Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sil válasza Laslow (#47) üzenetére


Sil
senior tag

3. Az a Mozilla Archive Format volt. [link]

(#52) Sil válasza Frenky89 (#50) üzenetére


Sil
senior tag

Az autocopyhoz amúgy sem kell kiterjesztés. Linux alatt alapból így műxik, egyébként meg csak a clipboard.autocopy-t kell átállítani true-ra az about:config-ban.

(#53) Boborjan válasza Laslow (#47) üzenetére


Boborjan
csendes tag

''3. Volt egy bővítmény a FF-hoz, amivel teljes weboldalakat lehetett egyetlen fájlként lementeni, pl. .mht formátumban, ahogy az IE is csinálja. Arra jó, ha pl. kényelmesen haza akarsz vinni a munkahelyedről egy weboldalt mindenestül (nem csak szöveg, hanem pl. képek is), de sajna nem találom ezt a plugint, eltűnt.''

Asszem erre gondoltál:
[link]
Nagy okosság az Image Toolbar, meggyorsítja a képek lementését (IE-ben is volt/van ilyen funkció):
[link]

Szerk: lassú voltam...

[Szerkesztve]

(#54) Sil


Sil
senior tag

Na akkor még egy pár (próbáltam válogatni olyanokat, amik még nem lettek felsorolva, bár több mint 60-ból nem nehéz):

Autohide: teljes képernyős nézetnél be lehet állítgatni, melyik eszköztárakat mutassa mindeig / rejtse el használaton kívül / ne mutassa.

BBCode: fórumokon egyszerűen használható BBCode, HTML, stb kódok a jobb egérgombos menüből. Csak a vágólapra kell másolni a linket/szöveget, és már formázva teszi be. Gyorsabb és egyszerűbb, mint a fórumok saját kis gomjait nyomogatni (főleg, ha FF alatt rossz helyre teszi a script a kurzort), és saját kódokat is lehet hozzáadni.

BetterSearch: a Google, stb találati oldalak felturbózására.

Bookmark Backup: automatikus biztonsági másolatok készítése a profil megadott fájljairól, megadott helyre, minden nap. Adatvesztés esetén jól jöhet.

Download Statusbar: a letöltéskezelő irányítása az Állapotsorból, épp letöltött fájlok nyomonkövetése, kezelése.

Enhanced History Manager: továbbfejlesztett előzménykezelő, nagyban megkönnyíti az előzmények közötti keresést.

FirefoxView: ha netán IE-ből nyitsz meg valamit, és gyorsan vissza akarsz térni Firefoxba...

Image Toolbar: képek lemetése egyszerűbben, a nagyobb képek sarkába gombokat rak, mint az IE (csak jóval konfigurálhatóbb).

Menu Editor: menüpontok átrendezése, ha sok kiterjesztés van és már kissé zavaros a menü, jól jöhet.

MR Tech Local Install: ez a svájcibicska, nélkülözhetetlen. Nehéz lenne felsorolni, mi mindent tud (főleg kiterjesztések kezelését könnyíti meg), de a legfontosabb szvsz az, hogy ''kompatibilissé'' lehet a segítségével tenni a többi kiterjesztést, így verzióváltáskor újra használatba lehet venni az esetleg letiltott kiterjesztéseket is.

OperaView: oldal/link megnyitása Operában. (Ugyanaz, mint az IEView.)

Organize Status Bar: ezzel lehet átrendezni az Állapotsor ikonjait.

Resizeable Form Fields: a Resizable textarea utóda, mindenféle űrlapmezőt át lehet vele méretezni. Pl ha egy fórumon kicsinek bizonyul a szövegdoboz hozzászólás írásánál.

Save Image in Folder, Save Link in Folder: Kép / Cél mentése megadott (beállítható) mappákba a jobb egérgombos menüből.

Scrollbar Anywhere: az oldalon bárhol lehet görgetni vele (pl jobb egérgomb lenyomva tartásával, de állítható), nem kell kimenni a gördítősávra. Jól jön, ha a használt témában keskeny a gördítősáv.

Speed Dial: mint az Opera Gyorshívó nevű funkciója, a 9 leggyakrabban használt oldal elérését lehet vele egyszerűbbé tenni.

Stop-or-Reload Button: egyesíti a Stop és a Frissítés gombokat, így helyet spórol.

Tab Preview: ha rámész az egérrel egy fülre, láthatod az előnézeti képét kicsiben.

(#55) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Én ezt a kiegészítőt használom még, nagyon hasznos: [link]

Ha rámész egy linkre a kurzorral, nyit egy ablakot és automatikusan megjeleníti az url-t.

(#56) hardzsi2 válasza Winner_hun (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Szép lista, találtam is benne számomra is érdekes bővítményt, a ColorZillát - bár még nem tökéletes a zoom-ja, mert nem anti-aliasolja a képeket és az sem látszik, hogy épp hány %-on állunk...de akkor is szuper! Eddig e célból mindig megnyitottam a PSPad-ot és azzal szedtem le a színinfókat.

Meglepődtem, hogy aktív Firefoxos létedreleragadtál az 1.5-nél. Helyedben nyugodtan váltanék 2.0-ra, mert:
- 2.0 mára stabil, gyors és a kiegészítéseket is javarészt portolták (az általad ajánlottak is szerintem mind futnak 2.0-n) - talán pár kiterjesztés már 1.x-en el sem fut
- kinézetileg és menük, menüpontok stb. elhelyezkedése szempontjából nem sokban különbözik a két verzió, tehát áttérés után sem lesz neked idegen (az Eszközök/Beállítások picit át lett rendezve, de hamar megszokható az is)
- 2.0-s feltehetően frissebb Gecko motort használ, vagyis hangyaf@sznyit gyorsabb és szabványosabb lehet, mint elődje (nem ellenőriztem az 1.5 motorját)
- 2.0-ás biztonsági hibáit még jóideig javítják, míg az 1.5 támogatása hamarosan megszűnhet

Az általam jelenleg használt bővítmények (ezek szépen megférnek egyámással is):
ColorZilla (thx!), Download Statusbar, Extended Statusbar, Showcase, Flashgot, FDM Plugin, IE Tab, ShowIP, Tab Mix Plus, Web Developer
Nem linkelem be őket, mert lusta vagyok, de a nevüket beírva az FF Add-ons keresőjébe az első helyek egyikén megjelenik/telepíthető.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#57) grayback


grayback
csendes tag

Jó kis gyűjtemény! Nekem is ezek vannak legyüjtve, bár én nem az FF-et használom.


Egy hasznos kiegészítés:
Update Notifier (FF-hez és Thunderbirdhez is): [link]
Megkeresi a frissitéseket a kiterjesztésekhez és a skinekhez, majd felajálja a letöltésüket és telepítésüket és a program újraindítását (ha úgy van beállítva, akkor automatikusan keres, tölt, telepít, majd az újraindítást felajálja)
Így nem kell egyenként végignézni, hogy vannak-e újabb verziók, mindezt megoldja ez a kiterjesztés..
[kép]

[kép]

[kép]

[kép]


Letölthető a [link] -ről is...

[Szerkesztve]

grayback

(#58) vazzz


vazzz
őstag

Itt is van egy tök jó kiterjesztés, nagyon szeretem, mert minden képet ki lehet vele nagyítani, ha a jobb egérgombot nyomva tartva az egér görgőjét tekered.

Imagezoom 0.3
[link]

Remélem ti is hasznosnak találjátok. :R

(#59) Frenky89 válasza Sil (#52) üzenetére


Frenky89
őstag

Thx! Nekem még ez a about:config is új, sőt még a középső gomb /nálam kattintós görgő/ rejtelmeit is csak egy hónapja fedeztem fel.

(#60) hardzsi2 válasza grayback (#57) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Az általad írtakat nekem automatikusan csinálja a FF és TB is (2.0.0.x verziók), nem szükséges hozzá bővítmény. Az új programverziót automatikusan letölti és indításkor felajánlja a telepítését, de az összes telepített bővítményt is automatikusan felügyeli és indításkor szól, ha valamelyikből érkezett újabb verzió (és kérésre telepíti is ezeket).

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#61) Lenry


Lenry
félisten

a Winner által írtak egy részét én is használom, de azkon ívűl amit én még ajánlok:

GSpace: ha van gmail postafiókunk, ezt a plugint használva felcsatlakozhatunk rá, és internetes meghajtóként használhatjuk, feltölthetünk rá fájlokat és letölthetünk róla [link]

ShowIP: megmutatja bármilyen weboldal kiszolgálójának IP címét [link]

GUtil: egy egyszerű linkgyűjtemény egy menübe rendezve, ahonnan egy kattintással elérhetjük bármelyik Google által üzemeltett alkalmazást [link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#62) Winner_hun válasza hardzsi2 (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem váltok 2-es firefoxra, mert ph-n nem tölti ki automatikusan a logint, csak ha beírom az első betűt (ahhoz is két gomb lenyomása kell) kényelem rulz.
Pár napig próba képpen fent volt, a kinézete nem jött be (tabok színe más színű volt, az nem tetszett. Lehet, hogy át lehetett volna állítani, de ha nekem bejön az 1.5-ös firefox, nincs vele bajom akkor maradok is annál:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63) Winner_hun válasza grayback (#57) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én pár hetente ránézek a kiterjesztésekre, ott van a frissítések keresése gomb, az keres, ajánl, nekem bőven megteszi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#64) Winner_hun válasza Sil (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az, ki is egészítettem az írást:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65) Daneey válasza Sil (#54) üzenetére


Daneey
tag

Sil, az OperaView-hoz már kell az Opera böngésző telepítése? Mert az IE-Tab-nál ugye nem kell, mert a Windows integrált böngészője.

És nem tudsz vmi megoldást (workaround is jöhet :D) a FF memóriazabálására? Vagy mi okozza?

(#66) Winner_hun válasza Daneey (#65) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, telepítve kell, hogy legyen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#67) Yooha


Yooha
aktív tag

Lehet hogy majd lesz, de igen hasznos: McAfee SiteAdvisor [link]
A google kereséseknél mutatja, hogy mely oldalak biztonságosak, és melyekről számíthatunk nem várt látogatókra.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#68) ftc válasza Winner_hun (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

pl nálunk jeges eső esett csillagos égbolton

(#69) Steelmanus válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiraly vagy !!
Hasznaltam en is egy parat mar, de ez a valogatas Kivallo

(#70) Thrawn válasza Winner_hun (#62) üzenetére


Thrawn
félisten

1 gomb is elég, nekem sem kell Shift+t-t nyomni ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#71) Winner_hun válasza Thrawn (#70) üzenetére


Winner_hun
félisten

hmm pedig próbáltam a w-t nyomni, de úgy nem töltötte ki:F Lehet nem töltötte be az oldalt. Mindegy, nyomkodni kell, ne kelljen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72) Thrawn válasza Winner_hun (#71) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld ki a Firefox Portable-t, nem fogja összezavarni a most fenntlévőt. Mondjuk a jelszót már neked kell beírni, de szerintem ez így van jól. (kell egy kis mozgás ;] )

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#73) Hani


Hani
aktív tag

Amik számomra még kényelmesebbé tették a FF használatát, azok a következő kiegek:

GooglePreview
- [link] - a webhelyek előnézeteit szúrja be a google és a yahoo keresési eredményekbe

CustomizeGoogle
- [link] - és főleg a Google Toolbar - (3.0.20070525W, de honnan szedtem? passz) - szintén a google keresést turbózza fel kicsit, pl. elkezdem beírni a keresőmezőbe, hogy prohardver, és kiírja még a keresés megkezdése előtt a lehetséges találatokat (hülye megfogalmazás, de itt egy kép róla: [link]



MouseGestures
- [link] - az egér jobb gombját nyomva tartva és az egeret mozgatva sokkal kényelmesebben elérjük a fontosabb funkciókat (előre/vissza, új tab, bezár, frissít, etc.) Hátrány: hamar rászokik az ember, már minden ablakot ''le;jobbra'' - mozdulattal akarok bezárni

szerk: linkek



[Szerkesztve]

(#74) Zolaash válasza Winner_hun (#66) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Csendben és off-ban megjegyezném, hogy ezeket a kiegészítő programokat inkább mondjuk bővítménynek kellene nevezni, semmiképp sem kiterjesztésnek. Kiterjesztés például a .jpg, az .mp3 az .iff satöbbi. Jó volna ha átírnád, sok lámát vezet(het)sz félre ezzel így. :( :((( Előre is köszönöm! ;) :R

Rip and tear

(#75) dbius


dbius
veterán

Én az alábbi kiegészítőket használom. Van pár, amit még nem láttm felsorolva, és szerintem nagyon hasznos:

Szerk: a kiegészítők listája meg lemaradt :W

[kép]

- autocomplete manager 2.0: bődületesen jó szerintem. ha a címsorba elkezdesz valamit beírni - beállítástól függően - megnézi, hogy szerepel-e a könyvjelzők, előzmények között, és a látogatás gyakorisága szerint jeleníti meg őket egymás alatt. Tehát ha van egy könyvjelződ, aminek nincs alias neve, de tudod a címének egy részletét, akkor beírod, és megjelenik a címsorban csak kiválasztod, enter... és be van töltve. Megkülönbözteti az előzményt, könyvjelzőt olyan módon a találatok között, hogy egyiket dőlt betűvel jeleníti meg, a másikat simával. Próbáljátok ki, utána kötelező darabbá fog válni.. ;)

- secure login: az egyes oldalakhoz elmentett jelszavak kezelése, beírása válik könnyebbé, opera szerűvé. Azon oldalaknál, ahol már el van mentve a jelszó, a kitöltendő mezőket jelzi egy x színű kerettel, és ctrl+enterrel kitölti a mezőket, enterrel pedig be is lépsz. Be lehet állítani, hogy ha olyan oldalra lépsz, ahol már el van mentve név, jelszó akkor az automatikusan beírja előre ctrl+enter nélkül is - én ezt a funkciót nem használom - szerintem ez is nagyon hasznos.

- febe: ez egy automatikus profil/kiterjesztésmentő kiegészítő. Be lehet állítani, hogy naponta (hány órakor), hetente vagy mikor mentse el a beállított kiterjesztéseket, vagy az egész profilt, melyet egy új telepítést követően csak annyi helyreállítani, hogy magát a febe kiterjesztést felteszed - ezt is elmenti külön, tehát le sem kell tölteni - és utána a mentett file-ból szépen mindent visszaállít az elmentett állapotra. nagyon jó pl. ha vki munkahelyén és otthon vagy tökmindegy hol, de több helyen is ugyanúgy firefoxot használ, és ezáltal igazából egyszerűvé válik a firefoxok ''klónozása'' :)

- autofill forms: űrlapkitöltések egyszerűsítése (új honlapon regisztrálás pl...)

asszem ennyi. Ja még valami: bevallom őszintén, hogy a topicot átolvasva raktam fel most a mozilla archive format (köszöni szépen nagyon jól működik 2.0.0.6-os ff alatt, linuxon :C ), a bbcodeXtra, valamint az image toolbar kiegészítőket. Ezúton is köszönet azoknak, akik felhívták rá a figyelmemet! :R

[Szerkesztve]

(#76) Winner_hun válasza Zolaash (#74) üzenetére


Winner_hun
félisten

A firefoxon belül is kiterjesztések a menüpont neve. Akit megtévesztek, majd rájön, hogy mi a pálya.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#77) Zolaash válasza Winner_hun (#76) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ahogy érzed... :U

Rip and tear

(#78) tozo86


tozo86
tag

azért erre az időjós progira (Forecastfox) ne alapozzatok. vihar van és azt írja, a jelenlegi időjárás: tiszta. ;)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#79) Winner_hun válasza tozo86 (#78) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, még a jégeső az, amit sokszor betesz, pedig nincs is. Kicsit bugos, de általában jól jelez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#80) Sil válasza Zolaash (#74) üzenetére


Sil
senior tag

A hivatalos megnevezés is kiterjesztés (extension). Bővítménynek a plugineket nevezzük Firefoxnál (pl Java, Flash...). Kiegészítők (add-on) pedig a kiterjesztések, témák, pluginek, keresőpluginek, stb együtt.

(#81) Sil válasza Thrawn (#72) üzenetére


Sil
senior tag

Lehet portable nélkül is párhuzamosan használni többféle verziót, anélkül, hogy összeakadjanak, csak külön helyre kell telepíteni, és külön profillal használni. (Akár egyszerre is lehet futtatni, de az már picit bonyolultabb, további beállításokat igényel.)

(#82) 3aTi3 válasza dbius (#75) üzenetére


3aTi3
tag

én nem használok plugint a profil mentéséhez. mint minden olyan dolgot, amire még szükségem lehet formázás után, nem a rendszerpartícióra teszem. a firefox profil mappája is a d:-n van. telepítéskor pedig csak átírom a profiles.ini-t, h a már meglévő mappát használja, és kész is.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#83) Daneey válasza 3aTi3 (#82) üzenetére


Daneey
tag

Én is mindent a D-re teszek:
==> Asztal
==> Dokumentumok mappa
==> Thunderbird e-mailek
==> Firefox profil

és több most nem jut eszembe, ami jelenleg át van irányítva...

(#84) ollie válasza Zolaash (#74) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért? Ugyanúgy hívják angolul mindkettőt: extension...

***

(#85) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Köszi a cikket van egypár amit nemismerek le is tesztelgetem őket! :R

(#86) Laslow válasza dbius (#75) üzenetére


Laslow
senior tag

A mozilla archive format kiegészítőt hogyan raktad fel 2.0.0.6-os FF-hoz? Én az .xpi fájlt simán belehúztam a böngésző ablakába, de kiírta, hogy csak 1.5-öshöz lehet telepíteni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#87) dbius válasza Laslow (#86) üzenetére


dbius
veterán

Sil hsz-ból átemelve: MR Tech Local Install: ez a svájcibicska, nélkülözhetetlen. Nehéz lenne felsorolni, mi mindent tud (főleg kiterjesztések kezelését könnyíti meg), de a legfontosabb szvsz az, hogy ''kompatibilissé'' lehet a segítségével tenni a többi kiterjesztést, így verzióváltáskor újra használatba lehet venni az esetleg letiltott kiterjesztéseket is.

Ezzel menni fog

(#88) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én amúgy a gmail manager-t használom az acccountomhoz.
Amúgy sztakidict is hasznos szó kijelöl jobbklikk és kis ablakban kiirja a jelentést.
Plusz RSS olvasónak a Sage-t használom.

- http://pazsitz.hu -

(#89) Sil válasza Laslow (#86) üzenetére


Sil
senior tag

Vagy fogod az általam belinkelt helyről az alsót, az újra van csomagolva és feljebb van rakva a minimális verziószáma.

(#90) footy


footy
addikt

A Foxmarks nevű kis kiterjesztést mindenkinek ajánlom. Az egyik nagyon nagy haszna akkor van mikor reinstall után keresi az ember a kedvenc oldalait és akkor ugrik be , hogy elfelejtette kimenteni. Ez a kiterjesztés egy szerverre szinkronizálja a könyjelzőket, szóval egyéb esetekben is nagyon hasznos tud lenni.

(#91) cizoe


cizoe
őstag

Jó válogatás! Ezek nagyrészét használom is! :R
amit én még szeretek:


New Tab Button on Tab Bar (nem kell fájl menübe mászkálni hogy új fület nyissunk.. ;)

[link]

[Szerkesztve]

(#92) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Én Firefox-ról szoktam vissza Explorer-re. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#93) D4rkm4n válasza JetiRulez (#92) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem rosszul tetted. :)


Winner_Hun, köszi a linkgyűjteményt!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#94) Winner_hun válasza cizoe (#91) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahogy elnézem ez 2-es verziótól van, az 1.5.x verzióban alaopból benne van ez az opció, szierntem a 2-es verzióból nem vették ki:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#95) Winner_hun válasza Frenky89 (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

.
hupsz, ezt kicsit benéztem:D:B

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#96) kripta


kripta
csendes tag

Jó írás :C én is elég sokat használok belőlük.
Szeretnék megemlíteni egy szerintem elég hasznos kiegészítést, a neve IE TAB a segítségével a firefoxban megjeleníthetünk IE-s lapfüleket ilettve egy kattintással megtekinthetjük az aktuális oldalt IE-ben


[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#97) Sil válasza Frenky89 (#28) üzenetére


Sil
senior tag

Ha felteszed hozzá a Paste and Go-t is, akkor megoldható szvsz (alapból Ctrl+Shift+V, de lehet állítani). Az ugyanis a vágólapon levő linket illeszti be és ugrik is rá egyben, mint a neve is mutatja.

(#98) Sil válasza cizoe (#91) üzenetére


Sil
senior tag

Alapból:
- van hozzá gomb, ami kitehető az eszköztárra
- duplakatt egy üres helyen a fülek sávján, és új fület nyit...

(#99) cizoe válasza Sil (#98) üzenetére


cizoe
őstag

Ba**ki... egy év intenzív Tűzróka után miket tanulok még.. sose gondoltam hogy csak odakattintsak.. THX. ;) :B

(#100) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó összefoglalás! Egykettőt majd hasznosítok is, igaz, FF-ot csak mellékböngészőként használok Opera mellé. (Hogy azért mégse IE-t kelljen :) )

(MOD: az időjárásjelző cuccot sohasem találtam hasznosnak... :D Talán csak mert gazdaembörködöm, és még a TV jelentése is alig elég, nemhogy egy sablonos izé.)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.