Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kormorán válasza Nimrod (#20) üzenetére


Kormorán
csendes tag

A memóriazabálással nem sok mindent tudsz kezdeni, sajnos a FF memóriafelszabadítás tekintetében nem muzsikál tól jól. Folyik, mit a csap....
Öröm az ürömben, hogy a 3.0 egyik fő fejlesztési iránya pont ennek a leszorítása, igy alighanem az új verzióval ez a probléma megszűnik.

(#102) Kormorán


Kormorán
csendes tag

Nos, hát én is leírom az általam kedvelt és itt fel nem sorolt kiegészítőket:

Download Statusbar
A letöltéskezelést szolid kényelmes és jól látható módon oldja meg.
Jópofa és hasznos.

Foxmarks Bookmark Synchronizer
Abban az esetben nagyon jó, ha több gépen dolgozol. Szinkronizálja a könyvjelzőidet a gépek között, így mindenhol azt látod.

Sage
RSS olvasó. Azért kedvelem, mert gyors.

Server Spy
Kiírja a státusz-sorba a honlapot szolgáltató WebServer típusát.
Haszontalan, de én kedvelem.

sztakidict
A leggyorsabb nyelvi fordítás közvetlenül a weblapról. Kijelölés + jobb gomb + sztaki
Arra az esetre, ha nem akarsz vacakolni.

(#103) Sil válasza Kormorán (#101) üzenetére


Sil
senior tag

Ebben nem értünk egyet teljesen, sok mindent lehet azért tenni a memóriahasználat leszorítása érdekében.

- Először is, ha még nem tennétek, használjatok 2.0.x-et 1.5.x helyett, mert a 2.0-ban a legfontosabb memóriaszivárgással kapcsolatos bugok már be lettek foltozva.

- Figyeljetek oda, hogy a pluginekből (pl Java, Flash) mindig a legfrissebb legyen fent, ezek is okozhatnak túlzott memóriahasználatot.

- Vannak olyan kiterjesztések is, amik ''szivárognak''. Ezeket is frissítsétek rendszeresen, és ha túlzott memóriahasználatot tapasztaltok, ellenőrizzétek Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül) is. Ha úgy jelentősen kisebb, akkor valamelyik kiterjesztés okozza.

- Okozhatnak túlzott memóriahasználatot külső programok is, pl a WindowBlinds (ha ezt használjátok, akkor a Firefoxot érdemes berakni a kivételek közé).

- Érdemes a letöltések előzményeit rendszeresen takarítani, akár automatikusra állítva. Ha túl sok a letöltési előzmény, attól nemcsak belassul a Firefox, hanem a memóriahasználat is megnő.

- Az, hogy egy program az idővel egyre több memóriát foglal, Windows esetén teljesen normális. A Windowsban az a ''szabad'' memória, amire a többi programnak éppen nincs szüksége. Alapból a Firefox is akkor szabadítja fel az általa használt memória egy részét, ha egy másik programnak kell. Van egy config.trim_on_minimize nevű about:config-os preferencia (alapból nem látszik, létre kell hozni, logikai típusú), amit true-ra állítva a Firefox az ablak minimalizálásakor is ''kicsapja'' a lemezre. Ettől viszont nehezebben ''ébred fel'', ha ott hagyod egy időre és nem használod.

- Van egy browser.sessionhistory.max_total_viewers nevű preferencia, ez a gyors előre-vissza lépegetéssel kapcsolatos. Azt határozza meg, hogy max hány oldalt tároljon a Firefox a memóriában ahhoz, hogy az előre-vissza nyilakra kattintva ne kelljen újrarenderelnie az oldalt (hanem csak simán visszalépjen).
Lehetséges értékei:
0: ekkor ki van kapcsolva, egy oldalat se tároljon így.
pozitív számok: tárolt oldalak maximális száma (1 oldal elvileg kb 4MB RAM-ot ''foglal'')
-1 (alapérték): a rendelkezésre álló memóriától függ, 32 MB RAM esetén 0 oldal, 64-nél 1, 128-nál 2, 256-nál 3, 512-nél 5, 1GB és afelett 8.


- Van egy browser.cache.memory.capacity nevű preferencia (alapból nem létezik, létre kell hozni), ami az ún. ''memory cache'' maximális méretét határozza meg KB-ban. 1MB = 1024 KB. (A ''disk cache'' avagy Gyorsítótár és a ''memory cache'' aktuális értékeit az about:cache címen lehet amúgy megnézni.)
Lehetséges értékei:
0: kikapcsolva, ne tároljon semmit a memory cache-ben
pozitív szám: memory cache maximális értéke KB-ban
-1 (alapbeállítás): a rendelkezésre álló memóriától függő érték (Firefox 2-ben némileg csökkentették az alapértékeket, lásd lentebb). Azaz (próbálok táblázatot csinálni belőle):
RAM ______ 1.5 ___ 2.0
32 MB ___ 2048 __ 2048
64 MB ___ 4096 __ 4096
128 MB __ 8192 __ 6144
256 MB _ 14336 _ 10240
512 MB _ 22528 _ 14336
1 GB ___ 32768 _ 18432
2 GB ___ 45056 _ 24576
4 GB ___ 59392 _ 30720
8 GB ___ 75776 _ 32768

Ez a Firefox memóriahasználatának csak egy része, de ezen lehet csökkenteni, ha az alapértéknél kisebbet állítotok be. Viszont ez lassítja a korábban meglátogatott oldalak (főleg a biztonságos oldalak) betöltését.

- Van egy browser.cache.memory.enable nevű preferencia is, ez az előbbihez hasonló, de logikait típusú. Csak sima ki-be kapcsolásra jó, ha true, akkor tárolhat képeket, a böngésző elemeit és a biztonságos oldalak elemeit a memory cache-ben, ha false, az meg ugyanazt eredményezi, mint a browser.cache.memory.capacity 0-ra állítása.

[Szerkesztve]

(#104) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Nekem is van egy kedvencem, amit eddig nem említettt senki.
Az pedig ő: Right-Click-Link [link]

Sokszor van hogy csak szövegként látok egy honlapon egy linket, mert az írója nem rakta be megfelelő tag-ek közé, ilyenkor jön jól ez, mert csak kijelölöm a szöveget, jobb gomb és ''Open ....''!! Klafa! :))



(#105) moma válasza Sil (#103) üzenetére


moma
őstag

Szerintem azért is jó, hogy ezeket beírtad, mert imo ha az ember végig tekinti, hogy nagyjából hol lehet húzni a memórián, akkor az lesz a vége, hogy ha van elég a gépben akkor nem nagyon akarja piszkálni, mert a kényelmes webezésen rontana csak vele. Nálam legalábbis ez lett a vége anno, hogy azt mondtam, hogy rendben van az úgy, ahogy van. Ha csökken a tabok szába a memet is visszaveszi szóval nincs gond.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#106) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Grat a hasznos íráshoz. :R

Esetleg lesz a Thunderbird-ről is hasonló írás? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107) Steelmanus válasza 3aTi3 (#82) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szeretnem en is attenni a D:\-re a Firefox-ot, de sehogy sem sikerul.
Telepiteskor megadom a D:\Program Files mappat mert ott is van ilyen,
azutan azutan a Profil mappat athelyezem a D-re telepitett FF-be,
es beirom az profiles.ini-ben a profil utvonalat, de ha kilepek a FF-bol,
majd vissza, akkor ujra letrehozza a C-n.
Mit csinalok rosszul?

(#108) ollie válasza Steelmanus (#107) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Újra kéne telepíteni a D:-re.

***

(#109) Winner_hun válasza V.Stryker (#106) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gondolkoztam rajta, összesen használok hozzá 2 vagy 3 kiterjesztést oszt csókolom:D De még meglehet, majd kiderül;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#110) Steelmanus válasza Steelmanus (#107) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez volt az elso lepes. Ettol fuggetlenul a profil mappat a C: -re teszi.

(#111) Steelmanus válasza ollie (#108) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hops, ez elneztem, mert magamnak valaszoltam.
Szoval ez volt az elso lepes, ettol fuggetlenul a profil mappat a C: -re teszi.

(#112) Winner_hun válasza Steelmanus (#111) üzenetére


Winner_hun
félisten

Inkább itt járj utána: [link];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#113) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A folytatás itt [link] található, ez lesz a topikja annak is, ide várom a kérdéseket, észrevételeket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#114) ollie válasza Winner_hun (#113) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Király! Találtam néhány hasznos kiterjesztést.

A mozactivex mennyire megbízhatóan működik?

***

(#115) ollie válasza ollie (#114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, most látom, hogy legújabb verzió csak az 1.5-ös Firefox-al működik (2.0-val nem), szerintem ezt írd bele a cikkbe.

***

(#116) Winner_hun válasza ollie (#115) üzenetére


Winner_hun
félisten

Javítottam, kösz:R
Hogy mennyire megbízható? Fingom sincs:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#117) Sil


Sil
senior tag

- Az ActiveX-ben, ha jól emlékszem, biztonsági okokból csak a Windows Media Playerhez tartozó részek voltak benne, tehát csak ActiveX-es videók nézegetésére jó (és ezzel megkímél egy csomó sebezhetőségtől).
- Az InfoLister fölösleges, ha van Mr Tech Local Install.
- A sztakidict kiváltható a ContextSearch nevű kiterjesztéssel (ez az összes keresőplugint elérhetővé teszi a jobb egérgombos menüből), így a többi nyelvvel is működik.
- A Popup ALT Attribute-hoz annyit tennék hozzá, hogy a Firefox alapból a szabványokkal teljesen összhangban nem jeleníti meg az ALT szöveget, ha rámész egy képre az egérrel. Azt ugyanis csak akkor kell megjeleníteni, ha maga a kép valamiért nem látszik (nem pluszban, hanem helyette). Az ilyen tooltip-szerű szövegmegjelenítésre a TITLE való, csak vannak, akik rosszul használják az ALT-ot.
- A Paste Quote kiváltható a sokkal többet tudó (egyéb BBCode, HTML, XHTML kódokat is ismerő, saját kódokkal bővíthető) BBCode nevű kiterjesztéssel.
- A Linkificationhöz: van egy Text/plain nevű kiterjesztés azoknak, akik nem akarják rögtön linkesíteni az ilyen linkeket. Ezzel a jobb egérgombos menüből lehet megnyitni őket.
- Szerintem ne hagyd ki a Mr Tech Local Installt és az Image Toolbart se (minimum).

(#118) Winner_hun válasza Sil (#117) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az írásokat már nem akarom bővíteni, max javítani, kiegészíteni. Ammiket használok, azok lesznek benne, sok hasznos kiterejesztés van még, lehetne a listát bőven bővíteni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#119) Blaise


Blaise
veterán

a második írás végén a smiley nagyon üt :R :DDD

(#120) ollie válasza Sil (#117) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vááá, ez a Context Search meg a text/plain nagyon hasznosak. Az utóbbi már csak azért is, mert a linkification nagyon belassíthatja a böngészést, ha sok linket kell linkesítenie. Köszi. :)

***

(#121) Winner_hun válasza Blaise (#119) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még ezek elhelyezésén is gondoltam, aztán nem tettem be:

[kép]
[kép]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#122) 3aTi3


3aTi3
tag

sokan ajánlottátok a cooliris nevű kiegészítőt, így én is kipróbáltam, de nekem nem működött az a feature, h a google képtalálatainál az előnézeti ablakban csak a képet jeleníti meg, és nem a linkelt honlapot.

ez nektek megy rendesen?

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#123) 7


7
addikt

Ajánlom Flashblock helyett a következőt: Stop Autoplay :)

(#124) Winner_hun válasza 7 (#123) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az tudomásom szerint automatikusan lejátszott zenéket blokkol, én feltettem de semmit sem ért, szóval eltávolítottam. A legegyszerűbb ablakban elindított mp3-at nem blokkolta semmilyen beállítással sem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#125) peba0706


peba0706
csendes tag

A sztakis addon link nem működik, légyszives javíts.

(#126) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Linkificationt vagy mi a szöszt kerestem mar regen, most megvan :) Viszont mikor felrakta a FF dobott egy hatast. :D

Persze a munkamenet helyreallitasa mukodott rendesen. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#127) Winner_hun válasza peba0706 (#125) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őőő pontosan melyik link nem megy?:B Ami a sztakidict mellett van? Ha máshogy nem megy, akkor jobb klikk rajta és letöltés:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#128) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ki lett nyitva a másik írás topikja, ne ide legyen mind a kettő, jobb ez így

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#129) Pentax


Pentax
tag

Grat,jó lett az írás,s a második rész is. :R
Két kérdésem volna csak:
1. Olvastam itt a hsz-ek között egy kit.-ről,ami színezi az aktív fület(volt rá példa,kilőttem munka közben olyat,amit nem kellett volna),de harmadszor olvasva végig sem találom a nevét,ebben kérnék segítséget.
2.mi módon tudnám letölteni és egykupacban offline tárolni az általam telepített kit.-eket,mi a kiterjesztésük és hollelek rájuk?
Ugyanis reinstall után bosszankodok,hogy mik is voltak feltéve,mi a nevük,s egyenként letölteni a weblapról azt a 10-12 kiterjesztést,hanem egy kalap alatt lehessen telepíteni. :F

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#130) Winner_hun válasza Pentax (#129) üzenetére


Winner_hun
félisten

TabMixPlus színezi a lapokat
Kiterjesztések mentésére pedig: Mr Tech Local Install [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#131) Pentax válasza Winner_hun (#130) üzenetére


Pentax
tag

Köszi :R

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#132) Sil válasza Pentax (#129) üzenetére


Sil
senior tag

1. Kiegészítőnek lehet, hogy jól jön neked még a PermaTabs, amivel lehet rögzíteni a fontosabb füleket, hogy ne tudd véletlenül becsukni.
(De persze már kiterjesztés nélkül újra is lehet őket nyitni, ha véletlenül bezárod, a fülek jobb egérgombos menüjéből.)
2. A Local Install inkább a ''mi is volt fent'' listák elkészítésére jó, a kiterjesztések elmentésére inkább a FEBE.

(#133) canniball


canniball
nagyúr

Auto Copy - "Szövegdobozban levő szöveget nem másol."
Ez úgy helyes, hogy alapértemezés szerint nem másol. Ha beállítod másol onnan is (Beállítások->Beviteli szövegmezőkben is működjön). ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#134) Winner_hun válasza canniball (#133) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz, javítottam (nem is tudtam, hogy vannak beállításai ennek a kiterjesztésnek:B)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#135) canniball válasza Winner_hun (#134) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#136) Kruppmityu


Kruppmityu
csendes tag

Szegasztok!

Tud valaki olyat amivel ki lehetne gyomlálni a helyi menüből a számomra nem kívánatos sorokat?

The Future Is Faster Than You Think

(#137) Winner_hun válasza Kruppmityu (#136) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olvasd el ezt, van ilyen kiterjesztés (menu editor egyébként)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#138) Kruppmityu válasza Winner_hun (#137) üzenetére


Kruppmityu
csendes tag

Köszönöm! :R

The Future Is Faster Than You Think

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.