Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) azbest


azbest
félisten

Az anime említésére én is kicsit durcás vagyok: nem kell egy kalap alá venni egy összefoglaló nevet... az a baj, hogy általában a leggagyibb szemét kategóriát látni csak magyar tv-ben ezekből... Vannak igencsak komoly gondolattal rendelkező amine mozik /sorozatok, amelyek nem éppen mesék, hanem inkább scifi/cyberpunk stílusúak...
Amit nálunk gyerekműsorként adnak, sokszor egy felnött sorozat cenzúrájának az eredménye....

Régebben láttam német adón olyan komoly anime filmeket is hogy simán lesöpörnék a mai átlag akció/dráma filmeket. Az animáció/rajz teljes rendezői / írói szabadságot ad, nem kell semmi korlátot alkalmazni a kivitelezhetetlensg miatt (bár ma már a vizuális hatások olyan szinten vannak, hogy ez a hagyonányosabb filmekben is lehetővé vált).
Az anime a japán kúltúra egyik színfoltja...

Nameg meg kellene érteni (a szülőknek és a tv csatornák szerkesztőinek) hogy ami animációs / rajz- film az nem feltétlen mese. Másrészt pedig azt is kellene tudniuk, hogy egy kisgyerek nem fog 2 órát végigülni egy mozin, amiben szépen megrajzlolt világban, fokozatosan kibontakozó cselekmény és morális üzenet van... fél óra után egyszerűen elvesztik az érdeklődésüket a kicsik / nem is értik mi folyik, csak annyit látnak hogy aranyos kis állatka, mókásan mozog /beszél.... de 2 órán át ez már nem elég... nekik akció kell, és amúgy is rövidebb ideig tudnak koncentrálni...

Talán ezért is népszerű a gyerekek körében a gyagyi fajta rajzfilm amikor egymást irtják a szereplők és 15 percig pusztítanak mindent amit érnek... mert pörgős és nem akarnak nagy gondolatokat átadni... de ez már megint a túlsó véglet... ez kb olyasmi színvonal mint az anime kritizált fajtája.

A kalsszikusok amiket említettetek: kacsamesék, balu kapitány kalandjai.... ezek is pörgősek voltak, viccesek, némi morális tanulság is volt bennük, talán ezért is tudták lekötni a kicsiket és a nagyobbakat is...

Ja igen, isemretterjesztő csatornák: 3 éve egy hétre nem volt más elfoglaltságom, mint tv... na mondtam faja, itt an 3-4 ismeretterjesztő csatorna... néztem őket... de 2 nap után azt mondtam hogy ez egyszerűen szemét... rengeteg hülyeséget és tartalom nélküli bohóckodást láttam... az utóbbi évben is volt lehetőségem ezeket nézni, de ahogy láttam nem javult a színvonal... pár éve amikor voltak ingyenes kódolatlan időszakok műholdas adásoknál, akkor még jónak tűntek, de azt hiszem mára ezek is beálltak a silány átlagba... 3 éve alig nézek tv-t... nem is hiányzik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.