Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bnss


bnss
veterán

Így elsőként annyit mondanék, hogy alapjában nem rossz cikk, a helyesírási hibákat leszámolva és egy kicist tagoltabb lehetne a végefelé, de lehet, hogy csak én vagyok túl igényes.

Azt nem értem, hogy a fixen beszerelt (lásd: felső) ventillátort miért kellett kiszedni? Szvsz annak ott csak jótékony hatása volt, mivel az esetlegesen megrekdt meleg levegőt szívta ki a házból (legalábbis ezt feltételezem). Ráadásul ha az elején van egy szívó ventillátor, akkor hátulra erőteljesen ajánlott egy kifújó venti a szellőztetés megkönnyítése végett!

A táp kábeleit, ha több ideje van az embernek és egy kis kedve a barkácsoláshoz, akkor szebbé lehet varázsolni harisnyázással, [link].

Összességében jó cikk, látszik, hogy az ember a saját hibáiból tanul, ami jelent esetben inkább rendszeretet jelent, mintsem valami fatális hibát! :)

Szerk.: helyesírás és elírások :DDD


[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2) True válasza bnss (#1) üzenetére


True
aktív tag

Köszönöm! Elsönek örültem hogy sikerült igy összehoznom. :)
A venti kiszedését pedig nálam a zajszint indokolta, bár tudom hogy egy ellenállás beiktatásával, és ezáltal a fordulatszámot csökkentve, ez is orvoslást nyert volna, de ebben az esetben ez már nem tükrözte volna a cikk nevét.
Mégegyszer THX. :R :R :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3) cousin333


cousin333
addikt

A lényeg kisebb képen is látszana... Pláne a 3. kép feleslegesen nagy (különben is, akkor inkább már az érzékelő részt mutatnád, ne a tálcát). Elég sok a helyesírási hiba is... :(

A hátsó venti kiszedése szerintem is hiba volt, mert ezzel szintén a cím ellen dolgoztál. Érdemes olyan házat venni, aminek a hátuljába 12cm-es venti kell. Ha hangos a házhűtő venti, akkor meg le kell szabályozni. Sok alaplap BIOS-ból is le tudja, nem kell hozzá plusz ellenállás sem.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#4) Calibos


Calibos
addikt

Jó kis teszt, Gratula!

Ventiket kivetted? Hiányolom a bejövő levegőt :U
Winyo kap valamilyen hűtést?






(#5) Calibos válasza True (#2) üzenetére


Calibos
addikt

Közben látom hogy Ventik nincsenek a házban! A leadott melegedés hogy jut ki a házból?

(#6) bnss válasza True (#2) üzenetére


bnss
veterán

Ha még finomítasz rajta és egy szövegszerkesztő helyesírás ellenörzőjét is ''ráengeded'', akkor még jobb is lehet! :)

A 3. képről alkotott cousin333 kollega véleményével egyetértek, tartalmazhatna több értékes infót is! :)

Calibos: ha jól értelmeztem, a ház elején van egy venti, ez szolgálja a bejövő szellőt és a vinyó hűtést! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#7) True válasza cousin333 (#3) üzenetére


True
aktív tag

Észrevétel helyes! Hiba javitva! Még számomra is uj volt hogy a tápventit is tudja mérni...

All: Minden hozzászolást/kritikát köszönök.Legközelebb jobban igyexem majd, egyébként sajnos pár gomb a bill-röl hibádzik (LAN események), meg helyesirás ellenörzöm sincs fent. Mégegyszer THX. :R :R :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#8) Slax válasza True (#7) üzenetére


Slax
senior tag

''AMD alapbol melegebb'' Ez ma már nem igaz, semmi különbség nincs köztük, tök mindegy Intel vagy AMD.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#9) cousin333


cousin333
addikt

20 fokos a 3.4-es Northwood??? Szerintem ''kissé'' félremér a lapod. Vagy a fridzsiderben laksz :). Vagy nem fizettétek a gázszámlát, és kikapcsolták a fűtést :D.

AMD valóban nem melegebb. Csk egy kis adalék (konfig az adataimnál):
[kép]

Amúgy, ha csak a hőmérséklet csökkentése a cél, akkor nem értem, miért lettek kivéve a ventik. Ha halk gépet is akarsz, akkor meg szerintem leszabályozhatod a CPU ventidet is, mert azért nem néma ezen a fordulaton..

"We spared no expense"

(#10) Yushchenko válasza Slax (#8) üzenetére


Yushchenko
őstag

:DD De vártam már hogy mikor köveznek meg az áemdé fanok :))

(#11) bnss válasza cousin333 (#9) üzenetére


bnss
veterán

''20 fokos a 3.4-es Northwood???'' -> kikapcsolt állapotban! :DDD

Yushchenko: nem jár kövezés érte, viszont tényleg igaz, hogy nme melegebb az AMD! :B

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#12) cousin333 válasza bnss (#11) üzenetére


cousin333
addikt

És akkor hogyan csinálta a screenshoot-ot? :)

Yushchenko: Egy dolog fan-nak lenni, megint egy másik kijavítani egy régi berögződött információt...

"We spared no expense"

(#13) netfugg0


netfugg0
csendes tag

Grat a cikkhez!

De egy két dolgot hozzáfűznék, ha Te a 20 fokot Preskot procival csinálod, akkor várlak, hogy átalakítsad a gépem nekem is. Igaz a vidikarim az passzív, de 3 rásegítő ventim van és így is 100% terhelésnél 70 fokon zakatol a kicsike. A kábelek nekem is el vannak terelve a levegőáramból, sőt amit lehetett csőkábeleztem. És mivel a Zalman proci venti nagyon porosodik, 2 hetente kitakarítom. A proci alapjáraton 40 fokos. Ha valakinek van esetleg tanácsa a további, minimális költségvetésű főfokjavításra ossza meg :)

(#14) Slax válasza Yushchenko (#10) üzenetére


Slax
senior tag

Tudod mit írtál? Mert én tudom, hülyeséget. De látom a többiek már jelezték neked. Mellesleg a vitának nincs helye, ez kijavítás volt. A kövezés fájdalmasabb.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#15) sekli válasza bnss (#11) üzenetére


sekli
addikt

a proci jó hűvös, de a NorthBridge jó meleg...:DDD

(#16) bnss válasza cousin333 (#12) üzenetére


bnss
veterán

Értelek, csak poénnak szántam! :)

sekli: nem hiszem, hogy lenne realitása a CPU hőmérsékletnek! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#17) Calibos válasza netfugg0 (#13) üzenetére


Calibos
addikt

Tudnál a géped belsejéről képeket feltenni?
Milyen pasztát használsz?(zalman-paszta nagyon gyenge)
Az én zalmanom is nagyon porosodik egyébként.

(#18) cor válasza netfugg0 (#13) üzenetére


cor
őstag

ha Te a 20 fokot Preskot procival csinálod eztet nem értem :F -->Northwood magos

True:alapkiindulasnak jo a cikk,bár sztem erre akine van egy kis sütnivaloja ugyis rálön ;)
az érzékelös kép egyrészt tul nagy másrészt kellett volna elötte majd utána,h mennya is a ''deltaT'' ,mivel ez a 20C kicsit alacsony érték :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#19) cousin333 válasza Calibos (#17) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetértek, a Zalman lamellái közül néha ki kell fújni a port. Tapasztalat :D.

A 70 fok meg nagyon sok ezzel a hűtővel, hirtelen azt mondanám neki, tegye rá a hűtőt rendesen :).

cor: Láttad volna az érzékelős kép első verzióját...;]

bon3ss: Tényleg vicc volt? Nem is gondoltam volna... ;] :DDD

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#20) True


True
aktív tag

Bocsika hogy ''előtte'' nem jutott eszembe, de ez azért esett meg, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen szembetűnő külömbséggel kell számoljak. Viszont azt ti sem várhatjátok el, hogy a nagyobb hitelesség kedvéért, ujra kupit csináljak a masinában... Esetleg megprobálhatom ujabb verziójú Everestel, vagy hasonlóval, de nem hinném, hogy sok klönbség lenne. PL: a kezem a venti kőzelébe teszem, hűvösnek érzem a levegőt, amikor pedig ablakot nyitottam, (nem akartam addig elcipelni és megint ősszerakni) akkor szépen menetelt a hőfok lejebb. 19.18.17.16-stb. Tovább nem vártam, mert már én kezdtem lefagyni! :)

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#21) ollie válasza netfugg0 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem Preskot, hanem Prescott, és egyébként meg Northwood magos procija van.

***

(#22) sekli válasza bnss (#16) üzenetére


sekli
addikt

azért is volt ott a szmályli...;)

(#23) True


True
aktív tag

Lassan úgy érzem magam mint, Dévényi Tibcsi bá a három kivánságból.
Mindenesetre a próba Update sikeresen megtörtént.

[kép]

És a hozá tartozó eredmény:

[kép]

No ki tudja? Legalább ha más nem is, a lap hüsebb. :C

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#24) True válasza Calibos (#17) üzenetére


True
aktív tag

Amúgy nekem is a Zalmanhoz kapott pasta van rajta. Lehet frissen jó, viszont hamar kiszárad ezzel elveszitve a hővezető tulajdonságát?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#25) golyani


golyani
addikt

nálam ilyen rend van a gépben:
[link]

az a zacsi az egy hómméd ford szab akar lenni csak lusta voltom dobozt faragni neki így anno belöktem egy zacsiba azóta is abban van annyira meg nem melegszik h gáz legyen.

még azzal a csipszet hűtővel akarok vmit kezdeni...

jah nálam VGA lap 43-44
CPU 33-35
vinyó 33
terhelve meg:
VGA @600/1550 max 56
CPU 220*11 max45
vinyó meg 35

[Szerkesztve]

(#26) True válasza golyani (#25) üzenetére


True
aktív tag

Vazzeg! Az a CPU Cooler az nem semmi! Lekötötted rendesen a gépet fel ne szálljon? :)
Viccet félretéve: Nem hangos túlságosan?

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27) golyani válasza True (#26) üzenetére


golyani
addikt

alapon 900-at forog terhelve meg 1300-1400.(C'N'Q-val) a chipszet mindent elnyom ha azt meg lehúzom hangpróba erejéig akkor meg csak szélzaj van. de ha eccer kezembe kerül egy barkácskütyü 5 db vágókoronggal + ventirács akkor szélzaj se lesz ;]

[Szerkesztve]

(#28) True válasza golyani (#27) üzenetére


True
aktív tag

Szerverházakhoz láttam Pollenszűrőt. Az nem oldaná meg a szélzajt?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#29) golyani válasza True (#28) üzenetére


golyani
addikt

nem.
szélzaj attól van h az olcsóbb házakon a ventilátor helyeknél igénytelenül van kiluggatva a ház.

(#30) True válasza golyani (#29) üzenetére


True
aktív tag

Értem. Igénytelenségről jut eszembe egy régi ''tákolásom'' mikoris, vagy 6-7 éve úgy próbáltam lehüteni az akkori P1-es procimat, hogy 8DB 10cm-es ventit összefogattam, majd miután rászereltem és felállitottam a gépet, ugy ahogy volt kiszakadt foglalattal együtt az egész proci. Cool mi? Azóta szerencsére fejlödtem kicsit. :)

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#31) sekli válasza True (#30) üzenetére


sekli
addikt

egy P1-et szinte nem is kell hűteni...:)

(#32) Calibos válasza True (#24) üzenetére


Calibos
addikt

Legfrisebb Pasztatesztek

Liquid Pro 0.15ml folyékony metáll, aluminium hűtővel nem jó mert tőnkre teszi, nagyon nehéz leszedni 1.5Volt 50 Celsius

AK-TC5022 3,5gramm könnyű felkenni 1.5Volt 52 Celsius

Coolermaster nano Fusion 3.5Gramm nehéz felkenni 1.5Volt 52 Celsius

Coolermaster Premium 1.6Gramm könnyű felkenni 1.5Volt 52 Celsius

OCZ Ultra 5Plus 3.3Gramm könnyű felkenni 1.5Volt 54 Celsius

Artic Ceramique 2.7Gramm könnyű felkenni 1.5Volt 53 Celsius

Artic Silver 5 1.5Volt 55 Cesius

Zalman Pasztái mind 55 Celsius fölött


(#33) golyani válasza Calibos (#32) üzenetére


golyani
addikt

nekem olyan coolink pasztám van amire az van írva h : Silmore
ilyen:[kép]
asszem vmi 700Ft körül volt.
erről mit tudsz?

(#34) Calibos válasza golyani (#33) üzenetére


Calibos
addikt

Nem ismerem. De ha az árát nézem akkor szerintem gyenge minőség! Hol vetted?

Érdekes eddig a Artic Silver5 volt a number one de a mostani tesztek alapján középmezőny.


(#35) bnss válasza sekli (#22) üzenetére


bnss
veterán

Oké, vettem a lapot, csak reagálni szerettem volna, ha már engem tiszteltél meg válaszoddal! :)

cousin333: Gondoltam, hogy gondoltad! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36) Zotya84


Zotya84
őstag

Én ehhez a témaához csak annyit fűznék hozzá, hogy ez igen gyakori probléma.

Rengeteg gépet hoznak, aminek ''mindössze'' (ugye ez BIOS függő) annyi a baja, hogy tök random időközönként újraindul, kikapcsolt, kékhalállal megáll.

Ilyenkor általában azzal kezdem, hogy megnézem milyen állapotok uralkodnak belül...
Rengeteg közülük annyira mocsokos hogy az eszközök színét sem látni, ventik forognak 6000rel, CPUCooler bordái nem ismerhetőek fel. Ezek általában rendbejönnek egy alapos takarítás és pasztázás után. Nem is értem miért!?

A konklúzió:

A takarítás - tisztaság, a rend mindenek előtt.

PS. 1.:Minden eladott gépnél szoktam mondani, hogy 1-4 hónap után (használattól függően) tessék levenni az oldallapot, és megnézni mennyire koszos. Akkor tessék kitakarítani - Kizárólag Fújni! -, és utána eldönteni kb milyen időközönként kell takarítani...


PS. 2.: Az emberek az autót is takarítják, időnként karbantartják az emberek, a számítógéptől miért csak azt várják el, hogy menjen bárminemű gondoskodás nélkül?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#37) golyani válasza Calibos (#34) üzenetére


golyani
addikt

hát boltban :D
helyi számtech boltba beslattyogtam és kértem és csak ez volt és elhoztam pedig jártam vagy 3 boltban ebben a 4.-ben volt ez.
eléggé sűrű de jól kenhetű.
procc az 3500+@2420(220*11) 1,325V-on és idle 34 körül terhelve meg 45-46.

(#38) Calibos válasza golyani (#37) üzenetére


Calibos
addikt

egy jó paszta 6-7 euronál kezdődik.
Szerencsére a A64 nem melegednek :)

(#39) golyani válasza Calibos (#38) üzenetére


golyani
addikt

és a többit te tezstelted? ha eccer ilyen a kezedbe kerülne kivi lennék rá mittud... :)

(#40) Calibos válasza golyani (#39) üzenetére


Calibos
addikt

Dehogy is.
4 éve olvasok, majdnem rendszeresen német hardware magazinokat, abban csináltak 1.5 hónapja teszteket a pasztákról!

(#41) domi007


domi007
őstag

Hi
Én azért visszakanyarodnék arra a CPU hőfokra, mert nekem Thermeltake Big Typhoon-nal, ami egy elég....erős hűtő, a prescott magos cerka d-m (2,8GHz, nem húzva) 38-45 fokos.
És szerintem ennyit(-18;-25 fokot :Y ) nem számíthat a mag..
DOMy
u.i.: egy külső hőmérő esetleg segíthetne..

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#42) golyani válasza domi007 (#41) üzenetére


golyani
addikt

persze hogy nem mert erősen félremér a lapja, sőt még az is megeshet h ited meg felfelé kerekít kicsit...

(#43) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Írás címének végére nem teszünk pontot!
Kivéve guga. :D
A topik átnevezését bevállalom. ;)

Samsung Galaxy A54

(#44) Peet210


Peet210
őstag

Azzal egyetértek hogy segít a megfelelő szellőtésben ha nem állja a levegő útját 1 tonna kábel de 1-1 venti előre és hátulra nem árt a huzat eléréséhez.
Az meg hogy egy alapon üzemelő proci azonos vagy akár 1°C-szal is alacsonyabb legyen a szoba hőmérsékleténél valahogy nem igaz.
Nekem is a 22-23°C szobában alapon 23°C mutat az everest, de mőmérővel mérve már az 30°C-ot mutat.Tehát alulmér és ezen nem kell meglepődni.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#45) Ősember


Ősember
őstag

én mindig rendet rakok a gépben, de a legjobb akkor is egy moduláris táppal pakolni :D most hogy 1 optikai meghajto és egy vinyom van 1 kábellel megoldom (+tápcastik és video) :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#46) Obi-1


Obi-1
őstag

Le vagyok nyűgözve, szerintem ez egy igazi megamod volt.

[link]

Only a Sith deals in absolutes.

(#47) Yushchenko válasza Slax (#14) üzenetére


Yushchenko
őstag

kövezz meg :P

(#48) Vamp


Vamp
senior tag

[kép]

[kép]


Én a nyitott ház híve vagyok, különösebben nem érdekel hogy néz ki a gép. Egy 478as hűtő ventillátorát összekötöttem a procihűtővel (mivel a lapom csak azt tudja szabályozni), ugyanide kötöttem még egy pici, kb 4 centis ventit is, amit a vinyóra fektetek.
Mivel mind a GPU mind a chipset passzív bordával rendelkezik, a 478-ast rájuk irányítottam. Az egészet a hálókártya tartja:D
Indulás után azonnal leszabályozza a lap, csak kódolás vagy játék esetén pörgeti fel picit. Mndkét passzív borda kézzel megfogható, langyosak. Sokat segített, hogy a gyári pasztát lekapartam, és valami northbridge hűtőhöz adott cuccost kentem rájuk. Az egész gépből csak a vinyó hallatszik, bár egyáltalán nem zavaró.
Ennyit a több tízezres házakról meg hűtésekről...

(#49) Peet210 válasza Vamp (#48) üzenetére


Peet210
őstag

Nem kell több tízezres hőtés vagy ház hogy jó szellőzése legyen a háznak és nem is kellenek különböző frappáns megoldások hogy jó legyen.Én kb 3/4 éve 15k-ból oldottam meg és azóta nagyon faja.Egy jól megválasztott olcsóbb ház két 12-es venti és kész.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#50) Yushchenko válasza Vamp (#48) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát lol. Nekem 2 hetet volt nyitva a ház... Hát az a pormennyiség ami kijött belőle utána, az nem volt gyenge.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.