaux (#14) üzenetére


Biaggio
őstag

Sorry, hogy csak most válaszolok :B

Word kompatibilis vagy PDF fájlt szinte mindenhol meg tudnak nyitni, ki tudnak nyomtatni. Viszont nem túl szerencsés tömörítve küldeni, vagy nagyméretű, többmegás fényképpel, vagy olyan formátumban, amit csak egyetlen program kezel (pl. OpenOffice).

(#19) Biaggio válasza bambano (#17) üzenetére


Biaggio
őstag

Csak nem egy újabb kolléga? :))

(#20) lesaux válasza Biaggio (#18) üzenetére


lesaux
veterán

Na ja, többmegás képet amúgy is csak az állatok küldenek. :) A pdf-em 41 kilobájtos, a doc meg 39.
Az viszont kifejezetten bosszant, szerintem joggal, ha le se szarnak, annyit nem írnak vissza, hogy sajnos nem nyert. Vagy egyáltalán megkapták az önéletrajzot, köszönik szépen. Kiszolgáltatok nekik egy csomó személyes adatot, elvárnám a tájékoztatást.
És butaságot nem akarok írni, de nem lennék meglepve, ha miután aktualitását veszti az álláshirdetés, meg kéne semmisíteniük az önéletrajzokat. Bár lehet, hogy ez még előtte megtörténik. :D

(#21) Biaggio válasza lesaux (#20) üzenetére


Biaggio
őstag

A tájékoztatás sajnos nem divat manapság, de talán egyre több cég figyel oda rá. Ha másért nem, mert a pályázó is potenciális partner lehet, később akár vevő/szállító, a cég hírét viszi. :(

Nálunk az általános gyakorlat következő:
Amennyiben valaki egy hirdetésünkre jelentkezik (konkrét állást pályázik) és a beérkező önéletrajzok feldolgozása után pályázata megfelel az elvárásoknak, a kiválasztás következő szakaszában felvesszük vele a kapcsolatot, behívjuk interjúra.

Ha önéletrajzot általános jelentkezésként küldi, az adatokat regisztráljuk, és amint a képzettségének, szakmai tapasztalatának megfelelő álláslehetőség adódik, felkeressük egy személyes beszélgetés céljából. Ezeket az önéletrajzokat általában fél évig, egyes kivételek esetében is maximum egy évig tároljuk.

A hozzánk eljuttatott anyagokat minden esetben bizalmasan kezeljük, harmadik fél részére csak az érintett engedélyével adhatjuk ki. Az adatvédelmi biztos nemrég külön foglalkozott a témával, állásfoglalást adott ki az adatkezelési alapelvekről. A lényeg, ha jól emlékszem, hogy ha a konkrét pályázott álláson túl meg szeretnénk őrizni a jelentkezést, akkor arról tájékoztatnunk kell az illetőt, illetve fontos, hogy tudja, hogyan töröltetheti magát az adatbázisból. Alapesetben viszont csak az álláspályázatra vehető figyelembe, utána meg kell semmisíteni.

(#22) lesaux válasza Biaggio (#21) üzenetére


lesaux
veterán

Ma válaszoltak:
Kedves Tamás!
Köszönjük jelentkezését a xxx álláshirdetésére! Ezúttal nem
Önt választottuk, de bízunk abban, hogy a jövőben lesz még alkalom az
együttműködésre!

Sok sikert kívánok!

Üdvözlettel,

Szilvia

--
Dr. xxx Szilvia
főszerkesztő
xxx csoport
Tel.: xxx
Fax: xxx


Hát, ezzel már tényleg csak egy baj van. Hogy nem engem választottak. ;]

(#23) lapa válasza bambano (#16) üzenetére


lapa
veterán

lehet, hogy hihetetlen, de én pl ennek minden részét teljesítem :)

kicsit megkéstem tudom, most olvastam el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.