Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a BB - legalábbis nálam - nem sms-ben kéri a netpin random 3 karakterét, hanem online. tehát ha vki megadja a user + pass + netpin hármast, akkor cumizott. sms-ben csak értesítést kapok, h vki megpróbált belépni a nevemben ebben a pillanatban, és ha nem én voltam, azonnal hívjam ezt a számot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Retekegér válasza Parci (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

OTP-nél viszont van olyan, hogy SMS-ben küldenek egy 5 percig élő kódot, ha azt nem gépeled be, nem tudsz csinálni semmit netbankon...

<< Heimdal >>

(#3) wipes válasza Retekegér (#2) üzenetére


wipes
senior tag

feltéve, hogy ezt kérted a szerződésben :F bár lehet, a mobil aláirás az újabbakhoz már kötelező

[Szerkesztve]

(#4) dabadab válasza Retekegér (#2) üzenetére


dabadab
titán

A Rafinal meg a Takarekszovetkezetnel is ez van.

DRM is theft

(#5) Racecam válasza wipes (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy az újakhoz kötelező-e, de ha nincs, max utalás egy nap csak 50K.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) wipes válasza Racecam (#5) üzenetére


wipes
senior tag

nekem -50e sem esne jól :Y :)

(#7) kmik válasza Parci (#1) üzenetére


kmik
csendes tag

bármikor visszaállhatsz az SMS-es verzióra csak módosítsd, stílusosan :) az internetbankban, illetve ha felhívod a Telebankot akkor kb 30mp alatt megcsinálják

üdv,
kmik

(#8) Viktor0610 válasza Parci (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az SMS-es megoldást kértem, az sz.tem biztonságosabb, mert így egy helyen kell legyen a belépés és a mobiltelefonom, aminek elég kis esélye van ha más meg is szerzi a jelszavamat...
Mindamellett utálom az adathalászokat, mert így mehetek be a bankba utalni személyesen... :(((

Samsung Galaxy A54

(#9) nap


nap
addikt

Ezen a Budapest Bankos cuccon egy kicsit kiakadtam.
Honnan a rákból tudták, az emailcímet?
Belső munka?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) Racecam válasza nap (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudják. Van egy rakat email címük, és próba szerencse alapon megy. Biztosan lesz közte BB-s is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) God Vazzeg válasza nap (#9) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is kaptam, és a BB-hoz közöm sincs :U

(#12) napos2600 válasza Retekegér (#2) üzenetére


napos2600
tag

KHB-nál is ugyanez az sms azonosítás megy. de azt csak akkor használom, ha nagyon muszáj. nekik először chipkártyás azonosítás volt.
munkatársam szólt, hogy érdemes megnézni a BB-s linket Firefox 2.0-val! ;)

(#13) [w]


[w]
őstag

azért az némileg bíztatóan hat, hogy az eddigi feltörési kísérletek bizonyára nem vezettek eredményre, ha már ehhez a módszerhez folyamodnak. :U

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14) shev7 válasza dabadab (#4) üzenetére


shev7
veterán

Rafinal van SMS megerosites? Van netbankom, meg mobil bankom is, de meg sosem kertek SMS-megerositest...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#15) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Ha egyszer a cikk végén jelzett oldalra mozdul rá valaki, sokkal nagyobb cirkusz lesz belőle. Nevetséges, hogy egy ilyen fontos rendszerhez csak felhasználó, és egy jelszó kell. Ahol eddig dolgoztam ott én adtam fel az apech bevallásokat a könyvelő helyett - > Tudom a jelszavát. Most egy új ember dolgozik ott, nemsokára ő is tudni fogja. - > Már ketten tudjuk ''eladni a házát a feje felől''. Szerintem fel se fogta még a kockázatot.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) Mackósajt válasza Racecam (#10) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Én arra tippelnék, hogy tudják. Tegnap aktiváltam a friss netbank fiókomat, és ma reggel már én is benne voltam a szórásban. Azzal a címmel, amit a folyószámlához adtam meg, amikor a pénzmosásos törvény miatt adatot kellett egyeztetni. (És nem azzal, amelyiket megadtam, mikor Péntéken kitöltöttem a netbankos papírt.)
Mivel tudomásom szerint tényleg csak azok kaptak, akiknek van BB netbankjuk (ha ez nincs így, akkor bukott a levezetésem), így szinte biztos, hogy az elkövetőknek naprakész listájuk volt a számlatulajdonosok címeiről, és arról, hogy melyik számlához tartozik internetbank. (Naprakész, mert nekem csak tegnap óta volt Internetbankom...)


Szerk: most látom, hogy olyan is kapott, aki nem is BB-s. Akkor lehet, hogy csak véletlen. mindenesetre ezen kívül még 3 címem van, és csak arra kaptam, amelyiket a folyószámláadatokhoz megadtam korábban.

[Szerkesztve]

(#18) Solad válasza napos2600 (#12) üzenetére


Solad
őstag

chipkartya meg most is el, valaszthato megrendeleskor.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#19) modd3r


modd3r
őstag

Szvsz az lenne az első lépés, hogy ha a regisztrátorok nem jegyeznének be megtévesztő domaineket. (pl.: http://internetbank.budapestbank.net)
Gondolom a Budapest Bank mint olyan, védjegy alatt álló név.

(#20) Racecam válasza Mackósajt (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

#11 [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) mahatma


mahatma
aktív tag

az az érdekes, hogy most sem a HVB, sem a BB online bankolása nem müködik reggel óta :F a HVB-s informatikus nem tudja mi a gond :U érdekesnek találom

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#22) kmik válasza modd3r (#19) üzenetére


kmik
csendes tag

De még mennyire. Mo-n a Budapest név használatát vállalatok nevében igencsak limitáltan engedélyezik...

(#23) [w] válasza mahatma (#21) üzenetére


[w]
őstag

a cikkből is egyértelműen kiderül, hogy leállították a szolgáltatást. szerintem ez eléggé érthető. :U

cmdr PETER W. VOLKOV

(#24) #64791808


#64791808
törölt tag

Én erstés vagyok, és nálam is onlány megy a kódok megadása. Viszont bármlyen műveletnél kér kódot, amit sms-ben küld ki a rendszer. Mindegy.

Tanulság: oda kell figyelni.

1., A Bank e-mailezget kifelé csak úgy, ezt el kell felejteni, pláne nem fog direkte olyan műveletre kérni, ahol ki kell adnod a dolgaidat. Általában ''be kell fáradni'' a bankba.

2., Ha már megnézzük a levelet, akkor meg kell nézni, hogy formailag tökéletes-e, mert a bankok pl nem küldenek ki olyan anyagot, amelyben nyelvtani vagy nyelvhelyességi hiba van.

3., Ha már mégis megnézzük az oldalt, akkor meg kell nézni az URL-t.

Ennyi

(#25) Mackósajt válasza Racecam (#20) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Erre reagálva toldottam meg a hozzászólásom. Ezzel együtt a saját címeim eloszlását nézve (csak arra kaptam, amit a folyószámlához megadtam, és a több címelle rendelkező cégünk is csak arra kapott) nem véletrendszerűen küldözgették, hanem volt listájuk. Lehfeljebb nem elég jó.


Különben most hívtak telefonon a banktól, hogy erősítsem meg az átutalást, amit tegnap indítottam. Valószínűleg mindenkit végigtelefonálnak, aki internetbankon műveletet indított mostanában.

[Szerkesztve]

(#26) Atlantis válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is azt választottam és hasonló a probléma nálam is. Pont így hó elején szaroznak, amikor mindent utalnom kéne. :(((

Törne le a keze az ilyeneknek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) biker


biker
nagyúr

közöm nincs a BB-hez, 4db levelet kaptam...

és én is KHB netbankolok, SMS azonosítással, így elég érdekes lenne, ha be tudnának lépni, még ha meg is adom az összes kódot, akkor se tud mit kezdeni.

és elég szomorú, ha valaki bedől egy ilyennek, mert akkor azt jelenti, hogy sz..t se ér az, hogy mindíg elmondják: soha nem kérnek ilyet emailben, tehát senki ne küldjön ilyet vissza!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) Csuki


Csuki
csendes tag

Budapest Bank-os voltam Én is, és éppen pont ma léptem ki végre, ott hagytam az áldott jó madarakat… és még pont belefért, hogy megkapjam az egyik adathalász levelét…

Attól függetlenül, hogy utálom a BB-t, egyetlen egy jót azért el lehet mondani velük kapcsolatosan: mégpedig, hogy nagyon jó az Internet Bankjuk. Biztonságos, design szép, és kifinomult és a funkciók nagyon is használhatók... tényleg nagyon jól átgondolt web-es aplikáció…
Van összehasonlítási alapom, mivel már 3 Banknál, voltam eddig..
Úgy látszik nincsen tökéletes
A K&H 10-ből jó esetben 2-est kapna, nagyon gyér az egész kialakítás, a funkciók és úgy az egész… Mikor először megláttam, az volt az úcsó is… elég mély nyomott hagyott bennem :DDD
Az OTP-s pedig állandóan szarakadott, a tranzakciók nem mindig hajtódtak végre. És miután fél évig „leveleztem” (vagy inkább mondjuk úgy: írogattam nekik) ez ügyben velük, meguntam és otthagytam Őket. :W

Visszatérve a Budapest Bankhoz:
Az azonosítás nem csak SMS-el történhet, hanem egy úgy nevezett e-PIN kártyával, amin van 6 számjegy: ebből mindig véletlenszerűen 3-at kér. Jó mert ez nem csak belépésnél kell megadni, hanem utaláskor is. Nagyobb biztonság érdekében mail-t is kapsz és SMS-st is!

Egyébként, pedig undorító, amit az adathalászok végeznek. A rendes munka persze bűzlik nekik, a „tudományukat” pedig etikátlan dolgokra használják fel. Az ilyenek miatt is van az ország olyan helyzetben, amilyenben most is van. „Mindenki” lop, csal, hazudik.

(#29) tomazin válasza Retekegér (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Azt gondolom,h be kell menni a bakba,ha ezt igényelni akarod.De ez mibe kerül?

(#30) Akheron válasza mahatma (#21) üzenetére


Akheron
senior tag

Reggel akartam figyelmeztetni a BB ügyfélszolgálatát, de visszapattant a levél, hibamagyarázat nélkül...

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

info@budapestbank.hu


"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#31) Mackósajt válasza Csuki (#28) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Az ilyenek miatt is van az ország olyan helyzetben, amilyenben most is van. „Mindenki” lop, csal, hazudik.

Ha az országot kicseréled világra, kb. van értelme a mondatnak. ;) Az adathalászatban korántsem tartozunk a világ ''élvonalába'' még lakosságszámmal leosztva sem. Bár ezek már szereztek fordítót, de szvsz. ez is külföldről indult.

(#32) Atlantis válasza Csuki (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem a CIB netbankjához képest sehol sincs a BB. Bár azért használható.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) brazso


brazso
tag

Már a fix ''e-Pin''-esek esetében is alkalmi kódot küld a Bank SMS/email-ben. Nekem egyetlen dolog hiányzik a BB-s internetbankból, a rendszeres utalás beállításának lehetősége.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#34) [w] válasza brazso (#33) üzenetére


[w]
őstag

ha rendszeres utalásod van, akkor nagyon egyszerű az ''utalás ismétlésével'' újra elküldeni. (ha ugyanaz az összeg, ugyanaz a jogosult)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#35) Retekegér válasza Kalandor (#16) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Pillanatnyilag nekem sincs ilyen, bnőmnek van ;)

<< Heimdal >>

(#36) Retekegér válasza tomazin (#29) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Havi 150 Ft, vagy ilyesmi...

<< Heimdal >>

(#37) biker


biker
nagyúr

jött 6db Erste Bankos email :)
egyre jobb...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) csabika25


csabika25
aktív tag

Állítólag valami levlistán jelentkezett az a fordítóirodai munkatárs, akivel megcsináltatták ezeknek a leveleknek a magyar fordítását. Jó lenne, ha a yard utána menne...

''Isten fut Windows alatt''

(#39) Akheron válasza shev7 (#14) üzenetére


Akheron
senior tag

Ugyan nem tartozik kifejezetten a témához, de meg tudná valaki mondani, hogy a Raiffeisen netes rendszere mennyire használható normálisan, kényelmesen? Egy új lakosságit nyitnék náluk; a kondíciókat már átnéztem, csak erről nem sikerült semmit sem megtudnom. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#40) horvathd válasza Akheron (#39) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szia!

A Főoldalon a Belépés gomb alatt megtalálod a Próbája ki Internet Bankunkat linket, ahol kipróbálhatod a Raiffeisen DirektNetet.

Üdv.: horvathd

"The Kid just rages for a while."

(#41) tocsa válasza Racecam (#10) üzenetére


tocsa
senior tag

Igen, és ebből következik az is, hogy nem tudnak téged a neveden szólítani. Mert csak a mail címedet tudják. Tehát nem úgy kezdődik a levél, hogy ''Kedves Gipsz Jakab!'', hanem csak egy homályos ''Tisztelt Ügyfelünk!'' vagy ilyesmi. Ellenben a bank téged név szerint ismer, ezért ha mailt küld neked (amit normáls esetben eleve nem szoktak), akkor nevén szólít téged. Ezért voltam ideges, amikor egyszer egy nem phising levélben nem szólítottak név szerint. Akkor most hogyan döntsem el, hogy az adott levél phising vagy nem phising?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#42) Jarod1


Jarod1
addikt

na kaptam 1 elég érdekes levelet, kicsit orosz betűk voltak benne a firefox jelezte is hogy adathalász oldal..otp.hu ra végződött a cím ahonnan küldték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.