Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) ReJim


ReJim
őstag

a gond az, hogy a TV az emberekből (főként a gyerekekből) egy agymosott zombit csinál. nem, nem a műsorra gondolok elsősorban: maga az hogy TV. csatornát válthatsz, de azzal csak a műsor témáján változtatsz. mindbe van reklám, agymosás, hiperbutítás, stb. mert ez a média. nem döntheted el, hogy mégis mit szeretnél nézni. csak van egy alibi szabadság, a program váltás (lsd távkapcsolókon P+/P-). A gyerek leül nézi a TV-t, majd jön a reklám. megragadja a zene, és bambulva néz... itt kezdődik a baj.

meg a másik dolog, hogy a mai rajzfilmek nem ennek a korosztálynak készülnek szerintem. egy akció, öldöklős, erotikus, szerelmi anime nemhiszem, hogy éppen egy 12-13éves lánykának való. mert miért is kellene olyan dolgokról szóló ''mesét'' néznie, ami mondjuk egy 16-18éves gyereknek való. :F aztán, ha 16éves kiscsaj 20évesnek érzi magát, úgy öltözik, annyira törekszik az önállóságra, szabadságra, akkor meg a szülők nem értik, hogy mi ütött a gyerekbe. sztem minden ilyen rétegbeli változás (mikor én voltam 13éves mennyire tiltottak, mostani 13évesek meg ott vanak ugyan azon a szórakozó helyen, ahol én 19évesen) felfogható a media-terror-nak. akarva-akaratlanul is butitják az embereket. a sok amerikai tinifilm/sorozat. szerelmi rajzfilmek, médiazenekarok, zenecsatornák. ebből kiindulva a mostani gyerekek(14alatt) egy téves eszmét hajtva maguk elött, nagyon el deformált gondolatokkal készülnek a nagyvilágba. mert készülnek, hiszen most már ciki, ha valakinek 14évesen nincs barátja, ha nem jár bulizni, ha nem trendi a stílusa.

sztem ez a világ el van b!!!va rendesen. az embereket a média lebutitja, a nagyobb hangú butitott egyed meg befojásolja, irányítja őket. (lásd háborúk a semmiért, zavargások, tüntetések.)
nekem ez a véleményem, de az is lehet, hogy antiszociális vagyok. (a média útálatom egyértelmű).

bocsi, hogy ez az esti meséhez jött. :(

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.