Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vamp válasza Yushchenko (#50) üzenetére


Vamp
senior tag

Nekem egy éve van nyitva a ház, és alig porosodik. Mondjuk tetőtéri szobám van, és a szar szigetelés miatt van egy pici légmozgás:D

(#52) Andie


Andie
őstag

Kicsit irigykedve figyelem itt a mért eredményeket.
Nekem a 3200 Bartonom alapjáraton 36-38 °C, terhelve 100%-al meg 60-62 °C.
És ezt már úgy, hogy levettem a feszültségét 1.55-re (ezt az MSI laphoz adott CoreCenterrel, mert ha biosban veszem le, nem indul el a windows. kell neki az 1.60 V).
Nyitott gépházzal, 2500on forgó ventivel (valami közepes márkájú cucc, Whisperakármi, 3500 pénz volt), szaki által pasztázva.
Már iszonyat sokat küzdöttem a hömérsékletproblémával, mer vagy túl hangos volt a gép a sok ventitöl, vagy ''túl meleg''. Bár sokan aszongyák, hogy ezek az értékek ennél a procinál tök normálisak.
Ha felteszem a gép oldalát, kb 5 fokkal megemelkedik a hömérséklet a skálán (0% - 100%)
Egyébként érdekes dolgok vannak. Anno betettem egy 3Com hálókártyát, és ez kapásból 10 fokkal megemelte a procihömérsékletet :Y
Kivettem, betettem egy másikat, azis dettó. Úgyhogy maradtam a RealTek-nél...

Most már igy használom hónapok óta a gépet, lekopogom , minden frankó, nemis nagyon nézegettem a hömérsékletet mostanában. 2 hetente kifújom az egészet süritett levegős spray-vel, aztán elporszivózom a környékről a porcicákat és kész.
Próbálkoztam áthütéssel (hátulra kifele szivó venti, előre 3 biosventiböl barkácsolt 5'25-ös helyre beragasztott befele szivó cucc), de alig dobott valamit. A zaj viszont komoly lett...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#53) Yushchenko válasza Vamp (#51) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na igen, én meg egy főút mellett lakok... de tényleg nagyon gáz volt a gépem. pedig javult nekem is vagy 2 fokot, nem mintha sokat osztana, 28 vagy 30 fokos a procim húzva.

(#54) True


True
aktív tag

Ablak rányitás tartósabb idig, még egy kicsit javitott a dolgokon! :)

[kép]

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#55) Peet210 válasza True (#54) üzenetére


Peet210
őstag

Szobahőmérséklet?
Gondolom azért 15°C alá nem ment(tartósan).És hogy a proci 9°C legyen ezt azért Te se hiszed el ugye?
Lassan ott tartunk hogy 2-3°C fognak mutatni a progik.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#56) cousin333 válasza Andie (#52) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem az AMD ''Kazán'' Thoroughbred-A procim (2100+) alapon volt 55-60, terhelve meg 60-70. Néha több, de akkor lekapcsolt a hővédelem. Vissza kellett venni az órajelét... Ezek után a mostani konfig megváltás, ez volt az egyik fő érv a váltás mellett.

"We spared no expense"

(#57) True válasza Peet210 (#55) üzenetére


True
aktív tag

Komám. Kint van sacc/kb 0-+2C*. Mért ne vihetné csak az XP-t 9C*-on? Nagyon kétkedök szervezzenek találkát ahol megleshetik RealTime-ban, s ha nagyon hihetetlen mit masinám produkál, mérés erejéig még meg is hőmérőzhetitek! :C

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#58) ftc válasza True (#57) üzenetére


ftc
nagyúr

nem mér jól a lapod.....

(#59) Szabesz válasza Peet210 (#55) üzenetére


Szabesz
őstag

Ha kinyitnám az ablakot, az én procim is 8-9C°ot produkálna ;)

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#60) True válasza ftc (#58) üzenetére


True
aktív tag

Nem szállnék vitába AMD-s barátom. Mérjen csak rosszul. Még az is lehet hogy sokkal hidegebb, csak hülyeségeket mutat, mint ahogy te is mondod. :) :R :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#61) golyani válasza True (#60) üzenetére


golyani
addikt

megnyugatalak h rosszul mér.
ugyanis nme hiszem el h hűvösebb lenne mint egy A64 1,325V-on C'n'Q-val levéve 1100MHz-re(mert 2200*11-en jár) és 1,1V-ra, Vapo Microval...

(#62) Peet210 válasza True (#57) üzenetére


Peet210
őstag

Ezekszerint a te szobádban 0°C volt, tartósan.A szoftveres mérés nem igazán pontos, szerintem alulmér a lapod.
Bár szerintem ezt a fajta hűtési módot szerintem el lehet vetni érthető okok miatt :D

Today's record, is tomorrow's motivation

(#63) True válasza Peet210 (#62) üzenetére


True
aktív tag

Nem tartósan, csak a próba idejére. Vitatkozni ezen pedig senkivel nem fogok, hisz a cikk is igazából csupán arról szólt, (független attól hogy rosszul mér vagy sem) hogy rendrakással csökkenthető jelentősen a gépben uralkodó hőmérséklet.

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#64) Peet210 válasza True (#63) üzenetére


Peet210
őstag

Félreértés ne essék én se vitatkozni akartam csak kinyílvánítottam a véleményem.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#65) Ebit válasza Peet210 (#64) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem a cikkben leirtak útmutatásnak tőkéletesek.
Nem hiszem, hogy érdemes vitatkozni a mért ,beirt értékeken.
Véleményem szerint elsődleges a tartalom,témaválasztás a stilizálás másodlagos.

(#66) True válasza Ebit (#65) üzenetére


True
aktív tag

Üdv! :) Thx.

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#67) Peet210 válasza Ebit (#65) üzenetére


Peet210
őstag

Szerintem a cikkben leirtak útmutatásnak tőkéletesek.
Egyet értek vele ezt le is írtam.

Nem hiszem, hogy érdemes vitatkozni a mért ,beirt értékeken.
Mint mondottam nem vitatkozni akartam csak leírtam a véleményem hisz ez egy fórum ahol ezt meg lehet tenni, mert erre való a fórum.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#68) Ebit válasza Peet210 (#67) üzenetére


Ebit
addikt

Nem csak neked szólt az irásom, csak hajlamos az ember kényelmi szempontokból,az utolsó hsz-k közül nevesiteni valkit.

Mint mondottam nem vitatkozni akartam csak leírtam a véleményem hisz ez egy fórum ahol ezt meg lehet tenni, mert erre való a fórum
Az idézett gondolatoddal én is egyetértek.
:R

(#69) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ez itt is igaz, mert a gyorsba összetákolt szerkezetek élettartama jelentősen megrövidülhet azáltal, hogy nem voltunk elég körültekintöek az elején.

No és a Maxtor merevlemez motorja bírja-e a 90 °-ban eldöntött életet? :) Ennek utána jártál?
Amúgy mire van rögzítve?

(#70) True válasza (Bundás) (#69) üzenetére


True
aktív tag

No és a Maxtor merevlemez motorja bírja-e a 90 °-ban eldöntött életet?
Egy fekvő, ''irodai'' gépböl szereltem ki, amit egy zárt árverésen vettem ugy kb 2 éve.
Abban is ilyen helyzetben ment min 3 évet, mert a leltármatrica szerint az volt az utolsó leltárbavétel dátuma, a matrica pedig sértetlen volt, mint jó garanciajegy.
Tehát elötte már legalább 3 évet igy futott, amúgy meg rengeteg fekvőházba be sem tudod másképp szerelni.

Amúgy mire van rögzítve?
A házhoz tartozó rögzitő lemezkére van csavarozva, az pedig szintén kábelkötegelővel a ház oldalához rögzitve. Az IDE kábelt igy kellöen rövidre szabhattam, szinte olyan mintha a lapra szereltem volna közvetlen a HDD-t. :)

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#71) lakisoft


lakisoft
veterán

korrekt ... én is tervezem az ezirányú átépítést a házon belül ...

(#72) True válasza lakisoft (#71) üzenetére


True
aktív tag

Sok síkert az átépítéshez, és gartula a lányotokhoz.!!! :C :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.