Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tildy válasza Vamp (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Tény és való, sosem lesznekolyan hallucinációk alkoholtól.
Én arra gondoltam , hogy akiben nincs benne egyébként sem a kötekedés, (értsd nem fojtja el magában) , az bepiálva sem fog fűbe - fába belekötni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) csege


csege
csendes tag

Mindennek meg van a helye és az ideje, és az az egyetem. Kezdő egyetemista koromban rengeteget buliztunk, piáltunk heti többször volt k.o.Jó volt.De tényleg.Nem volt semmi baj.Senkivel sem.Pedig ittunk rendesen.Sokat.Most hogy vége kávé mellett idézzük fel azokat a felidézhetetlen történeteket.Szívszorító élmények így visszatekinteni.Megörekedtünk.Hiányzik,de nem az hogy újra berúgjunk együtt, hanem a fél-ing.Most élem a hétköznapi emberrek monoton életét(még van egy fél évem)de tudom hogy most jön a munka,család gyerekek,ami egy másjellegű élvezt,a boldogság komformista,társadalmi elvárása.Az élet már csak ilyen.Átrendeződik az értékrendünk. Dolgozunk hogy éljünk,a családot nyaraltassuk, alkohol nélkül élvezzük a bulikat,az családi összejövetelekt.Érdekes nem?Az ember életének legnagyobb részét munkával tölti,pont akkor amikor a legjobban mobilis lenne,bulizhatna világot járhatna.Ha egyetemista korodban nem rúgtál be vagy csak elvétve,eléred a 67et **rva egészségesen,kiegyensúlyozottan,unokkákkal családi házzal,kutyával,horgásztanyával,és az asszonnyal elmehettek utazgatni közel a 70felé.hmm.A mi fajtánk pedig(már sajna most is) a múltjából él, mert nincs JÖVŐJE!!!
Remélem vki azért elolvassa:)

(#103) csege


csege
csendes tag

elovassa és érti mire gondoltam az uccsó mondattal.kösz

(#104) csege


csege
csendes tag

Mivel sok itt a jó-rossz példa elmesélném az egy kitalált történetet,amit filmre is akartunk vinni csak mire arra került vna a sor,mindenki mint a gerely:)Persze ez nem igaz.Lényeg:
A történet két szobatársról szól egy egyetemi koliban. A beköltözés napján ez egyiket Ádámot a szülei hozzák kocsivál jól szituált eminens diák volt a gimiben, OKTV 3. sokat tanul,céltudatos, hűséges, józan életű.Szobatársa Béla egyedül jön,kicsit másnaposan(mondjuk Gólyatábor után)épp hogy megtalálta a kolit.Ádám az első hetekben a munkát,Béla a Diákhitelt várja.Ádám nem nagyon jár buliba,nem vette fel a Dhitelt,inkább jól tanul hogy ''magas''legyen az ösztöndíja.Bélának már 26ián alig van pénze kajára, mivel minden egyetemi buliban ott van,elissza az egészet,ismerősöket szerez.Sokat.Ádám spórol a kajával,beosztja a lét,Béla mindig átmegy a szomszéd szoba vmelyikébe egy kis kajáért,és hogy''összerakják''az előző estét.Ádámnak nagyon szép barátnője van,tartós kapcsolat színházba/moziba járnak,kirándulnak a hegyekben,eljárnak bulizni,de nem isznak,jól érzik magukat.Ádám minden buliban mást visz fel a szobába,azt sem tudja néha kivel volt előző este,nem monogám típus.Telnek az évek,Ádám egyre jobb tanulmányi eredményével felhívja tanárai figyelmét,ígéretes jövőt szánnak neki.Bélát ismeri a szak szinte összes fiatal/idős tanára,rendszeres szereplője a szakesteknek,tanár-diák közös ivászatoknak.Ádám köztársasági ösztöndíjig viszi,Bélát mindenből átengedik,mert már tanárai nagyrészétt tegezi,soakt buliztak együtt.Közben sok-sok havert szerez.Ádám OTDKn indul,Béla csúszik 1 évet.éd miondig Ádámtól kér hó végén pénzt+kaját diákhitelig,Ádám ad mindig,mert jól nevelt.5öd évre Ádámnak 254 ismerőse van iwiwen.Bélának 1023.Ádám két nyelvviszgával felvételt nyer PhDre,Béla még marad picit.Ádám elvégezte a PhDt mikor az egyetem közli vele,hogy a megszorítások következdtében nem áll módjukben felvenni.Béla is lediplomázik,és egyik régi ivócimborája szerzi neki a jobbnál jobb melókat.Ádám szomorúan battyog Opel Astrájához mikor látja,hogy be van törve a szélvédője,és lyukas a kereke.Egyetemi buli volt az éjjel.Mogorván buszra száll,mikor egy ellenőr hozzá lép,persze nincs jegye, leszállítják.Épp a bírságot töltené ki az ellenőr,mikor odalép Béla:''Cső **zd+ haggyad má velem van.Ellenőr:''Nemá Béla!Te még élsz baz**!Na jó,Béla most az egyszer,a régi idők emlékére''Béla hazaviszi 3éves 5ös BMWjén Ádámot,és elmondja neki,hogy üzletel ezzel azzal...
Tanulság mindenkinek amit akar.2 kérdést tegyetek fel:
1.Ez mondjuk 2 idealizált véglet.Inkább Bélák vagy inkább Ádámok vagytok
2.Tudjuk, hogy melyiküknek van jövője.DE mégis.Megéri??
bocs hogy ilyen sokat írtam megint,de ritkán írok,és sosem olvassa senki:(

(#105) Lortech válasza tildy (#101) üzenetére


Lortech
addikt

Tévedsz. Ismerek (:]) olyan embert, aki józanul a légynek sem ártana, k.o.-n viszont mindenkibe képes belekötni, aki él és mozog. Legyen az kidobók csoportja, a legjobb barátja, testvére, osztályfőnöke, vagy bárki / bármi. Keresi a bajt, és szinte mindig meg is találja. Abszolút 0 gátlás, 0 önkontroll, maximális kiszámíthatatlanság jellemzi. Na jó, innentől E/1. Bizonyos értelemben túlságosan jól bírja a szervezetem az alkoholt más értelemben meg nem. Amikor az átlag már kidőlt volna a piától, mind testileg mind szellemileg, én agyilag szintén ''kidőlök'' valamilyen szinten, testileg viszont a topon vagyok. Tudom, hülyén hangzik.
Lehet tőle ''hallucinálni'', de valóban nem úgy, mint a drogtól. Ill. nem ez a megfelelelő szó, nem ''látomásokról'' van szó, hanem inkább irracionális dolgok racionalizálódásáról (muhaha). Egyszerűen mást hiszek dolgokról, mint ahogy valójában vannak, a valóság érzékelésem nulla. Képtelen dolgokat képes az agyam elhitetni velem, és olyankor 100%-ig az tűnik igaznak, semmi kétkedés nincs bennem. Pl. támolygok hazafelé, néhány 100 méterre a céltól, az egyik kapualjban két ismeretlen beszélget, én meg mennék be a kapun, hogy márpedig én itt lakom, és abban a pillanatban ezt 100%-ig úgy is gondoltam. Aztán felébredek másnap, és mintha az egész egy álom lett volna, de felsejlik egy baljós gondolat, hogy mégsem az volt.
/Felteszem, nem gondolod, hogy emögött rejtett eltulajdonlási szándékom állt, vagy hogy nem jó nekem a saját otthonom. :D/
hogy akiben nincs benne egyébként sem a kötekedés, (értsd nem fojtja el magában) , az bepiálva sem fog fűbe - fába belekötni.
Rám legfeljebb egy pozitív értelemben vett kritikus életszemlélet jellemző, kötekedés semmiképp. Szóval véleményem szerint korántsem olyan egyszerű a téma, ahogyan leírtad.
Hangsúlyozom, az átlag kidől azelőtt, hogy ezt a szellemi állapotot elérje. Pedig lehet, hogy náluk ''is'' előkerülnének a csúnya gonosz elfojtott indulatok, ha a testük tovább bírná, és tükrözné az agyi munkát.
Lásd álmok. Mindenki álmodik baromságokat, mégha nem is emlékszik rá reggelre, és akkor maximálisan hisz bennük, és sokszor olyan dolgokat tesz meg, amiket egyébként nem tenne. Valahogy így tudnám leírni ezt is, csak itt a tested is működik hozzá, és az álommal ellentétben nagyon is valóságos a dolog. Másnap bizonyosan tapasztalod.
Talán csak az ért meg, aki _pontosan_ tudja mire gondolok, mert elképzelni nem nagyon lehet, és kívülállóknak valahogy nem akaródzik ezt elfogadni/elhinni. Elfogadottabb az a nézet, hogy aki agresszív piásan, az feltétlenül agresszív egyébként is, ha nem látszik rajta az agresszivitás, akkor is benne van, csak elfojtja. Van igazság ebben is, bizonyára számtalan példa igazolja. (Akár hiszed akár nem, az enyém nem.) De kérdem én, ki nem fojtja el az agresszióját? Szerintem minden - a társadalom által normálisnak tartott - ember ezt teszi valamilyen szinten. Tyí egyre inkább megyek offba, end.


Eredeti témára:
Meglehetősen korán kezdtem a témát, nem gátlásoldásból, nem is gizdaságból, egyszerűen azért, mert kiváncsiak voltunk, kipróbáltuk, és jól esett. Jókat hülyültünk tőle, hatalmas nagy poénok születtek egy-egy italozásból. Később bátrabbak lettünk, egyre messzebbre mentünk, jött az első k.o., aztán hónapokig csak minimális pia, aztán a következő durvább alkalom, és szinte minden évben volt egy kettő ilyen. Közötte pedig csak elvétve egy kis szolidnak mondható mulatság. Viszont a durvábbaknál mindig volt valami balhé is, példákat hadd ne. Megtalált a baj, bár utólag visszagondolva még szerencsésnek is mondhatom magam, hogy egyben megúsztam ezt a zűrös időszakot.
Nem bántam meg azt, hogy kipróbáltam, és azt sem sajnálom, hogy megtetszett a dolog, noha jöttek vele a problémák. Viszont azt igen, hogy az első, majd az x-edik k.o. után is előfordult, hogy nem tudtam a határt. Sajnos nehéz ezt belőni nálam, mert valahogy mindig az a téveszmém kerül elő, hogy milyen jól bírom, még simán jó vagyok egy-két italra. Ami igaz is, csakhogy az ''egy-kettő'' utáni állapotban már nincs megállás sokszor. Úgyhogy még a spicces állapot _előtt_ kell megállnom, ha nem akarok elázni.
Érdekesség, hogy a sörön, jobb borokon és kivételesen jó rövideken kívül egyébként kifejezetten nem szeretem az alkohol ízét. Ennek ellenére nagyon hatékonyan le tudok venni bármiből bármekkora mennyiséget. Aztán lesz ami lesz. Ebből is adódott a probléma egy része, mert bírtam inni is, és a hatását is bírtam nagyon sokáig, ezt úgy kell érteni - és itt most visszakanyarodok kicsit a mondandóm az első részéhez - hogy álltam a lábamon nagy mennyiség után is, tudtam járni, sőt baromi gyorsan futni, másokat cipelni, de hogy agyilag épp hol álltam, az más kérdés. Fura, hogy a számolás ment ált. meglehetősen részegen is.
A topik kérdésére a válasz? Az nincs. Annyit mondhatok, hogy sokmindent megbántam, és sokmindent nem. Mindenképp másképp csinálnám az alkoholizálást, de hogy valamilyen szinten csinálnám, az nem kérdés.

Thank you to god for making me an atheist

(#106) Andie válasza tildy (#94) üzenetére


Andie
őstag

Tildy, énis erre céloztam, hogy aki mértékkel teszi, azt üdvözlöm. Akkor sem értem, mér van rá szüksége, mér nem jó egy baracklé, vagy szörp, mér kell bele 50% alkohol, ami mar, éget, széttépi az embert belül, dehát mindenki úgy intézi a saját perverzióját, ahogy akarja. (pl tölem sokan kérdezhetnék, mér volt jó 2 napja, hogy éjféltől hajnal 3-ig jáccottam a thief3 árvaházas pályájával, profin, a vérnyomásom kb 200 volt, és 5percenként kaptam majnem szivrohamot, mikor a sötétből rámtört egy pszichopata a rácsos kezeivel. sztem 3 évet öregedtem ezalatt, és jó sok idő kellett mire lenyugodtam utánna. de olyan ez, mint a száguldás, meg a hullámvasút, a horrorfilm - meg ezexerint az alkohol?)
Hameg nem az a célja, hogy filmszakadás legyen, akkor minek kezd neki? Olyan ez akkor mint a szex, ami megszakad a pettingnél. Hát sztem az rosszabb, mintha el sem kezdi az ember.

Rosszul érzed, semmiféle korábbi megszégyenülésem nem volt, és nem hagyom, hogy bármikor is legyen. Mint mondtam, soha nem ittam egy nap 1 deci bornál többet, töményet max az ize miatt kóstolva (aztán beleborzongva). És úgy egyáltalán eddig - úgy remélem - nem tettem semmi olyat, ami miatt szégyenkeznem kell. Ilyen úri ficsúrnak neveltek, na. Ahogy Vamp mondja : félek, hogy ha sokat innék, pont ezeket a korlátokat lépném át, amiket magam, és nevelőim (élet, szülők, barátok, stb) diktáltak belém, és kárba veszne mindaz, amiért eddig küzdöttem (megbecsülés, tisztelet, stb). tudom, bizonyos körökben az az elismerés, ha az ember az orrán száján hány, de hálistennek én ilyenben nem forgok, és ne érdekel, ha számukra én puhány vagyok.

A másik : én végtelenül türelmes ember vagyok. Nagyon ritkán tudnak felhúzni odáig, hogy kiabáljak (tán eddig még sosem tettem... nem emléxem), vagy tettlegességig fajuljon a dolog (sztem még soha nem ütöttem elsőnek). Ha vitázik velem valaki, indulatból, akkoris normál hangon, vagy még csendesebben próbálom ész érvekkel meggyőzni, és ha végképp nem vita-partner, akkor otthagyom. Egyrészt nem vagyok hajlandó lealacsonyodni állati-verekedős-anyázós szintre, másrészt többet ártok az egészségemnek vele. Én nevetni szeretek. Kerülöm a konfliktust. Az a fajta vagyok, akibe ha belekötnek, inkább elfut. Nem gyávaságból, mer azér nem vagyok egy cingár tipus.
Ha innék? Nemtom milyen lennék. Nagyon sokban hasonlitok nagybátyámra. Ő nem tud mattrészeg lenni, mert még előtte kifordul a gyomra, tehát egy szint után nem szivódik már fel nála. De ott a határon már igencsak szókimondó és feljönnek korábbi elhallgatott sérelmek, stb. Kiélesedik a humora, nagyokat poénkodik, néha túl öszintén, stb. Sztem ilyen lennék énis. És ez még sztem tök oké. Még ha meg is bánt embereket, nem úgy teszi, hogy direkt sértésből, hanem mély igazságokat, fekete-fehér tényeket mond, amiket józanul az ember pl tiszteletből elhallgat.

Az ajánlott pijákat jegyeztem, kóstolgatom :)

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#107) brownus válasza #64791808 (#3) üzenetére


brownus
veterán

ugyan, az ilyen beszólásokat osztani kell minimum 2-vel! persze, 12 évesen, ezt nem hiszem el.

(#108) moma


moma
őstag

Tök jók voltak ezek a hosszabb személyes beszámolók pro és kontra :C
Én tegnap kicsit kiütöttem magam, de nem bántam meg. Csak egy sörnek indult délután nem a szokásos társasággal, de végül ötre értem haza, pedig nem is mentünk semmi szórakozóhelyre csak dumáltunk :DDD Tök jók az ilyen spontán dolgok. Szerintem az alkohol tudja katalizálni az ilyesmit. Csak ne lennék ilyen kialvatlan :U

Egyébként egy hangos részeg táraság a tömeg közlekedésen engem is zavar alap esetben :D ha viszont velem nem fogalalkoznak, akkor kibírom azt a néhány megállót amig együtt utazunk. de nem akarom ezt tompítani biztos van akit ez annyira zavar, hogy tiltó listára tenné az ilyen deviáns viselkedést, de azért szerintem ami gond van az alkohollal az nem ez első sorban. inkább a mindennapi feszültség levezetés otthon vagy a kocsmában. Ami meg sokkal komolyabb társ probléma, mint azt mondani, hogy hát mér iszol, nem meg mondtam, hogy normális ember nem iszik. Nyilván az aki a kocsmában kezd reggelente, erre nem fogja azt mondani, hogy köszi, hogy szóltál, ezt nem tudtam, de akkor ezentúl nem.

we all deserve a bit of luck.

(#109) Vamp válasza csege (#104) üzenetére


Vamp
senior tag

Ehhez annyit tennék hozzá (amennyiben nem sértem vele a szerzői jogokat) hogy:


Béla egyik nap penetráns hasfájásra ébred, kis idővel később agonizálva székel. Az eredménytől alaposan megdöbben.
Másnap orvoshoz megy, ahol a doki előrehaladott gyomor- és vékonybélrákot diagnosztizál. Bélának 3 hónapot ad, +1-et, ha szigorúan betartja a a gyógyszeres kezelés előírásait, kontrollra jár, kímélő életmódot folytat. Persze a hirtelen életmódváltoztatás hősünknek nem fekszik, továbbra is iszik, bulizik, hatalmasakat kajál.Eltelik 2 hónap, Béla meghal, Ádám pedig virágot dob a sírjára, és elindul az öltönytisztítóba, új munkahelyén másnap kezd.


Kérdésedre a válasz:

Inkább Ádám vagyok, mert tovább élek, és BARÁTAIM vannak (akár 200+) mint HAVERJAIM (remélem tisztában vagy a különsbéggel).

Mi ér meg, és mit? Az egyetemi tanulás? Bizony az hidd el többszörösen megéri. Ha kellőképp fel vagy készítve az élet becsületes oldalára, sokkal többet kezdhetsz magaddal mintha a pénz hajkurászását tartanád a szemed előtt egy régóta fejlődő alapos egoizmussal karöltve.

[Szerkesztve]

(#110) csege


csege
csendes tag

Vamp.Először is megtisztel,hogy válaszoltál :R .De Béla története nem így ér véget.Béla leállt a bulival,elvégezte az egyetemet, és egykori ivócimborája alkalmazza minimálbéren bejelentve,amíg meg nem szedi magát és új kapcsolatokat nem épít ki,mert a kapcsolati tőke ugye fontos(mo.a munkelyeket 60%a baráti alapon telik meg).Már nem bulizik.Felnőtt.De tudott élni.Persze a vérében volt az önpusztítás(T2).Én ezt tervezem befejezésnek.
De a te áltaqlad felvetett befejezésben is van ráció.''Jobb gyorsan elégni, mint lassan elmúlni''.Mikor Ádám megkérdezi a kórházban ,hogy megérte-e,Béla morfiummal átitatott tudatán végigpörög rövid élete,annyit mond:Igen.South parkot nézed?Volt egy rész amiben Cartman el akar jutna a Casa Bonitába, és mindenkin átgázolva végül át jut,felad mindent,csakhogy arra a pár percre amíg ott van.Tőle is ezt kérdezik,mikor háton lebeg a szökőkútban.Igen.Vmelyik görög hősnek az istenek az élete kezdetén megkérdezték,hogy hosszú nyugalmas életet akar,vagy rövidet,amiben hősként élhet(nem tudom hogy volt pontosan :U ).Rövidet.
Ezek mind filozófiai kérdések, az alkohol pedig módosult tudatállapotot okoz.LSD,és a halucinogén drogok mind módosult tudatállapotot okoznak,és egyeseknek olyan katartikus élményt,amit hosszú évek meditálásával érhetnek csak el.Én nem akarok efajta élményeket,és 1031ismerősöm sincs.Lehet teljes boldog életet élni a piálós bulik nélkül is,de piálós bulikkal is.Nem szabad mindenkit zsigerből elítélni, aki ebben leli örömét.Szerintem.

(#111) tildy válasza Lortech (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. Akkor tévedtem. Köszi , hogy megcáfoltad az elméletem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) tildy válasza Andie (#106) üzenetére


tildy
nagyúr

Hameg nem az a célja, hogy filmszakadás legyen, akkor minek kezd neki?
MErt esetleg jólesik az emebrnek , megnyugtatja, vagy akármi?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) Akheron válasza tildy (#111) üzenetére


Akheron
senior tag

tildy, igyál egy csésze teát. :) Apropó, a teafogyasztási kultúra hiányáról is írhatna valaki, mert egészen abszurd, hogy megvesszük agyoncsomagolva a legsilányabb minőségű teát, aminek az árát javarészt a marketing- és csomagolási költségek teszik ki, majd túlázatatva, túlízesítve fogyasztjuk. És tesszük mindezt úgy, hogy közben a valóban kiváló minőségű, valóban élvezhető teák sem sokkal drágábbak.

[link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#114) tildy válasza Akheron (#113) üzenetére


tildy
nagyúr

A tea az jó:D
Valószínűleg a teafogyasztásnak meg azért nincs akkora kúltúrája errefelé, mert nem vagyunk nagy teaivó, és készítő nemzet, nincsenek tradicionális hagyományai, szemben pl. az ázsiai országokkal, vagy angliával .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) Akheron válasza tildy (#114) üzenetére


Akheron
senior tag

Annak nincs kultúrája, de a józan észnek, a körültekintésnek, az őszinte, vizsgálódó, érdeklődni meg nem szűnő hozzáállásnak és érzületnek igazán lehetne. :) Valaha volt az embernek valamiféle folyton kutató, játékos, barátságos szelleme, amitől az élet csupa csoda volt. Hol van ez manapság?

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#116) knifemaster válasza Akheron (#115) üzenetére


knifemaster
tag

''Valaha volt az embernek valamiféle folyton kutató, játékos, barátságos szelleme, amitől az élet csupa csoda volt. Hol van ez manapság?''
Eladták,mint mindent a világon,vagy kiirtották mint mindent e világon.:)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#117) #30814464


#30814464
törölt tag

:)

(#118) athomi


athomi
veterán

pfűűűűű...
nekem van egy flakonos borom
nagybetűkkel rá van írva: GONDŰZŐ
mondhatom ötletes, de ha fizetnek akkor sem iszom meg, nem azért mert soha nem iszok, de amikor iszok, akkor már bort igyak
amúgy az írás jó :C

[Szerkesztve]

(#119) degu válasza csege (#110) üzenetére


degu
senior tag

A tortenetnek valoban szamtalan befejezese lehet.
De erosen valoszinu az en verziom is!
Ket csoves beszelget az aluljaroban a koszos rongyok alatt! Az egyik Bela,aki igen rossz borben van,de van egy palack kocsisbora,meg egy koros majnagyobbodasa
Hallottad Jenci?
Mit?
Az Adam...
Ki az az Adam?
Hat a haverom,a volt iskolotarsam,az agygep,a diplomacsaszar,az uzletember,a milliardos! :R
Mi van vele?
Hat kicsit sokat hajtott...agyverzest kapott...teljesen megbenult,kateteren vizel,
pelenkazzak,es intravenasan taplaljak! De ha szerencseje van,meg elelhet tiz evig is!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#120) commanDOS válasza degu (#119) üzenetére


commanDOS
senior tag

A sztorinak van valóságalapja, ellenben igencsak ki van sarkítva.
Igenis lehet inni, lehet jólérezni magunkat ésszel!!
Nem egy ismerősöm van, aki a legtöbb buliban benne van, néha K.O. , de legtöbbször csak jó a hangulat, mégis egyetemre jár, mégis be tudja osztani a pénzét, ha éhes tud kaját venni, ha tanulni kell, akkor keservesen de megtudja csinálni....hogy az életben hogy boldogul az a jövő zenéje. Az egyetem ezzel jár, ha tudja az ember ak ötelességeit, ésszel él, akkor buli. Ha nem, akkor elcseszi az életét. Másrészt meg a tanulás meg az állandó számonkérések, vizsgák elég sok stresszel járnak és bizony hétvégenként, vagy alkalmakkor igencsak kellemes lazulni egy kicsit, ha meg durvábbra sikerül, hát istenem....másnak ne okozzunk ezzel kárt és kész. Addig bulizzon az ember, amíg fiatal, mert család melett ezt már nem szabad ilyen mértékben művelni...az már régen rossz.
Később ezekre a ballépésekre már úgyis mosolyogva emlékszik vissza az ember a barátaival és ha megjön az esze, rászokik a kultúrált alkohol fogyasztásra.
Az natialkoholisták véleményét meg tisztelni kell és kész, én magam részéről azt vallom, hogy ha jó a társaság és lecsúszik néhány pohár meg felszabadultabban érzi magát az ember, az nem rossz. (persze nem állandóan)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#121) degu válasza commanDOS (#120) üzenetére


degu
senior tag

Ezzel en nagyjabol egyet is ertek,de...

*Az natialkoholisták véleményét meg tisztelni kell* ...?
Milyen egy natialkoholista? Olyan,mint a pigmeus? :F /Vagy csak elirtad? :D /

Egyebkent belegondoltatok,hogy egy kiados melyrepules hany agysejtet roncsol szet? :Y
De arra a merhetetlen kapacitasra nincs is szukseg! :(
Az ervenyesuleshez ugy sem szurkeallomany,vagy IQ szukseges :W hanem szerencse,es jo kapcsolatrendszer! De a diploma megszerzese egy egesz turheto illuzio! El van vele az ember,es meg azt is hiheti,hogy hatalmas lepeseket tesz az elet utjan...elore...felfele...stb.
/Az elony talan annyi,hogy nem a napsutotte rezervatumlakokkal egy platformon kell a segelyre hajtani :O / Lesz egy viszonylag turheto munkad is,aminek a berebol egesz jol lehet nyomorogni.De VIP igazolvany nem jar hozza! :DD /

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#122) Hunci válasza Akheron (#115) üzenetére


Hunci
aktív tag

Ez egy yoo topik !
Maj csatlakozom !( Csak vizsgázok egyet :DDD )

De igy első nekifutásra :''Valaha volt az embernek valamiféle folyton kutató, játékos, barátságos szelleme, amitől az élet csupa csoda volt. Hol van ez manapság?''

Hogy hova ?
Szerintem túlságosan elkényelmesdtünk !
Ez az igazság.
De majd kifejtem :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#123) commanDOS válasza degu (#121) üzenetére


commanDOS
senior tag

Az antialkoholista akart lenni, csak siettem, bocs.
Amúgy mondjál már olyan dolgot, ami nem káros??
Ma már nemtudsz olyan dolgot enni/inni ami ne okozna valamilyen szintű gubancot a szervezetedben, csak az alkoholról ezt már régen tudják, a többi meg még csak most derül ki... Kólát iszol, csontritkulást kapsz, a gyümölcslé vagy mindenféle vegyianyagból van, amitől akár rákod is lehet, vagy jobb esetben valódi gyümölcsből van, csak épp plusszban tartalmaz egy kis növényvédőt vagy v.mi génmódosított szar. az ásványvíz nemtudod honnan származik, ugyannez a helyzet a tejjel, stb.
Kajáról meg ne is beszéljünk.

De mindezek mellett tény, hogy az alkohol káros, ez tény.

[Szerkesztve]

Jah és még valami ezekről a szarokról...egy mai ember szervezetében 1000 olyan különféle vegyianyagot, köztük rengeteg mérget mutattak ki, ami 100 éve még nem volt megtalálható egy átlagos emberi szervezetben, Hát ennyi. alkoholt meg már több ezer éve fogyaszt az emberiség. Mértékkel kell inni és kész.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#124) tildy válasza commanDOS (#120) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak az a gond, hogy a férfiak ilyenkor nagyon nem veszik észre magukat. (Mármint ha isznak... )
tisztelet persze a kivételnek.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#125) Vamp válasza commanDOS (#123) üzenetére


Vamp
senior tag

Többezer éve isszuk, azonban... maradéktalanul lebomlik!

A mai adalékanyagok azért veszélesek, mert hiába van belőlük a táplálékban a megengedett határérték alatt, ha a szerverzet csak X százalékát képes kiüríteni magából. Így minden ilyen anyag halmozódik, később pedig eszeveszett gondokat okoz.

Az E-betűs adalékok is megérnének egy cikket!

(#126) chop válasza Vamp (#46) üzenetére


chop
őstag

Ott a pont.
Specializalodni kell, olyan nincs, hogy valaki nagyon sok mindenben nagyon jo. Azt kontarnak hivjak.

(#127) chop válasza dabadab (#49) üzenetére


chop
őstag

Ugyanmar, 20 evesen nehogy mar ne bulizgasson, es ha mar bulizgat, akkor ne iszogasson!
Feltetelezem neked is lecsuszott mar par korty alkohol a torkodon, megse lettel alkoholista.

Itt is orbitalis kulonbseg van iszogatas es iszogatas kozott, igenis lehet ezt kulturaltan, igenyesen csinalni, ugy, hogy kozben meg jol is erzed magad. Es nem hiszem, hogy aki kicsit pityokas valamilyen bulin az mar haszontalan tagja a tarsadalomnak. Pont.

(#128) dragonfx válasza chop (#127) üzenetére


dragonfx
veterán

Sőt.

Megismer 1 olyna állapotot, helyzetet, amit másképp nem esetleg mások, saját maga gyenge pontjait is megtalálja az életben, és a ugymond másik énjét is megismeri.És innentől ez zérgút dolog, még az egyén szempontjából is. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#129) tildy válasza chop (#127) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem haszontalan ja. de aki aki ilyen bulikon pityókás (és általában nem kicsit), az úgy is viselkedik (leginkább ocsmányul, kötekedően, stb... )... Hát , akinek ez jó?!:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) degu válasza dragonfx (#128) üzenetére


degu
senior tag

Miert akarnad a *masik* enedet megismerni? :F
Nagy valoszinuseggel az a masik en,ami nemi gargalizalas utan bujik elo Beloled- nem a jobbik ened! :( Akkor miert akarod elohivni? :F
Ha meg jobb,mint a jozan ened,akkor el kene gondolkodni,hogy miert van ez igy,es hogyan lehetne *eloleptetni* :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#131) EQMontoya válasza chop (#127) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sőt, szerintem mentálisan ez néha szükséges is, hogy az ember lemenjen bulizni, igyon 1 kicsit, szórakozza ki magát, vezesse le a feszültséget.

Tildy: az alkohol mindenkire máshogy hat, én pl vigyorgok tőle, de nem csinálok semmi nagy tuskóságot. (mint amit pl Te irtál 1ik logout totyikban)

Same rules apply!

(#132) Vamp válasza EQMontoya (#131) üzenetére


Vamp
senior tag

Egyáltalán nem szükséges, sőt. Sajnos elmondható, hogy az egyszeri alkalom belépő a további iszogatásokhoz, igaz sokkal kisebb mértékben, mint pl a kokai és társai esetén.

Különben meg a feszültséget bár ezerféleképp le lehet vezetni (én pl párórás dobolással szoktam), a média, és a társadalom sajnos nem feltétlen ad megfelelő alternatívát.

(#133) dragonfx válasza degu (#130) üzenetére


dragonfx
veterán

Naaaahhhhh :DDD
Még szép hogy ez a jobbik amiben vagyok.
Aza rossz ;] ..mondjuk rosszabbik, de van mikor ugymond igazságosabb, értsd amit ténylegesne gondolok, és nem amit hallani akar az adott személy.Nem a gargalizálási állapotót mondom ennek, az már ezen bővne túl van.Ekkor még majdnem józan vagy.

Mér akarom??mert ne mondja senki néha nem jó rossznak lenni :B

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#134) commanDOS válasza tildy (#129) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nézd...Az alkohol csak olyan dolgokat hoz elő az emberből, amik már eleve benne vannak.
(most nem a rókázásról beszélek :DDD )
Egy illető sose lesz részegen kötekedős ha alapjában véve nem az, vagy lehet, hogy nem mutatja ki, de nagyon mélyen elfojtva ottvan benne és ezt felszínre hozza az alkohol.
Lehet, hogy több éves, fokozatosan halmozódó sérelmek vannak a lelke legmélyén, amiket elrejt és nem ahgy kitörni, kellő mennyiségű alkohol oldja ezeket a gátlásokat és olyakor robbanászerűen jön ki az összes csúnya dolog.
Én személy szerint sose kötekedek se józanul se illuminált állapotban, vagy jókedvű vagyok
és mindenkivel el tudok viccelődni, meg sokkal könnyebben barátkozni vagy ha nemjó a társaság akkor punnyadok és kész. Annyit még nemtudtam egyszerre meginni, hogy az a minimális önkontroll ne legyen meg, nyilván olyenkor beszél hülyeséget az ember, de nemtörtént még velem semmi olyan, ami miatt másnap szégyellnem kellett volna magam.
Nőt meg semmilyen állapotban, soha nemtudnék bántani vagy ok nélkül megsérteni, aki meg hülyeségeken sértődik meg az megis érdemli.
De aki részegen kötekedik az tényleg nemjó, mert kiszámíthatatlan, nemtudod mit hoz ki belőle a pia.
Tehát mást nemtudok mondnai, mint hogy mértékkel.


Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#135) chop válasza tildy (#129) üzenetére


chop
őstag

Az a baj, hogy abszolut csak a ket vegletet latod, nem csak jozan, es hullareszeg letezik, bizony van kozte atmenet is..

(#136) chop válasza Vamp (#132) üzenetére


chop
őstag

Te igy latod, mi ugy. Az alkohol alapvetoen nem rossz dolog, az mar mas kerdes, hogy ki hogyan ''hasznositja''...

(#137) Vamp válasza chop (#136) üzenetére


Vamp
senior tag

Így van.

Az előbbiekhez meg annyit, hogy amint tapasztalom, általában azok kötekednek benyomva, akik józan fejjel is kimerítik a ''tajparaszt'' valamint a ''bunkó'' fogalmát.

(#138) Hunci válasza #64791808 (#3) üzenetére


Hunci
aktív tag

Ez nem kristálytiszta :F
''Kuriózum egy fekete egy kutatólaborban. Ugyanakkor nem túl sűrű egy fehér az NBA csapatokban. És pont, ez nem rasszizmus, mégis üldözik.''

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#139) EQMontoya válasza Vamp (#137) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyetértek. Nekem pl alig van olyan ismerősöm, aki agressziv lesz, ha iszik... bár van 1-2. Azok alapból is hajlamosak rá. És az sztem nem egészséges, ha vki életében nem volt még legalább 1 kicsit becsipve. (Nem mondom, hogy hullarészegre kell magát inni, de legalább úgy kb sejti, hogy milyen is az). Aztán utána tudja, milyen, és annak függvényében eldönti, hogy szereti-e vagy sem.

Same rules apply!

(#140) Hunci válasza #64791808 (#17) üzenetére


Hunci
aktív tag

Válaszaim ! ( Nem kötekszem )
1.-2. :Ezt a kórt éljük , s ezért sokmindenki sokat tett !
Az hogy az embberek többsége ostoba --> Ez van
( Az hogy amiket te intézkednél , szigoritanál a fele hirtelen felindulásból támadt szerintem irreális [ s valahol örülök hogy nem ratad múlnak a dolgok ] :DDD )

3. : Ftterodat sajnálom , s átérzem az álláspontod , s énis tudnék 1000 + 1 példát arra hogy milyen csalók élnek a világban.

4. : Ha van egy ésszerű , finom módszered amivel segiteni tudsz az embereken akkor segits rajtuk , de ezzel a külön boltokat , monopoliumot biztositok az alkoholkereskedőknek dolog szintem egyáltalán nem jó :R

A politikai vonzatú elsőrészhez pedig nem fűzök semmit ! :o

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#141) Hunci


Hunci
aktív tag

Noss !
Az hogy ki mivel fogyasztja a maga kis szeszmennyiségét szerintem magánügy !
Amivel yoolesik azzal yoolesik !
De 1 dolog !
Szal nemhiába vannak ezek kitapasztalva !
Az emberek tudják hogy a szárazbór az savas !
Ergó ha ezt valami nehéz kajával ( hússal ) eszed akkor sokkal hamarabb le tudja bontani a szervezeted.
Eró az emésztést elősegiti !
Van aki tényleg csak az élvezet kedvéért iszik egy kevés édes fehérbort
Neki yoo az emésztése , s neki csak az a kevés kis X-tra élvezet az a kis táplálkozás utánni telt ( kissé bódut ) érzet kell --> egészségére !
A vösösborok mint yooltudjuk mind a tápláléklebontásban mind a vérképzésben segitenek !

A Bórkultúra :
Mint yooltudjuk a kultúrán van itt a hangsúly ami MO.on mondhatni neméppen jellemzi a fogyasztótársadalmat !
Énis rengeteg szituációt láttam !
Ottvannak a 12 éves kislányok akiket a szórakozóhejen a barátnőjük kaparfel a WC padlójáról !
Akkor most a legújabb az öcsém ( 16 lesz éves akkora mint én , s 110 kg )
Most Ő onnan indul ki hogy Ő egyenrangú velem !
De nem mert Ő kiskorú , én meg vagyok 22 !
Megvoltak a saját hibáim , s a mainapig küzdök a dohányzás ellen de csak nem megy.
S éppen ez az az élet csapdája amitől őt meg akarom kimélni !
Vagy mondjuk amikor a magyarok elmennek külföldre ( repülőn ), s már a repülön előveszik a pálinkát , majd a hosztesszel hozatják a sörüket , s had ne mondjam el milyenek amikor megérkeznek .

Szerintem az alkoholizmus egy tragédia , s higgyétek el az amnnak legrosszab aki nap mint nap szembesül vele !
Van egy haverom :
Ő vagy nem iszik vagy iszik de akkor Übazzeg
Szerintem az aki nem próbálta ki magát hogy milyen a piálásban az próbálja ki , tapasztalja meg !
Nehogy a tapasztalatlansága odavezesse hogy egyszer beleesik az élet csapdájába , s átesik a ló túloldalára !

De ez csak az én véleményem
Tisztelettel ,s alázattal : Hunci :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#142) Peat;) válasza tildy (#124) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem unod még ezt a férfiutálatodat? :DDD már máshol is olvastam tőled, nyugi már, az alkohol túlzásba vitt fogyasztásától ugyanolyan undorítóan vislkedhet az ember a nemtől függetlenül. A különbség annyi hogy a hímneműek odafigyelnek valamennyire egymásra, mert a legtöbben benne van a tisztelet stb és ha vki hülye akkor az lenyugtatják..(és nem csak művelt társaságban van ez így hanem minden normális társaságban, nem kell ehhez iq) A lányok is jobb esetben..de a csajoknál kicsit másképp megy, de én nem szólok bele a másik nem dolgaiba mert nem értem meg és gyanítom nem is fogom. (legyen elég annyi, hogy sokkal több ellenségeskedést és gonoszságot látok nap mint nap (kis apró szúrkákban is akár) csajok között mint srácoknál és ez a segítőkészségben is megmutatkozik az amúgy nagyon jó fej, értelmes egyéneknél is)

Az alkoholhoz: mostani fiatalságnál szerintem nem a ''tanítással'' van a baj, hanem a fiatalság csoda esze által kitalált elvárásokról egymás irányába. (tini korszaktól ami kb 2x éves korra nyugszik le..)
Aki nem iszik vagy keveset (én) az tudja miről beszélek, hányszor kapott beszólást/lenézést úgy hogy közben én nem ítélem el a dolgot egy mértékig. (sörtől/bortól, minőségibb piától pár hetente elmegy ha vki becsíp) A legfurább amikor vki nekiáll beszélni hogy baszott be így meg úgy én meg komor arccal nézek rá és nem veszi a lapot hogy ez nem a közös téma :). A cigi dettó ugyanez, valamennyire csökkent a dohányzók száma állítólag, de nem a fiatalkorúak körében, ott inkább nő szerintem

[Szerkesztve]

(#143) Hunci válasza Vamp (#55) üzenetére


Hunci
aktív tag

Nemcsak az hanem a szive egyszerüen feladhatja a szolgálatot !

Én Svájcban tapasztaltam hogy mennyire bevett szokás hogy a vodkához Redbull-t adnak !
S ott ez evidens !
Mondjuk ott piszokdrága minden.
( S általában e-miatt inkább nem az alkoholhoz , hanem inkább máshoz nyúlnak a fiatalok ) :( :o

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#144) tildy válasza Peat;) (#142) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt te komolyan gondoltad? :D Férfiutálat :DDD Rotflmao. Kicsit el vagy tévedve ;)
Én csak általánosítottam abból a mintából , amit nőként tapasztaltam egy (leginkább) fiúkollégiumban, bulik idején.
Meg abból, hogy hányan képesek , és melyik nemnél mértéket tartani a piaivászatban... (De mondhattam volna a kemikáliákat is... )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#145) Hunci válasza moma (#61) üzenetére


Hunci
aktív tag

Igen szerintemis köze van a füstnem a másnapossághoz.
Eléglenne ha volnának olyan igényesek az emberek ( Mármint a kocsma , bát tulajok ) , hogy beszerelnek egy levegőztető rendszert !
De annyira profit orientáltak , hogy egyezerűen erre nemis gondolnak !
Megasztán !
Nem őkszagolják az égésterméket

[Szerkesztve]

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#146) tildy válasza tildy (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Amúgysem a férfiakat utálom, hanem a mértéktelen piaivászatot, és az általa okozott viselkedést. Alkoholista nagyapám volt mikor megfenyegetett bennünket, úgyhogy egy életre elegem lett abból, hogy ''normálisnak'' tartsam a mégcsak a nem is túl gyakori , ámde igencsak durva alkoholivászatot is .
Márpedig (és msot igazat kell adjak divotnak) MO-n leginkább nem arról szól az alkoholizálás, hogy az emberek tudnának mértéket tartani, illetve minőségi alkoholt fogyasztanának , és nem az lenne az elsődleges vcél, hogy beb*sszanak mint az albán szamár.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) EQMontoya válasza tildy (#146) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ez a cél nyilván... de inni attól még lehet. Csövesbort igyon a csöves, arra találták ki :DDD

Amúgy az meg a másik, hogy aki agressziv lesz az alkoholtól, az basszon kapanyelet, de tényleg tudnia kéne, hol a határ...

Same rules apply!

(#148) Hunci


Hunci
aktív tag

Pár tanulságos kép :[link][link][link]
De szerintem már mindenki látott ilyet !
Ha valaki már tapasztalta is hogy az milyen , s onnan fel tudott állni !
Annak gratulálok :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#149) chop válasza Hunci (#145) üzenetére


chop
őstag

Ezt meg tudom erositeni, leven regen cigiztem, es nem egyszer volt olyan, hogy masnap alig eltem. Miota abbahagytam, a masnapossag messze nem olyan intenziv, mint elotte, es azt kell mondjam, hogy csak akkor fordul elo, ha kommerszet iszok, az meg igencsak ritka.

(#150) chop válasza Hunci (#148) üzenetére


chop
őstag

Almos volt, na:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.