Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Benzin

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi az új termést! :)
DE ennek mintha még nem lenne vége. ;)
Azért ezt berak6nád a MAI AKTUÁLIS ÜZENETEK ISTENTÕL-be is. ;-)
(Tudod, hogy mirôl beszélek.)
Mindenesetre örülök, hogy mindannyian jól vagytok. :))

IN GOD WE TRUST!

(#2) spirit007


spirit007
senior tag

''Egyszer az egyik lakó megkérdezte, hogy magának fizetnek ezért és közben kérdőn csodálkozott rám...???
Nem, én itt lakom, válaszoltam''

Ránk is néztek a szomszédok , mint egy UFO-ra , mikor virágokat ültettünk a ház elé .
Há' magyarok vagyunk ... de szerencsére nem egyformák !

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Csodálom hogy mindig van témád amiről ilyen jót tudsz írni. Tényleg már azon kapom néha magam hogy eltátott szájjal olvasom amit írsz. :D Köszi. :C

[Szerkesztve]

(#4) guga válasza talmida (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Már be is raktam, köszi :D
Természetesen szem előtt tartottam az intelmeidet, párszor hozzányúltam a backspace -hez :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#5) Ygg


Ygg
senior tag

Grat..jóó...
Hol írta ezt Vonnegut?

(#6) guga válasza Ygg (#5) üzenetére


guga
Közösségépítő

Én elolvastam minden könyvét, de már nem emlékszem melyikben, estére kiderítem.
Addig is: [link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Azért elég nagy bátorság kicentizett pénzzel és benzinnel útnak indulni. Lerobbanhat a kocsi meg mittomén. Én már akkor sem érzem biztonságban magam, ha csak bankkártya van nálam, mert mivan ha nem fogadják el, tönkremegy a mágnescsík, nincs kapcsolat a bankkal. Szóval hosszabb utakra teli tank (különösen télen) meg inkább viszek zsebben 30k-t is. Arra meg nem számítanék, hogy megállnak, sőt el sem várnám. Engem úgy neveltek, hogy csak magadra számíthatsz esetleg a családodra.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#8) #64791808


#64791808
törölt tag

Na most bunkó leszek, de akkor sem értek valamit.

Ha nincs 2000 forintom, akkor NEM megyek el moziba. A jegy csak 990, két bkv-jegy az 460, az még mindig csak 1450. De ha csak 1500 forintom van, akkor NEM megyek. Mert jöhet bármi.

Szóval ha nincsen EGYEZER forintod tartalékba, akkor mért kell elmenni ''kikapcsolódni''? Mért kell koccra kihasználni, ami van? Mért nem ülsz a seggeden, és mondod azt: erre most nincs pénz, ami van, azt félretesszük legközelebbre, és akkor el tudunk menni normálisan valahová.

Szóval az öregistennek meg a bibliának is van üzenete, biztosan. Én meg üzenem, hogy marhanagy felelőtlenség elmenni egy fillér tartalék nélkül kisgyerekkel. A hitélet nagyon szép, de eszed is lehetne.

Lehet anyázni, hogy ''nem mindenki olyan burzsuly, mint te'', még igazad is lehet, csak ehhez a történethez köze nincs...


[Szerkesztve]

(#9) Chieftec válasza #64791808 (#8) üzenetére


Chieftec
őstag

Ezzel sajna enis egyetertek..
''Fillérre pontosan kiszámoltuk a hétvégét, hogy mennyit kell tankolni oda-vissza.'' :U

(#10) Petya88


Petya88
tag

Sajnálom, hogy mindenki csak téged nevel, de igazuk van! A cikk jó, nagyontetszik.
Az a tény, hogy elindulsz kvázi egy fillér tartalék nélkül a kisgyermekeiddel, az viszont már az én normáim szerint büntetendő! Ha más nem az Istened majd megbüntet érte. Mondom ezt azért, hogy okulj és viselkedj felelős felnőtt módjára, ha vki (Isten vagy bárki más) gyermeket bíz rád, azt óvnod és nevelned kell(!), legyen az bárkié. Ne lásson gyerek ilyen mértékű felelőtlenséget az nevelőjétől, legyen az szülő, nagyszülő neadj Isten tanár!
Uff

(#11) burgatshow válasza TheVeryGuest (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Én már akkor rosszul érzem magam, ha nincs nálam pénz, a mutató meg beért az E betű fölé pedig akkor valójában még van vagy 50 km-re elegendő benya... :U

(#12) Lasi


Lasi
tag

Emlékszem az írásodra a takarításról. AZ sem volt semmi, de ez most valahogy összefoglalóbb. :) :C

Nálunk alkalmanként 5000 forintért levágják a takarítók a füvet. De nem ez a lényeg.
A múlt héten úgy alakult, hogy otthon voltam és a fű igencsak megnőtt, így gondoltam egyet és a ház fűnyíróját beüzemeltem és tűző napsütésben lenyírtam. (magamat meg ki)

Gondoltam spórolunk egy keveset. Pár száz forint lakónként, de az én részem akkor is érdekelt. A nyírás közepette az épp leérkező lakók, egyfolytában azt kérdezgették, hogy most ezt pénzért?, mire én mondtam: Nem, de az alkalmankénti 5k-t feleslegesnek találom. - Miért? Miért nem így, miért nem úgy vágom...

SENKI NEM KÖSZÖNTE MEG! Egy jó szó nem hagyta el a szájukat.

Bár az asszony és a gyerek miatt csináltam - hogy lemehessenek levegőzni, és ne kelljen elkerülni a térdig érő gazt - , azért egy kösz megmosolyogtatott volna.

Bár nem is tudom mit vártam... Némelyik akkora Á..t. :W

Most már nem érdekel mit szólnak, megköszönik-e, hogy nem kell kiadniuk érte pénzt, hogy a kisgyerekük nem kell eltűnjön a gazban. Holnap megint megcsinálom. Azértis! :DD




[Szerkesztve]

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#13) ijjájom válasza talmida (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

A Benzin cikkel kapcsolatban lenne megjegyzésem, és az ahhoz szólókéhoz hozzáfűzésem. Igen, a pénztelenség elég nehéz ügy, én is megtapasztaltam sokszor, de ha attól függene mikor megyünk kirándulni, ide vagy oda, akkor talán mi sem mozdulhatnánk ki. Sajnos vannak olyan dolgok, amit a jómódúak nem tudnak átélni, de azt is meg lehet nézni, hogy általában ki az, aki összeszedi a szemetet mások után, aki megáll segíteni, ha úgy érzi, hogy más bajban van. Ja a csóró gyereke üljön otthon?? Sajnos kicentizve is, de nekik is jár egy kis kikapcsolódás, még ha ez a szülő részéről felelőtlenségnek tűnik is, de hidd el nem az, csak szeretne Ő is valamit nyújtani a gyerekének. Ja és általában a sokgyerekesek, mondom ''általában'' elég csórók. Veszünk egy kocsit, részletre, mert újra nem futja, örülünk ha kicsit kimozdulunk vele, mégha éppen ki is van számítva a benzin. Általában nem szeretek elindulni úgy a gyerekekkel, hogy kiszámított a pénz, mert igen én is bekalkulálom, hogy közbejöhet valami, de sajnos volt ilyen már nálunk is.
Ja, de én is azok közé tartozom, akik összetakarítják a játszóteret, mig más anyukák-apukák gúnyos tekintettel kérdőn pásztáznak felém, hogy ebbe meg mi ütött?! Beengedem én is a szórólapost, igaz néha morgolódva, mert éppen akkor dőltem le, de aztán összeszedem a mások által eldobott szórólapoka, szemetet, s közben az ablakban teregetve elnézem a jómódú szomszédokat, akik egészséges életmóddal foglalkozva tollasodtak meg, amint nagy szatyrokat dobálnak a kukába, megtömve szelektív hulladékkal, holott a másik oldalon mennének ki, 30 méterre van a szelektív hulladékgyűjtő.

Ja igen ezek érdekes dolgok, hogy mindenki csak szitkozódik, hogy koszos a város, de senki sem tesz érte. Pedig már azzal sokat tennének, ha nem szemetelnének.
A kutyapiszokról nem is beszélve. Két év alatt kb. 2 illetőt láttam, amint a kutya dolgavégeztével a kis kupacot, nylonba csomagolva elszállította.
Ezek vagyunk mi magyarok? Hát tisztelet a kivételnek, úgy érzem vannak jó érzésű emberek is köztünk, és úgy érzem mi közéjük tartozunk. Mi nem dobálunk ki szemetet a kocsi ablakán, a gyerekeinket is így neveltük.
És láss csodát, hogy a 8 éves fiam pár haverjával feljött, hogy kérik az avarseprőt és másik seprőt és feltakarították a játszóteret.
Hát ezt csináljátok utánuk, mármint Ti felnőttek!!!
Büszke vagyok a csemetémre, talán sokan okulhatnak is ebből, és a Benzin c. sztoriból is, mert milyen jó lenne, ha az emberekbe lenne annyi érzés, hogy igenis megállok, segítek, mert ez a természetes.
Hát jó lenne, ha ezt a tábort bővíteni tudnánk és minél több ember érezné, hogy a környezete az övé is és tenni kell érte, nem csak a szőnyeg alá söpörni a szemetetŰ!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#14) guga


guga
Közösségépítő

Üdv mindenkinek :D
Ezidáig nem szerettem volna reagálni, mert nem azért írtam, számomra már az is megtiszteltetés ha valaki végigolvassa és megért belőle valamit.
Ha pedig gellert kap az ember és teljesen másra reagál, esetleg pont arra, amiből nem lát semmit, vagy nincs hozzá köze azt sem bánom. Majd 20 év múlva másképp fogja gondolni, az élet megdolgozza.

Hogy miért indul el az ember 2 gyerekkel pöccre kiszámított benzinnel?

Íme néhány ok:
35nm lakás áldásai, utcára nem lehet menni, mert kutyaszar, kutyahúgy, bűz, szmog, üvegcserép, szemét, s unatkozó részegek. Ez a jelenlegi Budapest.
A Váci utcából pedig csak egy van és az is messze tőlünk.

Városliget? Az elébb felsoroltak csak halmozottan, mert az egy négyzetméterre jutó kutyák száma bláblá. Volt olyan, hogy 2 dándog rátámadt a kisebbik fiamra, nem bántották csak csaholtak rá, a gazdája meg messzebről üvöltözött. Gyerek majdnem sokkot kapott a nálánál kétszer nagyobb kutyáktól.

Továbbá:

Telken érik a cseresznye, utolsó pillanatban értünk ki + lejött 10kg eper és a meggyről ne is beszéljünk. Friss hagyma a kertben, jó bor a szomszédoktól, hangulatos játszótér a faluban és egy mesés cukrászda. Nem beszélve a bográcsolásról, szenvedélyesen űzöm.
Még akkor is kimegyek ha gyalog kell megtennem a 60km-ert :D

De ha kell elmondom dalban :DDD

Íme: [link] megtölt, lenéz 50mb *.avi oszt annyi.

Hogy kinek van igaza?

[Szerkesztve]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) talmida válasza Lasi (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

''SENKI NEM KÖSZÖNTE MEG! Egy jó szó nem hagyta el a szájukat. ''

Hmm. Legközelebb azoknak, akik szótlanul, (köszönés nélkül) mennek majd el melletted miközben te ''társadalmi munkázol'', csak annyit mondj, hogy ''Nagyon Szívesen! '' :Y --vagy: ''Szívesen, máskor is!'' .......talán így észreveszik magukat. :)

*
Velem meg az történt, amikor Bp-en jártam, hogy amikor a saját utcánkban sétáltam és pár embernek udvariasan köszöntem --különösen a nyugdíjasoknak--, nem köszönt vissza SENKI.
(Bp egyik nyugis és szép kis külvárosáról van szó, ahol viszonylag csendes az élet)

Az 1 dolog, hogy az emberek nem nagyon szoktak köszönni Mo-on (elôre meg pláne nem), de hogy nem köszönnek vissza????? Hát ezen azért enyhén szólva elcsodálkoztam. Hiszen a nyikkanás semmibe sem kerül.

Megmagyarázná az okot valaki? :F

IN GOD WE TRUST!

(#16) talmida válasza ijjájom (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Valószínû, csak véletlenül címezted nekem a hsz-odat. :) De azért reagálok, ha már így történt. :)

Azt gondolom, hogy akik ''kicentizett'' pénzzel hosszabb túrára is el mernek indulni, azok az edzettebb fajta, úgymond '' a föld hátán is megél'' típusból valók, ;) akik az autószereléstôl kezdve szinte mindenhez értenek.:)

*

Szemét szedés ügyben szintén egyetértek, -- mi is ilyen elszánt takarító típus vagyunk :)

IN GOD WE TRUST!

(#17) talmida válasza guga (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azok táborát is gyarapítani kéne, akik nemcsak hogy tiszteletben tartják mások másságát ;) , de komolyan el is gondolkodnának rajta, sôt besoroznának tanulékony ''tanulóba'' :)) Nem a felelôtlenségre gondolok, hanem a bátorságra. :)

IN GOD WE TRUST!

(#18) lesaux


lesaux
veterán

Egyszer az egyik lakó megkérdezte, hogy magának fizetnek ezért és közben kérdőn csodálkozott rám...???
Nem, én itt lakom, válaszoltam.


Ez nagyon ott van! :)

(#19) #64791808


#64791808
törölt tag

Guga: nem azonos eszerint az értékrendünk. Akkor menjetek ki a normafához, vagy tudomisén hova, de akkor is felelőtlen dolog bizonytalanul elindulni, gyerekkel pláne. Dehát nem én szívom meg, úgyhogy: ahogy érzed.

Más: a köszönés nálam is érdekes dolog. Kis faluban laktunk, ahol alap volt, hogy mindenki mindenkinek köszön az utcán. Utána költöztünk kisvárosba, és én jólnevelt 6 éveshez méltóan köszöngettem jobbra-balra. Hát ritka volt az, aki visszaköszönt, páran konkrétan hülyének néztek.

Budapesten a mai napig bennem van, hogy ha akarok valamit, akkor előtte köszönök az illetőnek, és nehéz volt tudomásul venni, hogy én vagyok a kirívó eset. Egyébként valóban idegesítő, amikor köszönsz valakinek, és nem fogadja. Egyébként ez is tengerentúli szokás, illetve az emberek a városok méretével fordítottan arányosan köszönnek.

Na mindegy. Néha azért engem is ér kellemes meglepetés.

(#20) blunt válasza guga (#14) üzenetére


blunt
aktív tag

''De ha kell elmondom dalban

Íme: [link] megtölt, lenéz 50mb *.avi oszt annyi.''


:Y

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Benzin
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.