Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Hülyék mindig is lesznek: Akik nem titkosítják a wlant aztán meg sírnak/vernek/feljelentenek (kívánt rész aláhúzandó) ha valaki más is használja mint ahogy ők megálmodták.

Ahogy felállítottam az első wlan hálózatomat, az első dolgok közé tartozott hogy beállítsak legalább WPA titkosítást.
Egyszer viszont csengetett a szomszéd, és kérte hogy adjam meg a jelszót a hálózatra, mert náluk elromlott a mondem és nincs net, ami nem is lenne baj, de most van itt az unokája a laptopjával és a városba jár kávézókba netezni mert szükséges a munkájához. Azonnal meg is adtam neki a jelszót, hogy használja nyugodtan. Fel sem tűnt hogy használta mert nem torrentezett és hasonlók.
Egyszer meg a másik szomszéd -aki rokon- csengetett be a jelszóért, mert vett egy laptopot és látta hogy nekünk is van hálónk, és tök jó lenne ha a lenne net a laptopján is. Neki is megadtam.
Mondjuk ehhez a történethez hozzá tartozik hogy az SSID nem zpka12 és hasonló, hanem a vezetéknevem, így elég könnyen beazonosítható a hálózat tulajdonosa.
Ha ezután bárki becsenget a jelszóért, megadom neki - ha megérdemli - végtére is azért van a háló hogy használjuk, de ne boldog boldogtalan, és főleg ne a tudtom nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.