Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) #27070592


#27070592
törölt tag

Nemrég beszéltem egy ismerősömmel erről a témáról. Kispályás őrző-védő cége van, kb 20 emberrel, akik eddig is csak minimálbéren voltak bejelentve. Most a járulékemelésekkel minden embert 'kirúgott' papíron, és félfeketén dolgoztatja őket, az alakalmi munkavállalói könyvvel trükköznek, mert ha minden szabályos lenne, rövid úton belebukna.
Tőle hallottam azt is, hogy próbált pályázni egy honvédségi 'objetum' őrzésére is (ezeket is magáncégek őrzik). A pályáztató négyszemközt felvázolta neki, hogy ez egy belső üzlet. Annak idején a HM-nél rájött néhány illetékes munkatárs, hogy ha a katonák helyett a saját biztonsági cégeik adják az őrséget a laktanyáknál, az egy többszázmilliós biznisz. Azóta 'magáncégek' kapják ezeket a szerződéseket. És ha bárki 'külsős' szeletet akar ebből a tortából, az szerezzen megfelelő kapcsolatokat, vagy tejeljen a megfelelő 'ügyintézőnek' bizonyos összeget. Magyarul vagy fizeti a 'belépési' díjat, vagy kussol. Nagyjából a magyar közélet reprezentatív keresztmetszete.

Az az érdekes, hogy tízből kilenc német autóvásárló hazai (német) gyártású autót vesz. ezzel támogatja a saját hazáját (német munkaerő, német vállalkozás amelyik adót fizet stb.). És nem mellesleg az átlagnémet a 100.000 eurós bmw-vel is a Lidlben vásárol. Hogy miért? Mert német. Mert olyan a hozzáállásuk. Szeretik a sajátjukat támogatni...
Tudom...a hivatalos magyar felfogás szerint ők fasiszta disznók...de talán egy kis egészséges ésszerűség is lehet a dologban...Mint ahogy az átlagfrancia véletlenül épp francia autót vesz...Nyolcvanas évek végén voltam először Csehszlovákiában, gyerekként, és csodálkoztam mért van ott mindenkinek skodája...
Szvsz ez egy koncepció Magyarországon, hogy az embereket trükközésre, hazugságra, csalásra, korrupcióra kényszerítik, állandó stresszhelyzetben tartják, egyértelmű társadalom-rombolásról beszélhetünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.