Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nbg válasza devast (#49) üzenetére


nbg
senior tag

Fajlszervernek ne is nagyon hasznalj atomot, foleg ha fake-raidben vagy soft-raidben is gondolkozol. Normal uzemben mondjuk eleg tud lenni, da van jopar munkfazis, ahol nem art, ha van egy kis tartalek a prociban. Ha meg nem kizarolag fajlszerverkent lesz hasznalva, egyertelmuen keves lehet egy atom.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#52) nbg válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


nbg
senior tag

Dabadab irt rola anno egy jo kis cikket, hogy mire eleg egy egymagos atom ionnal, linux alatt xbmc-vel.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#53) Male válasza Osibaa (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Nálam pl Sempron LE-1150+ van 1.4GHz / 0.875V-on... a gyárilag mellékelt hűtőről lekaptam a ventit, így megy passzívan... Prime-mal lehet 46 fokig melegíteni :DDD

(#54) devast válasza nbg (#51) üzenetére


devast
addikt

Yep, soft raid5 lesz :) Az viszont nem hiszem el, hogy én leszek a világon az első, aki három vagy négymagos athlon II-őt passzívan fog hűteni :) Mondjuk nyilván nem a gyári hűtőjével... Most számoltam a project vinyók nélkül (táp+lap+proc+ram) 80k-ra jött ki. Az azért nem rossz, megnézném annyiért milyen nas-t kapsz :)

(#55) dabadab válasza devast (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Annyiért már kapsz egy 780g + athlon2 235e kombót amit majdnem olyan fogyasztási szintre le lehet vinni mint egy atom."

Nemileg tenyszerubben: ugy ketszer-haromszor annyit fog fogyasztani (a Zotacom max 24W konnektornal, egy sima tap onmagaban tobbet eszik ennel) es sokkal hamarabb fog elojonni az, hogy valamit nem tud lejatszani (a 780g-nel eleg sok megkotes van arra, hogy mit hajlando gyorsitani, az izmosabb anyagok meg nem egy 235e-nek valok).
Viszont teny, hogy gyorsabb benne a CPU, aminek HTPC-nel gyakorlati haszna nincs nagyon, de a PH-n sokaknal ez az egyetlen erdekes dolog.

DRM is theft

(#56) devast válasza dabadab (#55) üzenetére


devast
addikt

2-3 hét múlva meglesz a rendszer(Annyi idő amíg megjön picopsu usa-ból), megmérem neked fali fogyasztásmérővel ;) konkrétan asrock 780g + a2 x3 400e + 2gb ram egy noti vinyóval. Tippeljek? Fesz csökkentés után üresjárat max 30w, terhelve 40w. HTPC-hez sem árt az atomnál erősebb proci. Van amit nem lehet megoldani hardveresen (filterek, feliratok, hang dekódolás stb). Még mindig küzdök az atomos géppel a nappaliban, hogy ne dobáljon el képkockákat. gpu-z -vel nézve a gpu használatot folyamatosan pengeélen táncolok egyes anyagoknál... 85-99%.... Mint pár hsz-el előbb említettem, az ion arra zsír, hogy bedobod a blu-ray dvd-et és lejátszod. De nekem mint media center alap nem jött be. Ha az alapszintű lejátszási képességek elegendőek lettek volna számomra akkor egy wdtv-t vettem volna, nem ion-t.

(#57) dabadab válasza devast (#56) üzenetére


dabadab
titán

Ha frame dropokkal kuzdesz meg 95%-os CPU hasznalatot latsz, akkor valamit nagyon rosszul csinalsz, mert nalam a sima, egymagos Atomokon nincs semmi gond, mindenfele belassulas nelkul megy az XBMC (ami ugye messze nem a WDTV szintje).
Most eppen hazon kivul, de a het vegen ranezek arra, amit linkeltel, mert annak is mennie kellene gond nelkul, akarmi is az.

DRM is theft

(#58) Osibaa válasza devast (#56) üzenetére


Osibaa
senior tag

dabadab üzenete elgondolkodtatott és kipróbáltam a videót, amire azt írtad, hogy "De pl ez hatalmas fail ionon"

Nálad valami nagyon rosszul van beállítva, mert nálam meg se kottyant az ION-nak ez a videó.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#59) dabadab válasza Osibaa (#58) üzenetére


dabadab
titán

Kezdem azt gondolni, hogy nem hasznalja a videogyorsitast, hanem CPU-bol nyom mindent.

DRM is theft

(#60) devast válasza Osibaa (#58) üzenetére


devast
addikt

*kapcsold be az mpc hc belsö felirat render-ét*

(#61) devast válasza devast (#60) üzenetére


devast
addikt

Bocs a duplázásért, de egy olyan screen-t is megnéznék ami vagy: alul mutatja hány frame-et dobott el, vagy egy ctrl+j statisztikával rendélkezőt :) Lejátszani nekem is lejátssza, csak nem jól.

(#62) devast válasza devast (#61) üzenetére


devast
addikt

Tripla... mindegy. Kipróbáltam mégegyszer, a legutolsó stabil mpc-hc -vel is. Az eredmény ugyanaz. Még a feliratot is kikapcsoltam, mert az is a gpu-t terheli azt hiszem. A képen látható, hogy a 29.970 fps-ű anyagot abban a pillanatban 27fps-el játsza, a gpu-z mérései alapján nonstop 99%-on van a video engine load, és alul a sync offset hatalmas. Az alsó "dropped frames" nem valós értéket mutat mivel nem kapcsoltam be a vsync-et így azt rosszul méri. Ha erre ráeresztem a sima feliratot, az már közelíteni fog a 20fps-hez.

(#63) Osibaa


Osibaa
senior tag

Csináltam új screenshotot, "ASS with effects" felirat bekapcsolva. Ez lett az eredmény... nekem ez kínai, Ti biztos tudjátok mit kell nézni rajta. :) Érzésre induláskor szenvedett kicsit, de utána végig folyamatos volt.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#64) dabadab válasza devast (#62) üzenetére


dabadab
titán

Ez egyre inkabb ugy nez ki, hogy nem megy a GPU gyorsitas, ha egy 6 Mbit/s-es h.264 ennyire megakasztja (nalam a 40 Mbit/s se problema).

DRM is theft

(#65) devast válasza Osibaa (#63) üzenetére


devast
addikt

Hát, érzésre lehet, hogy jó, de egy 60hz-es monitoron egy 29,97fps-es anyagnak zsír egyenes csíkokat kéne produkálnia (a zöld a videó, a piros az audió). Mondjuk nálad még mindig jobban megy mint nálam... Itt egy kép, kirakva a tv-re, 59hz-re állítva, a zöld csíkom meg összevissza ugrál, 20fps.... a fő monitoron meg a többi... Azt hiszem egyértelmű hogy a hardveres dekódolás megy, ha eddig még nem lett volna. Íme ugyanilyen felállásban egy működő videó. A kimenet 24p-re van állítva, így a grafikonon két egyenes csík van. Még ez is a necc határát súrolja, a feliratot pl 1280x720-as felbontásra kell renderelnem, mert ha fullhd-ba tenném már nem bírná teljesítménnyel...

@dabadab: nem a bitrate-el van problémám. Egyszerűen 30fps-es anyaggal már nem bír el, és ha feliratot akarsz alá renderelni (normális minőségben) abba már fuldoklik. Bedugod a bluray-t megy. De htpc-nek... többet vártam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#66) Osibaa válasza devast (#65) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem látom be ennek az egész csíknézegetésnek, fps számolásnak és felirat renderelgetésnek mi értelme van. Ha 27 fps 29 helyett, úgyse veszem észre. Ha egy film alatt eldob 10 frame-et, azt se látom. Hogy 50%-on vagy 90%-on pörög az IGP, magasról tojok rá. A felirat pedig egy egyszerű karaktersorozat, amit kirakok, aztán elolvasom. :F

A film egyértelműen folyékonyan, akadás nélkül megy, felirattal is. Hogy ehhez a gép egyik filmnél kevesebbet, másiknál pedig többet dolgozik, az engem nem érdekel, ha az eredmény teljesen ugyanaz. (Sőt, még felesleges is lenne a konfig teljesítménye, ha mindent 10-20% terheléssel vinne.) Számomra ennyi a lényeg. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#67) devast válasza Osibaa (#66) üzenetére


devast
addikt

Nem kell belátni. Engem akkor is rohadtul zavar ez, mert akad tőle a videóm, amit a mozgásoknál egyből le lehet vágni, és előjön a screen tearing effektus, amitől megint csak a falra mászok. A felirat amiről beszélsz, az kb az srt formátumnál igaz. Az ssa/ass feliratok (amik azért pöttyet többet tudnak már), kb évek óta minden anyagomban jelen vannak már és azokat megjeleníteni nem olyan egyszerű. Maradjunk annyiban, hogy kompromisszumok vannak, csak egyeseket (pl Téged) ezek nem zavarnak, míg másokat (pl engem) igen. ;)

(#68) Razermazer válasza Osibaa (#48) üzenetére


Razermazer
őstag

Szintén zenész, ahogy mondod ezekre kiválóan alkalmas, csodát nem kell tőle várni, de nem is arra készült hogy megváltsa a világot. Nekem a rar csomagolással sincsen lassúságra panaszom lehet hogy már megszoktam. Némi teszt igaz ebben ddr2-es memória van és csak 2 giga nagyon számít a 4 giga megléte és a ddr3.test.Így legalább eldönti mindenki hogy megéri e neki ebbe invesztálni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#69) Tuto válasza Razermazer (#37) üzenetére


Tuto
tag

Szia!
Van egy asrock a330ionom és olvastam, hogy neked sikerült passzívvá alakítani.
Kérem írd meg milyen blokkot vettél hozzá, amely jó volt méretre és elég volt a hűtése?
Ez jó?
http://zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=131

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.Á

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.