Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Asus AT5IONT-I
elég pofás cucc, elfogadnám :B

(#2) Male válasza Thom! (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Jaja, ráadásul nyitott végű a PCI-e rajta, így akár x16-os kártya is belemegy...

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Így is, úgy is kell a gépnek valami légáramlat úgyhogy ez a gigantikus borda felesleges.

Romani ite domum.

(#4) b3er


b3er
aktív tag

Ez az asrock halálos... :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#5) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Valaki egy ilyen teljesítményű IONos konfigról majd írhatna egy - LogOutos - cikket, kíváncsi vagyok mit megy rég(ebb)i játékok alatt( Red Alert 2, WarCraft3 - DOTA, CS, UT2k4, stb. ). Nem kellene konfiggal majomkodni.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Király nagyon az az ASUS deszka. Ilyesmire várok, de ez még ennyit nem ér.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Osibaa


Osibaa
senior tag

Érdekes :)
A 480X chipset csak HT1-et és PCI-E 1.0-et támogat, ha jól tudom, visszafelé fejlődünk?
Az új Atomos lap is beteg, DDR3-800 RAM kell bele. (DDR2-essel jobban jártunk volna.)

Jim Tonic: Vegyél inkább ION1-et, ugyanilyen jó és olcsóbb. Hétvégén is volt 20K-ért az aprón (pár óra alatt elkelt). :D

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#8) bartucc válasza ]Phobos[ (#5) üzenetére


bartucc
addikt

A említett játékok mindegyike simán fut hd3200-al is, ennek semmi gondot nem jelent. Red Alert 3 és C&C 3 is elmenne, vagy UT 3 vagy WOW is.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Asus az jöhetne (persze ingyé) AsRock meg fail:D nem tudom mi értelme

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) Tidus válasza Osibaa (#7) üzenetére


Tidus
addikt

AsRock mindig jelentkezik valami egyedi újdonsággal, szerintem az ára lessz az ami megnyerő lessz. Egy x4 v. x6-os procival, és egy 5xxx-es VGA-val bármire képes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11) FRENK1988 válasza Tidus (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

És jó faszán visszafogja mind2őt mivel a fentebb említett módon csak PCI-e 1.0 és HT1-et támogatja

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) bartucc válasza Tidus (#10) üzenetére


bartucc
addikt

Már a 4 magosokat is fogta a HT 3.0 is, legalábbis a tesztek egy része erről árulkodik. Akkor 1.0 alá van értelme, ráadásul úgy hogy új lapként veszed? Fail, ahogy van.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) toldy


toldy
őstag

Látom magam elöt, pár ferdeszeműt beküldenek a raktárba leltárra mire
- Te ezek milyen dobozok?
- Melyek?
- Azok a pókhálósak!
- Nem tudom, mi van benne?
- Jé AMD 480x chipek !
- Azok nem fogytak el?
- Nembaj szólunk a srácoknak , csinálnak egy lepot hozzá azt jóvan.

Az az asus lap pedig szerintem jó. :K

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#14) ]Phobos[ válasza bartucc (#8) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nyilván nem full grafikáról beszélünk, de egy kicsit kételkedem a proci miatt. Pláne az UT-k szeretik a processzor időt, a régebbi C&C motorokról ne is beszéljünk.

Mint mondtam, kéne egy giga teszt :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) Tidus válasza bartucc (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Be nem ruháznák rá soha, azok fogják megvenni akik az ár cédulát nézik, de a specifikációt nem éppen.

(#16) Gyuri27 válasza bartucc (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

Legjobb teszt lap. Csak zsiroskennyérrel nem megy. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) Pista0001


Pista0001
addikt

Azért ha már 480X CrossFire chipset akkor tehettek volna rá még egy PCI-E X16-ot. Ha már lúd... ;]

Amúgy az ASRock adott már ki értelmes érdekességet is. A 939-es foglalatú 785G-s lap szerintem nem elvetélt ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gyuri27 válasza Pista0001 (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azon sose volt még egy 16x. 8x igen. Mondjuk 2.0-ból az is elég lenne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19) Televan74 válasza Osibaa (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az ASUS anyalávalatnál találtak elfekvőben 480X chipsetet és most kiélték művészi hajlamukat. Én mikor először olvastam azt hittem, hogy valami eltévedt logoutos cikk.
De úgy látszik az Asrocknál semmi sem lehetetlen.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) Silentfrog


Silentfrog
veterán

De nagyon tetszik ez a kis Asus lap,de ennyit biztos nem adok egy ilyenért.

(#21) jerry311


jerry311
nagyúr

Mi kerül ezen 141 EUR-ba (40k HUF)?

(#22) DeltaPower


DeltaPower
őstag

141 kemény juniós valuta az igencsak sok érte.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) devast válasza jerry311 (#21) üzenetére


devast
addikt

Ha most az ion1-ekből indulunk ki, akkor pl asrock egy tizessel olcsóbb, de rosszabb minőségű alkatrészekből van, aktív hűtéssel rendelkezik, stb.
Vinném is ezt az ionos deszkát ha 4 sata lenne rajta.. de így az elődje lesz a befutó.
szerk: mondjuk ennél a noti memória is elég gáz...

[ Szerkesztve ]

(#24) Osibaa válasza Televan74 (#19) üzenetére


Osibaa
senior tag

Művészi hajlamból sosem volt náluk hiány: nekem volt régen olyan asrock lapom, ahol a chipset AGP-t támogatott, de ők megheggesztették PCI-E -re és működött! :DDD
Ezt azért érzem túlzásnak, mert visszafogja a procit és VGA-t is, nem újít (mint az előbbi példám, vagy a 785G+S939 lapjuk), hanem ront a helyzeten. Aki nem ért hozzá, az pedig megveszi. Pedig árban nem hiszem, hogy jóval olcsóbb tud lenni, mint egy 760G lap (11K).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#25) Yutani válasza Pista0001 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az ASRock kiadott egy S754 alaplapot is, amin 780L (760G) chipset van: K8A780LM

Ezek őrültek, de tetszik! :DDD

#tarcsad

(#26) nednez


nednez
tag

Asus elég jó lenne ha nem ilyen lenne a memó foglalata és több sata lenne rajta:DDD
A hűtés elég durván néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#27) szponzor


szponzor
senior tag

Nekem nagyon bejön az ASUS lap. Kár, hogy ennyibe kerül, vagy az a kár, hogy nincs hozzá extra. Gondolom ebből is hoznak majd ki Deluxe verziót, amin már lesz Wi-Fi, Bluetooth és távirányító is lesz hozzá, az a verzió meg is érné ennyiért.
Amúgy ITX házban hány meghajtót akartok rákötni, hogy nem elég a 2 SATA?

(#28) Osibaa válasza szponzor (#27) üzenetére


Osibaa
senior tag

van 6 merevlemezes mITX ház is, de általában csak 1 HDD fér bele (+ ODD), nagyobbakba 2 db

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#29) Male válasza szponzor (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem mini szerverre gondolnak páran, és azért keveslik a SATA portokat.

(#30) nbg válasza Osibaa (#28) üzenetére


nbg
senior tag

Plusz nem utolso sorban szabad rakotni sata port multipliert is... (Amennyiben nm10 chipset tamogatja a cuccot. Ha nem, akkor nem szoltam. :DDD )

szerk: megneztem, nem tud port multipliert, hogy kapna be az intel is... :(

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#31) superecneB válasza bartucc (#8) üzenetére


superecneB
őstag

CS 1.6-tal vitatkoznék a füstök jelenlétében, bár kis tuninggal valszeg akadálymentesen veszi.

(#32) orbano


orbano
félisten

ebből az ionos uccból a fejlettebbre lennék kíváncsi, ahol a molex csati és a miniPCI-e(?) is be van kötve. gondolkozom lassan egy hasonló kis gépecske összerakásában. de tényleg még egy kicsit ingerküszöb felett van az áruk. a fullextrásért talán kiadnám ezt az árat.
akinek meg mini szerver kell, ott van rajta egy 4x pice port, rá kell nyomni egy sata/raid vezérlőt és máris van elég portunk.

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) zazahoho


zazahoho
őstag

Asus AT5IONT-I szerintem nagyon jó,az ára az sajnos nem annyira ,de nem az asus tehet a forint árfolyamáról ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#34) kovacszk


kovacszk
senior tag

A kis asusnak nem lenne rossz ára ha legalább egy pico tápot, meg adaptert dobnának mellé, az még így egy plusz 20-as. Na úgy már sok érte.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#35) Móci


Móci
addikt

Az Asrock megint bealakított, pedig nincs április elseje... Értelmét én sem látom, viszont legalább volt ma valami érdekes. :)
Az Asus lap viszont tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#36) Jim Tonic válasza orbano (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link] Deluxe névre hallgat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) Razermazer válasza devast (#23) üzenetére


Razermazer
őstag

Nem olyan rossz az, mert már azon is japan polymer kondik vannak ugyanúgy mint az asuson A330ION róla beszélünk. Hát igen a ventik hangosak, az első az volt hogy pár ezer forintért passzivá tettem hangtalan. Ugye teljes értékű ddr3-om van rajta(nincs megkötve hogy csak 800-as legyen lehet 1066-os is) nem noti ami megit csak drágítja a dolgot, 4 sata ott figyel rajta, teljes értékű x16-os pcie ha nem lenne elég az ion vagy esetleg tunerkártyának. Szóval ez nagyon szép és jó, csak majd az Asrock megcsinálja rendesen is, én már várom. Kb egy 10-el olcsóbb is lesz és ez az a bizonyos álomhatár amennyiért megéri.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38) Elrood válasza Yutani (#25) üzenetére


Elrood
őstag

Jó de ennek a lapnak még mindig több értelme van, mint a hírben szereplőnek.
Pl. van elfekvőben egy s754 proci, és épít rá egy 2.,3.,4... gépet.

480X+AM3-nak még nem jöttem rá mi értelme van, tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy valamelyik raktár sarkában találtak pár dobozzal és nem akarták kidobni, mondván, a távol-kelet szegényebb piacaira jó lesz ez :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#39) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah. A 4-pin molex helyéből sejthető volt, hogy lesz fedélzeti táppal ellátott verzió.

Egy ilyen Deluxe-ra szívesen beneveznék, bár van egy olyan érzésem, hogy egy Zotac 9400 ITX-el jobban járnék anyagilag... :(((

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) Osibaa válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ugyanilyen jó az ION1 és ezekből elérhetők a Deluxe felszereltségű lapok is (integrált táp, wifi, asusnál még távirányító is). Az áruk ezeknek is borsos, 50-55K. :F Asus AT3IONT-I Deluxe, Zotac IONITX-A.

Mod: Zotac van most az aprón is 38K-ért

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#41) TESCO-Zsömle válasza Osibaa (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a sima ion viszi zökkenőmentesen a legbrutálabb filmeket is?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) Osibaa válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


Osibaa
senior tag

Killa sample kivételével még nem fogta meg nekem semmi, 1080p-s filmek is mind mentek. (A Killa pedig rosszul van kódolva, azért nem megy.) Ha valami rosszul van kódolva, akkor is le lehet tölteni másik verziót, de nekem eddig erre nem volt szükség; "HD filmek lejátszása" topikban olvastam, hogy mások már találkoztak ilyennel.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#43) devast válasza Osibaa (#42) üzenetére


devast
addikt

Nálam az is simán megy. Van egy a330ion a nappaliban... viszont természetesen van ami megfogja. De pl ez hatalmas fail ionon :) Mondjuk nem is csodállom... q6600-amon, hardveres gyorsítással is megeszik 50% cpu-t. Tanulság miért ne rakjál animált softsub-ot 1080p-be :DDD Végszó: arra hogy betegyél egy blu-ray -t és menjen arra tökéletes az ion. Viszont bármilyen extra kívánságod van (pl vga-n megvalósított jó minőségű átméretezés, animált feliratok, stb) az már sajnos nem fog teljesülni. Imho hiba volt megvenni, még 31-32k-ért is. Annyiért már kapsz egy 780g + athlon2 235e kombót amit majdnem olyan fogyasztási szintre le lehet vinni mint egy atom.

(#44) #16939776


#16939776
törölt tag

40K-ból kijön egy itx-es lap meg egy low power cpu.

Mekkora pókok lehetnek abban a raktárban, hogy eltakartak 2 raklap 480x-es csipszettet :DDD

(#45) Srodney válasza Osibaa (#7) üzenetére


Srodney
senior tag

nagyon sokáig tanakodtam én is mire rájöttem hogy az asrock azért hozza ki a régebbi csipszekből még mindíg az új lapokat mert egyre többen lesznek olyanok (mint én is)hogy a régebbi konfigokat javítják fel és ehhez keresnek új alkatrészeket.az idő előre haladtával egyre többen lesznek ezek a "legózó" emberkék akiknek csak a használt piac nyújt megoldásokat.EDDIG.
Ezentúlmenően az ASus a muterválallat,a proffesionális cuccokat nyújtja,a leányválalat pedig az ASrock a kisebb szeletett hasítja ki magának és inkább az olcsó uj lapokat gyártja,pofátlan olcsósága pedig már határ a használt piac és az új termékek közt.ez egy meggondolandó határ... :K

(#46) devast


devast
addikt

Mondjuk akinek nem volt még atom-al szerelt gépe az nem tudja elképzelni mennyire lassú... pl pár napja fater itt sírt nekem, hogy akad a google maps! És nem vicc... nem bírja. Tettem fel nekik google earth-öt, az már használja a 3d-t és zsírul megy. Nyers lebegőpontos teljesítményben a q6600-am 30x gyorsabb(linpack-el mérve)! És kb semmit sem ér ha meghúzod 1,6-ról 2,1-re....

(#47) oPalRx7 válasza Pista0001 (#17) üzenetére


oPalRx7
tag

Hjah olyan gépem nekem is van :)175ös opti 785G lappal :)

de ezt a 480X-es lapot én se értem. semennyire se :S

bár még mindig piszkálná a fantáziám Ez a lap, vagy az elődjeami ez. csak fehér pcb-s VGA is kéne hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Osibaa válasza devast (#46) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem a HTPC-n (lásd konfigom) összesen 3 db alkalmazás fut napi 24 órában: XBMC, uTorrent, VNC szerver, mindezt kis fogyasztással és hangtalanul teszi (ventit cseréltem, 1600 Ft volt a némaság ára). Erre a célra nekem tökéletesen megfelelő az ION+Atom. Abban egyetértek veled, hogy ha másra is használod a gépet, akkor lassú (pl. ha RAR-ban van, amit letöltök, már azt is bazi lassan csomagolja ki). Filmet nézni viszont teljesen jó, mégha a Lia Tori no Uta címűekkel meg is gyűlik a baja. :P :DDD

Korábban nekem is mATX HTPC-m volt alulfeszelt asztali procival, de hiába költöttem rá bármennyit, ehhez képest akkor is nagy és hangos volt. Ha pedig a teljes konfig árát nézed, akkor nem vagyok benne biztos, hogy mITX nincs pariban a mATX-szel, mert a mATX-hoz kell még egy normális ház (ezek valamiért rohadt drágák), egy csendes táp, a procira kell csendes hűtő, stb.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#49) devast válasza Osibaa (#48) üzenetére


devast
addikt

Nézd... "normális" az viszonylagos. Ugyanúgy, ahogy itx-et meg lehet csinálni teljesen passzívba, egy matx-et is meg lehet. Nekem az a véleményem, ha a méret miatt nem feltétlenül szükséges az itx, gyakorlatban nem sok értelme van. Az alulfeszelt asztali proci meg nem elég :DDD 45W TDP-s athlon2 kell alulfeszelve, úgy kb a 20W-ot nyaldossa a fogyasztása terhelve (buksz 10W-ot atomhoz képest), viszont a teljesítménye több mint tízszerese... És a lap+proc kijön annyiból mint egy a330ion.
Én egy teljesen passzív fájlszervert tervezgetek már hetek óta, de úgy néz ki nem atom lesz.

(#50) Osibaa válasza devast (#49) üzenetére


Osibaa
senior tag

"normális" alatt azt értem, hogy néz ki valahogy, nem egy Codegen fekvő ház :)

A mATX-et gépet full passzívan hűtve (proci, táp, HDD) nem tartom reálisnak. Volt pl. Intel D201GLY2 lapom, 18W TDP-s Celeronnal, passzív bordával, de ahhoz is kellett hűtés, asztalra kidobva is túlmelegedett, nemhogy házban. Még az új Atomokra (13W TDP) is javasolja az Intel a külső hűtést.

Szerintem van értelme és létjogosultsága a mITX konfigoknak, ha olyan alkalmazásokat használsz, amiknél nem számít a processzor limitáltsága, pl. házimozi, NAS (nem szoftveres raid 5), internetezés, office. Persze ION-nal, nem ratyi Intel chipsettel.

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.